$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Grand Voyek XS 3.3
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Grand Voyek XS 3.3
Autor Wiadomość
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |1 Lip 2020|, 2020 02:30   Grand Voyek XS 3.3

Wymyśliłem, że koniecznie potrzebujemy vana/MPV bo jakieś tam wyjazdy czy przeprowadzki. Tak naprawdę, wiadomo, każdy pretekst dobry, żeby flota ze szrota pływała po morzach i ocełanach. Oraz zawsze mam miękkie serce dla odpasionych MPV, kto pamięta naszego Trans Sporta, ten wie.

Szukałem grand voyagera 3.3 LPG, najlepiej XS/Limited, drugą opcją były toyoty previe/estimy ale jakoś wydały mi się przepłacone, mniejsze i coś jakby nie teges. W piątek pojechałem kupować voyka na południu (bo w Szkocji wybór wozów jest nikły w porównaniu, tylko ze dwa grandy były w rozsądnym promieniu, roczniku i cenie, ale oba klekoty).

Pierwszy którego mi okazano w renomowanym komisie 300km stąd, nie był wart nasrania na niego. A jeszcze dzień wcześniej na sprytnie zrobionych zdjęciach przez telefon był spoko-loko i "na pewno do Glasgow dojedzie". Bez ładowania aku? Jasne, [censored].

Tak się wkurzyłem, że już byłem na stacji i miałem łapać pociąg z powrotem, no ale jednak, będąc w połowie drogi do Birmingham i podobnych zagłębi szrotu, zacząłem wydzwaniać po innych ogłoszeniach, które miałem odhaczone, i ktoś tam się znalazł. No to pojechałem następne 200km na południe i se jakiegoś kupiłem.



Ogólnie dosyć fajny, niezbyt zniszczony jak na 2003 w UK, dobrze odpasiony, jeździł, także na LPG. Ale zara się okazało, że jest drobny problem - dałem się zrobić sprzedającym jak dziecko, gdyż wózek ma mały przeciek chłodzenia, który jakoś przeoczyłem przy oglądaniu. Daleko nie ujechałem,kilkadziesiąt km; dobrze, że jeszcze zanim zapaliła się kontrolka i przegrzałem w cholerę silnik, zaczął zamarzać gaz z braku wody i stanąłem w zatoczce na dwupasmówce. Popodziwiałem nieco dymiący silniczek i kapiący płyn gdzieś z okolic pompy wody, nieco za silnikiem; trochę skląłem głupotę własną, trochę sprzedawców walących w wała, ale co poradzić.

Nawet przezornie miałem w plecaku nieco narzędzi, więc poczekałem aż ostygnie, wyrwałem mu osłony, zacząłem grzebać skąd kapie - czy pompa (więc warsztat i grzybnia) czy tylko jakieś rury itp. które można połatać czy ominąć. Okazało się, że to tylko "cycek" gumowy (zaślepka) na jakiejś rurce wystającej z pompy, wcale nie używanej w tym wozie, spękany i sika płynem. Więc już se pogratulowałem tak drobnej usterki, i że to nie ja, ale oni zrobili się w wała, "uciekając" z fajnego MPV (bo im pewnie mechanik zapowiedział zylion funtów za naprawę pompy/pokrywy rozrządu) a to ja wygrałem wózek, no ale były to przedwczesne gratulacje, bo kiedy chciałem "cycek" ściągnąć z rurki, ta zrobiła pstryk i pękła przy samej pompie - została dziura na palec...

