$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Lexus GS430
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lexus GS430
Autor Wiadomość
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |11 Cze 2019|, 2019 16:28   

Wy się tam wybitnie nudzicie w tym Glesgole :)
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |11 Cze 2019|, 2019 16:31   

Adam_2000 napisał/a:
Wy się tam wybitnie nudzicie w tym Glesgole :)


No troszeczkę. Ale wyobraź sobie, co by było, jakbym miał do dyspozycji porządny garaż... :-d
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |2 Sie 2019|, 2019 21:57   

Świat się kończy, gdyż chyba trzeci raz za ostatnie 20 lat trafiłem ze szrotwagenem do warstatu i pierwszy raz jestem w miarę zadowolony.

Otóż "środek" wydechu GSa sypał się "od zawsze" swoim tempem, nawet parę miesięcy temu umówiłem się w jakimś warstacie (polecanym przez sąsiada, który robił tam wydech naszego byłego GSa (niebieskiego)). Meches się umówił, po czym rano odbiłem się od zamkniętego warszatu i nie raczył telefonów odbierać. Deczko mnie to wkurzyło.

Ale ostatnio zrobiło się mało zabawnie, no bo prawa ramię Y między przednimi katami a środkowym po prostu pękło w połowie, pod fotelem kierowcy. Dla przypomnienia, wymiana Y nie wchodziła w grę, bo jakieś ziomy lata temu wycięły prawą przednią flanszę i wspawały rurę, więc trzeba byłoby ciąć i spawać, a nie mam warunków. Zresztą, cena tego Y do wersji V8 jest absurdalna i na zamówienie, nawet w podróbkach; lexusa nawet nie pytałem.

Z tego pęknięcia i huku w wozie jak w ruskim czołgu, o okolicy nie mówiąc, poszedłem do renomowanego warsztatu X (znaczy, każdy lokalny motomaniak którego pytałem o polecanych mówił "no jest X i jeszcze, eee jest Y, może Z"), takiego raczej "tuning wydechów w nierdzewie", niż "polepienie tłumika na szrocie".

No to mam zrobiony w jeden dzień cały Y od przodu do środkowego kata, z wspawanymi nowymi flanszami (x2) na 3 końcach, przełożonymi lambdami, itd. w nierdzewie, z "dożywotnią gwarancją". Powiedzmy, widywałem ładniejsze spawy, ale - jest ok., nic nie zepsuli, wydech działa :-d tj. w wozie cisza, znowu wkurza cichutkie stukanie koło szybra i słychać opony, jak przycisnąć, słychać V8 lekko gdzieś z tyłu, a nie huk spod fotela jak z wieśniacko stuningowanego musclecara.

Z innej beczki, zdarzało mi się kupować spoko jeżdżące wozy za mniejsze pieniądze :-d no ale co poradzić, egzotyka kosztuje. A GS jeszcze jest za dobry, żeby go do śmieci wyrzucić.

Z ciekawostek, warszat jest w lokalnym zagłębiu tuningu, rano jak odstawiałem wózek pod sąsiednim mechanicznym stało coś zabytkowego z lat '30 albo bardzo dobra podróbka, a po południu jak odbierałem, ze trzy warsztaty dalej stał roczny mclaren 720S...
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |24 Wrz 2019|, 2019 14:31   

Wózek robi jakieś kolosalne naloty a ostatnio nawet bardziej (to w milach, czyli 256kkm):



Można powiedzieć, że już dotarty :-d a za rok, pełnoletni.

Poza tym, biodegraduje się zgodnie z przebiegiem - któryś czujnik ABSu zaczyna świrować (chyba, albo inne cholerstwo w okolicy ABSu); gumka osłonowa pękła na jednym przegubie wahacza; po zrobieniu przodu wydechu zaczął się minimalnie rozłazić tył, pewnie niebawem klocki przód będą potrzebne itd. itp. swoim tempem się rozpada.

Ale nadal nisko lata, za ostatnie 3 tyg 3 duże wycieczki; w ten weekend mało nie zabiłem lexi na straszliwej drodze przez Lakes Disctrict (guglać i youtubić pod "Hardknott Pass"), spadki/podjazdy 33% na przestrzeni kilkuset metrów. Zdjęcie z łatwej części, daje pojęcie jak wąska i durna droga, na przełęczy nie miałem wolnej ręki, żeby zdjęcia robić...



Życie płynie należycie.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Darek_Police 
thesilent



Auto: sedan `90 2.9 12V6 ASB Ghia i kupowdepy
Wiek: 41
Dołączył: 03 Wrz 2007
Skąd: Sollstedt DE
Wysłany: |24 Wrz 2019|, 2019 14:36   

Lubię to.
_________________
Scorpio `90 2.9 12V6 ASB Ghia sedan
ex:
Citroen GC4P 07 2.0 HDI
M6 04 2.0 DOHC
M323F 97 1.5 DOHC
Uno 92 1.1 OHC
Scorpio 89 2.0 OHC
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |24 Wrz 2019|, 2019 17:19   

Piękna droga.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
aviator 



Auto: nie scorpio, nie ford; śmigło gwiazda i jazda
Wiek: 44
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: |24 Wrz 2019|, 2019 20:51   

Pojadę tam se kamperem - pięknie tam...
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
BMW i3, Mercedes Pilote Explorateur
 
 
Darek_Police 
thesilent



Auto: sedan `90 2.9 12V6 ASB Ghia i kupowdepy
Wiek: 41
Dołączył: 03 Wrz 2007
Skąd: Sollstedt DE
Wysłany: |24 Wrz 2019|, 2019 21:01   

aviator napisał/a:
Pojadę tam se kamperem - pięknie tam...


