$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - dudnienie przy 80tce
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dudnienie przy 80tce
Autor Wiadomość
Przem
[Usunięty]

Wysłany: |31 Paź 2004|, 2004 01:45   dudnienie przy 80tce

Pomóżcie Panowie, bo nie wiem już co robić. Mam Scorupkę 2.8V6 '87, automat.
Przy prędkości gdzieś od 75-90km/h, występuje dość głośne dudnienie, wręcz drganie
które przenosi się na całą budę i na trasie bardzo męczy. Te wibracje mogę wyczuć nawet ręką dotykając podłokietnika. Przed wymiana skrzynki aut. było to samo, sprawdzili mi luz na krzyzakach,nie ma, wymieniłem podporę wału na nowiutką, to samo, obecna skrzynka jest w dobrym stanie, a drgania się powiększają. Mam luzy w moście bo przy załączaniu Drive lekko stuknie, a przy jeżdzie bardzo cichutko wyje( prawie niezauważalnie),czy to może byc od mostu już lekko sfatygowanego? :cry:
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |31 Paź 2004|, 2004 02:57   

Witam
Ten sam numer mam przy swoich alusach przy większej prędkości samochód dostaje takich drgań można nazwać że dunień że ma się wrazenie jakby zaraz coś mniało odpaść nie mówiąc juz przy prędkościach rzędu 200 i powyżej, a niedługo zmieniam na zimówki i do wiosny będe mniał spokój.
Więc też proponuję sprawdzić felgi czy są dobrze wywarzone i czy nie są gdzieś przekrzywione bo wyważenie też nic nie pomoże na dłuższą mete.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |31 Paź 2004|, 2004 14:35   

Przem, a poduszka pod skrzynią dobra?
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
Rupertt
[Usunięty]

Wysłany: |1 Lis 2004|, 2004 09:48   

Czesc,
U mnie bylo podobnie gdzies kolo 100-110 km/h i co? ...i okazalo sie, ze jezdzilem pol roku z sruba wbita w opone! Efekt byl taki, ze oprocz lekkiego ubytku powietrza dudnilo jak cholera. Wyciagnalem srube i... dudni mniej! (okolo 120-130km/h) A to oznacza (imho) jakas niewywage ktoregos kola (kol). Mam alu. Moge sie tez mylic.
Pozdrawiam
 
 
Przem
[Usunięty]

Wysłany: |2 Lis 2004|, 2004 01:19   

Dzięki chłopaki bardzo za wasze opinie. Jeśli chodzi o oponki i felgi to już kilka razy sprawdzałem i wyważałem, także to chyba odpada. Jak widzę perspektywę wymiany poduszki pod skrzynką to wydaje mi się to całkiem prawdopodobne, bo wibracje dochodzą gdzieś właśnie z okolic skrzynki. Czy do wymiany tej poduszki potrzeba wyjmować całą skrzynię?? :? Jeśli tak to musze się liczyć z kosztami. Nie wiecie ile taka nowa poduszka się ceni? Samo wyjęcie skrzynki to już najmniej 300pln. Może można wymienić tą poduszkę bez wyjmowania skrzyni? pozdrawiam Przem
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |2 Lis 2004|, 2004 08:53   

Cena poduszki (nie wiem czy są jakieś różnice) do mojego cossiego to 150 PLN. Poduszkę można wymienić samemu bez wyciągania skrzyni.
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
Przem
[Usunięty]

Wysłany: |4 Lis 2004|, 2004 01:35   

Dzięki. Spróbuję stawić temu czoła.
 
 
Gotrek
[Usunięty]

Wysłany: |4 Lis 2004|, 2004 08:03   

witam,
proponuję sprawdzić wyważenie wału, u mnie było to samo, z tym że problem dotyczył przedniego wału napędowego.

Pozdr
Gotrek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group