$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Nagle sie zepsulo!
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagle sie zepsulo!
Autor Wiadomość
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sie 2004|, 2004 10:47   Nagle sie zepsulo!

Wczoraj, nagle silnik przestal pracowac normalnie. Na gazie obroty sa zdecydowanie za niskie, krztusi sie dlawi i gasnie przy ruszaniu, przyspiesza prawie normalnie, potem jedzie w miare ok ale przy stalej predkosci czuc wyraznie regularne szarpniecia silnika. Na bezynie po zapaleniu obroty ida za wysoko a potem spadaja ale do jakis 1500 i jest lepiej niz na gazie ale tez czuc wyraznie ze cos sie dzieje. Na wysokich ciagnie ok, ale przy stalej predkosci (ok 2000 obrotow) czuc szarpniecia. Bede wdzieczny za sugestie co sprawdzac i w jakiej kolejnosci. Moje podejrzenia: silnik wolnych obrotow lub cewka. Ale oczywiscie moze byc cokolwiek innego.
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sie 2004|, 2004 11:30   Re: Nagle sie zepsulo!

MarcinK napisał/a:
krztusi sie dlawi i gasnie przy ruszaniu, przyspiesza prawie normalnie, potem jedzie w miare ok ale przy stalej predkosci czuc wyraznie regularne szarpniecia silnika.


No mam prawie identyczne objawy :) . Też mi szarpie przy stałej prędkości, bardziej na gazie niż na paliwie ale obroty na wolnych obrotach na gazie mam ok tylko na paliwie wariują czasami i chce gasnąć. Wkurza mnie to strasznie ale też jeszcze nie wykapowałem co to. Czy silnik krokowy może to powodować? Podejrzewałem jeszcze zapchany katalizator bo coś mi ostatnio dzwoniło w nim (w każdym razie coś pod samochodem w rurze) a potem przestało ale zaczął szarpać z czasem.. Czy jest możliwe, że układ wydechowy jest teraz lekko zapchany i przez to się ksztusi?
 
 
Piof
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sie 2004|, 2004 11:59   

Panowie sprawdźcie przewody wysokiego napięcia - miałem podobnie a jak się okazało przy zdejmowaniu przewodów ze świec końcówka obejmująca świecę została na na niej - przełamała się blaszka. Szarpał (mocniej na gazie) szczególnie przy przyśpieszaniu no i miałem problem z odpaleniem czyli objawy podobne.
Pozdrawiam
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sie 2004|, 2004 13:46   

sprawdze przewod, tez o tym pomyslalem, ale wymienialem na oryginalne Motorcrafty ze 3 miesiace temu, wiec to chyba nie przewody...
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sie 2004|, 2004 14:08   

Też spojrzę na te kable choć niedawno je przeglądałem.. A co odpalania to w sumie zapala dobrze tylko przez pierwsze chwile (koło minuty) silnik mocniej hałasuje, troche go kolebie i jakby klekotał... Ale minuta mija i jest ok, na luzie chodzi równo.
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sie 2004|, 2004 22:05   

U mnie sprawa byla banalna: spadla jakas rurka od cisnienia (lub podcisnienia) zamocowana pierwotnie na pokrywie zaworow. Wysledzil to mechanik i odmowil przyjecia jakiejkolwiek zaplaty! (To pan Marek z ul. Polskiej 29 w Warszawie) Polecam ten warsztat. Sa swietni i niedrodzy, jesli chodzi o wszelkie mechaniczne naprawy. (nie robia raczej elektryki i elektroniki).
 
 
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |10 Lis 2004|, 2004 11:17   

MarcinK napisał/a:
w miare ok ale przy stalej predkosci czuc wyraznie regularne szarpniecia silnika).


Witaj! nie masz juz z tym problemu!? chodzi o regularne szarpnięcia? ok 2000obr!
czy to był ten przewod o którym pisałeś?
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |10 Lis 2004|, 2004 12:24   

Tamta usterka to bylo dawniej. A ten nasz wspolny problem niestety nie rozwiazany...
 
 
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |10 Lis 2004|, 2004 12:36   

MarcinK napisał/a:
Tamta usterka to bylo dawniej. A ten nasz wspolny problem niestety nie rozwiazany...

ale tamtym problemem był przewód podcisnieniowy??? czy cos innego!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group