Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektryka - Co to za dioda?

grzegorzg - |12 Maj 2006|, 2006 23:15
Temat postu: Co to za dioda?
Witam! Mam w swoim scorpio diodkę, która świeci w momencie przekręcenia stacyjki i gasnie po ok 5 sekundach.Dioda umiejscowiona jest na podszybiu, prawie na srodku. Dodam , że mam fabryczny immobilajzer na pilota którego dioda jest na ramce przy zegarach, i żadnych śladów po ew. alarmach. Czy jest to jakiś fordowski patent czy raczej radosna wytwórczośc domorosłego elektronika?
wegus - |12 Maj 2006|, 2006 23:43

to jest dioda od fabrycznego alarmu, czyli fordowski patent
Rafał A.(antek) - |13 Maj 2006|, 2006 00:30

szybciej ta na ramce jest jakims patentem
grzegorzg - |13 Maj 2006|, 2006 06:49

A co to jest ten fordowski alarm którego miałaby być sygnalizatorem ta dioda? Czyzby jakies proste sterowanie z klucza jak bywało w innych markach?
Maryba - |13 Maj 2006|, 2006 07:19

a ja mam tą diodę, świeciła mi jak dokodoowywałem kluczyki, ale alarmu ni huhu
Adam_2000 - |13 Maj 2006|, 2006 10:14

Maryba napisał/a:
a ja mam tą diodę, świeciła mi jak dokodoowywałem kluczyki, ale alarmu ni huhu

Bo w oczatych to jest dioda od immo ;)

Rafał A.(antek) - |13 Maj 2006|, 2006 13:17

Cytat:
A co to jest ten fordowski alarm którego miałaby być sygnalizatorem ta dioda? Czyzby jakies proste sterowanie z klucza jak bywało w innych markach?


dokladnie tak jest

George - |13 Maj 2006|, 2006 14:03

właśnie jeśli gaśnie po ok 5 sek tzn że masz sprawny alarm ( teoretycznie) łącznie z czujnikami ruchu o ile ich masz ( są na samej góryi środkowych słupków od środka rzecz jasna ;) a co do immobilajzer z kluczyka to nie słuszałem żeby było w mkII fordowskie chyba że sie mylę ;)
grzegorzg - |13 Maj 2006|, 2006 15:02

Nie z kluczyka tylko z pilota!
A jak tenże alarm sie obsługuje? Jakoś nie wyczaiłem tego do tej pory.

George - |13 Maj 2006|, 2006 15:22

grzegorzg napisał/a:
Nie z kluczyka tylko z pilota

nawet z pilota ( czy jest napis ford na tym pilocie ? )
co do alarmu to sprawa prosta , zamykasz masz :) a jak chcesz z ryglowaniem drzwi to przekręcasz raz w prawo a potem w lewo i wtedy powinien być cichy sygnał akustyczny ;)

Tritan - |13 Maj 2006|, 2006 16:20

Cytat:
co do alarmu to sprawa prosta , zamykasz masz a jak chcesz z ryglowaniem drzwi to przekręcasz raz w prawo a potem w lewo i wtedy powinien być cichy sygnał akustyczny
ja tak mam właśnie
grzegorzg - |13 Maj 2006|, 2006 17:14

Tak! Piloty są sygnowane "jajkiem" forda wytłoczonym i jeszcze jest napis bosch..
Faktycznie chyba coś takiego było w mondeo mkI.Lecę spróbować, wrażeniami się podzielę...

Rafał A.(antek) - |13 Maj 2006|, 2006 18:14

George napisał/a:
nawet z pilota


byly byly fabryczne na pilota w MK2
fakt ze dokladane ale fabrycznie taki dopasik na zamowienie

George - |13 Maj 2006|, 2006 18:35

Rafał A.(antek) napisał/a:
byly byly fabryczne na pilota w MK2

no to sorki , jednak człowiek się uczy całe życie ;)

