Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Skrzynia biegów + przeniesienie napędu - Zimna ASB, opóźniony start na D.

bakonvodka - |27 Maj 2014|, 2014 17:25
Temat postu: Zimna ASB, opóźniony start na D.
Witam,
Niestety nie znalazłem podobnego tematu.
Otóż problem wygląda tak, iż na zimnej ASB po przerzuceniu drążka na DRIVE potrzeba kilku sekund zanim przekładnia zaskoczy i pojadę do przodu. Później wszystko chodzi w jak najlepszym porządku.
Nie wymieniałem jeszcze oleju po poprzednim właścicielu, ponieważ nie czuję się jeszcze na tyle pewnie. Szukam serwisu ASB, ale póki co to nikt się nie zajmuje takim starym modelem :(

Pozdrawiam

Maross - |27 Maj 2014|, 2014 18:10

Jeszcze z pół roku temu napisałbym Ci wymień olej ,dziś napiszę Ci szukaj skrzyni
olej ma być klarowny ,pachnieć ,bo jeżeli z miski zlejesz takie coś :

to pozamiatane i jak wlejesz nowy ,krzynka za 300km powie "nie jadę do przodu"

bakonvodka - |27 Maj 2014|, 2014 18:23

To mnie pocieszyliście :) Czyli nic, trzeba dalej jeździć i w między czasie szukać skrzyni. Bo z tego co widziałem na bagnecie to olej jest czarny;/ K**** M**
YaKuZ - |27 Maj 2014|, 2014 18:26

a jakiego koloru i konsystencji jest obecny olej?
Adam_2000 - |27 Maj 2014|, 2014 18:30

bakonvodka napisał/a:
To mnie pocieszyliście :) Czyli nic, trzeba dalej jeździć i w między czasie szukać skrzyni. Bo z tego co widziałem na bagnecie to olej jest czarny;/ K**** M**

Może ktoś zalał jakieś gówno i tyle.
Nie słuchaj Marosa, wymieć ten syf + nowy filtr i będzie śmigać.

bakonvodka - |27 Maj 2014|, 2014 18:57

hmm... będę się musiał zastanowić co z tym fantem zrobić. Lepiej chyba od razu się dowiedzieć czy coś z tego będzie niż spisywać skrzynie na straty i jeździć dotąd, aż się dokumentnie zepsuje i nie będzie innego wyjścia jak kupić nową. Swoja drogą ciekawi mnie ile mogłaby przejechać skrzynia na takim oleju gdzie występuje problem przeze mnie wyżej opisany. A tak na marginesie w moim aucie ( bo Scorpio jest mojej mamy )Ford Probe w książce serwisowej jest napisany, żeby w ogóle nie wymieniać oleju chyba, że jeżdżę w gorącym klimacie i ciągnę przyczepę lub gdy często zmieniam położenie drążka.
Dzięki za odpowiedzi.

YaKuZ - |27 Maj 2014|, 2014 19:05

tylko że po wymianie statycznej to nowy olej za chwile będzie czarny, trzeba zrobić dynamiczną...
bakonvodka - |27 Maj 2014|, 2014 19:38

Moja mama przed chwilą przyjechała i sprawdziłem jeszcze raz olej. Na moje nieszczęście bagnet jest czarny sam w sobie. Olej na białej szmatce jest jasno czerwony i pachnie jakby plasteliną:) Konsystencja nie jest jakoś gęsta. Tylko wydaje mi się, że jest go mało. Czy mała ilość oleju może być przyczyną mojego problemu? Oczywiście najlepiej wymienić olej na całkiem nowy niż dolewać na oko nie wiadomo jaki? Kto wymyślił czarny bagnet do oleju?!< mózg roz******>
Adam_2000 - |27 Maj 2014|, 2014 19:42

bakonvodka napisał/a:
Czy mała ilość oleju może być przyczyną mojego problemu?

Oczywiście - to jedna z najczęstszych przyczyn opóźnionego załączania napędu na [D] i [R].
Tak dla sprawdzenia - zapnij [R], a jak złapie napęd, szybko przełącz na [D], jeżeli załapie od razu, to jest OK.

