$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Maross - Czerwone 1994 Sedan Ghia 2.9 12V6
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Maross - Czerwone 1994 Sedan Ghia 2.9 12V6
Autor Wiadomość
Maross 



Auto: '89 2.9 Ghia Liftback ASB
Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2010
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: |24 Kwi 2011|, 2011 22:01   

Hallo :) w związku ze świętami pojechałem strzelić Scorpiowi mają sesję w terenie (no i coby przewietrzyć 12V6 :) ) Są to foty obrazujące stan przed remontem blacharsko-lakierniczym :)
Na sam początek spełniam prośbę Shoguna o foty silnika i wnętrza :)
Moje 12V6 po wczorajszym myciu :




Bierzemy do łap środek psikamy , rozmazujemy pędzelkiem , zmywamy wodą pod ciśnieniem zasłaniając ładnie cewkę , aparat i skrzynki żeby nie zamokły i czysto :)
Zostało jeszcze trochę nalotu na niektórych rzeczach ale to doczyszczę przy okazji :)
Po tej operacji kiedy autko odstało na słońcu jakieś 3-4 h żeby obeschło odpaliłem bez problemu i pojechałem przegonić by sprawdzić czy aby na pewno skrzynek nie zalało ;)
Tutaj wnętrze po praniu wykonanym tydzień temu po zimie , tak porządnie (nie miałem pojęcia że tyle brudu może się zgromadzić w welurze ;) ) Jak widać na foto (wg. Vinu Raven , tkanina Gabriel , z typowymi "wzorkami" tapicerki '94 :




Przód mi się rozmazał trochę ale jest :


W poprzednich fotach zestawu FORD AUDIO SYSTEM ;) brakuję foty radija 2008 RDS + 2050 w aucie jest tu:



Emkadwa od zewnątrz :



Jak widać błotnik (był i jest wgnieciony ) , lewe nadkole jeszcze po zimę w miarę , progi niestety po zimowej randce z rudą ;)













Ogólnie wszystko to co widać i jest be , będzie zrobione w zakładzie blacharsko-lakierniczym kilkanaście kilometrów od mojego miejsca zamieszkania u znajomego
Z ciekawostek:
Obluzowała mi się ostatnio osłona wiatraka wiskozy i wiatrak ją zmasakrował rozszczepiając na niezłe puzzle :P
I zacytuję wam pewną rozmówkę , otóż mając okienko w szkole wyszedłem sobie na parking założyć osłonę na aku zdjętą aby naładować aku dzień wcześniej , podchodzi do mnie ochroniarz (fan "małych ekonomicznych" ) i taka gadka :
-Który to rocznik jest?
-94
-Pojemność ?
-2.9 12V6
-Jezu ile to musi palić (standard ..)
-11-13 L/100 benzyny , normalnie 16-17 gazu
-Jezu... (gość obchodzi auto i patrzy na nadkola ) eee ale długo to nim nie pojeżdzisz co? trzeba będzie na złom odprowadzić
:D
_________________
Był : LB '91 2.0 GL , 16h LB '92 2.0 GLX '94 2.9V6 Ghia '93 2.0 Ghia
Jest: 1989 2.9 Ghia Liftback
797 552 398
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |24 Kwi 2011|, 2011 22:07   

Ładnie wygląda, powycinać, po wspawywać, zabezpieczyć i rs jedynkowy by na nim ładnie wyglądał :)
 
 
Shogun 


Auto: '95 BOB ASB Sedan
Dołączył: 09 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: |25 Kwi 2011|, 2011 10:49   

Piękności stary. Zawsze łeb mi się ukręca za tak zadbanymi mk2 (czyli dość rzadko). Mam nadzieję, że pomimo sugestii nie oddasz go prędko na złom ;)
_________________
pozdrawiam, Seba
 
 
Maross 



Auto: '89 2.9 Ghia Liftback ASB
Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2010
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: |25 Kwi 2011|, 2011 12:31   

