Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Ogólne - 2.9 a 2.8 zasadnicze różnice - proszę

irek - |17 Lis 2004|, 2004 20:01
Temat postu: 2.9 a 2.8 zasadnicze różnice - proszę
WItam

Kochani powiedzcie mi czym defakto różnią się wersje scorpiaczkó 2.9 od 2.8 poza deczko mniejszą pojemnością, oraz że inaczej są zawory w kolejności i tym, że 2.8 zamiast łańcucha rozrządu to ma koła zębate - CHYBA ŻE SIĘ MYLĘ

CZY SĄ JESZCZE INNE RÓŻNICE ?????


Jest to dla mnie bardzo ważne - proszę o wypowiedź

irek - |17 Lis 2004|, 2004 22:22

Hej

Speedo ??? wiesz ale teraz to już sam się pogubiłem, bo ja mam 2.9 i też nie ma katalizatora, ani sond lambda tylko 2 przypływomierze, co do wydechu to są na każdej głowicy kolektory wydechowe. Zawory właśnie tak po kolei a nie jak w 2.8, kurde a ten MAP sensor do czego jest ?? i gdzie to jest - wiem, że to gdzieś już kiedyś było ??
NORMALNIE PRZYDAŁYBY SIĘ FOTKI KOMÓR SILNIKA Z 2.9 ORAZ 2.8 JAKBY KTOŚ MIAŁ TO PROSZĘ UMIEŚCIC.

Z tą pompą wodną to też mnie zastrzeliłeś jestem ciekaw jak wygląda różnica pomiędzy tymi pompami ??

Mam nadzieję, że dzięki temu tematowi będę umiał odróżnić oba te silniki

irek - |17 Lis 2004|, 2004 22:45

Hej

Czemu temat zaczołem abo: długo by opowiadać ale jak dobrze pójdzie to za parę dni mogę mieć Następne scorpio własnie z tym silnikiem idealna igiełka jeden jedyny właściciel w niemczch serwisowany po dziś dzień i dosłownie za grosze bo chce mi go oddać choćby tylko miałbym na części go. (Gościu już sobie zamówił ToYotę RAV 4 więc odda scorpio w dobre ręce a jest to szwgier mojego kolegi z pracy i on mi to nakręcił, wprawdzie wcisnął mi na siłę bo powiedział że jego szwagier nie ma zamiaru tym handlować a ten mu podpowiedział, że ja ma scorpio więc tamten zdecydował mi się go oddać) I tak się zastanawiam czy dokonać opłat i jeżdzić czy faktycznie tylko go przywieźć na części silnik komuś sprzedać niektóre elementy sobie zostawić w razie W

Sam nie wiem już

O właśnie a skrzynia jest tam manualna czy pasuje do tego mojego z 2.9 i tylny most wprawdzie mam dobre i nie mają mankamentów ale mógłbym sobie to zostawić jeśli pasują.


Matth - |17 Lis 2004|, 2004 22:46

Witam
Z tego co się orientuje to silniki 2.8 i 2.9 to sa calkowicie rozne konstrukcje: 2.8 powstal na bazie V4 ktore ford stosowal np w taunusach tam mialy chyba z 2.0 ale rozrzad podobny i taki sam system kol zebatych zamiast lancucha czy paska rozrzadu po prostu dodano jeszcze pare cylindrow, natomiast 2.9 to konstrukcja nowa powstala pozniej niz 2.9 i na poczatku mial ok 170KM ale do scorpia go oslabili (chyba ze wzgledu na podatki od mocy w niemcach ale nie wiemna pewno) do 150 poza tym to chyba wszystko je rozni nie wiem jak jest z blokiem bo to jest akurat czesc ktora moze byc wielokrotnie wykorzystywana:)
pozdro

irek - |17 Lis 2004|, 2004 22:49

Dzięki wielkie :)

Tylko proszę wyślij mi na adres [email protected] bo mój prawidłowy [email protected] chwilowo świruje bo przenieśliśmy serwer poczty do nas do firmy no i jak to bywa przy przenoszeniu cosik niedomaga

Gierap - |17 Lis 2004|, 2004 23:09

:) 2.8 a 2.9 to całkiem inne konstrukcje,jak ktoś wspomniał 2.8 to rozwinięcie V4 z Grandzi i Tauniaka,moc 150 koników,dwa przeplwomierze przed filtrem powietrza,inne kolektory...a no i inny znaczek na tylnej klapie :P :P :P
irek - |17 Lis 2004|, 2004 23:16

WIELKIE DZIĘKI

Faktycznie nie idzie ich pomylić :) nawet ładny kolektor dolotowy ma ten 2.8 .. to teraz mi tylko powiedzcie czy do 2.9 pasuje z niego most i skrzynia i będę już pełny wiedzy :)

Pozdrawiam

qantan - |18 Lis 2004|, 2004 05:53

ciekawe co zepsuli żeby obniżyć moc z tych 170 do 150 i czy da się to naprawić :twisted:
irek - |18 Lis 2004|, 2004 07:53

Hej

Speedo no niby tak ale wiesz co ja chyba w swoim mam skrzynię to starszą mój jest z rocznika 88 czerwiec i tam chyba nie ma MT75, o ile się nie mylę to MT75 jest jakby wzrokowo większa i taka kratkowana ??? a N chyab bardziej gładka i ja taka mam więc z 2.8 do mojego by pasowała :)

Zresztą napiszę jak już go będę mieć bo autko naprawdę jest ideał i chyba go wezmę i dam tatowi a mam jeszcze sierre to ją sprzedam - chociaż szkoda mi tej ściery bo też igiełka i silnik ma dopiero przejechane autentyczne 80000 km JAKBY CO TO WYSTAWIĘ JĄ DO SPRZEDANIA MOŻE KTOŚ KUPI


Pozdrówka

irek - |18 Lis 2004|, 2004 09:16

Hej

Scierka rocznik 91, 2.0 CLX 115KM, kolor Ciemny Granat metalik, jak już to puszczę go za 4500 zł. Dopiero w tym roku został założony gaz zbiornik w kole zapasowym. Do momentu mojego zakupu był serwisowany w serisie forda posiadam wszystkie faktury co było w nim robione itd np: ma nowe wszystkie tłumiki, sondę lambda, przepływomierz, sonda i przepływomierz był zakładany przez serwis forda. Silnik chodzi wręcz cudownie zresztą przebieg tak jak pisłaem wyżej.

Pozdrawiam

irek - |18 Lis 2004|, 2004 10:15

hej

JEST TO SEDAN I JAK BĘDĘ SPRZEDAWAŁ TO DAM ZNAĆ


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group