Kevin Xy - |27 Maj 2014|, 2014 19:52

prawie pewne ze za malo oleju
bakonvodka - |27 Maj 2014|, 2014 20:31

A właśnie, jak nie wiem co zalał poprzedni właściciel to czy mogę dolać jakiś olej by wyrównać poziom? Jeśli tak to jaki? Oczywiście wiem, że najlepiej wymienić całkowicie.
Maross - |27 Maj 2014|, 2014 20:32

bakonvodka napisał/a:
Olej na białej szmatce jest jasno czerwony i pachnie jakby plasteliną:)

to oznacza ,że nie jest przepalony ,więc OK :)
Więc J.W koledzy podali -mnie już nie słuchaj :P

YaKuZ - |27 Maj 2014|, 2014 20:37

tylko sprawdzaj na rozgrzanej skrzyni i odpalonym silniku, wcześniej wachlując biegami.
bakonvodka - |27 Maj 2014|, 2014 20:47

Poprzedni właściciele mówili, że często dosyć często zmieniali olej w skrzyni. Czy mogę dolać na próbę z 0,5 litra MObil ATF Dexron II 220 i zobaczyć co się stanie czy będzie jakaś poprawa?
Adam_2000 - |27 Maj 2014|, 2014 21:01

bakonvodka napisał/a:
Czy mogę dolać na próbę z 0,5 litra MObil ATF Dexron II 220

Możesz śmiało lać.

PiotrekGran - |27 Maj 2014|, 2014 21:01

Musisz mieć zagrzany silnik, przejechane dobre kilka/kilkanaście kilometrów. Wciskasz hamulec, wachlujesz lewarkiem przez wszystkie przełożenia, w dól i w górę.
Maska w górę, wysiadasz, wyjmujesz bagnet od skrzyni, wycierasz, wkładasz do końca, wyciągasz i dociskasz go do białej szmatki albo chusteczki higienicznej. Porównujesz ślad na chusteczce/szmatce z podziałką na bagnecie. Ma być w okolicach max.

Dolewasz ATFa II, może być taki jak napisałeś.

bakonvodka - |27 Maj 2014|, 2014 21:38

Rozumiem, że żeby dolać olej do skrzyni tez ma być włączony silnik? Sorry za głupie pytania ale http://youtu.be/iZqtvDOmiwk?t=28m49s moja wiedza na temat automobilizmu to jest jakieś 3 :)
kat - |27 Maj 2014|, 2014 21:42

wylacz silnik,wyjmij bagnet,włoz lejek i powoli wlewaj
YaKuZ - |27 Maj 2014|, 2014 22:51

pamiętaj że przelać powyżej max też nie wolno. jak przelejesz w aptece kup strzykawke setke i odciągnij :)
pablo19 - |28 Maj 2014|, 2014 10:46

Polecam ten olej: http://www.pl.commaoil.co.../view/190/ATM5L w drugim aucie już go testuję i sprawdza się znakomicie. Dostępny jest w InterCars. Olej, filtr i uszczelkę miski olejowej w ASB możesz wymieniać co 20-30 tyś. km, przynajmniej ja tak zamierzam robić :)
WieSiu - |28 Maj 2014|, 2014 10:58

a moze by zapytac o cene samego oleju tego typu? : http://allegro.pl/filtr-o...4249757420.html nie wiem czy nadaje sie do scopiro,co oznacza ze tylko rzucam luzny temat do dyskusji ;)
qhen - |28 Maj 2014|, 2014 12:19

co Wy macie z tym Motorcraftem? swiece dla nich robi NGK. olej kiedys castrol

chłodnice - Valeo, nisens

alternator - Bosch, Magneti Marelli, Mitsubishi,

rozrusznik- Bosh, Magneti Marelli, Lukas, Nippondenso
maglownica - TRW

Wahacze - Lemforder

Sprzęgła kompletne - Fichtel & Sachs, LUK
pompka spryskiwaczy - robi Febi-Bilstein

PiotrekGran - |28 Maj 2014|, 2014 13:24

No bo fajnie wyglądają te napisy "Motorcraft" ;)
bakonvodka - |28 Maj 2014|, 2014 14:46

Adam_2000 napisał/a:
bakonvodka napisał/a:
Czy mała ilość oleju może być przyczyną mojego problemu?