Jankes napisał/a:
rs jedynkowy by na nim ładnie wyglądał :)

jak tylko by się trafił bordo do sedana byłoby piknie :)
Shogun napisał/a:
Mam nadzieję, że pomimo sugestii nie oddasz go prędko na złom ;)

te "sugestie" to są wypowiadane przez ludzi , którzy nie wiedzą co mówią :P , przerażają ich pęknięte zderzaki (przedni) i te nadkola . Jeden z moich kolegów też swoje na niego gadał , jedna przejażdżka krótka za fajerą i już inna gadka , tak jak pisze
Jankes napisał/a:
powycinać, po wspawywać, zabezpieczyć

i będzie żył i cieszył oko w pełni :)
_________________
Był : LB '91 2.0 GL , 16h LB '92 2.0 GLX '94 2.9V6 Ghia '93 2.0 Ghia
Jest: 1989 2.9 Ghia Liftback
797 552 398
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |25 Kwi 2011|, 2011 12:35   

Maross napisał/a:
Jankes napisał/a:
rs jedynkowy by na nim ładnie wyglądał :)

jak tylko by się trafił bordo do sedana byłoby piknie :)


Na pomniku pokazanym przez Romka, był bordowy RS, trzeba pojechać i zdjąć :P
 
 
Shogun 


Auto: '95 BOB ASB Sedan
Dołączył: 09 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: |25 Kwi 2011|, 2011 19:44   

Maross napisał/a:
Shogun napisał/a:
Mam nadzieję, że pomimo sugestii nie oddasz go prędko na złom ;)

te "sugestie" to są wypowiadane przez ludzi , którzy nie wiedzą co mówią :P , przerażają ich pęknięte zderzaki (przedni) i te nadkola . Jeden z moich kolegów też swoje na niego gadał , jedna przejażdżka krótka za fajerą i już inna gadka

Mk2 tak działa na ludzi. Spodziewają się starego rumpla, ale zmieniają zdanie jak tylko dotkną siedzeniem siedzenia. W końcu ze mną było tak samo, pierwsze mk2 kupiłem tylko dla silnika dla Wiśniowej. Pojeździłem tydzień.. I klops :)
_________________
pozdrawiam, Seba
 
 
Maross 



Auto: '89 2.9 Ghia Liftback ASB
Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2010
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: |25 Kwi 2011|, 2011 20:19   

Shogun napisał/a:
Mk2 tak działa na ludzi. Spodziewają się starego rumpla,

o mk1 nie wspomnę "już zabytkowy? ;) "
Shogun napisał/a:
pierwsze mk2 kupiłem tylko dla silnika dla Wiśniowej.

No ja swojego wyrwałem spod siekiery na to wychodzi , były właściciel mówił że mnóstwo ludzi dzwoniło po sam silnik (pewnie Sierrafani ;) ) , Kat też pisał że miał go chęci rozczłonkować na części :)
_________________
Był : LB '91 2.0 GL , 16h LB '92 2.0 GLX '94 2.9V6 Ghia '93 2.0 Ghia
Jest: 1989 2.9 Ghia Liftback
797 552 398
 
 
bolus1 


Auto: 90 liftback 2.0 DOHC EFI; 2.9 24v MSB RS GHIA
Dołączył: 07 Wrz 2009
Skąd: GD
Wysłany: |25 Kwi 2011|, 2011 20:34   

Shogun napisał/a:
Mk2 tak działa na ludzi. Spodziewają się starego rumpla, ale zmieniają zdanie jak tylko dotkną siedzeniem siedzenia. W końcu ze mną było tak samo, pierwsze mk2 kupiłem tylko dla silnika dla Wiśniowej. Pojeździłem tydzień.. I klops :)


miałem dokładnie tak samo :) śmiałem się z brata gdy kupił rozpadające się mk1 :) ale jak tylko usiadłem :D
 
 
 
Maross 



Auto: '89 2.9 Ghia Liftback ASB
Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2010
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: |26 Kwi 2011|, 2011 13:00   