MIREK_ŁÓDŹ - |14 Maj 2006|, 2006 00:13

U mnie nie ma alarmu i dioda jest i sygnalizuje podwójne ryglowanie zamka :690:
Rafał A.(antek) - |14 Maj 2006|, 2006 00:28

a napewno nie ma alarmu?
MIREK_ŁÓDŹ - |14 Maj 2006|, 2006 00:34

Nieee (chyba) A gdzie powinien być ??(Albo jest martwy) :690:
Rafał A.(antek) - |14 Maj 2006|, 2006 01:08

klakson gdzies koło zbiorniczka spryskiwacza jak pamietam
fiebik - |14 Maj 2006|, 2006 01:15

Rafał A.(antek) napisał/a:
klakson gdzies koło zbiorniczka spryskiwacza jak pamietam
A to alarm korzysta z normalnego klaksonu? Nie ma "swojego"?
Kevin Xy - |14 Maj 2006|, 2006 03:24

w mk1 ma swoi przy aku !! pozostale 2 z kierownicy sa podpiete tak ze jak jeden padnie to leci drugi- pierwszy ppod belka po prawej, drugi na belce po lewej, stajac naprzeciw auta
Rafał A.(antek) - |14 Maj 2006|, 2006 04:03

fiebik napisał/a:
A to alarm korzysta z normalnego klaksonu? Nie ma "swojego"?


zle sprecyzowalem, wlewu spryskiwacza, zbiornuiczka wyr chłodziwa. mk3 za akumulatorem

grzegorzg - |14 Maj 2006|, 2006 09:52

No i zupa... Ani śladu po alarmie ani podwójnym ryglowaniu.Żadne czary mary z kluczem w zamku nie daja rezultatu. Chyba , że czegoś nie kumam. Pomożecie?
Rafał A.(antek) - |14 Maj 2006|, 2006 10:00

no moze go nie byc poprostu
George - |14 Maj 2006|, 2006 16:16

Rafał A.(antek) napisał/a:
klakson gdzies koło zbiorniczka spryskiwacza jak pamietam

klakson do alarmu w MKII jest za aku

Rafał A.(antek) - |14 Maj 2006|, 2006 20:03

no wlasnie w mka 2 jest jak pisze speedo o to mi chodzilo :)
MIREK_ŁÓDŹ - |14 Maj 2006|, 2006 21:25

Rafał A.(antek) napisał/a:
no wlasnie w mka 2 jest jak pisze speedo o to mi chodzilo

Ja też mam klakson a alarmu niet :692:

Rafał A.(antek) - |14 Maj 2006|, 2006 21:52

moze wlacznik padniety
Maryba - |14 Maj 2006|, 2006 22:33

a ja mam tak, jak dokodowali mi kluczyki to dioda migala 5 sek ,

jak dokodowałem pilota to zamyka, drzwi,rygluje (z kluczyka nie ), ale nie mam jak alrmu sprawdzić ,

ale raczej go nie mam, bo zaryglowałem, (zostawilem otwarte okno) i otworzyłem maskę - i nic ni huhu, nic nie załaczyło sie

Wychodzi ze nie mam alarmu :( , ale wszystko już mi działa :)

George - |14 Maj 2006|, 2006 23:32

no u mnie na 100 % jest za aku bo widziałem jak go podłączyli w firmie do alarmów ;)
kapselek47 - |17 Maj 2006|, 2006 19:38

u mnie kiedy załączę rygiel to dioda na podszybiu mruga i słychać kilka piknięć jakiegoś alarmiku ale nie wiem gdzie on sie znajduje napewno to nie jest odgłos klaksonu
MIREK_ŁÓDŹ - |18 Maj 2006|, 2006 14:29

kapselek47 napisał/a:
wiem gdzie on sie znajduje napewno to nie jest odgłos klaksonu

Obok głównej skrzynki bezpiecznikowej, naprzeciw silnika wycieraczek.

