$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Glosniki jakie ?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Glosniki jakie ?
Autor Wiadomość
patrykg
[Usunięty]

Wysłany: |21 Sty 2008|, 2008 14:45   

drugiego aku nie będe napewno dawał.... szukam alternatywnego wzmaka o mniejszym poborze i chyba znalazłem....
 
 
maross442
[Usunięty]

Wysłany: |21 Sty 2008|, 2008 22:10   

Struna napisał/a:
łukasz194 napisał/a:
A czy ktoś coś kombinował z tyłem bo słyszałem że tam niezła jazda jest zeby coś wsadzić oprucz orginału
w sedanie dość trudno choć da się, w habecie to w zasadzie masakra całkowita.

ja wiem kolego czy masakra ? Ja kupiłem te swoje i pasują bez problema w fabrycznie miejsca - za dwa tygodnie montaż a czemu za dwa? no bo trzeba o Scorpiaka się zatroszczyć (olej , nowe wycieraczki itp.)
 
 
patrykg
[Usunięty]

Wysłany: |22 Sty 2008|, 2008 09:39   

ja tam na tył bym niec nie zakładał i nie mam zamiaru robić tego u siebie..... dobry przód plus sub i gitara :)
 
 
ut99 



Auto: '92 2.9v6 Hatchback
Wiek: 47
Dołączył: 22 Paź 2006
Skąd: b-stok/Zabłudów
Wysłany: |22 Sty 2008|, 2008 09:57   

patrykg napisał/a:
dobry przód plus sub i gitara
a po co Ci :gitara: w aucie??
 
 
 
patrykg
[Usunięty]

Wysłany: |22 Sty 2008|, 2008 10:18   

no dobra nie ma gitary.... :690:
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |22 Sty 2008|, 2008 11:32   

maross442 napisał/a:
ja wiem kolego czy masakra ?
maros, poczytaj ze zrozumieniem, kolega Łukasz zapytał o tylne głośniki i tegoż dotyczy moja wypowiedź.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
maross442
[Usunięty]

Wysłany: |22 Sty 2008|, 2008 18:04   

Struna napisał/a:
maros, poczytaj ze zrozumieniem, kolega Łukasz zapytał o tylne głośniki i tegoż dotyczy moja wypowiedź.

aha , mój błąd :)
 
 
olo
[Usunięty]

Wysłany: |22 Sty 2008|, 2008 19:42   

patrykg napisał/a:
przód będzie grał pod radiem a suby będą ciągnąć około 150A przy max obciążeniu

ciekawe jak to zagra. jak dla mnie to zestawienie nie ma zadnego sensu i nadaje sie tylko do wywolywania mini wstrzasow.

caly bajer z car-audio polega na optymalnym zestrojeniu i dobieraniu odpowiednich mocy i dobrych przetwornikow.
dla mnie scorpio jest bardzo ciezko dobrze naglosnic z kilku wzgledow ( glebokosc montazowa np.)

proponuje dobry separowany przod ( glosniki 13cm o jak najwyzszym spl)
a do bagaznika skrzynie basowa np. 25cm dobrej firmy. wszystko razem napedzac 4- kanalowym wzmacniaczem . i dla przecietnego zjadacza chleba powinno wystarczyc. pozdr
 
 
Dymitr88
[Usunięty]

Wysłany: |23 Sty 2008|, 2008 09:56   

Już myślałem że nikt się nie wypowie z głową... Kolego olo napisałeś to co mi po głowie chodzi od początku rozwinięcia się wątku o tych 150amperach...

Przecież to zestawienie to będzie masakra. Ty piszesz, że zamiast większego aku dasz kondzia... POtem jednak i aku chcesz zmieniać... Wszystko wygląda jakby żyło chwilą... Chcesz walnąć 38cm do bagażnika a przód chcesz pędzić pod radiem. Przecież to się nie trzyma kupy. 60 amperów przy zwykłym słuchaniu? To ja nie wiem jakie u Ciebie kolego będzie słuchanie nie zwykłe ;)

Wstyd się przyznać, bo byłem mały i głupi, ale jakieś dwa lata temu zacząłem się interesować car audio (a raczej te moje car audio to było pseudo audio hehe) i po tym w samochodzie mojego brata zostało kilka pamiątek (JVC KD LH-401, carpower monacor 1502, stx AP i kable dietz) Niestety jako że byłem mały i kasy za dużo nie miałem to na przód mi nie zostało kasy i tylko seryjne 10cm tam siedzą i tweetery philipsa. Dlaczego to piszę? A dlatego że jak mam wzmacniacz ustawiony na 75% mocy i wezmę włączę jakiegoś Lil Jona to wszyscy, którzy siedzą z tyłu, wysiadają z samochodu... Bo jedna marna trzydziestka potrafi trochę zatrząść mięsem w samochodzie, który ma jeszcze przegrodę w postaci zbiornika paliwa za siedzeniem... A Ty chcesz wsadzić 38cm, czy nawet dwa i do tego system przedni pędzony od radia! Jeżeli nie wziąłeś pod uwagę przeznaczenia kasy na wygłuszenie, to też sie nad tym zastanów, bo to nieuniknione...