Ojciec ma przerwę w pracy , więc pojechaliśmy rano do wyżej wymienionego zakładu blacharsko-lakierniczego w którym chciałem zrobić krokodyla po wycenę i ugadać się , znajomy obejrzał skorpiaka , powiedział że ładny jest i warto go zrobić ;) (miał kiedyś mk1) ale nie podjął się wyceny bez swojego szefa (z rozmowy na boku wynikało że gdyby on sam to robił to byłoby sporo taniej ale szef swoje policzy , niby też znajomy no ale biznes is biznes ..) , więc pojechaliśmy do drugiego blacharza tu w Wałbrzychu - w pełni pro wycena , po całości tak jak chce 1400 (pewnie z 1600 się zamknie) , czyli zderzaki , nadkola , progi , błotnik , poprawki lakiernicze (koniec z wkrętami w zderzaku! : termin mam , na 6-7 maja wstawiam auto , tylko sobie go będzie robił powoli a więc pewnie jakieś 2 tyg , lakieru kazał kupić litra co by nie zbrakło (a i jak zostanie to i ok.- wiadomo gdzieś się zarysuje czy coś to będzie ) , polecił nam gościa , który dobrze dobierze lakier w sklepie , zamawiam też progi przez wujka , po tym pozostaje kupić grilla i maskę w kolorze (więc jak ktoś ma Czerwony Nouveau '92 to pisać ) , postaram się dostarczyć jakichś fot z placu boju
_________________
Był : LB '91 2.0 GL , 16h LB '92 2.0 GLX '94 2.9V6 Ghia '93 2.0 Ghia
Jest: 1989 2.9 Ghia Liftback
797 552 398
 
 
Maross 



Auto: '89 2.9 Ghia Liftback ASB
Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2010
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: |18 Maj 2011|, 2011 13:03   

No i nadszedł ten czas , czas rozpoczęcia robót blacharsko lakierniczych nad Krokodylem , Termin przypadł dziś na godzinę 10:00 , odpaliłem więc gada i zawiozłem go na miejsce - do Sanatorium w którym pod przewodnictwem doktora Stanisława będzie przechodził odnowę biologiczną ;) , To tak tytułem wstępu .Wspominałem w temacie "Co dzisiaj zrobiłem..." że chcąc być uprzejmym zrobiłem miejsce do wycofania Seatowi samemu zahaczając o wysoki krawężnik zderzakiem i oto efekty :

Jadąc na miejsce remontu , zderzak spadł prawie całkiem i obluzował się grill co spowodowało wypadnięcie kierunkowskazu (sprężynka musiała puścić pod naciskiem) , kiedy zajechałem mina Doktora była zmartwiona

to tutaj Scorpio spędzi najbliższe dwa tygodnie na pełnym remoncie blacharsko-lakierniczym - no prawie ;)



Ten Pan w kraciastej koszuli to właśnie Pan Doktor ;) (uleczył już kilka tych bestii) a ten w okularach przeciwsłonecznych to mój ojczulek - jakby nie patrzeć to on zapoczątkował erę Scorpio i wreszcie pojechał ze mną prawie rok temu po Krokodyla , udzielając mi swoich zniżek :) .Na drzwiach garażu wisi emkajedynkowy emblemat SCORPIO , powinno być tam krokodylowi dobrze .Po ponownych oględzinach auta przed garażem i stworzeniu listy najpotrzebniejszych rzeczy do rozpoczęcia roboty udaliśmy się do sklepu z lakierami itp. by zakupić kilka rzeczy (żywicę , podkładówkę itp.) Lakier obmyślam jechać z elementem - grillem ale to potem . Kiedy wróciliśmy Pan Stanisław przygotowywał już Scorpio demontując plastiki z bagażnika , info dla mnie: zgrzewy i blachy są oryginalne , więc nie był walony w tył dotkliwie , zabraliśmy z bagażnika wszystkie moje pierdoły typu , szmatki szczotki zmiotki , olej do asb , lejek a nawet koło zapasowe w futerale - pełnowymiarowa 15-stka na stalówce (muszę wykombinować sobie dojazdówkę ) . Zostawiłem dowód rejestracyjny z OC (w razie gdyby Scorpio ktoś wyrządził krzywdę , raz tak było tam) i kluczyki ,zmieniarkę wyjąłem w celu zawiezienia do naprawy . Poniżej foto pęknięć na moich zderzakach i to wszystko nie ja tylko wydawać by się mogło doświadczony kierowca -poprzedni właściciel :