Struna - |18 Maj 2006|, 2006 15:43

MIREK_ŁÓDŹ, chyba źle zrozumiałeś pytanie kolegi, on pyta ( a przynajmniej ja tak mniemam ) o umiejscowienie alarmu a nie klaksona od niego :) a alarm pod deską jest.
Rafał A.(antek) - |18 Maj 2006|, 2006 16:16

ale pikacz od alarmu tam gdzie napisal mirek, a klakson od alarmu tam gdzie speedo :)
Struna - |18 Maj 2006|, 2006 16:23

kapselek47 napisał/a:
dioda na podszybiu mruga i słychać kilka piknięć jakiegoś alarmiku ale nie wiem gdzie on sie znajduje
czy z tego pytanie nie wynika, że kolega pyta o alarm a nie o pikawki ? a dla mnie alarm to centralka a nie jakiś buzer pod maską :)
MIREK_ŁÓDŹ - |18 Maj 2006|, 2006 17:41

Tym sposobem kolega ma odpowiedzi na wszystkie pytania jakkolwiek każdy z nas to zrozumiał :706:
ataschee - |22 Lis 2011|, 2011 21:08

szukałem na forum i znalazłem jedynie ten dość stary wątek,który liznął tematu który mnie interesuje.A więc kupiłem Scorpio kombi 92 r.Sprzedający mówił,że auto ma immobilajzer w kluczyku a dostałem ich dwa.Ale kluczyki wyglądają na gołe.Nie wiem czy coś w nich jest.Na tym wątku doczytałem o migającej diodzie na podszybiu.W wątku nie doczytałem jednoznacznej odpowiedzi co to jest.Miga ona kilka sekund po przekręceniu kluczyka i gaśnie.Ponadto,nie wiem czy to ma związek,po zamknięciu auta słychać kilka sygnałów dźwiękowych wychodzących z jakiegoś brzęczyka.czy może ktoś mi wyjaśnić co to za ustrojstwa.Dopiero poznaje to autko.
Zysio - |22 Lis 2011|, 2011 21:10

Nie ma immo w kluczyku. W przejściówce było osobne immo na pilota, dioda o ile pamiętam przy zegarach na dole na ramce.

Dioda na podszybiu jest od alarmu bądź podwójnego ryglowania, zależy jaką opcję posiadasz.

kat - |22 Lis 2011|, 2011 21:13

twoje auto nie ma immo
ta dioda to dioda alarmu fabrycznego

w kluczyku mozesz miec ewentualnie swiatelko

ataschee - |22 Lis 2011|, 2011 22:06

Super szybka odpowiedź .Wielkie dzięki.W kluczyku to na pewno mam lampeczkę i tak mówiłem sprzedającemu,zresztą to starszy Pan.Powiem szczerze,że miałem nadzieję że to nie immo.Za dużo z tym problemów i mam nadzieje że macie rację.Ale czy mam rozumieć że mam jakiś alarm lub że powinien być.Czyżby poprzednik o nim nie wiedział.To nie był handlarz a auto miał od 2005 roku.Jak to sprawdzić czy mam alarm?Ktos pisał w tym wątku,że nie zamknął szyby i tak sprawdził alalrm.Jutro zobaczę.
rabbit1 - |22 Lis 2011|, 2011 22:12

niby mówią żę to alarm ale ja jestem tylko takiego zdania że tym potrójnym sygnałem daje znać że zamknoł wszystkie dzwi.
u teścia tak było że jak przekręciłem kluczyk w lewo o zamknoł tylko dzwi od kierowcy reszta była otwart,ale jak przekręciłem kluczyk w prawo potem w lewo to zamknoł wszystko trzy sygnały i dioda sie zapaliła ale żeby jakis alarm sie uaktywnil to nic mi nie było wiadomo,w tażdym bądz razie nic się nie włączyło czy coś w tym stylu,

Zysio - |22 Lis 2011|, 2011 22:12

A zobacz na słupki środkowe, czy tuż pod podsufitką nie masz czujników. Ponadto podnieś maskę, jeśli jest alarm, winien być tam taki czarny przycisk.

