$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - usterki wieloryba
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
usterki wieloryba
Autor Wiadomość
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |1 Gru 2004|, 2004 16:30   

zmiana stacyjki nie gra tu zadnej roli pilot laczy sie z modulem zamykania drzwi
 
 
Danko23
[Usunięty]

Wysłany: |1 Gru 2004|, 2004 20:55   

Witam, umnie tez cos podobnedo wystempoje :(

(3.szwankuje wyświetlacz w klimatroniku pokazujący temp. pasażera, pokazuje niby jakieś wartości, ale brakuje kresek, zeby to wyglądąło jak cyfry )

tylko cały czas mruga wyswietlacz od pasazera ta regulacja niedziała od kod kierowcy działa (cyfry od temp)
może dlatego że niemam podłaczonej sprezarki klimatyzacji i nabitego freonu

Pozdrawiam :)
 
 
szmigier
[Usunięty]

  Wysłany: |2 Gru 2004|, 2004 09:04   

maakee napisał/a:
Szmigier a spróbuj całkowice zresetować pilota(wyjąć baterie na więcej niż 15s) przy okazji poczyść wszystie styki (np. spirytusem) i zaprogramuj go od nowa.


Z przykrością zawiadamiam, że operacja się nie powiodła. Żadnego sygnału dźwiękowego nie było ani nic co by wskazywało że pilot się zaprogramował. Robiłem jak opisywałeś tu niedawno. Jakieś dokładniejsze wskazówki :?:
 
 
maakee
[Usunięty]

Wysłany: |2 Gru 2004|, 2004 11:50   

Szmigier a kluczyk oczywiście przekręcałeś do pozycji 1 a nie na zapłon?.
Ja napisałem jak zaprogramowałem u siebie.
Jednak anglicy piszą u siebie na stronie troche inaczej (http://www.fordscorpio.co.uk/remote.htm). Według nich musisz włożyć kluczyk do stacyjki. Przkręcić go do pozycji 1 (nie zapłon) później wyłączyć i tak powtórzyćtrzy razu, następnie znowu na pozycję 1 i powinienneś usłyszeć dźwięk. Teraz naciskasz przycisk otwierania w każdym pilocie który chcesz zaprogramować. Jak już to zrobisz to przekręcasz kluczyk do pozycji off i powinieneś znowu usłyszeć dźwięk świadczący o tym że pilot został zaprogramowany.

A czy baterie w pilocie masz dobre? Zasięg pilota to 5m, i pamiętajcie żeby nie przyciskać pilota więcej jak 10 razy gdy nie chce się wam otworzyć samochód, albo jesteście poza zasięgiem bo za każdym razem pilot wysyła inny kod i komputer go po tych 10 razach nie rozpozna i znów będzie trzeba go programować.

A Szmigier jeżeli to nie pomogło to może centralka sterowania centralnym padła?
 
 
szmigier
[Usunięty]

Wysłany: |2 Gru 2004|, 2004 14:13   

Dokładnie tak robiłem - do poz. 1 -3 razy, potem znowu 1 raz i..... zero sygnału. może rzeczywiście padł moduł w dzrzwiach? NIc to, popróbuje jeszcze raz, może problem w tym że pilot ma ten sam przycisk do włączania i wyłączania? Nie chciałem z tą drobnostką jechać do elektronika ale chyba trzeba będzie. Dzięki wielkie za podpowiedzi - jak pisałem będe jeszcze kombinował. Pozdrawiam.
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |2 Gru 2004|, 2004 14:29   

czy aby masz orginalny pilot forda z 3 przyciskami????
 
 
rjvg
[Usunięty]

Wysłany: |3 Gru 2004|, 2004 00:01   

ja mam org.pilota i powiedzcie mi co to jest na przycisku zamykania sa dwie "zamkniete kludki" 1 z jedna kropka a druga z dwiema kropkami . jak zamykam auto i nacisne przycisk 1 raz to sie zamyka i jest ok a jak zarsaz nacisne drugi raz to auto wydaje dziwny dzwiek jak by domykania i tez jest wszystko ok . to jaka jest roznica miedzy zamykaniem jednorazowym a zamykaniem przez nacisniecie dwa razy tego przycicku?
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |4 Gru 2004|, 2004 01:18   

Nie na 100% ale scorpio mają podwójne ryglowanie i prawdopodobnie to będzie to.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
szmigier
[Usunięty]

Wysłany: |6 Gru 2004|, 2004 09:43   

fructon napisał/a:
czy aby masz orginalny pilot forda z 3 przyciskami????


Powiem szczerze że nie wiem. Czarny z trzema żółtymi przyciskami. po bokach dwa mniejsze po środku jeden większy.
Niby 3 przyciski są ale nie widziałem oryginała jak wygląda. Na zapasowych kluczykach też jest identyczny pilot.
Próbowałem jeszcze go programować ale żadnego dźwięku nie ma(Na włączonych światłach-otwarte drzwi - jest) i nic co by wskazywało że pilot się zaprogramował, tzn. dalej z pilota centralny nie załącza się (nie zamyka-jedynie otwiera)
Jeśli macie jeszcze jakiś pomysł to z góry dzięki :P
Ostatnio zmieniony przez szmigier |6 Gru 2004|, 2004 10:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Księgowy
[Usunięty]

Wysłany: |6 Gru 2004|, 2004 14:36   

rjvg jak naciśniesz raz to normalnie zamyka auto, a jak naciśniesz 2 razy (lub przekręcisz klucz w zamku najpierw do tyłu i w ciągu 2 sekund do przodu) to podwójnie rygluje drzwi, czyli np. po wybiciu szyby nie otworzysz drzwi od środka
 
 
rjvg
[Usunięty]

Wysłany: |7 Gru 2004|, 2004 03:33   

PO CO JEST PODWOJNE RYGLOWANIE DRZWI??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group