Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Ogólne - Podgrzewane lusterka

maakee - |24 Lis 2004|, 2004 22:31
Temat postu: Podgrzewane lusterka
Jestem posiadaczem wieloryba od 4 miesięcy i znowu zostałem przez niego pozytywnie zaskoczony. Mianowicie wracając oststnio z Warszawy sypało jak cholera. Zatrzymałem się na światłach i zasypało mi szybe tylną, więc włączyłem sobie jej ogrzwanie. Jakież było moje zdziwieni gdy po chwili również ze szkieł lusterek śnieg spłyną a po około 5 minutach były kompletnie suche.
I teraz mam pytanie czy wszystkie wieloryby (mój to 2.0 16V) mają podgrzewane lusterka, czy to opcja była.
Pozdrawiam

Rafał A.(antek) - |25 Lis 2004|, 2004 00:37

heh, nie tylko wieloryby :) każde scorpio od 1985 roku, poziadajace elektrycznie regulowane lusterka, czyli praktycznie kazda wersja gl/glx ma podgrzewane lusterka

el regulacja jest łacznie z podgrzewaniem :)

a podgrzewanie przedniej szyby z podgrzewaniem dysz spryskiwaczy.

TCQ - |25 Lis 2004|, 2004 09:21

wow nawe nie wiedziałem że moje scorpio ma podgrzewane lusterka, dziś ide sprawdzić czy działają :mrgreen:
Struna - |25 Lis 2004|, 2004 10:38

Pewnie że ma - załącza się razem z ogrzewaniem tylnej szyby - inna kwestia czy działa :)
Emoo - |25 Lis 2004|, 2004 11:19

To ja jestem kolejnym mile zaskoczonym posiadaczem Scorpio. Sprytne te autka :)
Struna - |25 Lis 2004|, 2004 11:30

No to jeszsze jeden myk - włącza się czasowe wycieraczki i wtedy gdy włączy się wsteczny to tylna wycieraczka też chodzi czasowo w takt przednich :)
Emoo - |25 Lis 2004|, 2004 11:52

O ile ktos ma na tylnej szybie wycieraczke. Bo u mnie za nic nie uswiadczysz. :)
Szuler - |25 Lis 2004|, 2004 12:36

Struna napisał/a:
No to jeszsze jeden myk - włącza się czasowe wycieraczki i wtedy gdy włączy się wsteczny to tylna wycieraczka też chodzi czasowo w takt przednich :)

A właśnie.. Ten bajer to jedyna rzecz, która mi wysiadła przez te pół roku ze Scorpio... Tak po miesiącu przestało działać, włączam wsteczny a wycieraczka ani ruszy.. :( . Co może być przyczyną..?

Pozdrawiam
Szuler

Struna - |25 Lis 2004|, 2004 12:43

A światła wsteczne działają ?? Bo to chyba ten sam załacznik uaktywnia.
Szuler - |25 Lis 2004|, 2004 13:10

No cholera... Sprawdze dzisiaj.. Wydawało mi się, że działają ale ręki sobie nie dam za to uciąć :) . A komputerek pokazuje uszkodzenie jakich świateł? Tylko mijania?

Pozdrawiam
Szuler

Struna - |25 Lis 2004|, 2004 13:37

stopy i mijania - cofania nie sprawdza
mmmk - |25 Lis 2004|, 2004 14:09

a ja mam podgrzewane w wersji cl :mrgreen: a regulacja reczna. na razie tylko lewe ale prawe moze juz niedlugo. oczywiscie to przerobka ale regulacji lusterek nie potrzebuje bo jestem jednym jedynym kierowca mojego scorpio :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pozdrawiam
maciek
p.s. no dobra nie mam cl tylko skladaka bo mam drewno w srodku i 4 szyby elektryczne i pare innych cudow i jeszcze wiecej planow przerobek.

irek - |25 Lis 2004|, 2004 14:46

Hej

Ale w moim jest trochę odwrotnie podgrzewanie tylnej szyby mam osobno na przycisku i on nie załancza poddgrzewania lusterek tylko przycisk od podgrzewania przedniej szyby je załancza.

Irek

Struna - |25 Lis 2004|, 2004 15:05

Bo masz podgrzewanie przedniej - Ci co nie maja tego luksusu mają sprzężone z tylną szybą.
Szuler - |25 Lis 2004|, 2004 15:28

No czyli jednak lusterka załącza przednia szyba? :) Nawet jak mi nie działa? Czy jak nie działa przednia szyba, to lusterka też mogą nie działać?

Pozdrawiam
Szuler

jasam - |25 Lis 2004|, 2004 15:31

Struna napisał/a:
A światła wsteczne działają ?? Bo to chyba ten sam załacznik uaktywnia.

bardzo mnie zainteresowałeś tą kwestią, bo u mnie światło wstecznego nie działa, jak również wycieraczka na wstecznym (z wycieraczką to nie widziłem żeby działała od czasu kiedy sie dowiedziłem że tak powinno być)
Do tej pory myślałem że uwalił sie włącznik wstecznego biegu przy naprawie ASB
Masz wiedze jak sprawdzić przekażnik?

Szuler - |25 Lis 2004|, 2004 16:58

Hehe - Struna - to był strzał w dziesiątke. Światło cofania mi nie działa :) . W weekend zabiore się za to.. Co wpierw szukać? Wiadomo, że bezpieczniki - a gdzie jest ten włacznik światła - gdzieś przy skrzyni biegów? Mam nadzieje, że nie trzeba rozbierać połowy samochodu ;)

Pozdrawiam
Szuler

Struna - |25 Lis 2004|, 2004 17:05

No na skrzyni jest - od spodu się idzie dobrać - może kabel spadł poprostu albo się urwał lub przetarł.
TCQ - |25 Lis 2004|, 2004 17:24

Mam pytanie, fakt że było już tu zadane, ale nie moge znaleźć odpowiedzi, mianowicie czy jeśli nie działa mi podgrzewanie przedniej szyby to czy podgrzewanie lusterek będzie działać?
Rafał A.(antek) - |25 Lis 2004|, 2004 17:34

panowie, nie wiem jak w mk1 ale w przejściówce ja szybe tylna miałem podłaczoną raem z lusterkami, a przednia z dyszami spryskiwaczy.

cos słyszałem ze niekiedy niektore maja lusterka pod przednia, ale nie widziałem.

Natomiast działac powinny , mimo uszkodzenia szyby przedniej, bo to nie jest obwód szeregowy przecież.

irek - |26 Lis 2004|, 2004 07:51

Hej

Z tego co się orientuję to gdy przednia szyba nie będzie działać czyli grzać ale lusterka powinne grzać.


Pozdrawiam

hryniak - |28 Lis 2004|, 2004 20:28

Szeregowy nie jest (nie może być ze względu na zbyt dużą różnicę oporów), ale mają sporo części wspólnych (wyłącznik a więc "druty" do niego, bezpiecznik itp.), jeśli przyczyną awarii ogrzewania szyby jest któryś z tych elementów to lustereczka też będą zimniutkie. Jeśli natomiast tylko szybka jest walnięta to lustra mają prawo robić.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group