$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Simon - Czarny sedan 2.0 16v 1995
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Simon - Czarny sedan 2.0 16v 1995
Autor Wiadomość
Simon
[Usunięty]

Wysłany: |26 Cze 2007|, 2007 15:28   Simon - Czarny sedan 2.0 16v 1995

Autko z 1995 roku. W roku 2002 przyjechało do Polski z Włoch. Użytkowane było przez kobietę stąd rozliczne ślady otarć, wgnieceń innych kolorków od orginalnego itp. :)
W lutym 2007 roku przejąłem go w swoje łąpki za 8k PLN, co wydawało mi się miarę dobrą ceną. W niedługim czasie po zakupie zaczęło się.... tu coś puka, tam stuka, gdzieś coś gasło a w innym miejscu jeszcze zaczęło piszczeć :) Przez dwa miesiące wypadła mi z głowy chyba większość włosów, ktora jeszcze tam pozostała :)
Zawieszenie było w stanie gorszym niż opłakany. Całe szczęście, że na naszych wspaniale równych drogach nic nie popękało. Wszelkie gumy na wachaczach były tak wyjechane, że mechas nie mógł wyjść z podziwu jak ja do niego bezpiecznie dojechałem nic po drodze nie gubiąc :) Dzień roboty i zawieszka cacucho, aż się chciało jeździć. Ale...

Co by za pięknie nie było, zaczęła się sypać elektryka :) Na desce rozdzielczej "choinka" czyli świeciło wszystko (w większości to, co niepowinno), brzęczek od niezgaszonych świateł zamiast sobie bipać to wył non-stop, oświetlenie w drzwiach raz działało, raz nie, jeden z wyświetlaczy od klimy przestał świecić i pare jeszcze drobnych usterek :) Postał dzień w serwisie bosh-a i wszystko wróciło do normy :) Myśle sobie, że jeszcze tylko nabije klime i będzie cacy... no i prawie było :)

Zaczął kichać i prychać na wolnych obrotach na gazie. Wizyta u gazerów, wymiana filterka i .... dalej to samo :) Polatałem troche na benzynie i zdecydowałem, że trzeba wymienić świece. Nic trudnego więc do roboty. Świece wymienione, składam wszystko do kupy i... Już nie chciał palić, a jak zapalił, to chodził strasznie nierówno. Wymieniona została masa kabli pod maską i dalej nic. Konsultacja z mechasem i komputer pojechał do sprawdzenia do specjalisty ( podejrzenie uszkodzenia było) ale okazałosię, że komp w 100% sprawny... Kolejny dzień szukania i wyszło na to, że moduł zapłonowy gubił masę. na szczęście zakończyło się szczęśliwie, bez większych usterek.

To tak pokrótce historia mojej skorupki.
Teraz troche danych na temat tego co posiada, a czego brak :)

- silnik 2.0 16v DOHC
- automat
- instalka LPG ( stara na maxa :) )
- ABS
- elektryka wszystkich szyb + szyberdach
- centralny zamek
- fotele przód w pełni elektrycznie regulowane - tył niestety nie
- 3 pamięci foteli ( dzięki Stefanowi wkońcu wiem jak to ustrojstwo ustawić ;) )
- podgrzewanie przednich tyłków :)
- światła p/mgielne przód i tył
- klimatronic 2 strefowy
- lampy przednie regulowane elektrycznie
- lusterka elektryczne + grzane
- podświetlenie wszystkich drzwi ( białe + czerwone) z czego biała lampka w drzwiach kierowcy niedawno zgasła :)
- otwieranie klapy bagażnika z pilota
- otwieranie i domykanie szyb z kluczyka
- lampki ghia sztuk 2 ( przód i dla pasażerów z tyłu)
- lusterko samościemniające - niedziała ( wylało się :) )
- komputer pokazujący wszystko o spalaniu i termometr
- no i oczywiście rudy na nadkolach i gdzieniegdzie indziej ;)

w planach ( po nowym roku) zestaw car-audio oparty na podzespołach "vibe" ;)

Toby było na tyle. Zdjęcia wrzuce jak zrobie sesje nową.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Simon |26 Cze 2007|, 2007 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group