Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Wnętrze + klimatyzacja - manetka kierunków nie wraca za zakrętem

norbiwolow - |6 Paź 2004|, 2004 20:01
Temat postu: manetka kierunków nie wraca za zakrętem
jek wyżej opisane - jak włączę kierunkowskaz to po pokonaniu zakrętu manetka nie wraca do położenia wyjściowego - cały czas jest włączona i migają kierunki - czy to normalne - może tak ma być w scorpiaczku ??? :))
pomocy bo ta elektryka spać mi nie daje !!!

Pershing - |6 Paź 2004|, 2004 20:29

Z pewnoscia tak byc nie powinno. Zapewne ulamal sie zaczep ktory odpowiada za wylaczanie kierunkowskazow po wyprostowaniu kół
Arvin - |6 Paź 2004|, 2004 23:10

Najlepiej to ściągnij kierownice i sprawdź tam przy manetce od kierunków ten zaczep o którym wspomniał Pershing... no bo chyba nie ma na to innego rozwiązania.
Rafał A.(antek) - |7 Paź 2004|, 2004 14:37

słuchaj stary, przy tej ilosci usterek elektrycznycj, top jest jedna diagnoza - skrzynka bezpieczników - wycoiagaj szybko i czyść poki jest jeszcze co czyśćić. tam pewnie lezy źrodlo twycgh wszystkich porblemow, objawy typowe (szczegolnie wycieraczki :P )
Pershing - |7 Paź 2004|, 2004 17:31

No... nie wylaczajace sie kierunkowskazy to wydaje mi sie raczej nie sprawa elektryki tylko mechaniki :)
norbiwolow - |10 Paź 2004|, 2004 12:55

i tu masz pershing racje bo widać tam taki mały cypelek który sie wychyla jak włącze kierunek ale nie odbija sie jak wyprostuje kierownice - co to moze znaczyć - aha i jak sciagnąc kierownice z poduszką powietrzna aby nic nie popsuć :))
bo jeszcze poduszka mi wystrzeli i bedą jaja :((
piszczie proszę bo to bardzo mnie denerwuje jak za zakrętem musze jeszcze pamiętać aby wyłączyć kierunek .

Pershing - |10 Paź 2004|, 2004 22:59

Nie mialem jak do tad do czynienia z poduszkami ( za wyjatkiem tej na ktorej spie ;) ) ale wydaje mi sie ze do zdeaktywowania poduszki wystarczy odłączyc klemy z akumulatora. Moze ktos to potwioerdzic bo nie jestem pewien ? Oczywiscie lepiej dmuchac na zimne bo taka zdetonowana poducha potrafi niezle czlowieka połamac :( Wydaje mi sie ze po odłaczeniu klemy trzeba rowniez odczekac jakis czas az zupelnie sie rozładuje a przy podłączaniu klem lepiej zeby nikt nie siedzial w samochodzie bo tez moze dojsc do detonacji.
Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group