Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Ogłoszenia forumowiczów - Profesjonalna pomoc przy zakupie samochodu FORD SCORPIO

Rafał A.(antek) - |7 Mar 2006|, 2006 01:52
Temat postu: Profesjonalna pomoc przy zakupie samochodu FORD SCORPIO
Witam,

Oferuje profesjonalna pomoc przy zakupie Fordów Scorpio.

UWAGA !!! NOWOŚĆ!! Test silnika, wykrywajacy uszkodzenie uszczelki pod głowicą, przy kompletnej usludze koszt takiego testu jedyne 30zł!!!

Są 2 możliwości:

1) Moja samodzielna wycieczka pod wskazany adres (w dowolne miejsce)
2) Wspólna wycieczka z zainteresowanym w dowolne miejsce

Pomoc obejmuje sprawdzenie stanu technicznego samochodu:

Sprawdzenie stanu zawieszenia (wahacze, stabilizator, luzy w układzie kierowniczym, stan hamulców i ogumienia, stan sprężyn z tyłu samochodu)
Sprawdzenie silnika (popychacze hydrauliczne, uszczelka pod głowicą, wolne obroty itp) dodatkowo odczyt kodów błędów silnika, dla roczników 94-98 podłączenie do komputera diagnozującego wszystkie podstawowe parametry silnika
Sprawdzenie stanu wnętrza auta, przeróbek, poprawnego funkcjonowania elektryki i wyposażenia
Sprawdzenie stanu blacharki (korozja, naprawy) a także większych robót blacharskich powypadkowych (szpachlowanie, lakierowanie, wymiana i prostowanie elementów nadwozia) sprawdzenie wypadkowości auta

Dodatkowo dla roczników 92-94 test ABSu czytnikiem błędów (jesli wymagany)
Dodatkowo dla roczników 92-98 odkodowanie danych auta (rocznik, miesiąc produkcji i miejsce produkcji, silnik i wyposażenie)

Jazda testowa sprawdzająca stan zawieszenia i układu kierowniczego, przyspieszenia, pracy silnika i układu hamulcowego

Ceny:
roczniki 85-94 60zł
roczniki 94-98 80zł
dojazd 0.40zł za 1km

Dodatki:
Expres ---> informacja i wyjazd z dnia na dzien badz tego samego dnia +30zł

Przy dojeździe we wskazane miejsce bez zainteresowanego, wpłata zaliczki na pokrycie kosztów.

Oli - |7 Mar 2006|, 2006 08:49

Fajna sprawa Rafale. A te 0,3 za 1 km to liczysz w obie strony? :690:
Bedę najprawdopodobniej zainteresowany Twoja pomocą :706:

George - |7 Mar 2006|, 2006 09:46

też napewno będę się do ciebie zgłosił , jak zaczynam szukać bordowego wieloryba dla mojej żony (bo takiego chce :) ) , może podkoniec roku jak się uda z kasą ;)
pozdrawiam

Naimad - |7 Mar 2006|, 2006 19:20

Ja chyba będę musiał sie zgłosić, ojciec wynalazł gdzieś w pile kolesia co sciąga z raichu auta, i ma przyciągnąć 98 ghia, kombi to z dobrych wiadomości a ze złych to to że silnik jest 2,5TD, sporo złego słyszałem o tym silniku ale jakoś nie mogę ojca zniechecić, cena ma być niby koło 11tyś i to jest raczej mało, więc pytanie Rafale czy silniki diesla też diagnozujesz? Czy może w diesla lepiej nie wchodzić i szukać benzynki?? Może niech mi doradzą użytkownicy diesli na prv, albo tutaj a potem jakiś uprzejmy mod albo admin to usunie :706:
Rafał A.(antek) - |7 Mar 2006|, 2006 23:18

diesla sie za bardzo nie da zdiagnozowac bo w dieslu nie ma wpiecia w komputer, tyle co moge organoleptycznie ocenic diesla, gdyz nie przepadam za tym wynalazkiem ogolnie a w scorpio nikomu tego nie polece. z tym 98 to uwazajcie zeby nie byla 1 rejestracja 98 a samochod 97 :)
fiebik - |8 Mar 2006|, 2006 00:55