Zastanów się proszę nad tym co chcesz w swoim samochodzie zrobić, bo to grało dobrze nie będzie a widzę że intencje masz dobre i wiesz co chcesz osiągnąć, ale może trochę z trasy zboczyłeś ;)


PS. Nie śmiejcie się z mojego sprzętu, bo gówniarzem byłem i chciałem bum bum w samochodzie, ale w tym roku to się zmieni ;)
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |23 Sty 2008|, 2008 10:07   

Dymitr88 napisał/a:
widzę że intencje masz dobre i wiesz co chcesz osiągnąć
tu to ja bym polemizował, widac że koledze coś dzwoni ale chyba nie bardzo wie, w którym kościele.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |29 Sty 2008|, 2008 10:25   

Struna napisał/a:
sa 90A, zwykłe miały jakoś 75A tylko.

Wydaje mi się, że każde 2.9 przynajmniej w MKI miało 90A, a słabsze mi się kojarzą że są 70A.
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
patrykg
[Usunięty]

Wysłany: |29 Sty 2008|, 2008 20:44   

Struna napisał/a:
Dymitr88 napisał/a:
widzę że intencje masz dobre i wiesz co chcesz osiągnąć
tu to ja bym polemizował, widac że koledze coś dzwoni ale chyba nie bardzo wie, w którym kościele.



rozmawiałem z typem który robi instalki i niestyty dwie 38-ki odpadły... pojawił się problem z pradem do piecyków. zostaje jedno 38cm inny troche słabszy i tańszy piec pod niego (kasa kasa) przód bez zmian wygłuszenia i sinus live kwestia tylko czy panel będzie pod dwie 16-tki na strone czy nie ale wątpie bo sporo kasy zje a rzuca się w oczy. a co chce osiągnąc? chce żeby bass był słyszalny w całym zakresie skali na radiu a nie jak w większości instalacji na magnatach JBL-ach najtańszych serii itp dużo sopranu pod koniec skali i nic słyszalnego basu. nie ukrywam też że chodzi mi po głowie jakiś konkursik w klasie dbdragster ale to nie z tym subem bo za słaby do tego przynajmniej sonic15 mile widziany raptor lub magma 15 (znowu kasa) zobaczymy jak to wyjdzie puki co inne wydatki... blache trzeba zrobić zderzak tylny bo połamany i wydech bo zerwałem a nie będe już serii zakładał (przelot) więc puki co wizualnie chce go doprowadzić do stanu używalności.



co do przodu. nie będzie pędzony piecem bo są to głośniki przygotowywane pod końcówke z radia wiec po co pchać hajs? dla szpanu?


co do tej 30-tki że nie da się wysiedzieć.... kwestia samochodu i głośnika można postawić JL-a W7 20cm i zagra dużo lepiej niż większość budżetowych 30-tek a co do tego co nie da się wysiedzieć... miałem już troche sprzętu (jeżeli chodzi o suba) przerobiłem już JL audio 12W1 clariona modelu nie pamiętam też 12-tka magnata xpress-a 10-tke magnata power bull 10-tke i pyle plwb124 i stwierdzam że żaden z wyżej wymienionych subów nie spełniał moich oczekiwać najbliżej ideału był clarion z tym ze grał bardzo neutralnie a ja potrzebuje głośnik z "natarczywym" temperamentem.




co do początków.... zaczołem na wzmaku philips DAP350 2x58W RMS 1x120RMS i magnata power bull przód magnat pro (akurat się trafił w samochodzie) i tył magnat 20-tki 3 drożne grało to w clio i powiem szczerze że żeby nie zbyt słaby sub był bym spełniony (głośniki pędzone radiem)

[ Dodano: 2008-01-29, 20:54 ]
sub clariona i tył w clio http://polskajazda.pl/Samochody/Renault/Clio/15405

a sub pyle jest w moim profilu na polskiej jeździe w fordzie scorpio niebieskim nie chce mi się polska jazda załadować nie wiem dlaczego :/
 
 
Dymitr88
[Usunięty]

