$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Nie chce jechać i coś wyje na "D"! Reszta jest ok.
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie chce jechać i coś wyje na "D"! Reszta jest ok.
Autor Wiadomość
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Pomógł: 36 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |22 Lis 2010|, 2010 00:15   

Remont ASB w 18 letnim scorpio nikomu się nie opłaci, tobie, mnie, warsztatowi też. I pisano o tym dziesiątki razy na forum (kalkulacje i dlaczego się nie opłaci) - zdaje się po to jest forum.

Doradzacze se parę skrzyń mniej czy bardziej skutecznie naprawili, ale jw. im też się nie opłaciło, to takie hobby.

Słowa kluczowe to problem "cudowną radą ożywić trupa" a nie, jak ci się skrzywiło, "internetowy doradzacz podpowie".
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Gaiger 



Auto: Volvo V70 T5
Pomógł: 16 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lis 2006
Skąd: Łódź
Wysłany: |22 Lis 2010|, 2010 07:18   

Boni napisał/a:
Remont ASB w 18 letnim scorpio nikomu się nie opłaci, tobie, mnie, warsztatowi też.
zależy po prostu co rozumiemy przez remont.
Porządny remont się nie opłaci, owszem. Tylko że nie zawsze potrzebny jest pełen remont.
Ale to widać dopiero w środku skrzyni.
_________________
92 Sierra RS2,3
02 Volvo V70 2,3 T5
Było
96 2,3 Ultima
96 Scorpio 2,3 Ghia
Sierry
92 1,8 TD Glx
91 1,8 TD Clx
90 1,8 Pb Clx
89 1,8 Pb
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Pomógł: 36 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |22 Lis 2010|, 2010 07:41   

A co rozumiesz przez "remont" wg. tego "co widać"? że wyciągasz skrzynię, rozbierasz, i np. widzisz urwaną taśmę 4 to wymieniasz tylko taśmę 4, po czym składasz na stare uszczelki i zalewasz starym olejem, i jesteś szczęśliwy bo "wyremontowałeś" skrzynię za 70zł plus robocizna? Zakładając oczywiście że skrzynia po tym remoncie w ogóle pojedzie...

Jak wielokrotnie pisałem, w moim świecie remont minimum przeciętnie zużytej (ale nie - rozwalonej) A4LDe to obecnie jakieś 1200-1300zł na same części. Plus kupa roboty. To się nie może opłacać w scorpio za 2000.

A jak ktoś ma ochotę na teksty że już 4 skrzynia i w ogóle gorzkie żale, to niech se kupi całą ASB regenerowaną z gwarancją w jakimś midpartsie czy podobnych, za 5000zł, i szlus.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Pomógł: 77 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |22 Lis 2010|, 2010 08:56   

Gaiger napisał/a:
Tylko że nie zawsze potrzebny jest pełen remont.

Zamiast męczyć klawiaturę bezproduktywnie doradź koledze co ma zrobić i co naprawić :)
Sądzę , że będzie Ci bardzo wdzięczny :roll:
Jestem pełny wiary w Twoją wiedzę i umiejętności
_________________
Scorpio forever
 
 
Gaiger 



Auto: Volvo V70 T5
Pomógł: 16 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lis 2006
Skąd: Łódź
Wysłany: |22 Lis 2010|, 2010 10:37   

Boni napisał/a:
że wyciągasz skrzynię, rozbierasz, i np. widzisz urwaną taśmę 4 to wymieniasz tylko taśmę 4, po czym składasz na stare uszczelki i zalewasz starym olejem, i jesteś szczęśliwy bo "wyremontowałeś" skrzynię

właśnie tego nie uważam za "remont".
Nie uważam tego nawet za naprawę... to podpada tylko pod druciarstwo.
Boni napisał/a:
w moim świecie remont minimum przeciętnie zużytej (ale nie - rozwalonej) A4LDe to obecnie jakieś 1200-1300zł na same części. Plus kupa roboty.