Taa... no Rafał widzę, że główka pracuje, a to dobry objaw. Tylko nie mów, że to przezemnie taką ofertę wymyśliłeś :690:
Apropos, jeśli byś mógł, to chciałbym zarezerwować i zapisać się w kolejkę na najbliższą sobotę na wycieczkę do ..., ty wiesz gdzie :)

Rafał A.(antek) - |8 Mar 2006|, 2006 05:22

fiebik napisał/a:
Tylko nie mów, że to przezemnie taką ofertę wymyśliłeś

nieee :) przyczyn jest kilka, przy okazji pogadamy :)

poniekad, teraz wszyscy ktorzy mieli dylemat maja przynajmniej swiadomosc ze moga skorzystać z pomocy. ja zawsze uwazalem ze samochodu nie mozna samemu kupowac, warto jak jedzie ktos "z boku" kto nie podchodzi emocjonalnie
fiebik napisał/a:
wycieczkę do ..., ty wiesz gdzie

nie ma problemu

Struna - |9 Mar 2006|, 2006 20:29

a jak chcesz szklanki i uszczelkę sprawdzać ?
Rafał A.(antek) - |9 Mar 2006|, 2006 20:48

normalnie
wegus - |10 Mar 2006|, 2006 09:53

Rafał A.(antek) napisał/a:
normalnie


no i wszystko jasne :707:

a wycieczki do "NRD" też bierzesz pod uwagę ? -> jako pasażer i znawca

Rafał A.(antek) - |10 Mar 2006|, 2006 11:59

tez, jako pasazer czy kierowca wsio ryba, tylko to trza termin wczesniej ustlic
fiebik - |12 Mar 2006|, 2006 20:19

A słowo ciałem sie stało.
Skorzystałem z usługi Rafała, grzecznościowo był tez Adam_2000.
No i muszę wystawić wielkiego POZYTYWA chłopakom.
Zostałem mile zaskoczony znajomością tematu w wyszukiwaniu ukrytych wad auta.
Sprzedający jak zobaczył co sie dzieje z jego autem, szybko przestał hojrakować i poszedł do domu zawstydzony, żeby nie dostać opier..., że zachwalał w ogłoszeniu "stan idealny", co okazało sie wierutnym kłamstwem, auto okazało się strasznym kaszalotem szczególnie jesli chodzi oblachy.
Druga strona medalu jest taka, że taka usługa uświadamia wady samochodu, których przez swoje "napalenie" z początku nie widziałem, bo nie chciałem ich widzieć.
Reasumując, samochodu nie kupilismy i za parę złotych za usługę uratowałem 16tys i nie wpakowałem sie w ruinę, jaką okazał się wystawiony na sprzedaż samochód.
Jeszcze raz wielkie dzięki!
Polecam gorąco tą usługę wszystkim noszącym się z zamiarem kupna skorpiaczka. :-d

BC_Leszcz - |12 Mar 2006|, 2006 22:53

Rafał i Adam_2000 spotkali się ze mną w Warszawie w drodze powrotnej - dokonali oględzin mojego już kupionego samochodu (gratis) i miło było usłyszeć to co powiedzieli o moim wielorybku - poczciwe 95' okazało się być w lepszym stanie niż owe 98' w stanie rzekomo "idealnym" (nie licząc skrzyni - w tamtym chodziła lepiej u mnie trochę wyje na I i II biegu)

Też polecam chłopaków ;)

PS: jeśli ktoś chce kupić Scorupę w Warszawie to mogę pomóc gratis - to nie dumping, ja nie świadczę równie kompleksowych usług, ale mogę pomóc w kupnie, albo obejrzeć autko by powiedzieć czy warto się po nie fatygować z ciężką artylerią

Rafał A.(antek) - |12 Mar 2006|, 2006 22:59

BC_Leszcz napisał/a:
ciężką artylerią


nas masz na mysli :P czy kase :)

BC_Leszcz - |12 Mar 2006|, 2006 23:07

jedno i drugie
Struna - |15 Mar 2006|, 2006 19:16

Cytat:
normalnie
znaczy niby jak ?
VIK - |15 Mar 2006|, 2006 19:33

tajemnica, no i oczywiście-normalnie-da się, jak najbardziej :687:
Rafał A. - Tani jesteś :694:

Waski - |15 Mar 2006|, 2006 22:29

VIK napisał/a:
Rafał A. - Tani jesteś

to ceny dla chetnych na zakup scorpio i dlatego
gdy pojdzie ogladac 406 to bedzie chyba wieksza cena :D

maup - |15 Mar 2006|, 2006 22:59

Muszę uczciwie stwierdzić, że dzisiaj widziałem akcję w wykonaniu Rafała i byłem impressed. Podobnie impressed był sprzedający - robił się coraz smutniejszy. Szkoda tylko, że*****kupujący przy całej operacji był obecny tylko duchem bo podejrzewam, że "na gorąco" mógłby sporo uszczknąć z ceny :)
Zysio - |15 Mar 2006|, 2006 23:13

taka prawda - jak się ktoś zna to kota w worku choćby nie wiem jak ładny był (i kot i worek ;) ) sobie nie da wcisnąć... U mnie póki co się nie zanosi na skorzystanie z usług Rafała w kwestii zakupu, ale w przyszłości kto wie :)
Rafał A.(antek) - |16 Mar 2006|, 2006 03:21

VIK napisał/a:
Rafał A. - Tani jesteś


rozwijam sie :) promocja na starcie, pozatym nie chce zdzierac z klubowiczow

Waski napisał/a:
gdy pojdzie ogladac 406 to bedzie chyba wieksza cena


no dokładnie zbieraj juz waski bo masz długi u mnie :P
Zysio napisał/a:
to kota w worku choćby nie wiem jak ładny był (i kot i worek )

no juz staram sie jak moge ale to musial bym nie wysiadac z samochodu zeby nie zobaczyc nic. czasem to zastanawiam sie na co licza sprzedajacy, no i stwierdzam ze ja sprzedaje 1 załadne (swoje) samochody, 2 za duzo o nich mowie

eVa - |16 Mar 2006|, 2006 19:50

A czy do Zielonej Góry kolega Rafał też by przyjechał pomóc w zakupie ?
Bo tak poczytałem o tych wielorybach i bardzo mi się one podobają a moja truskaweczka już ledwie zipie :709:
Przeglądałam allegro ale nie wiem czego mam szukać :712:
Ma być taki ładny, bordowy jak ma kolega Marcin albo taki srebrny jak kolegi Fiebika :690:
Gazu nie musi mieć, bo ja właściwie tego bardzo nie lubię :711:

Rafał A.(antek) - |16 Mar 2006|, 2006 22:26

eVa napisał/a:
A czy do Zielonej Góry kolega Rafał


cała polska + zagranica po uzgodnieniu

Peterson - |31 Mar 2006|, 2006 21:30

W najbliższych miesiącach noszę się z zamiarem kupienia wieloryba. Koniecznie kombi.
Napewno chciałbym skorzystać z usług Rafała A. Pytanie jednak kieruję do posiadaczy wielorybów oraz fachowców - z jakim silnikiem szukać? (w kręgu zainteresowania mam 2,0 lub 2,3) Czego się wystrzegać? Dodam jeszcze że chciałbym mieć w nim LPG.
Na samochód chcę przeznaczyć około 10 tys. zł + ewentualnie LPG gdyby nie było.
Proszę o jakieś rady bo już mam niezły mętlik w głowie a jeszcze jak posłucham mechaników że najlepiej kupić VW lub Audi to już nic mi się nie chce.
Z góry dziękuję

BC_Leszcz - |31 Mar 2006|, 2006 21:39

No te 10 tys to jak na auto które ma nie podpaść Rafałowi to raczej mało, ale może się coś znajdzie z 95'. Doradzam 2.0 albo 2,9 12V bo 2.3 nie pali wcale dużo mniej niż 2,9 a ma wszystkie wady 2.0 i zadnych zalet 2.9. No ale to kwestia gustu. Jak ma być ekonomicznie to 2.0 w manualu.

Proponuje przeglądać ogłoszenia z całej polski - te bliższe oglądać samemu a te dalsze popytać może ktoś na forum ma blisko. Jak już będzie jeden wybrany - gody uwagi to wysłac tam Rafała.