No więc zrobił się dylemat, co dalej. Ale że dawał się obrócić za wał, a jak zupełnie ostygł, nawet zapaliłem na parę sekund bez problemu i bez dymu czy masła w oleju itp. stwierdziłem, że może jednak nie porzucę go w rowie; stąd przyszło skołować lawetę. Nie chcecie wiedzieć, ile kosztuje duża laweta "awaryjnie" w UK na takie odległości (około połowy ceny vana ale może van był tani? :-d )

Dowieźliśmy bydlaka, zrzuciliśmy, zapalił znowu. Przedwczoraj połatałem tę [censored] dziurę, zalałem, sprawdziłem różności, pali, na parkingu nie przegrzewa się, wszystko bangla ładnie. Dziś zapłacę podatek drogowy (nie przechodzi na nowego właściciela) i po pracy sprawdzę na drodze, czy jednak mamy fajnego vana z zylionem gadżetów (skądinąd prawie wszystko działało a parę rzeczy zdołałem już naprawić, no ale lista "to do" jeszcze długa), czy raczej idzie w odstawkę i do rozważenia, co z nim dalej. Bo na robotę głowic itp. nie wiem czy znajdę czas i ochotę.

Jak na razie, na te około 20 szrotów które podobnie jw. kupowałem przez dekady, największy fakap w historii. Ale jeszcze może skończyć się pozytywnie.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |1 Lip 2020|, 2020 12:50   

A tam jakaś rękojmia nie obowiązuje, skoro to ewidentnie zatajony fuckup ?
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |1 Lip 2020|, 2020 13:16   

Będą diody?
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
Maross 



Auto: '89 2.9 Ghia Liftback ASB
Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2010
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: |1 Lip 2020|, 2020 17:27   

Odpalanie z komóry lepiej ;)
_________________
Był : LB '91 2.0 GL , 16h LB '92 2.0 GLX '94 2.9V6 Ghia '93 2.0 Ghia
Jest: 1989 2.9 Ghia Liftback
797 552 398
 
 
YaKuZ 
MK1 ONLY?



Auto: Nie Volvo :P
Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2007
Skąd: Puławy
Wysłany: |1 Lip 2020|, 2020 18:49   

Prawie jak moj :)
_________________
VoY
Karawan Ghia z Wężem na RSie MSB
Scorpio Ghia BOA Liftback ASB
Scorpio GHIA MK1 '90 2,9 12V6 MSB :)
Scorpio MK1 90' 2,9 12V6 MSB
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |1 Lip 2020|, 2020 21:37   

Struna napisał/a:
A tam jakaś rękojmia nie obowiązuje, skoro to ewidentnie zatajony fuckup ?


U Sikhów czy Hindusów na dzielni szemranej? "życzę powodzenia, nie wróżę sukcesu" :-d Pierwszy oglądany był fakapem w komisie, ten co go jednak wziąłem, to już był fakap zakupiony z krawężnika.

Odpalania z komóry czy świecidełek raczej nie będzie. Odpalanie zdalne to był pomysł wynikający z polskiej zimy, nie tylko dla szpanu, a z polskiej itp. zimy się wyprowadziliśmy; poza tym nietrywialny w samochodach z immo. A ze świecideł wyrosłem chyba; w ogóle brak czasu na jakieś tuningi. Nawet kamera cofania, która mi się wala od dwu lat w przydasiach, bo nie założyłem do lexi, pewnie se jeszcze poczeka w przydasiach...

Przejechałem się dziś wkoło gminy, rozkręciłem go na obroty, na prędkość - wydaje się, że jest ok i przetrwał spuszczenie połowy wody w biegu; chyba to zamarzanie LPG (więc jąkanie się silnika, więc szybki zjazd do zatoczki) go uratowało.

Jedyne co mi się dziś nie podobało, to że ze skrzyżowań itp. rusza jakoś tak ciężko i leniwie, że może na gazie z dołu kiepo ustawiony, no ale zaraz palnąłem się z rozmachem w łeb, że jak ja zasuwam V8 na co dzień od lat, to gdzie mnie oceniać ruszanie vana mającego bodaj nieco 2 razy więcej do setki... :-d

Wygląda na to, że będę dopieszczał i trochę nowych gratów trzeba włożyć, np. hamule przód. Ale skądinąd był nieźle doinwestowany przed przedpoprzedniego właściciela (wieloletniego, nie tych ciuli którzy mi go opchnęli), co mnie też zwabiło - nowa chłodnica, kawał wydechu, półosie, itd itp. jest duża kupka faktur za ostatnie parę lat no i zgadza się z nią w naturze.