Daj znać kiedy, też jedziemy ;) Boni szykuj miejsce na parkingu :)
_________________
Scorpio `90 2.9 12V6 ASB Ghia sedan
ex:
Citroen GC4P 07 2.0 HDI
M6 04 2.0 DOHC
M323F 97 1.5 DOHC
Uno 92 1.1 OHC
Scorpio 89 2.0 OHC
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |25 Wrz 2019|, 2019 09:51   

aviator napisał/a:
Pojadę tam se kamperem - pięknie tam...


Tej akurat drogi raczej nie przejedziesz normalnym kamperem (znaczy, zablokujesz ją po prostu, bo się nie miniesz nawet na "mijankach" z innym większym SUVem itp, ew. łatwo skończysz jak w filmiku https://www.youtube.com/watch?v=y6d_w7xp4iQ

Ten filmik pokazuje zjazd jak nasz w sobotę, w sumie to jest ten łatwiejszy kierunek... https://www.newsflare.com...s-lake-district

Ale jest oczywiście na północy UK zylion nieco łatwiejszych pięknych dróg i dlatego pełno mi się tu wala pod kołami :-d kamperów i przyczep, ostatnio był jakiś zalew Holendrów (mają jakieś wakacje przesunięte, czy co).

Co zapomniałem dopisać, ostatnia wycieczka poza różnymi różnościami kosztowała spory kamień w przednią szybę na autostradzie, niby szczęśliwie w samym dolnym rogu, ale pajączek jest spory, ciekawe jak i kiedy popęka dalej. Dawno się zastanawiałem na wymianą, bo szyba jest zmasakrowana ogólnie, teraz może będzie pretekst wyraźniejszy, tj. na pół szyby... BTW tu jakby mniej pękają szyby od pajączków i uszkodzeń, chyba lżejsze zimy rzutują na to.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |25 Wrz 2019|, 2019 11:13   

Boni napisał/a:
Ten filmik pokazuje zjazd jak nasz w sobotę
laska się spuszcza nad tematem jakby co najmniej na Everest wjechała :) no bez przesady - droga jak droga, trochę wąska ale nadal asfalt :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
jaroz 
Tylko Cossi



Auto: `92 2.9 24V ASB sedan
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sty 2008
Skąd: Poznań Gliwice
Wysłany: |25 Wrz 2019|, 2019 11:33   

Struna, cytując "Chłopaki nie płaczą", to co dla Ciebie jest podłogą, dla innych jest sufitem :D
_________________
Będzie: BMW iX M60 O zgrozo! Elektryczny 😀
Jest: Ford S-Max MSB 2.5L 220KM
Był: Ford Scorpio Cosworth ASB 2.9L 24V 195KM
 
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |25 Wrz 2019|, 2019 13:14   

Droga piękna :)
Auto też niegłupie, ale szkoda, że całego na zdjęciu nie ująłeś ;)
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |25 Wrz 2019|, 2019 13:54   

Struna napisał/a:
no bez przesady - droga jak droga, trochę wąska ale nadal asfalt :)


Dokładnie to samo powiedziałem w sobotę rano. Potem żałowałem. :ble:

Jak tak patrzę w zdjęcia za ostatnie miesiące, to jedyne nieco godne uwagi z GSem jest to, sprzed 2tyg. w tle Glengarry (poleca się lekko zboczyć nad Glengarry i okolicę, jeśli ktoś będzie zwiedzał Szkocję w kierunku Loch Ness czy Isle of Skye/Eilean Donan Castle)

_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |25 Wrz 2019|, 2019 14:17   

Boni napisał/a:
Potem żałowałem.
serio ? tak zajebistej ścieżki ? No chyba że potem się zrobiło klepisko a nie droga, to niskopodłogowcem może być mizernie.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |26 Wrz 2019|, 2019 02:16   

Struna napisał/a:
Boni napisał/a:
Potem żałowałem.
serio ? tak zajebistej ścieżki ? No chyba że potem się zrobiło klepisko a nie droga, to niskopodłogowcem może być mizernie.


Akurat asfalt był jakiś tam prawie wszędzie, wbrew temu, czego się obawiałem, że będą masakryczne dziury i wądoły. Co do reszty, dla ustalenia uwagi, zanim będziemy się dalej przekomarzać - a gdzieś ty jeździł 10km PUBLICZNĄ drogą (ergo - ze 100 melepetów w płaszczakach, za którymi się wleczesz albo z którymi usiłujesz się minąć), z której nie da się zjechać i na której trudno się minąć z MOTOCYKLEM, miejscami po 33% nachyleniach z zakrętami góra 120st (tj. nie po U-serpentynach) i czy na pewno wózkiem, którego nie myje się szlauchem w środku i ma lusterka w lakierze nadwozia? Bo po fest górkach na poligonie czy prywatnych zadupiach, w zdezelowanym disco itp. se samemu przejechać km czy dwa, kiedy koledzy grzecznie czekają i kibicują, no to każdy jest kozak, i ja tam byłem i Explorera uszkodziłem, ale tutaj były trochę inne problemy.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group