Peterson - |31 Mar 2006|, 2006 22:31

No niestety 10 tys. to max . Ale myślę że te za 15 tys. lub 20 tys. tez mają wady. Jest to kwestia utrzymania, przebiegu i tego czy jeździł po naszych drogach. A wiek może mieć duży wpływ na samą blachę. Tak przynajmniej sobie to tłumaczę. A za 10 tys widziałem również oferty z 97 roku tylko kwestia tego co to jest warte.
Rafał A.(antek) - |1 Kwi 2006|, 2006 02:13

Cytat:
fachowców - z jakim silnikiem szukać? (w kręgu zainteresowania mam 2,0 lub 2,3) Czego się wystrzegać?


Wystrzegac sie aut z duzymi naprawami blacharskimi, i z masa upierdliwych problemow. Jelsi chesz wyposazenie to szukac dopasionych bo dokłądanie bywa kłopotliwe wyposazenia.

Ekonomicznie uzasodniony jest 2.0 16V bądz 2.3 16V jesli automat pod gaz to raczej skłaniał bym sie do 2.3 16 V

Jak ma byc torpeda to 2.9 24V a jesli rocznik 95 wchodzi w gre, to mozna wyszukac 2.9 12V ktory jesty silnikiem nie do zajezdzenia choc jak to duza pojemnosc potrafi troche spalić.

VW i Audi sa fajne, ale trzeba za bardzo je pilnowac :P

BC_Leszcz napisał/a:
No te 10 tys to jak na auto które ma nie podpaść Rafałowi to raczej mało, ale może się coś znajdzie z 95'

wlasnie wynalazlem za 5000 + rej 2.0 16 V z full wypasem wiec das sie :)
BC_Leszcz napisał/a:
bo 2.3 nie pali wcale dużo mniej niż 2,9 a ma wszystkie wady 2.0 i zadnych zalet 2.9.

no nie zgodze sie z toba, w nowszym roczniku 2.9 nie ma juz a jednak jest roznica w mocy miedzy 2.3 a 2.0 wyczuwalna szczegolnie w automacie.

Peterson napisał/a:
A wiek może mieć duży wpływ na samą blachę. Tak przynajmniej sobie to tłumaczę. A za 10 tys widziałem również oferty z 97 roku tylko kwestia tego co to jest warte.

Pewnie niewiele. Co do blach, jak maja byc ładne to nie wiek sie liczy a czas ile auto bylo w kraju. NIestety widzialem niedawno auta 97 oba, z tym ze jedno 6 miesiecy w kraju i czyste od rdzy wogole, i takie od 5 lat w kraju i rdza przezerala juz progi na wylot...

Szukac auta swierzosprowadzonego, wiekasza szansa ze balcha nie bita i nie zardzewiala.

Peterson - |1 Kwi 2006|, 2006 20:24

Dziękuję za dobre wskazówki. Podzielcie się jeszcze informacjami jak jest z awaryjnością wielorybów oraz z ewentualną diagnozą uszkodzenia. Będąc swoim skorpiakiem u mechaników trochę sie nasłuchałem że jest problem z podpięciem do komputera i odczytaniem błędów. Akurat mieli na kanale też Mondeo i problem z podłączeniem i został im tylko serwis. Od kiedy zakupiłem Scorpio to nie mogę się z niego wyleczyć i narazie chciałbym przy Scorpio zostać lecz opinie różnych mechaników z którymi mogę mieć później do czynienia nie mobilzuja mnie w żaden sposób. Po przeanalizowaniu waszych wskazówek to pozostał bym przy silniku 2,0 16V - głównie ze względów ekonomicznych.
Rafał A.(antek) - |2 Kwi 2006|, 2006 13:30

podpiecie do komutera silnika? no niech nie przesadzaja jak tak marudza przy tym to zmien mechanikow
adamussco - |7 Kwi 2006|, 2006 13:47

ze swojej strony mogę powiedzieć że rafał ze mną przyjechał kupe kilosów ale autko wybrał wypasone a na rzeczy się zna i stwierdzam z czystym sumieniem że jestem zadowolony. Jak na allegro wielki pozytyw dla tego pana

[ Dodano: 2006-04-07, 13:51 ]
a jak jeszzcze się porozpisuje to mogę dodać, że takich fachowców jak na forum to nie spotkałem w żadnym warsztacie, choć was jeszcze naocznie nie widziałem chylę czoła i wielkie podziękowania dla osób, które bezinteresownie niosą pomoc same++++++++++

beast - |24 Cze 2006|, 2006 23:06

Rafał A.(antek), Pozdrawiam będe potrzebował pomocy i chętnie skorzystam z Twoich usług do usłyszenia.
Magnus Nox - |9 Lip 2006|, 2006 23:17