i w pełni się z tym zgadzam.
Ale czasem wystarczy "naprawa". Kpl uszczelek, może jakieś tarczki, może taśmy, może jakaś inna część. Zależy co się posypało.
No i zależy od zużycia reszty.
Nowy olej i filtr obowiązkowo.
Wiem że też nie jest to zgodnie ze sztuką ale są spore szanse że skrzynia jeszcze pojeździ.
I tak to minimum 500-700 zł.
ford2fast napisał/a:
Zamiast męczyć klawiaturę bezproduktywnie doradź koledze co ma zrobić i co naprawić

nie ma problemu tylko wypiję kawę żeby było z czego powróżyć.
ford2fast, wiesz doskonale że bez rozebrania tego na czynniki pierwsze nikt nie poda przyczyny awarii i sposobu naprawy.
Więc może przestań dogadywać.
_________________
92 Sierra RS2,3
02 Volvo V70 2,3 T5
Było
96 2,3 Ultima
96 Scorpio 2,3 Ghia
Sierry
92 1,8 TD Glx
91 1,8 TD Clx
90 1,8 Pb Clx
89 1,8 Pb
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Pomógł: 36 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |22 Lis 2010|, 2010 14:33   

Gaiger napisał/a:

Ale czasem wystarczy "naprawa". Kpl uszczelek, może jakieś tarczki, może taśmy, może jakaś inna część. Zależy co się posypało.
No i zależy od zużycia reszty.
Nowy olej i filtr obowiązkowo.
Wiem że też nie jest to zgodnie ze sztuką ale są spore szanse że skrzynia jeszcze pojeździ.
I tak to minimum 500-700 zł.


Sorki, ale g... prawda. 500-600zł to jest komplet uszczelek (jakieś 250-290zł) i olej/filtr ze średnej półki (10l po 30zł), czyli tyle kosztuje, żeby se rozebrać i zobaczyć co skrzynia ma spsute i ew. złożyć rzetelnie... a potem jedziemy z kosztami na jakieś drugie tyle (tarczki/ przekładki, taśmy, trochę drobiazgów, powiedzmy jakiś tłok czy inna panewka). A jak ci przyjdzie dołożyć jakieś twarde części, planetarkę, bęben, jednokierunkowe, czy jakiś konwerter ;) to i 2000 zaraz pęknie. I to w A4LDe, w wielorybie spokojnie można mnożyć razy 1.5, bo olej, bo płyta, bo czujnik.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Gaiger 



Auto: Volvo V70 T5
Pomógł: 16 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lis 2006
Skąd: Łódź
Wysłany: |22 Lis 2010|, 2010 14:58   

Boni, zgadzam się z Tobą co do kosztów klamotów.
Ale nie zgodzę się że zawsze trzeba zmienić wszystko.
No fakt, tak można się bawić tylko dla siebie.
Moja skrzynia zdechła tylko i wyłącznie dlatego że wywaliło jej uszczelnienie na sprzęgle forward i nie mogła go zapiąć.
Tarcze i taśmy nie wyjechane. Zmienione uszczelnienia i jeździ.
Pewnie że nie wiem jak długo i co w niej padnie ale tego byłem świadom przy składaniu.
Kilka innych skrzyń z podobnym objawem które rozebrałem miało to samo uszkodzenie.
Ja bym powiedział że co do kosztów i opłacalności można podyskutować dopiero po rozebraniu skrzyni.
Mając do wyboru dać za używaną skrzynię 700 a włożyć w naprawę 1000 wolę to drugie.
O ile oczywiście jest co naprawiać.
_________________
92 Sierra RS2,3
02 Volvo V70 2,3 T5
Było
96 2,3 Ultima
96 Scorpio 2,3 Ghia
Sierry
92 1,8 TD Glx
91 1,8 TD Clx
90 1,8 Pb Clx
89 1,8 Pb
Ostatnio zmieniony przez Gaiger |22 Lis 2010|, 2010 15:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
aviator 



Auto: nie scorpio, nie ford; śmigło gwiazda i jazda
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: |22 Lis 2010|, 2010 19:48   

Czyli wladowanie 4-5tys w remont skrzyni uznajecie za zbedny wydatek? Juz od dluzszego czasu sie zanosze na taki remoncik (brak 4 biegu) ale zaden miejscowy spec nawet nie raczyl zaproponowac mi remontu czesciowego... Auto mam bardzo zadbane i doinwestowane (i moze wiedza ze znalezli fraiera) ale skoro mam przeplacac, to moze ktos z Was naprawia zawodowo skrzynie i chetnie rozbierze i narawi tez moja?
 
 
gufer-posepny 


Auto: M 120d
Pomógł: 104 razy
Wiek: 43
Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Katowice
Wysłany: |22 Lis 2010|, 2010 19:55   

najpierw upewnij się że to wina skrzyni a nie elektryki .
_________________
W nocy wszystko jest czarne .
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Pomógł: 36 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |22 Lis 2010|, 2010 20:00   

gufer dobrze prawi.

