$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Nie chce jechać i coś wyje na "D"! Reszta jest ok.
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie chce jechać i coś wyje na "D"! Reszta jest ok.
Autor Wiadomość
Palio
[Usunięty]

Wysłany: |6 Cze 2010|, 2010 00:07   

Tak wtedy 4 jest.
Poziom ok. Sprawdziłem na rozgrzanej skrzyni i właczonym silniku - górny poziom na bagnecie....
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Pomógł: 36 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |6 Cze 2010|, 2010 10:10   

Jak dla mnie sprzęgło czwórki rozsypane, klasycznie (albo jego okolice - ogólnie przy wyłączeniu sprzęgła overdrive olej spyla bokiem). Chyba że to jakieś kombinacje a la wieloryb, ze sterowaniem, ale na tym to się nie znam.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
Ostatnio zmieniony przez Boni |6 Cze 2010|, 2010 10:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Palio
[Usunięty]

Wysłany: |7 Cze 2010|, 2010 22:56   

Zauważyłem jeszcze coś.
Po ściągnięciu bardziej taśmy OD na biegu "D" chce jechać, ale tak jakoś ospale - za to nie da rady jechać na "1" i "R". Teraz odpuściłem. Slizga się nadal, ale rusza już z "D", jest za to strasznie mułowaty

Jakieś pomysla?


PzDr
 
 
Luk26 
cossi power



Auto: '91, 2.9 ASB 24v Ghia, sedan + lpg
Wiek: 41
Dołączył: 09 Lis 2009
Skąd: Podkowa Leśna
Wysłany: |15 Lip 2010|, 2010 08:30   

Witam, pozwolę się podpiąć pod temat ze swoim problemem.

Otóż rano gdy silnik zimny wrzucam na "D" bieg zapina, podjeżdżam pod bramę, puszczam gaz, wciskam hamulec po czym chcę znów ruszyć, a on nie jedzie. Gdy dojeżdżam do świateł na luzie też czasem ten problem występuje.
Na hamulcu podnoszę obroty do ok 2tyś wtedy zapina i jadę. Dzieje się tak na "D" i "R" nie wiem jak jest na 1,2,3.
Jest tak póki się nie zagrzeje czyli nie przejadę ok 20km wolnym tempem.
Podczas jazdy ma wszystkie przełożenia, biegi zmienia normalnie czy ruszam powoli czy gwałtownie.
Poziom oleju na polu "max" (sprawdzone na ciepłym silniku). Wymieniany prawdopodobnie bardzo dawno temu lub wcale (nie posiadam na ten temat żadnych informacji), na pewno już stracił kolor.
Skrzynia nie wyje, nic nie stuka
Czy wymiana oleju i wymiana lub przeczyszczenie filtra powinna pomóc?
_________________
'92, 2.9 ASB 24v, sedan + lpg.... trup :(
Alfa 156 2.0 JTS SW Selespeed
 
 
 
Palio
[Usunięty]

Wysłany: |15 Lip 2010|, 2010 09:49   

Muszę Cię zmartwić Kolego.
U mnie początki były takie same....Wymiana oleju i filtra (nie czyszczenie, a wymiana) dała radę tylko na miesiąc....
Aktualnie auto stoi, bo razem ze sprzęgłem jednokierunkowym wyrzygał się też simmering na wyjściu pd konwerter i dojechałem na niemiłosiernie ślizgajacej się i cieknącej skrzyni do domu:((


Ale może to tylko kwestia starego przepalonego oleju.

PzDr
 
 
Luk26 
cossi power



Auto: '91, 2.9 ASB 24v Ghia, sedan + lpg
Wiek: 41
Dołączył: 09 Lis 2009
Skąd: Podkowa Leśna
Wysłany: |15 Lip 2010|, 2010 10:04   

to nie dobrze, a znając moje szczęście (wolę nie krakać).... na razie zrobię wymianę i zobaczę.
Najwyżej będę musiał przełożyć skrzynię z drugiego auta. Na szczęście ta druga jet po remoncie, ale pewnie sam tego nie zrobię i będę musiał zabulić kupę kasy. Perspektywa mało optymistyczna.
Zobaczę co dziś powie fachowiec na ten temat, może usłyszę jakąś ciekawą bajkę.
_________________
'92, 2.9 ASB 24v, sedan + lpg.... trup :(
Alfa 156 2.0 JTS SW Selespeed
 
 
 
BartekZDW
[Usunięty]

Wysłany: |1 Wrz 2010|, 2010 05:21   

Witam, nie chciałem rozpoczynać nowego tematu.
wczoraj w moim 2,0 DOHC 92r ASB stało sie podobnie.
1. odpalilem go
2. wrzucilem R i cofam pod blokiem
3. wrzucam D i bylo ostre szarpniecie i cos sobie puklo no i kawalem pojechalem, lecz to nie byla jazda bo uslizgiwal sie (nie przekładało obrotów silnika na wał) wspomne ze zdarzało mi sie czesto ze przy wrzuceniu na D 1,2,3 czyli do przodu zawsze mocno szarplo i dopiero moglem jechac.
4. Po przejechaniu 200m nie dalo sie jechac wiec zastrzymalem sie...i jak juz stanalem to auto nie chcialo ruszyc i na D 1,2,3 zjezdzalo do tylu z gorki...gdy dolozylem duzo gazu to probowalo cos zrobic...zaczal szarpac-walilo cos pod spodem i klapa...
5. wsteczny nadal jest.
Jedno pytanie czy da sie jakos sprawdzic czy padlo jednokierunkowe sprzeglo...mam mozliowsc wyjecia skrzyni ale to nic mi nie da narazie...prosilbym o jakas podpowiedz. pozdrawiam