A ja właśnie pomoc przy zakupie wieloryba otrzymałem :) I faktycznie mogę potwierdzić kompetencje Rafała przy diagnozowaniu scorpio :D
Tutaj taki na szybko opis przeprowadzonej w sobotę akcji:
http://www.wetcentrum.pl/...p=345372#345372

A jak jeszcze Rafał zadzwoni do Adama... :)

Krzyshtof - |30 Sie 2006|, 2006 16:03
Temat postu: zakup cossiego w Bytomiu
do którego nie doszło dzięki oku i uchu Rafała. Dzięki za profesjonalną pomoc za b. mały cash.

PS. zakupiłem ghia 2,9 12V; też 91 rok z lepszym wypasem i w lepszym stanie. I za mniejsze pieniądze. Dzięki Rafał.

Rafał A.(antek) - |30 Sie 2006|, 2006 16:59

i nie chwalisz sie?
PS kickdown napewno jeszczebyl zwalony, dobrze ze sieprzypomniales bo zdjecia ci jeszcze wysle a ty si epochwal co zakupiles. szczegolnie ten wiekszy wpysas :) (el fotele? skora?)

Krzyshtof - |30 Sie 2006|, 2006 19:50

dopiero co zakupiłem; jeszcze stoi w Lesznie - jutro ściągam do Szczecina.

skóry wprawdzie nie ma :710: a szkoda bo w Scorpio skórka jest wyjątkowa ale z ciekawszych rzeczy: niveau (wersja z kompresorem), szpera, pełna elektryka w tym foteli (ustawianie i ogrzewanie) i co jest dla mnie zaskoczeniem - elektrycznie pompowane podparcia pod lędźwie zamiast tradycyjnej gruchy; ciekawy system audio - oryginalny Ford z odwarzaczem kasetowym i odrębnym CD - i to działa! :706:

Oczywiście są takie banały jak ASB, tempomat, klima, spryskiwacze reflektorów (działają!!), podgrzewane dysze sprysk. szyb, elektr. szyberdach, komputer itd. itp.

Rafał A.(antek) - |31 Sie 2006|, 2006 01:08

no to full wypas bez skory , faktycznie wiecej rzeczy niz w tamtym i działajacych :) czekam na zdjecia :)
buku - |27 Lis 2006|, 2006 18:40

Rafał do Ciebie prośba zgodna z topicem http://otomoto.pl/index.p...895758...wiecej napisałem na skypa
Sobas - |1 Gru 2006|, 2006 14:37

diesla sie za bardzo nie da zdiagnozowac bo w dieslu nie ma wpiecia w komputer


Moim zdaniem w dieslu jest wpięcie pod komputer,byanjmniej w moim auciwe jest ,97r

[ Dodano: 2006-12-01, 14:39 ]
W dieslu nie ma wpięcia pod komputer??
Nie chce się wymądrzac ale w moim scorpio 97 r takie gniazdo istnieje ,ponieważ już kilka razy był w ten sposób diagnozowany.

luk_jag - |21 Sty 2007|, 2007 10:46

Rafał A.(antek),

Czy tylko w zakupie scorpio pomagasz czy explorera też zdjagnozujesz? :roll:

Rafał A.(antek) - |22 Sty 2007|, 2007 01:39

ogolnie pewnie zdiagnozuje, co do podpiecia kompa - ktory to rok? co do typowych usterek to niestety nie ma takiego doswiadczeniajak w scorpio, natomiast ogolnomechanicznie, blacharsko mysle da rade ale napewno nie na takim poziomie jak w scorpio
mariuszturek - |13 Mar 2007|, 2007 23:35

witam serdecznie mam pytanie kiedy ma kolega wolny termin jestem z Turku i auto też z Turku
Rafał A.(antek) - |16 Mar 2007|, 2007 01:44

kolega jednak niezabardzo chcial przystac na moje warunki, coz w razie czego zapraszam
mariuszturek - |19 Mar 2007|, 2007 10:59

witam sorrki ale trochę mi nerwy póściły bo już mi się chce płakać na ten samochód od 2 miesięcy walcze i kase ładuje żeby to chociaż efekt był , Antek powiedz kiedy teraz masz wolny termin i podaj mi numer konta przeleje całośc przed usługą ,bo może chłopaki z forum myślą że jakiś fiut jestem. w sobote i niedziele mnie nie bylo dlatego pisze dopiero teraz,ta żółta kartka była zbędna
kuba.owca2 - |2 Paź 2007|, 2007 14:19