Jeśli tego nie ma - to diodka jest powiązana jedynie z podwójnym ryglowaniem.

ataschee - |22 Lis 2011|, 2011 22:17

Jutro popatrzę,ale jak pisałem diode dopiero co ujawniłem więc nie wiem czy reaguje przy zamykaniu auta.Za to miga po włączeniu zapłonu i po chwili gaśnie.
rabbit1 - |22 Lis 2011|, 2011 22:31

ataschee napisał/a:
Jutro popatrzę,ale jak pisałem diode dopiero co ujawniłem więc nie wiem czy reaguje przy zamykaniu auta.Za to miga po włączeniu zapłonu i po chwili gaśnie.

ani to immo ani to alarm tylko to żę jak zamykasz na podwójny rygiel się zapali i sygnał temu toważyszy nic więcej.teoretycznie jakbyś miał immo to nie powinnieneś odpalac samochodu dopuki dioda nie zgaśnie ponieważ jest w tym momencie odczytywany kod z kluczyka,ale u ciebie jest zwykły kluczyk więc to nie robi różnicy tylko że się zapali i nic więcej.

kat - |22 Lis 2011|, 2011 22:36

rabbit1 napisał/a:

ani to immo ani to alarm tylko to żę jak zamykasz na podwójny rygiel się zapali i sygnał temu toważyszy nic więcej.teoretycznie jakbyś miał immo to nie powinnieneś odpalac samochodu dopuki dioda nie zgaśnie ponieważ jest w tym momencie odczytywany kod z kluczyka,ale u ciebie jest zwykły kluczyk więc to nie robi różnicy tylko że się zapali i nic więcej.

ten rocznik nie mial immo,a czy ma alarm to sobie sprawdzi tak jak Zysio napisal.Wystarczy zerknac na podsufitke

ford2fast - |22 Lis 2011|, 2011 23:42

kat napisał/a:
ten rocznik nie mial immo

Skąd ta pewność ? :)

kat - |23 Lis 2011|, 2011 08:12

łatwiej bedzie ci powiedziec ,ze mial i poprzec to dowodami
ja spotkalem tylko w 94

ford2fast - |23 Lis 2011|, 2011 08:28

kat napisał/a:

ja spotkalem tylko w 94

Mogłeś to napisać zamiast wymyślać bzdury :)
W Scorpio z 1993 roku spotkałem przynajmniej kilka razy :)

ford2fast - |23 Lis 2011|, 2011 09:28

Speedo napisał/a:
każdemu w co 2 temacie piszesz o bajkach, bzdurach, głupotach i takie tam

Nie każdemu :)
Tylko tym , którzy piszą wierutne bajki i bzdury :roll:
Jeżeli uważasz , że celowe wprowadzanie kogoś w błąd jest normalne - nie ma sprawy , mogę się nie odzywać :)
Speedo napisał/a:
z każdego robisz ciemniaka

Jeżeli ktoś o słabej wiedzy kreuje się na znawcę , to dlaczego nie ?
Może na przyszłość powstrzymają się od nieprzemyślanych szkodliwych wypowiedzi ?
Błąd może popełnić każdy , mi też się zdarza :)
Natomiast autorytatywne wypisywanie bzdur , które wprowadzają w błąd powinno być karalne :roll:
Speedo napisał/a:
szanujmy się bardziej

Zawsze szanowałem tylko tych , którzy na to zasługują
Grzeje mnie to jaką mają funkcję lub stanowisko

ataschee - |23 Lis 2011|, 2011 13:18

Wy do siebie brzydko się odzywacie,a ja przy tym zyskałem trochę informacji o nowym nabytku.A więc tak dioda w moim przypadku udaje immo i zniechęca złodzieja i sobie miga po to jej cel życiowy..Alarmu nie mam.Byłem dzisiaj u klucznika dorobić kluczyk więc w moim nie ma żadnej elektroniki.(40 zł) Na razie się wstrzymałem.Pikanie faktycznie sygnalizuje zabarykadowanie drzwi.Dzięki za wszelkie sugestie.Jak dobrze że nie mam immo.
bingo - |23 Lis 2011|, 2011 14:51

jeżeli jest podwójen ryglowanie, to masz alarm. jezeli zamyukasz drzwi napierw przekręć kluczyk na otwarcie, a potem na zamknięcie. jezeli możesz od środka otworzyć drzwi, to nie masz ryglowania, jeżeli nie możesz , to masz.
Dioda jest podłaczona pod moduł centralnego i alarmu. Nie wiem, do czego jest podpięta, jak nie ma tego modułu, (nie weim, czy wogóle jest), bo takiego auta nie miałem jeszcze w swoich rękach.
Alarm załączasz albo razem z ryglowaniem, albo oddzielnie, przytrzymując kluczyk w pozycji zamknij przez około 1 sek. Po około 20 sekundach zacznie ci mrugać dioda na podszybiu, która informuje, ze system się uzbroił.
Jak masz podwójny rygiel, jego zamknięcie jest sygnalizowane brzęczykiem.

po odpaleniu system alarmowy jest sprawdzany. jak jest OK, to dioda na podszybiu świeci się 5 sekund, jak nie, to 20 sekund.