Oczywiście - to jedna z najczęstszych przyczyn opóźnionego załączania napędu na [D] i [R].
Tak dla sprawdzenia - zapnij [R], a jak złapie napęd, szybko przełącz na [D], jeżeli załapie od razu, to jest OK.

Zrobiłem tak jak napisałeś i o dziwo na zimnej skrzyni od razu zaskoczyła przekładnia. Z tym opóźnieniem zawsze się dzieje gdy zimnym autem wyjeżdżam z placu cofając i przełączam z R na D.

VIK - |28 Maj 2014|, 2014 18:31

qhen napisał/a:
co Wy macie z tym Motorcraftem? swiece dla nich robi NGK. olej kiedys castrol

chłodnice - Valeo, nisens

alternator - Bosch, Magneti Marelli, Mitsubishi,

rozrusznik- Bosh, Magneti Marelli, Lukas, Nippondenso
maglownica - TRW

Wahacze - Lemforder

Sprzęgła kompletne - Fichtel & Sachs, LUK
pompka spryskiwaczy - robi Febi-Bilstein

Aaaa, bo ludzie to są ....... na nazwach jeżdżą. Przekładnie jeszcze ZF robił dla Scorpio.

qhen - |29 Maj 2014|, 2014 00:10

a to juz pszedles w skrajne przypadki. To udowodnij ,że koszt wyprodukowania takiego koła nie jest np 100 zł. ;) a ford nie kupuje ich wlasnie po stowie a te 600 zł to maża i prawa do znaczka? Ja tam nie wiem tak tylko gdybam. Moze maja wylacznosc na dystrybucje . I np mozesz sobie gdzies gdzie to robia kupic takie kolka forda tez po stowce ale trzeba zeszlifowac znaczek zeby mozna bylo to sprzedawac. i pchac to po 300.

Zobacz sobie warsztaty jak nie jestes aso to nie masz prawa umiescic sobie logo forda czy tam innego audi

Ps. no tak oryginały forda the best zwłaszcza skrzynki wiazki i czesci wodne kolektorow :P

qhen - |29 Maj 2014|, 2014 00:56

Speedo napisał/a:
i wtedy dokonać wyboru jakiegoś sensownego, nie twierdzę że motocraft jest jakimś bogiem i handluje rzeczami niezniszczalnymi ku zgubie innych koncernów motoryzacyjnych


no i to mialem na mysli piszac ,,co wy macie z tym motorcraftem''

Speedo napisał/a:
skutecznie za to wyleczyłem się z klocków motorcrafta bo są gówniane, pylą na potęgę itp, założylem ate, ciekawostka bo są droższe od motorkraftów, druga ciekawostka jest taka, że Ford zaczął sprzedawać 2 rodzaje klocków - drogie - niby idące na pierwszy montaż i zalecane w okresie gwarancyjnym i tańsze - pylące dziadostwo dla biedaków po gwarancji ;)


co potwierdza moja mysl,że na motorcrafcie swiat sie nie konczy ;)

zaraz wpadnie f2f i napisze ,że szezymy herezje

:-d

trzypion - |29 Maj 2014|, 2014 13:39

W realiach produkcyjnych, to jedyne na czym można zaoszczędzić, to materiały lub kontrola jakości, przy czym obydwa koszty są ułamkowe, w stosunku do ceny finalnej. Natomiast co nabija wysoką cenę 'oryginałów'? Marże. Żeby zacząć produkować części ze śliwką, trzeba zdobyć kontrakt. To kosztuje i wchodzi w cenę producenta. Potem masz marżę dustrybucyjną, narzuty za markę, koszty magazynowania... No i finalnie - ludzie wierzą, że bedzie 'lepsze' więc za 'lepsze' płacą.
ford2fast - |29 Maj 2014|, 2014 22:14

qhen napisał/a:
wiazki i czesci wodne kolektorow :P

Dorośnij trochę :)
Albo zacznij używać rozumu :)
Po minimum piętnastu latach mają prawo rozpaść się w puch :)