[ Dodano: |1 Wrz 2010|, o 06:01 ]
Dopisze jeszcze dzisiejsze zachowanie.
Powtorzylem probe ruszenia...rano odpalilem wrzucilem D i normalnie bez szarpniecia ruszylem...zmienil ladnie biegi i pierwsze skrzyzowanie, noga z gazu oraz hamowanie pozniej dokladam noge na gaz a on juz nie reaguje...stanalem. Probowalem ruszyc i przy wiekszych obrotach ruszyl mozolnie na "D" i przy 2000-3000obr mialem niecale 30 i tak wiec nie probowalem. Dodam ze jak probowalem ruszyc i pzy tych wiekszych obrotach szarpal walilo pod spodem wiec odpuscilem...prosilbym o wskazowki. Co sprawidz i pierwszej kolejnosci przed wyjeciem skrzyni.
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Pomógł: 36 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |1 Wrz 2010|, 2010 08:34   

Prawdopodobnie rozsypane jednokierunkowe overdrive, może coś innego w bębnie overdrive (jest tam trochę różnych możliwości) albo coś w konwerterze lub pompie, ale to już mało prawdopodobne, jeśli wsteczny jest zawsze ok i na nim nie wali skrzynia. Trza wyjąć overdrive i pomacać, niestety, z zewnątrz to nic ciekawego raczej się nie dowiesz.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Pomógł: 77 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |1 Wrz 2010|, 2010 08:38   

Boni napisał/a:
albo coś w konwerterze

Raczej nieprawdopodobne :)
Tak jak napisał Boni , trzeba rozebrać skrzynię i sprawdzić namacalnie :-D
_________________
Scorpio forever
Ostatnio zmieniony przez ford2fast |1 Wrz 2010|, 2010 08:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BartekZDW
[Usunięty]

Wysłany: |1 Wrz 2010|, 2010 08:57   

Aha...czyli jednym slowem skrzynia na zewnatrz i szukanie problemu....dobra. Wszystko jasne...jakby ktos mial jeszcze jakies propozycje bede wdzieczny,,,,teraz jeszcze raz sprobowalem....zaskoczyl pojechalem na 3 biegach stanalem i znow nie chce jechac do przodu...dzieki wielkie...jako cos to odezwe sie po wyjeciu skrzyni

[ Dodano: |1 Wrz 2010|, o 15:19 ]
Mam pytanko:) wyjalem skrzynie....olej tragedia...stary wrecz ciemny i zagesty....filtr zdemontowalem...widac ze dawno nie bylo tam zagladane. Co dalej moge sprawdzic...jakies wskazowki jesli moglbym prosic
 
 
adi-kostrzyn
[Usunięty]

Wysłany: |20 Lis 2010|, 2010 16:47   

jakieś nowości w temacie. Bo mnie dopadło, cholera to już 3 skrzynia.
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Pomógł: 77 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |21 Lis 2010|, 2010 18:12   

Chyba kupowałeś jakieś słabawe skrzynie
Jakich nowości oczekujesz , manny z nieba czy Kaszpirowskiego ? :)
_________________
Scorpio forever
 
 
adi-kostrzyn
[Usunięty]

Wysłany: |21 Lis 2010|, 2010 18:55   

ford2fast napisał/a:
Chyba kupowałeś jakieś słabawe skrzynie
Jakich nowości oczekujesz , manny z nieba czy Kaszpirowskiego ? :)
jedna sam zajechałem a ta co teraz kupiłem niby ok ale cos mi w niej nie grało. Co do oczekiwań to są proste: czy ktoś to już zrobił inaczej jak wymiana na inną(jakiś opis może)? w końcu po to jest forum i dział techniczny. ;)
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Pomógł: 77 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |21 Lis 2010|, 2010 22:19   

adi-kostrzyn napisał/a:
Co do oczekiwań to są proste: czy ktoś to już zrobił inaczej jak wymiana na inną(jakiś opis może)? w końcu po to jest forum i dział techniczny. ;)

Obudź się wreszcie :)
W Polsce mało jest warsztatów , które potrafią skutecznie i solidnie naprawić taką skrzynię :roll:
A Ty oczekujesz , że jakiś internetowy doradzacz podpowie cudowną radą sposób na ożywienia trupa , już lepszy efekt będzie jak zamówisz mszę w intencji samonaprawienia się skrzyni
_________________
Scorpio forever
 
 
adi-kostrzyn
[Usunięty]

Wysłany: |21 Lis 2010|, 2010 23:20   

ford2fast napisał/a:
adi-kostrzyn napisał/a:
Co do oczekiwań to są proste: czy ktoś to już zrobił inaczej jak wymiana na inną(jakiś opis może)? w końcu po to jest forum i dział techniczny. ;)

Obudź się wreszcie :)
W Polsce mało jest warsztatów , które potrafią skutecznie i solidnie naprawić taką skrzynię :roll:
A Ty oczekujesz , że jakiś internetowy doradzacz podpowie cudowną radą sposób na ożywienia trupa , już lepszy efekt będzie jak zamówisz mszę w intencji samonaprawienia się skrzyni
jeżeli jest jak piszesz to zaczynam wątpić w całe intencje tego forum. :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group