Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Inne - Fiat Uno 60 1.1 i.e. KOSZ?

Darek_Police - |25 Mar 2011|, 2011 14:38
Temat postu: Fiat Uno 60 1.1 i.e. KOSZ?
Pierwsze auto Kasi po zrobieniu prawka w 2008 roku. Kupiła, żeby tanio było ubezpieczyć i nie szkoda obijać :P ale nie obiła.

Fiat Uno 1.1 i.e 92 rok. Od 2005 w Polce, wcześniej w Niemczech, gdzie pierwszy właściciel kupił go w salonie w Berlinie.

Silnik to prosty i wdzięczny OHC zgwałcony włoską elektryką. Mechanicznie nie ma z nim najmniejszych problemów, natomiast do szewskiej pasji może doprowadzić makaroniarska myśl inżynierska w postaci kostek elektrycznych niezdolnych przetrwać czas i prąd. Wszystkie wtyczki wycięte i założone nowe, ciasne konektorki. Idzie jak rakieta ;)

Blachy jak na Fiata i 92 rocznik rewelacja, ruda tylko w miejscach obtarć, nie rdzewieje sam z siebie. Progi, podłużnice, kielichy, wszystko zdrowe.

Wyposażenie: nie wiedziałem, że może być biedniej niż w moim Scorpio CL... Lampka w kabinie albo działa na stałe, albo z drzwiami, nie można wyłączyć, ale już ją poprawiłem :) W drzwiach fabrycznie nie ma ograniczników otwarcia, przez co latają sobie swobodnie. Odkrycie tego faktu mało nie kosztowało mnie utraty palców w dłoni w wietrzny dzień :P

Do auta wpakowaliśmy:
- alarm + centralny zamek z pilota (bagażnik też z pilota),
- el. szybki,
- el. grzane lustreka,
- kompletną od zera instalację audio,
- lampkę do bagażnika (z podsufitki scorpio :) .

Poza tym utrzymywany w sprawności technicznej. Sprawował się! Teraz idzie pod młotek :P


kondzio508 - |25 Mar 2011|, 2011 15:09

pogratulować uno z 1992 w takim stanie to rodzynek .... miałem jakiś czas temu z 1996 fire to blacharka tragedia w nim była . Merc S klasy wjechal mi na swiatłach w tył to mi sie drzwi poklinowały tylnie a dla merca tylko tablica przednia z ramki wypadła :D predkośc moze ze 30 km./ h była ..
Darek_Police - |25 Mar 2011|, 2011 17:27

dziękuję kondzio508.

Dzisiaj w Uno dorobiłem z zaślepki elektryczny guzik otwierania bagażnika z kabiny (bo było tylko z pilota)

Ładną ikonkę namalowałem?


Boni - |25 Mar 2011|, 2011 17:34

Wzorniczo ładna, wykonanie średnie ;) generalnie zawsze ładniej i łątwiej zrobić kalkomanię albo wydrukować na fotorealistycznym papierze, itd. itp. bo malowanie z ręki to jednak bardzo bardzo trudne...
Darek_Police - |25 Mar 2011|, 2011 17:43

Boni, zgadza się. Moje pytanie było z przymrużeniem oka. Upgrade`u dokonałem w porywie chwili :P

Update:
Nie ma Uno. Kupione 3 lata temu za 800PLN poszło za 1850PLN.

WieSiu - |29 Mar 2011|, 2011 11:54

Darek_Police napisał/a:
Kupione 3 lata temu za 800PLN poszło za 1850PLN.


kupilbys cos nowego to tylko bys stracil :) a tak nawet odzyskales cala kase z nawiazka za to auto, choc wiadomo ze na serwis tez musiales wydac,ale to wg mnie sie nie liczy.

pablo19 - |29 Mar 2011|, 2011 12:23

Darek_Police napisał/a:
...
Nie ma Uno. Kupione 3 lata temu za 800PLN poszło za 1850PLN.
No i pięknie :) Podejrzewam, że ze Starletą będzie podobnie :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group