Speedo napisał/a:
z tego co obserwuję to hart jest na fali, sam se chyba nawet kabinowy do fusiona wstawiłem z harta

Na kabinowy to nadają się nawet świeżo wyprane stare barchany teściowej :):


Cytat:
zaraz wpadnie f2f i napisze ,że szezymy herezje

Świadomość nieuchronności kary jest niezbędna :):

qhen - |29 Maj 2014|, 2014 22:41

Cytat:
Dorośnij trochę :)
Albo zacznij używać rozumu :)
Po minimum piętnastu latach mają prawo rozpaść się w puch :)



w 30 letnich audi sie nie rozlatuja :P

[ Dodano: |29 Maj 2014|, 2014 22:44 ]
ford2fast napisał/a:
Albo zacznij używać rozumu :)
to o sobie. A coś o mnie? :P
ford2fast - |29 Maj 2014|, 2014 23:00

qhen napisał/a:

w 30 letnich audi sie nie rozlatuja :P

W stuletnich Fordach też nie :P :P :P :P :P :P
Stuletnich ałdi za to zwyczajnie nie ma :): :): :):
I zwróć może jeszcze uwagę na to że jest to dział PROBLEM :)

qhen - |30 Maj 2014|, 2014 02:08

no tak dzial problem i oczywiscie Twoje wypowiedzi sa bardzo konstruktywne w tym temacie. (jak zreszta ostatnio we wszystkich)

masz taki ładny podpis
quote]Używanie wulgaryzmów jest ciężkim wykroczeniem przeciw kulturze. Jest to naruszenie norm współżycia społecznego i zasad dobrego wychowania [/quote]

a nie wiesz ,że pisanie z wcisnietym capslokiem jest tez naruszeniem dobrego wychowania?

No tak ale Ty mozesz a innych sie czepiasz. Logika pokretna i zakłamywanie rzeczywistosci to twoja mocna strona jak pewnego pana z TV Antoniego M.
odnosze wrazenie ,że recepty macie od tego samego lekarza :-d
Czas skorzystać z przysłowia, że ,, z głupim sie nie dyskutuje ,bo sprowadzi cie do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem''
tak wiec z mojej strony EOT

:) :P :P

ford2fast - |30 Maj 2014|, 2014 09:32

qhen napisał/a:
no tak dzial problem i oczywiscie Twoje wypowiedzi sa bardzo konstruktywne w tym temacie. (jak zreszta ostatnio we wszystkich)

masz taki ładny podpis
Cytat:
Używanie wulgaryzmów jest ciężkim wykroczeniem przeciw kulturze. Jest to naruszenie norm współżycia społecznego i zasad dobrego wychowania


a nie wiesz ,że pisanie z wcisnietym capslokiem jest tez naruszeniem dobrego wychowania?

No tak ale Ty mozesz a innych sie czepiasz. Logika pokretna i zakłamywanie rzeczywistosci to twoja mocna strona jak pewnego pana z TV Antoniego M.
odnosze wrazenie ,że recepty macie od tego samego lekarza :-d
Czas skorzystać z przysłowia, że ,, z głupim sie nie dyskutuje ,bo sprowadzi cie do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem''
tak wiec z mojej strony EOT

Może jestem ślepy i nie dowidzę ale jakoś nie znalazłem MOICH wypowiedzi pisanych z wciśniętym capslockiem :)

Obiecałem Adasiowi , że nie pozostawię bzdurnych wypowiedzi bez odzewu :)
Jak to było ? "Qken , qken cap ca rap " ? :):

trzypion - |30 Maj 2014|, 2014 12:50

ford2fast napisał/a:

Obiecałem Adasiowi , że nie pozostawię bzdurnych wypowiedzi bez odzewu :)


I co, teraz będziesz swoje wypowiedzi masowo prostował, czy jak?

bakonvodka - |1 Cze 2014|, 2014 20:07

Po wejściu w końcu pod auto okazało się, że wszystkie śruby na misce olejowej były luźne a nawet bardzo. Dokręciłem je i dolałem tego oleju Mobil 220. Wlazł lekko ponad litr. Pozostało teraz czekać i monitorować jak się będzie teraz skrzynia zachowywać.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group