Na wstepie chcialbym sie ze wszystkimi przywitac. Jestem totalnie nowy. Zarowno jesli chodzi o to forum jak i chodzi o scorpio. Nosze sie z zamiarem kupna fordka poniewaz mam juz dosyc koreanskiej ruiny jaka jezdze a chce przesiasc sie do czegos duzego, wygodnego i nie-wolnego ;)
Mam zamiar w najblizszym czasie wybrac sie na ogledziny tego oto wielorybka, ktory na zdjeciach wyglada bardzo przyzwoicie... Zdjecia zdjeciami a rzeczywistosc rzeczywistoscia.

:: Scorpio, ktorego chce ewentualnie kupic ::

Czy moglisbyscie, jako znawcy tematu i wlasciciele fordowskich wielorybow doradzic mi czego sie doszukiwac w tym samochodzie? Co na pierwszy rzut oka zdradza zruinowanie? Jakie przebiegi wroza remonty w dosyc niedlugim czasie? Wiem, ze truje laicka paplanina i moze to byc wnerwiajace ale pisze ta wiadomosc w pracy gdzie moj szef chodzi mi za plecami i zerka co robie. To juz moje trzecie podejscie :? Naturalnie obiecuje, ze dzis po powrocie do domu gruntownie przestudiuje cale forum. Pozdrawiam i dzieki z gory za pomoc.

Struna - |2 Paź 2007|, 2007 19:01

kuba.owca2, do pełnej opcji ( jak to sprzedający napisał ) to temu autu sporo brakuje, no ale jest to dość dobrze wyposażona GL-ka
fiebik - |2 Paź 2007|, 2007 22:22

kuba.owca2 napisał/a:
a chce przesiasc sie do czegos duzego, wygodnego i nie-wolnego

"dużego" - fakt raczej wielkosć już wystarcza;
"wygodnego" - fakt są dość wygodne;
"nie-wolnego" - tiaa... to akurat najszybsza wersja nie jest :690: ;)
kuba.owca2 napisał/a:
Czy moglisbyscie, jako znawcy tematu i wlasciciele fordowskich wielorybow doradzic
no... jako właściciel wielorybów nie moge za wiele ci doradzic, bo tam w ofercie to nie wieloryb :P ;) :690:
moge jednak z czystym sumieniem ci doradzić - przeczytaj pierwszego posta w tym temacie i wynajmnij sobie usługę Rafała A. (antka). ten gosć za stosunkowo niewielką kasę diametralnie zwiekszy ci szansę, że nie wpakujesz sie w jakieś bagno, a przynajmniej dość mocno uświadomi stan w jakim dane autko się znajduje.
sam korzystałem z jego usług i jestem bardzo zadowolony. :one:

leszeku - |5 Lis 2007|, 2007 14:18

Witam, też mogę z czystym sumieniem polecić usługę Rafał A.(antek). Odbyliśmy właśnie podróż do jednego 'idealnego' wieloryba. Niestety, dzięki pomocy Rafał A.(antek) facet poznał historię swojego samochodu a ja nie wpakowałem się w kłopoty.
Igi - |14 Lis 2007|, 2007 16:50

Takie krótkie pytanko do Was:
czy nie wiecie jak się skontaktować z Rafałem(antkiem)?
...
...
...
już się skontaktowałem, nie ma tematu