Wysłany: |29 Sty 2008|, 2008 22:19   

1. Jakiej muzyki słuchasz? Jeżeli hip hopu i innych czarnych rytmów to zrozumiem że chcesz władować 15 cali do bagażnika, ale jeżeli techno to nie rozumiem tej decyzji. Osobiście zapodałbym 2x12cali i to by do ostrej łupanki wystarczyło ;) Np 2 x Vibe Black Air II ;) Podałem akurat ten przykład bo w zeszłym sezonie taki zestaw przy dobrym wzmocnieniu niezłe zamieszanie wprowadzał na zawodach hehe.
2. Nie rozumiem Twojego toku rozumowania o systemie z przodu. Przecież przy nawet najlepszym radiu i przy najbardziej dedykowanych do samej końcówki mocy z radia głośników, to przy 15 calach w bagażniku to będziesz w samochodzie samo łupanie miał i zero będzie równowagi między tonami niskimi a średnimi i wysokimi...
3. Kolego doceniam Twoje doświadczenie z car audio i te wszystkie głośniki jakie przeszły przez Twoje dłonie, ale chciałbym zauważyć że w tym wszystkim odpowiednie wzmocnienie gra główną role, bo nawet najlepsza 12" która będzie pełnie możliwości otrzymywała przy np400RMS, to nie zagra Ci jak średni sprzęt gdy otrzyma 150RMS...


Pozdrawiam ;)
 
 
patrykg
[Usunięty]

Wysłany: |29 Sty 2008|, 2008 22:31   

Dymitr88 napisał/a:
1. Jakiej muzyki słuchasz? Jeżeli hip hopu i innych czarnych rytmów to zrozumiem że chcesz władować 15 cali do bagażnika, ale jeżeli techno to nie rozumiem tej decyzji. Osobiście zapodałbym 2x12cali i to by do ostrej łupanki wystarczyło ;) Np 2 x Vibe Black Air II ;) Podałem akurat ten przykład bo w zeszłym sezonie taki zestaw przy dobrym wzmocnieniu niezłe zamieszanie wprowadzał na zawodach hehe.
2. Nie rozumiem Twojego toku rozumowania o systemie z przodu. Przecież przy nawet najlepszym radiu i przy najbardziej dedykowanych do samej końcówki mocy z radia głośników, to przy 15 calach w bagażniku to będziesz w samochodzie samo łupanie miał i zero będzie równowagi między tonami niskimi a średnimi i wysokimi...
3. Kolego doceniam Twoje doświadczenie z car audio i te wszystkie głośniki jakie przeszły przez Twoje dłonie, ale chciałbym zauważyć że w tym wszystkim odpowiednie wzmocnienie gra główną role, bo nawet najlepsza 12" która będzie pełnie możliwości otrzymywała przy np400RMS, to nie zagra Ci jak średni sprzęt gdy otrzyma 150RMS...


Pozdrawiam ;)



słucham tylko i wyłacznie HH do techniawki itp nie stosuje się większego przetwornika niż 10 cali do tego daje się obudowy zamkniete (szybkość się liczy) co do tego że będzie tylko mocne łupanie jak będzie system przedni pod końcówką z radia... słyszałeś kiedyś o regulacji suba z pod radia? wyciszanie pasma itp? ja to posiadam więc nie widze żadnych problemów. a co do mocy ze wzmaka na głośnik... najgłupszy przykład z możliwych weź sobie nawet tego clariona co jest na foto w clio ma 150 RMS-u daj mu 80W RMS i zagra dużo lepiej niż jakiś alphard który dostanie tyle mocy co powinien więc Twoja teoria nie jest do końca taka prawdziwa...
 
 
Dymitr88
[Usunięty]

Wysłany: |30 Sty 2008|, 2008 08:06   

Oj widzę, że niektórzy nie są w stanie przyjąć żadnych uwag, które kłócą się z jego poglądami... To że napisałem o 12, a nie o 10 do techno łączyło, się z tym, że chciałeś ostre łupanie, a dobra 12 to może być właśnie taki kompromis... Oczywiście zaczniesz zaraz sypać przykładami, ale ja mówię o dość przyziemnym cenowo sprzęcie. Tak poza tym życzę powodzenia przy słuchaniu muzyki w samochodzie z 15 calami a bagażniku i zestawie przednim pod końcówką mocy z radia. :) I ciekawi mnie jaki to zestaw będzie. No i tak na koniec, to z tym Clarionem podałeś jeszcze dziwniejszy przykład niż ja, bo ja nie miałem na myśli Alphardów, bo tego się pod uwagę nie bierze ;) A Clarion takich dobrych głośników do subwooferów nie robi.

Koniec z mojej strony, bo nie chce mi się w dyskusję wdawać, bo ten wątek mógłby się ciągnąć stronami ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group