$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Szyba. Pęka. Naprawiać czy jak? Jak?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szyba. Pęka. Naprawiać czy jak? Jak?
Autor Wiadomość
_Mu.
[Usunięty]

  Wysłany: |13 Lut 2005|, 2005 21:18   Szyba. Pęka. Naprawiać czy jak? Jak?

Elo.
Zauważyłem wczoraj rysę biegnącą od górnej krawędzi przedniej szyby.
Pęka wierzchnia warstwa. Jak tego nie zatrzymam, pęknięcie się rozrzerzy.
Zastanawiam się czy da coś napuszczenie jakąś kropelką czy innym, rzadkim klejem?
A może zrobić to jak magicy - nawiercić płytko dziurkę na "grocie" pęknięcia i zalać to jakimś epoksydem, np. poxipolem plastycznym, bezbarwnym? Zastanawiam się tylko czy to nie wejdzie w reakcję z folią... No i nad temperaturami stosowania...
Any ideas?
 
 
felukes
[Usunięty]

Wysłany: |13 Lut 2005|, 2005 21:50   

Do zakladu ktory sie w tym specjalizuje zeby zatrzymali pekanie oraz jak sie da wypelnili to zywica.
Sam nic nie proboj bo tylko spie*****.
 
 
Jimbo
[Usunięty]

Wysłany: |13 Lut 2005|, 2005 22:06   

Generalnie z tego co usłyszałem w jednym z warsztatów to naprawia się odpryski nie przekraczające średnicy monety 5 zł oraz pojedyncze rysy nie przekraczające 5-10 cm. Przy większych rysach naprawa jest nieopłacalna i nikt nie da gwarancji, że i tak po uderzeniu kamienia nie poleci dalej. Ale jezeli naprawa to tylko u specjalisty, a nie na własną rękę.
 
 
Damian Woland
[Usunięty]

Wysłany: |13 Lut 2005|, 2005 22:39   

Niby nic skomplikowanego, gdy się patrzy na zabiegi fachowca, ale samemu lepiej z daleka od szyb. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po programie "Zrób to sam" rysa zacznie wędrować jeszcze szybciej :)
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |13 Lut 2005|, 2005 23:03   

Przejedz sie do jakiegos szklarza i wypytaj o cene takiej uslugi i jej oplacalnosc. Za nowa szybe z montazem dalem 300zl
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |13 Lut 2005|, 2005 23:37   

Maup podawał kiedyś ceny różnego rodzaju szyb z montażem. Szyby reperuje się ale jeżeli rysa jest centralnie w polu widzenia kierowcy to raczej się tego nie robi.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |14 Lut 2005|, 2005 04:01   

pozniej i tak nie przejdzie ci przegladu i 2 x wydasz kase, koszt szyby to 150 -180 zł plus montarz ok 100zł
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |15 Lut 2005|, 2005 23:43   

Tia...
Byłem dziś u fachowców, wcześniej obejżawszy miejsce pęknięcia - w pobliżu jest nieznaczny purchel. Znaczy się rdza idzie...
Panocek, nawet nie obejżawszy wozu, jak usłyszał, że szyna pęka zapytał od rau o rdzę.
Potwierdziłem, w odpowiedzi dowiedziawszy się, że pęknięć raczej nie naprawiają, bo nie ma żadnej pewności, że nie pójdą dalej. Ja mu na to, że jak tylko wymienią szybę to pęknie w tym samym miejscu. On, że blachę "zabezpieczą", ale indagowany na ile zabieg wystarczy, odparł, że do dwóch lat. Za czybę z montażem - białą chcieli chyba 350, za zieloną-atermiczną 360 a atermiczną z pasem 380. I teraz się zastanawiam czy, gdyby zalać szcelinę epoksydem nie dałoby się pojeździć na tym do kwietnia, maja? Potem zrobiłbym remont blacharki i dopiero wymiana szyb... Co Wy na to?
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |15 Lut 2005|, 2005 23:45   

Rafał A.(antek) napisał/a:
pozniej i tak nie przejdzie ci przegladu i 2 x wydasz kase, koszt szyby to 150 -180 zł plus montarz ok 100zł


Hmmm - jeszce jedno pytanie mnie naszło - jutro jestem w delegacji w Łodzi, gdzie mi to zrobią dobrze, za ile i jak długo będzie to trwało? Bo, zdaje się, że taniej niż w Warszawie...
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |15 Lut 2005|, 2005 23:52   

Musisz fure zostawic na pare godzin (zalezy jakim klejem kleja)
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |16 Lut 2005|, 2005 03:40   

W scorpio asisstance masz do mnie numer- problemem jest to ze auto powinno troche postac nie jeżdzone po wklejeniu szyby.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |16 Lut 2005|, 2005 03:43   

a jak nie masz scorpio asistance to 602 224 839 dzwon do upadlego bo moge spać
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |17 Lut 2005|, 2005 00:30   

Rafał A.(antek) napisał/a:
a jak nie masz scorpio asistance to 602 224 839 dzwon do upadlego bo moge spać

Wielkie dzięki, ale kupa śniegu w jedną stronę i mgła w drugą spowodowały, takie opóźnienia, że czas w Łodzi miałem wyżyłowany na maksa.
BTW - dziś odważyłem się lekko podgrzać szybę powietrzem i... zewnętrzne krawędzie pęknięcia na siebie naszły i jest gładko. Szczelina się nie pogłębia. Zastanawiam się czy nie zalać rysy epoksydem i nie poczekać z wymianą szyby do wiosny, jak już pozimowe kamyki wytłuką kierowcom szyby, które są do wytłuczenia...
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |17 Lut 2005|, 2005 00:49   

Mozesz tez poczekac z tym ze jak sie jakas "pała" przyczepi (pozdrowienia dla panow policjantow :P ) to nie ma przeproś. Dowodzik leci, mandacik to wszystko na kwote za ktora kupilbys szybe i ja wmontowal, pozatym szybe i tak bedziesz musial wymienic. Fakt faktem ja jezdzilem z peknieta szyba pare miesiecy i nic sie nie dzialo.
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |22 Lut 2005|, 2005 01:03   

Spróbować nie zaszkodzi - nic nie tracisz Mu. Ja od pół rku z pękniętą i to konkretnie jeżdżę i pały się jakoś nie przyczepiły - a trochę zatrzy mań miałem :) need4speed :twisted:
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group