Igi - |21 Lis 2007|, 2007 21:57

Tak jak pisałem w poście powyżej, skontaktowałem się z Rafałem, poprosiłem Go o ocenę takiego jednego i w wyniku tego stałem się dzisiaj właścicielem Scorpionka kombi :580: :dddddd
Tak więc, choć nie byłem z Rafałem podczas oględzin, mogę polecić pomoc jaką oferuje z czystym sumieniem. Informacje jakie mi przekazał były rzeczowe i istotne. Przede wszystkim zwrócił uwagę na silnik, asb i zawieszenie i pozytywna opinia o tych mechanizmach (dla mnie najistotniejszych) okazała się strategiczna w decyzji o kupnie. Oczywiście o wszystkich tzw. pierdółkach też zostałem przez Rafała poinformowany, ale z mojego punktu widzenia występowanie pierdół w 12 letnim aucie jest oczywiste i oczywiste jest, że większość można usunąć. 200km przebyłem bezstresowo, skrzynka fajnie przerzuca i zrzuca, na chwilę obecną jestem zadowolony (no może poza jednym - na prostym jedzie jak przyklejony, w koleinach jak stara furmanka :-d - powodem są laćki 225)
Jeszcze raz polecam skorzystanie z usługi Rafała - dzięki i pozdrawiam :-d

Kalbar - |27 Paź 2008|, 2008 23:25
Temat postu: Re: Profesjonalna pomoc przy zakupie samochodu FORD SCORPIO
Rafał A.(antek) napisał/a:
Witam,

Oferuje profesjonalna pomoc przy zakupie Fordów Scorpio.

Są 2 możliwości:

1) Moja samodzielna wycieczka pod wskazany adres (w dowolne miejsce)
2) Wspólna wycieczka z zainteresowanym w dowolne miejsce

Pomoc obejmuje sprawdzenie stanu technicznego samochodu:

Sprawdzenie stanu zawieszenia (wahacze, stabilizator, luzy w układzie kierowniczym, stan hamulców i ogumienia, stan sprężyn z tyłu samochodu)
Sprawdzenie silnika (popychacze hydrauliczne, uszczelka pod głowicą, wolne obroty itp) dodatkowo odczyt kodów błędów silnika, dla roczników 94-98 podłączenie do komputera diagnozującego wszystkie podstawowe parametry silnika
Sprawdzenie stanu wnętrza auta, przeróbek, poprawnego funkcjonowania elektryki i wyposażenia
Sprawdzenie stanu blacharki (korozja, naprawy) a także większych robót blacharskich powypadkowych (szpachlowanie, lakierowanie, wymiana i prostowanie elementów nadwozia) sprawdzenie wypadkowości auta

Dodatkowo dla roczników 92-94 test ABSu czytnikiem błędów (jesli wymagany)
Dodatkowo dla roczników 92-98 odkodowanie danych auta (rocznik, miesiąc produkcji i miejsce produkcji, silnik i wyposażenie)

Jazda testowa sprawdzająca stan zawieszenia i układu kierowniczego, przyspieszenia, pracy silnika i układu hamulcowego

Ceny:
roczniki 85-94 60zł
roczniki 94-98 80zł
dojazd 0.40zł za 1km

Dodatki:
Expres ---> informacja i wyjazd z dnia na dzien badz tego samego dnia +30zł

Przy dojeździe we wskazane miejsce bez zainteresowanego, wpłata zaliczki na pokrycie kosztów.

Nie wiem czy to jeszcze aktualne. Wątek jest dość stary. Bede potrzebował kompeksowej oceny stanu już zakupionego Cosa. Ogólnie jest dobrze, jezdzi szybko, ale jest kilka problemów, albo mi sie tak wydaje. Jak czlowiek kupuje to wszystko wydaje sie piekne ale jak pojeździ to słyszy i czuje w aucie dziwne rzeczy, czasem prawdziwe a czasem urojone. Ze dwa razy już spanikowałem i wtopiłem niepotrzebnie kasę. Takie przeglądy, swieżym okiem robione, pozwolą mi rozsądnie wydawać forsę na najpotrzebniejsze naprawy, ale i przewidzieć katastrofy. Będe przyjeżdzał co jakis czas kiedy mnie poniesie na południe, mieszkam koło Janek w Nadarzynie wiec nie tak znowu daleko :)
Co ty na to?

Rafał A.(antek) - |28 Paź 2008|, 2008 00:17

Zarowno to jak i moje pozostałe ogłoszenia aktualne.
Rafał A.(antek) - |27 Cze 2009|, 2009 10:09

UWAGA !!! NOWOŚĆ!! Test silnika, wykrywajacy uszkodzenie uszczelki pod głowicą, przy kompletnej usludze koszt takiego testu jedyne 30zł!!!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group