Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Silnik + zasilanie paliwem - Problem z lejacym sie olejem

Jason - |26 Paź 2004|, 2004 23:52
Temat postu: Problem z lejacym sie olejem
Witam
Wiec moj problem polega na tym ze moi mogicy od gazu zalozyli mi w miejsce gdzie oryginalnie jest taka karbowana rura idaca z kolektora do przeplywomierza swoj patetnt (nawiasem mowiac sprawia sie to bardzo dobrze mimo ze troche nieestetycznie wyglada). Do tego ustrojstwa od spodu podłączona jest odma (jak w oryginale). Z frontu tego patentu jest guma ktora w czasie wystrzalu odgina sie chroniac przeplywomierz i wlasnie spod tej gumy leje sie olej. Bylem u 2 mechanikow. Jeden powiedzial ze to jest wina pierscieni tlokowych (w co watpie bo auto nie kopci ma moc itd). Drugi stwierdzil ze to uszczelniacze tlokowe (z tym moge sie zgodzic bo wiem ze mam je do wymiany bo auto rano potrafi zakopcic). Jaka jest wasza opinia w tym temacie? Co o tym sadzicie?
Pozdrawiam o dziekuje

Struna - |27 Paź 2004|, 2004 00:00

WOW - ale patent - co do oleju to uszczelniacze zaworów są wielce prtawdopodobne - jaki masz przebieg i czy już kiedyś je wymieniałeś ?? w Scorpio tak koło 200kkm lecą uszczelniacze - chociaz to nie regułą.
Jason - |27 Paź 2004|, 2004 00:11

Auto ma 170 tys i uszczelniacze wymienialem z rok temu ale z tego co wiem byly to jakis lipne uszczelniacze :cry: kosztowaly 3zl/szt :shock:
Rafał A.(antek) - |27 Paź 2004|, 2004 05:48

uszczelniacze moga byc,ale pierscienie tez, bo widac mocno odmą dmucha. to jest gorna czy dolna odma? jak gorna, to sprawdz czy ci dolna d ziała, ta od skrzyni korbowej, powinna byc gdzies w kolektor podlaczona. chyba ze w ohc jest inaczej.
Jason - |27 Paź 2004|, 2004 15:45

Rafal moze sie spodkamy i sam na to zerkniesz, bo ja jestem zielony w tych sprawch (w koncu odwiedze moze Lawinowa :lol: )

Gdzie jest zdjecie :?: :cry:

Pozdrwiam

lancer - |27 Paź 2004|, 2004 18:24

uszczelniacze za 3 zł szt nie muszą być lipne rok temu kupiłem po 3,6 erlinga więc firma dobra większość marek samochodowych wstawia je na wyposażenie startowe.
Rafał A.(antek) - |27 Paź 2004|, 2004 23:14

daleko nie masz do mnie...
Jason - |3 Lis 2004|, 2004 23:57

RafAntek dzieki za SMS`a :(

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group