$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Nabicie klimy w Poznaniu
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nabicie klimy w Poznaniu
Autor Wiadomość
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |4 Kwi 2005|, 2005 22:09   Nabicie klimy w Poznaniu

Witam!
Ciepło się robi, czas pomyśleć o upałach :) . Jak naciskam przycisk klimy to lampka co prawda się nie zapala ale na chwilę siadają obroty i słychać takie ciche bzyczenie... Domyślam się, że sprężarka się załącza (niestety nie zawsze chyba się załącza... pewnie jakieś problemy z elektryką..) ale mam wrażenie, że to wcale nie leci takie zimne powietrze jak powinno.. Z pewnością trzeba nabić klimę ale gdzie? O ile pamiętam to w starych skorupach jest jakiś stary freon którego oficjalnie nigdzie nie nabijają? No ale to Polska - na pewno gdzieś się da :) . Jakbyście znali jakieś miejsce to dajcie proszę znać. Ile może mniej więcej to kosztować?

PS. Czy mam się martwić tym, że sprężarka nie zawsze się załącza? Tylko jakiś kabel nie styka czy czeka mnie wymiana całej sprężary?

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |4 Kwi 2005|, 2005 23:16   

Spróbuj tu:

Prost-Auto
p. Kowalewski
P-ń, ul. Dąbrowskiego 459A
848 84 74

To jedyna firma, w której nie boję się zostawić auta i zawsze jestem zadowolona z ich usług.
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |5 Kwi 2005|, 2005 17:24   

Byłem tam, właściciel nie sprawiał wrażenia super miłego ale nie o to przecież chodzi... Wpierw powiedział, że nabicie klimy to 150zł, a jak się potem spytał o to jaki mam samochód to zmienił cenę na 250zł... :/ . I jeszcze podkreślił, że gdzie indziej to mi takiej klimy nie nabiją... Ale ja jednak poszukam, może trafię gdzieś taniej, w każdym razie w tym miesiącu nie mam już 250zł na klimę - jeszcze muszę kupić opony letnie...

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |5 Kwi 2005|, 2005 17:26   

jakos mi sie kojarzy, że juz był spory esej o tym czym to można nabić i gdzie - poszukaj w starszych tematach.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Drmax
[Usunięty]

Wysłany: |5 Kwi 2005|, 2005 20:54   

Muszę Cię zmartwić ale 250 PLN to niezbyt wygórowana cena. Najtaniej jest po 200 PLN. NAJWAŻNIEJSZE aby nabili Ci oryginalnym R12 (biała butla). Parokrotnie w zeszłe wakacje nabijałem klimę (wydałem ponad 1500 PLN) i przy okazji nabijali mnie. Otóż R12 został oficjalnie wycofany i zakazany. Gdzieniegdzie mają jeszcze pozostałości, ale na pewno nie u Kolwicza w Przeźmierowie. Tam mają cholerny zamiennik R12 który rozpuszcza po miesiącu uszczelki. I tak można w kółko - nabijasz, łatasz, nabijasz i kasa leci.
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |5 Kwi 2005|, 2005 20:56   

250 zł, bo stare scorpio i stary czynnik. Będziesz miał problem ze znalezieniem kogoś innego, ale szukaj. Ja też popytam i jakby co, dam znać.
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |5 Kwi 2005|, 2005 21:23   

Dzięki Aneta za pomoc! No jak się taniej nie trafi to trudno, po wypłacie udam się tam i zapłace te 250zł. Tylko sie strasznie boję czy coś mi sie wtedy nie stanie ze sprężarką :) . Na razie chodzi ale ona miała tak, że czasem chodziła a czasem nie... Musze naprawić tą lampkę od klimy to może poczuję się pewniej jak będzie mi migać chociaż... :)

Pozdrawiam
Szuler
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |6 Kwi 2005|, 2005 15:46   

R12 - nie został tak do końca wycofany. Popytaj jeszcze w jakiś mniejszych zakładach co się tym zajmują. Czasem jeszcze maja ten czynnik, a jak nie to przyjedz w beskidy, to ci załatwię ten R12
 
 
Mc'Aron
[Usunięty]

Wysłany: |16 Kwi 2005|, 2005 21:26   

W Lesznie Wlkp. na ul. Święciechowskiej sprawdzenie szczelności oraz nabicie klimy właściwym czynnikiem to koszt 160 zł i cały dzień czekania. Podstawiasz rano auto a po południu odbierasz. Wiem to na pewno bo byłem i umówiłem się na usługę w przyszłym tygodniu. Jakby co, służę namiarami.
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |16 Kwi 2005|, 2005 23:08   

Na ul. Św. Wincentego jest, a napewno był... zakład klimatyzacje-chłodnictwo. Nie mam namiarów, ale Poznań nieduży, można się przejechać :mrgreen: Podobno robią duuuużo taniej, bo z tego, co wiem to nie są samochodziarze.
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |17 Kwi 2005|, 2005 12:22   

Mc'Aron napisał/a:
W Lesznie Wlkp. na ul. Święciechowskiej sprawdzenie szczelności oraz nabicie klimy właściwym czynnikiem to koszt 160 zł i cały dzień czekania..


co ? cały dzień trwa nabicie ? mi gosciu podlaczyl najpierw jakies wygrzewanie cisnieniowe :-) co jak mowil da nam obraz czy sa nieszczelnosci m trwalo to 30 min, potem nabicie gazem - 5 min no i działa, razem 140 zł, samo nabicie mogl zrobic w 5 minut
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |17 Kwi 2005|, 2005 12:42   

ja za nabicie płaciłem 170 i czekałem koło godziny bo przedemną było 2 gości jeszcze
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
Mc'Aron
[Usunięty]

Wysłany: |18 Kwi 2005|, 2005 23:06   

wegus napisał/a:

co ? cały dzień trwa nabicie ? mi gosciu podlaczyl najpierw jakies wygrzewanie cisnieniowe :-) co jak mowil da nam obraz czy sa nieszczelnosci m trwalo to 30 min, potem nabicie gazem - 5 min no i działa, razem 140 zł, samo nabicie mogl zrobic w 5 minut

Ha ! Po przeczytaniu Twego postu zadzwoniłem do mechanika i zapytałem : dlaczego muszę czekać tak długo, co ?
Spec mi na to, że najpierw nabija instalację azotem pod odpowiednim ciśnieniem a po paru godzinach sprawdza czy wartość ciśnienia gazu w układzie jest taka sama. Jeśli tak to srrru ... odpowiedni czynnik do układu (po usunięciu azotu, ma się rozumieć), rachuneczek i jazda.
Może to brak odpowiednich urządzeń, nie wiem. Ale muszę przyznać, że sposób "mojego" fachowca jest (żeby nikogo nie urazić) ... mało nowoczesny.
Ważne jest jedno: na usługę udziela gwarancji a ceny są jak widzę prawie identyczne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group