 |
Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio
|
|
Alarm i tylne drzwi w COMBI |
| Autor |
Wiadomość |
Piotrwscorupce [Usunięty]
|
Wysłany: |19 Sty 2006|, 2006 17:20 Alarm i tylne drzwi w COMBI
|
|
|
Witam serdecznie!
Mam wieloryba combi z 95 roku i od niedawna spory problem z alarmem fabrycznym a raczej z sygnalizacją otwarcia klapy bagażnika. Od czasu do czasu w trakcie jazdy włącza się na desce sygnalizacja, jakoby tylne drzwi były otwarte, co nie jest prawdą. Skutek jest taki, że ostatnio dwa razy nie mogłem sobie poradzić z wyjącym alarmem i musiałem wyłączać akumulator. Proszę Was o pomoc – może wiecie gdzie jest i jak działa czujnik zamknięcia klapy bagażnika lub jak można wyłączyć alarm inaczej niż poprzez rozłącznie akumulatora.
Pozdrawiam |
|
|
|
 |
maup
FST 008


Auto: Subaru OBK '96 2.2 MT LPG
Pomógł: 6 razy Wiek: 58 Dołączył: 21 Kwi 2004 Skąd: Tarnów
|
Wysłany: |19 Sty 2006|, 2006 18:01
|
|
|
Jeżeli to taki patent jak w liftbacku (a raczej tak) to w zamek (musisz zwalić tapicerke i dobrac się do niego od środka) masz wpięte dwa komplety kabelków. Jeden napędza zamek a drugi wchodzi w zamek od drugiej strony i zakończony jest malutką prostopadłościenną kostką ze stycznikiem. To ten od sygnalilzacji otwarcia klapy.
Zanim jednak bedziesz bebeszył klapę sprawdź czy się nie przycina (tzn. czy odbija do końca po puszczeniu) guzik od otwierania klapy z zewnątrz. |
_________________ == Im lepsze auto terenowe ======
== tym dalej trzeba iść po ciągnik === |
|
|
|
 |
Rafał A.(antek)

Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy Wiek: 46 Dołączył: 21 Maj 2004 Skąd: Łódź
|
Wysłany: |19 Sty 2006|, 2006 20:08
|
|
|
| jw, mikro wyłacznik siedzacy w samym zamku. |
_________________ Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk |
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
Copyright © by Ford Scorpio Team |