Z ciekawostek:
na terenie stoi wcześniejszy Pacjent , wieloryb , jeszcze bez zderzaka :) blachy ma CW ale "nasz Ci on" tzn. Wałbrzyski :


Narazie to tyle , postaram się donosić Wam jak tam prace postępują i pewnie go odwiedzę , chociażby z grillem nowym i zaczepami do zderzaków to postaram się obfocić . Za dwa tygodnie Scorpio znów wyjedzie i wreszcie będzie wyglądało tak jak na to zasługuje 2.9 Ghia :)
_________________
Był : LB '91 2.0 GL , 16h LB '92 2.0 GLX '94 2.9V6 Ghia '93 2.0 Ghia
Jest: 1989 2.9 Ghia Liftback
797 552 398
 
 
krokodyl
[Usunięty]

Wysłany: |18 Maj 2011|, 2011 13:20   

no rób relacje rób:) , powiedz jak duzy zakres prac przewidujesz? bedziesz rozbierał wnętrze, tj newralgiczne punkty scorpio ? czy tylko to co widać z zewnatrz?
 
 
Maross 



Auto: '89 2.9 Ghia Liftback ASB
Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2010
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: |18 Maj 2011|, 2011 13:36   

krokodyl napisał/a:
powiedz jak duzy zakres prac przewidujesz? bedziesz rozbierał wnętrze, tj newralgiczne punkty scorpio ? czy tylko to co widać z zewnatrz?

ogólnie nadkola wewnętrzne + zewnętrzne , progi zderzaki , maska grill , konserwacje pasów przedniego i tylnego pewnie też , konserwacja podwozia a co tam dalej jeszcze w praniu dojdzie się zobaczy , w każdym razie na dzisiaj ustalone że jak coś więcej trzeba by zrobić oprócz tego to robić :)
_________________
Był : LB '91 2.0 GL , 16h LB '92 2.0 GLX '94 2.9V6 Ghia '93 2.0 Ghia
Jest: 1989 2.9 Ghia Liftback
797 552 398
 
 
krokodyl
[Usunięty]

Wysłany: |18 Maj 2011|, 2011 17:16   

a zaglądałes jak wyglada łączenie słupków z podłogą? nie wiem czemu ale scorpio własnie tam lubią gnić....zwłaszcza przednie, i wykręc fotele. bardzo często jest tak ze albo są skorodowane, albo mocno juz zaczynają te miejsca zbierać tzw rdzawy nalot
Ostatnio zmieniony przez krokodyl |18 Maj 2011|, 2011 17:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maross 



Auto: '89 2.9 Ghia Liftback ASB
Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2010
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: |18 Maj 2011|, 2011 18:01   

krokodyl napisał/a:
a zaglądałes jak wyglada łączenie słupków z podłogą?

całe podwozie będzie przeglądnięte także jak będzie ruda to się ją zlikwiduje , nie wiem w jakim stopniu będzie rozebrany , pewnie dość znacznym , sądząc po "zarysie" wykonywanych prac przedstawionych wizualnie na aucie :)
_________________
Był : LB '91 2.0 GL , 16h LB '92 2.0 GLX '94 2.9V6 Ghia '93 2.0 Ghia
Jest: 1989 2.9 Ghia Liftback
797 552 398
 
 
grand funk 
SBI


Auto: AUDI A6 2.4 v6 OśKA
Wiek: 36
Dołączył: 12 Sie 2007
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |18 Maj 2011|, 2011 19:44   

rób rudą.!!
_________________
tel 507527578
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group