$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - HELP! Zatrzasnołem kluczyki z pilotem ;(
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HELP! Zatrzasnołem kluczyki z pilotem ;(
Autor Wiadomość
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |13 Kwi 2006|, 2006 00:58   

MarcinPrzybylak napisał/a:
Możliwe, że miałem zmieniane któreś zamki.

Prawdopodobne

Cytat:
Zastanawiam się też czy czasem nie można zaprogramowac jakoś zamków.

mozna zamki ułozyc pod kluczyk tak by wszystkie były takie same.
MarcinPrzybylak napisał/a:
No więc wbrew moim wcześniejszym przekoaniom, jednak kluczyk nie kręcił sie absolutnie do poziomu.


za to urwac ci głowe albo co innego...

MarcinPrzybylak napisał/a:
Sam już nie wiem co z tymi zamkami. Możliwe jeszcze, że się wkładki powycierały.


nie, sadze ze poprostu maszinny kluczyk inne zamki, a tym co da sie otworzyc, da sie odpalić?

przywiez te kluczyki jak bedziesz jechal ze soba to obejze jak to wyglada i ci powiem co i jak
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
MarcinPrzybylak
[Usunięty]

Wysłany: |13 Kwi 2006|, 2006 08:03   

Rafał A.(antek) napisał/a:
nie, sadze ze poprostu masz inny kluczyk inne zamki, a tym co da sie otworzyc, da sie odpalić?

Sęk w tym że da się odpalić każdym z kluczyków z wyjątkiem jednego oryginalnego który jest naprawde mocno wytarty.

[ Dodano: 2006-04-13, 08:04 ]
Cytat:
przywiez te kluczyki jak bedziesz jechal ze soba to obejze jak to wyglada i ci powiem co i jak
...a zawezme, a jakże :)
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |13 Kwi 2006|, 2006 09:27   

MarcinPrzybylak napisał/a:
spośród trzech kluczyków tylko jeden otwiera zamekiem od strony pasażera
to z tego dorób kluczyk i musi działać przynajmniej na te jedne drzwi, a reszta to pewnie z nieużywania się zatarła - popsiukaj wd-40 i krętol aż zaskoczą, zresztą Rafał jak coś to CI przetestuje i powie co i jak.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |13 Kwi 2006|, 2006 12:39   

ja w cuda niewierze :)

to tak jak niektorzy upieraja sie ze w oczatych nie otwiera sie bagaznika z kluczyka :)
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
olcha20
[Usunięty]

Wysłany: |13 Kwi 2006|, 2006 13:18   

Rafał A.(antek) napisał/a:
ja w cuda niewierze :)

to tak jak niektorzy upieraja sie ze w oczatych nie otwiera sie bagaznika z kluczyka :)


U mnie sie otwiara WYŁĄCZNIE z kluczyka :d - coś po zimie tak tam nabroilo ze WD-40 tez sie poddał...

P.s. Po zamknieciu z pilota normalnie otwieram kluczykiem drzwi zarówno od pasażera jak i kierowcy...
 
 
KaZet 


Auto: od IX2010 już bez 1995, 2,5 td, kombi, CMax
Wiek: 63
Dołączył: 08 Kwi 2005
Skąd: Gdańsk
Wysłany: |30 Maj 2006|, 2006 15:34   ...U mnie sie otwiara WYŁĄCZNIE z kluczyka (bagażnik)

kurde!, ja też tak w swoim mam po zimie. Może to jakiś wirus w elektronice Forda? :697:
Powiem krótko, wk.... mnie to bardzo.
_________________
Krzysztof w Ford Focus '2007
było Scorpio '95, 2,5 TD (raczej bez "T") kombi,
jest Focus 2007 1,4 benz, i CMax 2012 1,6 ten mocniejszy
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |30 Maj 2006|, 2006 23:34   

rozebrac wyczyscic naprawic/wymienic cewke
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Jurand
[Usunięty]

