$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - temperatura 2,5 TD '95
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
temperatura 2,5 TD '95
Autor Wiadomość
rel
[Usunięty]

Wysłany: |25 Cze 2006|, 2006 09:05   temperatura 2,5 TD '95

Witam
Wlasnie jestem po wymianie uszczelki, termostatu, wezy roznych, czujnikow i takich tam.
Niestety auto dziwnie sie jakos zachowuje. Szybko po uruchomieniu i przejechaniu kilku km temperatura wzrasta do polowy skali.. nie wiem czy to normalne, mechanik powiedzial ze tak ma byc...
Kiedys byla na 1/4, czasem mniej, czasem wiecej, do polowy to rzadko dochodzilo, juz musial byc porzadnie nagrzany silnik.
Jak ktos ma diesla, niech wypowie sie czy temperatura zawsze na polowie skali to normalne czy cosik nie tak jest...
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |25 Cze 2006|, 2006 11:05   

Nie mam diesla ale strzaleczka na polowie skali to jest normalna temperatura robocza silnika. Jak szybko tam sobie wedruje i zatrzymuje sie (nie wzrasta podczas dalszej jazdy) to wszystko jest OK i oznacza ze termostat dziala jak nalezy
 
 
 
megalith
[Usunięty]

Wysłany: |25 Cze 2006|, 2006 11:10   

Jak wymieniłeś czujnik, to może on po prostu trochę inną skalę ma, i inne napięcie podaje na wskaźnik, toteż ten inaczej stoi.

A że szybko się nagrzewa? Spójrz na termometr :) .
 
 
kapselek47
[Usunięty]

Wysłany: |26 Cze 2006|, 2006 14:57   

jeśli w gorące dni jezdżąc po0 mieście wskazówka jest między o r to jest ok na trasie powinna spaść poniżej m
 
 
artin
[Usunięty]

Wysłany: |26 Cze 2006|, 2006 15:05   

U mnie zimą pokazuje tak do połowy skali, a teraz w te upały też jakoś tak na 3/4 skali. I faktycznie chwila jazdy i wskazówka temp. jest na połowie - ale co sie dziwić jak w powietrzu 30 stopni...
 
 
afelke
[Usunięty]

Wysłany: |26 Cze 2006|, 2006 15:30   

u mnie grzeje się tak jak u Artina
 
 
kapselek47
[Usunięty]

Wysłany: |27 Cze 2006|, 2006 21:28   

panowie nie wiem czy macie klimę moja przestała działać jakoś zaraz po kupnie więc ją wywaliłem a razem z nią chłodnicę od niej wymieniłem czójnik załanczania sie wentylatorów na 93 stopnie pierwszy bieg i 98 stopni drugi bieg i mam spokój wskazówka nie przekracza w najcieplejsze dni połowy skali włącznik klimy dalej załancza wentylatory drugiego biegu to takie dodatkowe zabespieczenie, jak ktoś ma walniętom klime to niech wywali chłodnicę od niej napewno pomaże nie będzie tamować dopływu powietrza (sprawdzone )
 
 
krzysztof
[Usunięty]

Wysłany: |27 Cze 2006|, 2006 21:58   

Kapselek cos ty narobil? Wywaliles klime ? jak masz ja w komplecie i chcesz sprzedac w dobrej cenie to chetnie kupie do mojej ciezarowki. A wracajac do tematu. Jak kupilem scorpio to byla dziura w klimie . Zalatalem i teraz 3 rok dziala bez zarzutu i uzupelniania,zawsze latem jezdze na klimie i temp. jest na literce M.Niestety w te upaly nie jezdzilem scorpio.U mnie jest zepsuty czujnik w chlodnicy i kiedys w zimny dzien stojac w korku w krakowie zaczal mi sie grzac silnik. I coz bylo poczac ? Trzeba bylo wlaczyc klime i problem grzania zniknal.U mnie tzn. w moim scorpio jak wlacze klime to zalaczaja sie 2 wentylatorki rownoczesnie.
Pozdrawiam wszystkich i zaluje ze nie moglem byc na zlocie .Ale coz jak jest robota to trzeba tyrac ...A przyjemnosci niech poczekaja
 
 
kapselek47
[Usunięty]

Wysłany: |28 Cze 2006|, 2006 10:59   

krzysztof opcja z moją klimą była taka że naprawa nie wchodziła w grę za drogo a ja nie wiedziałem wtedy czy będę trzymał moją skorupę spreżarki nie mam została mi tylko chłodnica i jakieś przewody gumowe ale na serio po wywaleniu chłodnicy i wymianie czujników temperatura jest ok
 
 
Jurand
[Usunięty]

Wysłany: |28 Cze 2006|, 2006 21:50   

U mnie nawet w korkach wskazówka nie wychodzi ponad połowę skali. A przy obecnej pogodzie faktycznie dość szybko się nagrzewa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group