Jeśli uznam, że da radę, to jedziemy nim do Polski za parę tygodni, a jak nie, no to lexi.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |1 Lip 2020|, 2020 21:54   

Czyli jednak zakup udany :)
Cieszę się Twoim szczęściem :)
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
Darek_Police 
thesilent



Auto: sedan `90 2.9 12V6 ASB Ghia i kupowdepy
Wiek: 41
Dołączył: 03 Wrz 2007
Skąd: Sollstedt DE
Wysłany: |1 Lip 2020|, 2020 21:56   

You are still Boni.
_________________
Scorpio `90 2.9 12V6 ASB Ghia sedan
ex:
Citroen GC4P 07 2.0 HDI
M6 04 2.0 DOHC
M323F 97 1.5 DOHC
Uno 92 1.1 OHC
Scorpio 89 2.0 OHC
 
 
 
Vaux 
FSTMember073



Auto: Jumper 2.2 HDi 2007
Wiek: 47
Dołączył: 17 Mar 2005
Skąd: Puławy
Wysłany: |3 Lip 2020|, 2020 16:44   

Cytat:

Wygląda na to, że będę dopieszczał i trochę nowych gratów trzeba włożyć, np. hamule przód. Ale skądinąd był nieźle doinwestowany przed przedpoprzedniego właściciela (wieloletniego, nie tych ciuli którzy mi go opchnęli), co mnie też zwabiło - nowa chłodnica, kawał wydechu, półosie, itd itp. jest duża kupka faktur za ostatnie parę lat no i zgadza się z nią w naturze


Niestety te auta tak mają że co chwilę trzeba coś inwestować... Nie Yakuz?, ;) Nawet do mojego Scorpio mniej dokładałem... Pamietam jak na forum Voya ktoś przy sprzedaży napisał ile włożył w naprawy swojego przez poltorej roku to mu wyliczyli że taniej by mu wyszedł samochód z wypozyczalni na ten czas ;) Ale jezdzi sie bardzo wygodnie to trzeba przyznać i miejsca ponad miarę
_________________
V6 Team
Jest: 12V3 i 12V6
Był: Sedan Ghia 2.9 12V6 '93 ASB BLOS
Był: Ghia 2.9 12V6 '90 MSB & Lift 2.0 DOHC '91
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |3 Lip 2020|, 2020 23:04   

Vaux napisał/a:

Niestety te auta tak mają że co chwilę trzeba coś inwestować... Nie Yakuz?, ;) Nawet do mojego Scorpio mniej dokładałem... Pamietam jak na forum Voya ktoś przy sprzedaży napisał ile włożył w naprawy swojego przez poltorej roku to mu wyliczyli że taniej by mu wyszedł samochód z wypozyczalni na ten czas ;) Ale jezdzi sie bardzo wygodnie to trzeba przyznać i miejsca ponad miarę


No ja wiem, że chrysiek to amerykański fiat (nie, że teraz przejęty, ale "od zawsze") do którego się dokłada, dlatego np. nigdy nie skusiłem się na ślicznego chryśka 300M, choć bardzo za mną chodził; a jak już byłem bliski kupienia sebringa cabrio, rozchodziłem to i kupiłem fiero; i od lat patrzyłem raczej na previe/estimy/itp vany. Ale może ramy dadę, rzekł Boni, podliczając ile kosztował go np. obecny lexus (no ale raczej nie awarie, tylko bieżące zużycie, 3 komplet opon :-d czy 2 hamulców czy kolejne wahacze). Oraz nie zapominajmy, że ja nie utrzymuję szrotwagenów w stanie ideolo, jak niektórzy, tylko w wystarczającym. A jeśli będzie bardzo źle, waga w hucie wskaże właściwą drogę.

Gratów już przyszła kupka i mam coś w łikend dłubać, ale zobaczymy, bo pogoda nie sprzyja.