System alarmowy moze być pełny lub okrojony. Okrojony pilnuje drzwi, maski, bagażnika i ewentualnie szyb, pełny ma dodatkowo 4 czujniki ruchu we wnętrzu auta.

co do imobilajzera i jego odczytu - w MK3 odczy kluczyka następuje w ciągu kilku milisekund, jak jest błąd, dioda od razu pulsuje, a nei czeka 5 sek. Inne awarie PATSa mogą trwać dłużej, zanim zacznie mrugać.

Zysio - |23 Lis 2011|, 2011 15:53

nieprawda, podwójny rygiel nie jest rownoznaczny z alarmem
ataschee - |23 Lis 2011|, 2011 16:29

bingo napisał/a:
System alarmowy moze być pełny lub okrojony. Okrojony pilnuje drzwi, maski, bagażnika i ewentualnie szyb, pełny ma dodatkowo 4 czujniki ruchu we wnętrzu auta.
Barykada drzwi działa,dioda miga,pikadło pika.czujników wewnątrz auta nie ma.czyli jak jest alarm to ten okrojony.Pod maska nie widać żadnych syren,wibratorów czy tez paralizatorów.jak sprawdzić czy mam jakiś alarm ?Nie znam tego auta w ogóle więc nie wiem gdzie i czego szukać.
Zysio - |23 Lis 2011|, 2011 21:03

Pewnie nie masz żadnego, tak jak i u mnie jest, zwykły podwójny rygiel, centalka nad nogami kierowcy opisana jedynie jako moduł centralnego a nie alarmu, brak dodatkowych syren, brak tego śmiesznego włącznika pod maską.
bingo - |24 Lis 2011|, 2011 19:15

Zysio napisał/a:
nieprawda, podwójny rygiel nie jest rownoznaczny z alarmem
- możesz załączyć albo sam alarm (przytrzymanie kluczyka w pozycji zamknij), albo załączyć podwojny rygiel i alarm równocześnie (kluczyk w pozycję otwórz, a następnie w ciągu 3 sekund, w pozycję zamknij). Nie jestem tylko pewny, czy jak załaczasz sam alarm, to czy czujniki ruchu są aktywne, coś mi się kojarzy, że nie, dopiero z ryglowaniem.
ataschee napisał/a:
nie widać żadnych syren
- klakson masz przed zbiornikiem płynu chłodzącego
Zysio - |24 Lis 2011|, 2011 19:27

bingo napisał/a:
- możesz załączyć albo sam alarm (przytrzymanie kluczyka w pozycji zamknij), albo załączyć podwojny rygiel i alarm równocześnie (kluczyk w pozycję otwórz, a następnie w ciągu 3 sekund, w pozycję zamknij)


Miałem na myśli że może być podwójny rygiel, ale bez alarmu, tak jak u mnie w srebrnym. Wtedy nie ma syren, nie ma tego włącznika pod maską, nie ma czujek we wnętrzu, nie ma centralki od alarmu. A mimo to podwójny rygiel jest.

bingo - |24 Lis 2011|, 2011 20:01

Zysio napisał/a:
Miałem na myśli że może być podwójny rygiel, ale bez alarmu
- nie spotkałem sie z tym, ale też nie mogę na tej podstawie powiedzeć, że nie masz racji.
Zysio napisał/a:
nie ma centralki od alarmu
- nie wiem, czy centralka nie jest taka sama niezależnie od wersji wyposażenia
Zysio napisał/a:
nie ma czujek we wnętrzu
- nie wyklucza to istnienia alarmu, zarówno w MK2, jak i MK3.
Stander Tojas - |2 Mar 2012|, 2012 18:37