Wysłany: |14 Cze 2006|, 2006 10:21   

Panowie.... a wszyscy jakoś się uparliście na WD-40. Ten preparat kiedyś był dobry. W teej chwili jest to delikatnie mówiąc fajans. Przetestowałem kilka różnych preparatów w identycznych warunkach ( dokładnie na jednej blasze mocowanej kilkunastoma śrubami ) i twierdzę, że WD jest jednym ze słabszych preparatów tego typu. Wiem, że najłatwiej je kupić, ale po co wydawać pieniądze na coś, co i tak poprawia tylko samopoczucie użytkownika, że "czymś psiknąłem". Proponuję Castrol spray oil (ciut tańsze od Wd, przynajmniej u mnie w sklepie 300 ml za 14.90, ewentualnie preparat b10 firmy BEKO - cena prównywalna z WD tej samej pojemności.
Ostatnio zmieniony przez Jurand |14 Cze 2006|, 2006 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |14 Cze 2006|, 2006 10:23   

a już wogóle to Wurth ;)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |14 Cze 2006|, 2006 11:05   

no bo wd40 to tak jak z pewnymi produktami spozywczymi itp sok marchwiowy w szkle to kubus (niewazne,ze pysio) pieluchy jednorazowe to pampersy i pewnie stad to sie wzielo :) tez czasami uzywam inne ktore np kupuje moj ojciec w sklepie przy okazji a ma kupic wd40. dzialanie przeciez podobne :)
pozdrawiam
maciek
 
 
adamussco
[Usunięty]

Wysłany: |18 Lip 2006|, 2006 10:45   

MarcinPrzybylak napisał/a:
Zawezwałem speca. Odchylił drzwi i po dwugodzinnej walce kluczyki wyciągneliśmy. Nadmienię, że były w bagażniku za kołem zapasowym. W gorszym miejscu już nie mogły być
Koszt imprezy 150zł

Marcin kiedyś w usterce opisywali speca co w ciągu 2 min otwierał drzwi po uprzednim sprawdzeniu czy to twój wóz ale był taki co męczył się 3.5 godziny i popsuł po drodze kupe rzeczy
 
 
Wieloryb
[Usunięty]

Wysłany: |18 Lip 2006|, 2006 19:09   

adamussco napisał/a:
Marcin kiedyś w usterce opisywali speca co w ciągu 2 min otwierał drzwi

Mój kolega też poznał takiego speca kiedyś, wjechał BMW na parking w Galaxy podziemny 11:07 a o 11:09 już wyjeżedżała spowrotem na miasto. Tyle ze nie zapłacił 150PLN a 3500PLN :694:
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Pomógł: 54 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |22 Lip 2006|, 2006 23:27   

adamussco napisał/a:

Marcin kiedyś w usterce opisywali speca co w ciągu 2 min otwierał drzwi po uprzednim sprawdzeniu czy to twój wóz ale był taki co męczył się 3.5 godziny i popsuł po drodze kupe rzeczy

Otwierali chyba wtedy skode, ale pamiętam znalazł się koleś, który poprostu podszedła do auta "przytulił" się do niego i drzwi otwarte. Zrobił to jakby miał od niego kluczyk. 8)
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |24 Lip 2006|, 2006 13:48   

na stacji benzynowej kolo zatrzasnął jakąś piękną bmw seria 7 - pierwsza myśl albo bijemy szybę albo jakiś fachowiec więc najpierw fachowiec - cena za otwarcie coś koło 1000 pln, więc śmiech na sali :) no to bijemy szybkę - ale może by tak wcześniej zadzwonić do szybiarzy i o ceny zapytać którą szybkę najtaniej wymienią :) najtańsza to tylne akwarium za jedyne 2000 pln :) no więc z powrotem telefonik do spodziewającego się ponownego kontaktu fachowca o pomoc - koleś podjechał, odkręcił klosz tylnej lampy, soś tam koło żarówki podpiął do laptopa - klik klik w klawiaturkę i drzwi się otwarły.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Pomógł: 36 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |24 Lip 2006|, 2006 14:14   

Tiiaa, i właśnie dlatego po kolejnym zatrzaśnięciu kluczyków rok temu szybko założyłem kabelek od centralnego dostępny z zewnątrz, nie, nie powiem gdzie jest ;)

A najlepsze zatrzaśnięcie miałem na końcu poprzedniego OHCa, jak mi aparat szwankował, przywiozłem nowy aparat, wsadziłem, podpiąłem, wsiadłem zapalić, nie zakręcił, przypomniałem sobie, że aku odpięty, wysiadłem, podpięłem aku, zamki zrobiły ziuuut, a kluczyk w stacyjce :706: Dostałem takiej piany, że byle śrubokrętem wyrwałem wkładkę z drzwi jeszcze szybciej jak złodzieje w reportażach, tyle że brzydka dziura została, no ale i tak miał do żyda iść.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group