Z innej beczki - widziałem że Limited ma w pytkę gadżetów, pamięć kierowców, te drzwi i klapę z pilota, klimatron 3 strefowy itd. ale do pały mi nie przyszło, że ktokolwiek robił rzeczy jak np. okna na tyle uchylane elektrycznie czy lusterko w osłonie przeciwsłonecznej. Z oświetleniem. Z regulacją jasności... :shock: BTW co dla mnie dziwne i na co nie liczyłem, większość wypasów działa, jedyne co wyraźnie spsute, to CD w radiu(ale zmieniarka działa, więc OK), lusterko pasażera nie składa się automatycznie (kierowcy OK), oraz klima "do nabcia" = zapewne przecieka jak sito.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |4 Lip 2020|, 2020 11:41   

Te uchylne skrzela to fajna sprawa.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
YaKuZ 
MK1 ONLY?



Auto: Nie Volvo :P
Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2007
Skąd: Puławy
Wysłany: |4 Lip 2020|, 2020 21:47   



Ja zawsze zapominam zamykac te skrzela.....a co do voya to fura fajna i baaardzo wygodna....co do tych kosztow to ja sie nie zgodze....owszem, moduł oomfortu czasem świruje, ale ogolnie to dostep czesci i ceny sa spoko. Co do wad to ciezki przod wiec szybko pada przedni zawias....ale czesci tanie, blacha lepsza niz w scorpio ale progi trza czasem robic i heble słabe, szybko dostaja po dupie tarcze bo ciezko tą 2.2 tonową lokomotywe wyhamowac. Jak na 20 letnie auto bo ja mam poczatek 4 generacji to wypas fajny klima 3 strefowa, daje rade, audio infinity tez gra niezle jak na serie. Taki ponton do spokojnej jazdy, moje 3.8 spala po miescie 20 gazu i jest w miare żwawe....kosa to to nie jest ale do predkosci 120-130 daje rade.
_________________
VoY
Karawan Ghia z Wężem na RSie MSB
Scorpio Ghia BOA Liftback ASB
Scorpio GHIA MK1 '90 2,9 12V6 MSB :)
Scorpio MK1 90' 2,9 12V6 MSB
 
 
 
YaKuZ 
MK1 ONLY?



Auto: Nie Volvo :P
Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2007
Skąd: Puławy
Wysłany: |4 Lip 2020|, 2020 21:48   

A drzwi i klapa wporzo bo nie trzeba sie szarpac z drzwiami szczegolnie tylko ludzie sie przyzwyczajaja i potem "nie umieja" zamykac normalnie tylko stoja i "otworz" "zamknij"....
_________________
VoY
Karawan Ghia z Wężem na RSie MSB
Scorpio Ghia BOA Liftback ASB
Scorpio GHIA MK1 '90 2,9 12V6 MSB :)
Scorpio MK1 90' 2,9 12V6 MSB
 
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |4 Lip 2020|, 2020 22:10   

To przy innym aucie mogę się nie doczekać otwarcia ;)
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
YaKuZ 
MK1 ONLY?



Auto: Nie Volvo :P
Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2007
Skąd: Puławy
Wysłany: |4 Lip 2020|, 2020 22:27   

No bez kitu, albo otworzysz to wychodza i nie zamykaja za soba albo łapią podczas zamykania/otwierania i drzwi staja w miejscu i jest zdziwko i nie wiedza co zrobic......technika ogłupia :P co do voya to automat dziala o wiele lepiej niz w scorpio no i wajcha przy kierownicy jest mega wygodna! Newer more na srodku....a ogolnie to samochod konstrukcyjnie jest mega prosty i lepiej zaprojektowany niz scorpio....jakos tak wszystko łatwiej wymienic, zrobic....ostatnio chlodnice wymienialem (200 zeta chlodnica :P ) pas rozkręcany, wszystko na wierzchu.....po odkreceniu podszybia ( 10 minut roboty) dostep nawet do tylu silnika jest w miare. Silnik to taka kolonia ze scorpio :)
_________________
VoY
Karawan Ghia z Wężem na RSie MSB
Scorpio Ghia BOA Liftback ASB
Scorpio GHIA MK1 '90 2,9 12V6 MSB :)
Scorpio MK1 90' 2,9 12V6 MSB
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group