Ale po co ja to wszystko piszę, skoro nikt nie czyta. Pisałem dziś rano - za ok. 5000 można mieć skrzynię po regeneracji z gwarancją, w jakimś midpartsie itp. Plus włożenie jej przez kogoś minimalnie kumatego (żeby wiedział co po czym i dlaczego konwerter w skrzynię...), plus olej. Co chcesz jeszcze aviator rozważać o piwniczno-koleżeńskich remontach za 4-5tys?
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
adi-kostrzyn
[Usunięty]

Wysłany: |22 Lis 2010|, 2010 20:30   

Zamiast wywodzić się tyle i zasmiecać przemyśleniami nie na temat, napiszcie że skrzynie trzeba remontować lub kupić inną bo nic nie da się zrobić i tyle. Będzie wiadomo co dalej zrobić z tym fantem. Forum, i dział ,,ASO - Serwis, usterki" jest po to żeby pytać i doradzać jak ktoś się zna. Pozdrawiam i dziękuję za uwagę.
 
 
aviator 



Auto: nie scorpio, nie ford; śmigło gwiazda i jazda
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: |22 Lis 2010|, 2010 21:48   

gufer-posepny napisał/a:
najpierw upewnij się że to wina skrzyni a nie elektryki .

elektryka jest juz cala sprawdzona i zregenerowana - czyli zostala mechanika w skrzyni

Boni napisał/a:
Co chcesz jeszcze aviator rozważać o piwniczno-koleżeńskich remontach za 4-5tys?

nie chcialem nic rozwazac tylko moze akurat jest ktos na forum, kto robi to zawodowo a nie w piwnicy - zawsze lepiej oddac auto do kogos kumatego i sprawdzonego (mam pozytywne doswiadczenie z regeneracji wiazek)... Pojechac o tak do warsztatu i oddac auto do remontu skrzyni jest latwo a jak sie czlowiek za bardzo nie zna, to wymienia byle co a skasuja jak za kolejne auto. Kupno uzywanej lub lepiej regenerownej skrzyni jest szybkim rozwiazaniem ale jakos wole miec swoje sprawdzone czesci...
Poza tym po to pytam na forum aby uslyszec dobra rade od doswiadczonych kolegow a nie przeplacac lub stosowac zbedne polsrodki.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
BMW i3, Mercedes Pilote Explorateur
 
 
bingo 
PO 656 EY



Auto: 1992, 2.9 V6 12V, manual, TURNIER 4x4 GHIA RS
Pomógł: 115 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Wrz 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: |23 Lis 2010|, 2010 14:08   

ja wolę skrzynię wyremontować niż kupić kolejną używkę i nie wiedzieć, kiedy padnie. Inna sprawa, że sobie moge sam to zrobić, a jak coś nie wyjdzie, mam tylko do siebie pretensje
_________________
nigdy nie mów nigdy
 
 
 
irek 
Member 021



Auto: Peugeot 508 2012r. sedan hybryd4 200 kucy
Pomógł: 30 razy
Wiek: 46
Dołączył: 04 Maj 2004
Skąd: Rybnik/Głub.
Wysłany: |23 Lis 2010|, 2010 14:35   

no to brakuje nam na forum małego FAQ dotyczącego naprawy ASB, czyli rozbieramy po kolei skrzyneczkę itd i wymieniamy nap uszczelki, tarczki, taśmy itp i oczywiście skłądamy do kupy

ja bym się pokusił o coś takiego ale musiałbym mieć pomocną dłoń obok :)
_________________
Ford Ranger Wildtrak 2020
Peugeot 508 2.0 Hybryd4
Fiat Sedici 2.0 MultiJet 4x4
Mundek 99r. 2.5 V6 sedan
był
Pacifica 2006 3.5 V6 4x4
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |23 Lis 2010|, 2010 14:44   

ja Ci mogę skrzynię podrzucić do "testów"
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group