Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Wnętrze + klimatyzacja - Pali bezpiecznik po włączeniu klimy

kosiński - |27 Maj 2014|, 2014 18:50
Temat postu: Pali bezpiecznik po włączeniu klimy
Witam

W moim scorpio pali się bezpiecznik 10A z dużej skrzynki pozycja 29 (dmuchawa) po włączeniu klimy (obojętnie czy tryb auto czy zwykły) i wtedy nie ma ani wentylatorów ani klimy. Natomiast jeśli nie załączę klimy tylko na trybie zwykłym to wentylatory (nadmuch) działa normalnie.
Czy spotkał się ktoś z takim problemem?

Pozdrawiam Jacek

YaKuZ - |27 Maj 2014|, 2014 19:09

wiązki?
pepi - |27 Maj 2014|, 2014 19:11

albo wiatrak zwarty
kosiński - |27 Maj 2014|, 2014 20:31

YaKuZ napisał/a:
wiązki?


Wiązki i skrzynki zrobiłem, paliło bezpiecznik i pierwsze co to wszystkie wiązki zrobiłem oraz skrzynki. Po robocie objawy te same.

[ Dodano: |27 Maj 2014|, 2014 20:31 ]
pepi napisał/a:
albo wiatrak zwarty


Możesz rozwinąć zwarcie wiatraka? (chodzi o wentylatory dmuchawy?)

bingo - |28 Maj 2014|, 2014 07:45

skoro pali bezpiecznik 29 po włączeniu klimy, a bez klimy jest wszystko OK w pełnym zakresie obrotów wentyla, to wszystko wskazuje na dużą skrzynkę. Ale dla pewności wsadziłbym bezpiecznik 30A, bo 10A na pewno nie wytrzyma wentylatora.
VIK - |28 Maj 2014|, 2014 18:25

Albo wyłącznik.
kosiński - |29 Maj 2014|, 2014 08:58

bingo napisał/a:
skoro pali bezpiecznik 29 po włączeniu klimy, a bez klimy jest wszystko OK w pełnym zakresie obrotów wentyla, to wszystko wskazuje na dużą skrzynkę. Ale dla pewności wsadziłbym bezpiecznik 30A, bo 10A na pewno nie wytrzyma wentylatora.


Dużą skrzynkę jak i małą przeglądałem i nie było widać śladów wody, korozji czy innych zmian uniemożliwiających prawidłowe działanie.

Bezpiecznika 30A nie spaliło, po włączeniu klimy wentylatory działają natomiast nie sprężarka nie załącza się. Przekaźnik z małej skrzynki po przekręceniu kluczyka na zapłon rozwiera się ale po włączeniu klimy dalej jest rozwarty, a myślę, że powinno go zewrzeć i puścić napięcie na sprężarkę.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

bingo - |29 Maj 2014|, 2014 21:08

kosiński napisał/a:
przeglądałem
- czyli nic nie zrobiłeś - te skrzynki trzeba rozebrać na elementy pierwsze, inaczej się nie da ocenić ich stanu.
kosiński napisał/a:
Bezpiecznika 30A nie spaliło
- czyli ok
kosiński napisał/a:
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
- sprawę wentylatora rozwiązałeś, skrzynki masz nie ruszone, więc o jakie jeszcze pomysły się pytasz? co do klimy - użyj szukaj a znajdziesz diagnozowanie krok po kroku.
kosiński - |30 Maj 2014|, 2014 08:12

bingo napisał/a:
kosiński napisał/a:
przeglądałem
- czyli nic nie zrobiłeś - te skrzynki trzeba rozebrać na elementy pierwsze, inaczej się nie da ocenić ich stanu.
kosiński napisał/a:
Bezpiecznika 30A nie spaliło
- czyli ok
kosiński napisał/a:
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
- sprawę wentylatora rozwiązałeś, skrzynki masz nie ruszone, więc o jakie jeszcze pomysły się pytasz? co do klimy - użyj szukaj a znajdziesz diagnozowanie krok po kroku.


Skrzynki rozebrałem na płytki, przesmarowałem wazeliną jak już były w częściach pierwszych... Przecież nie da się ocenić stanu skrzynek nie rozkładając ich.

Za nim założyłem temat to prawie miesiąc czytałem i sprawdzałem klimę ale teraz się ciepło zrobiło i trzeba to zrobić...

Póki co dziękuję za pomoc.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group