Odgrzewam.
Dobra - wiemy już, że ta czerwona diodka na środku pulpitu, pod samą szybą, ma coś wspólnego z alarmem, a raczej - z centralnym zamkiem. Faktycznie - u mnie też czasem błyśnie jak dwukrotnie nacisnę w pilocie "zamykanie", lub kluczykiem zrobię "otwieranie + zamykanie" (aby otworzyć muszę wtedy dwukrotnie nacisnąć w pilocie "otwieranie" i wtedy ta diodka błyśnie).
Tyle już wiem.
Ale od czego jest ta lampka NIEBIESKA, też na pulpicie ale pod lewym słupkiem? W żadnej instrukcji nie znalazłem jej opisu, Wy też o niej nic nie napisaliście - chyba, że coś przeoczyłem... I nie mówcie mi, że to tylko "takie coś" i "do ozdoby" - udało mi się to-to delikatnie wysunąć z plastiku pulpitu - ma to-to DWA KABELKI, jest więc jakimś urządzeniem elektrycznym lub elektronicznym. Oświetlenie wewnętrzne nie zmienia się - nie jest to więc czujnik światła zewnętrznego. Wycieraczki nie startują samoczynnie - nie jest to czujnik deszczu. Szyby się nie uchylają samoczynnie - nie jest to czujnik zadymienia wnętrza. :-) Co to jest?

masa300789 - |2 Mar 2012|, 2012 18:42

Czujnik naslonecznienia to jest :)
bingo - |2 Mar 2012|, 2012 18:50

Stander Tojas napisał/a:
jest to więc czujnik światła zewnętrznego
- i to jest prawidłowa odpowiedz - służy przy klimatroniku jako czujnik nasłonecznienia.

[ Dodano: |2 Mar 2012|, 2012 18:51 ]
Stander Tojas napisał/a:
Dobra - wiemy już, że ta czerwona diodka na środku pulpitu, pod samą szybą, ma coś wspólnego z alarmem, a raczej - z centralnym zamkiem. Faktycznie - u mnie też czasem błyśnie jak dwukrotnie nacisnę w pilocie "zamykanie", lub kluczykiem zrobię "otwieranie + zamykanie" (aby otworzyć muszę wtedy dwukrotnie nacisnąć w pilocie "otwieranie" i wtedy ta diodka błyśnie).
- tu masz to opisane http://ford-scorpio.pl/fo...ghlight=#565794
Zysio - |2 Mar 2012|, 2012 18:52

Czujnik nasłonecznienia do klimatronika.

PS. Się kurde ocknąłem :D

ford2fast - |2 Mar 2012|, 2012 19:09

Stander Tojas napisał/a:
le od czego jest ta lampka NIEBIESKA, też na pulpicie ale pod lewym słupkiem?

To nie lampka tylko czujnik nasłonecznienia :)

wieloryb - |5 Mar 2012|, 2012 14:13

masa300789 napisał/a:
Czujnik naslonecznienia to jest :)

bingo napisał/a:
Stander Tojas napisał/a:
jest to więc czujnik światła zewnętrznego
- i to jest prawidłowa odpowiedz - służy przy klimatroniku jako czujnik nasłonecznienia.

Zysio napisał/a:
Czujnik nasłonecznienia do klimatronika.
PS. Się kurde ocknąłem :D

ford2fast napisał/a:
Stander Tojas napisał/a:
le od czego jest ta lampka NIEBIESKA, też na pulpicie ale pod lewym słupkiem?
To nie lampka tylko czujnik nasłonecznienia :)

żeście się wszyscy ocknęli :D :D Chłop za to nie będzie miał już problemów z fioletowom quasi-kapsułką.

Reader - |5 Mar 2012|, 2012 15:10

Innymi słowy jest to SLD. :)

Stander Tojas, jeśli chcesz więcej informacji , proponuję iść do anglików na stronę i czytać:

http://www.fordscorpio.co.uk/aircon.htm

gufer-posepny - |5 Mar 2012|, 2012 15:38

a na zlocie się mnie pytał co to za cudo . ale jak patrze na zdjęcia nasze ze zlotu to coś musiało być w tej coli skoro już nikt nic nie pamięta .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group