$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - 2.0 OHC '88 - Samochód, który ma własne zdanie i duszę
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
2.0 OHC '88 - Samochód, który ma własne zdanie i duszę
Autor Wiadomość
JORZO 



Auto: Scorpio '93 2.0 DOHC,MSB,sedan+LPG+szpera
Wiek: 55
Dołączył: 21 Kwi 2011
Skąd: Krosno
Wysłany: |30 Kwi 2013|, 2013 19:44   

Zaraz,chwila-ja za maglownicę oczywiście używkę ale nie cieknącą dałem coś z półtorej stówy skąd więc ta cena? A wymienić możesz sam-żadne mecyje :)
_________________
Nie mam już białego Scorka...... heh.... Ten to był fajny Gość.
 
 
micro 


Auto: Scorpio GL '88 2.0 OHC Efi +LPG
Dołączył: 01 Lut 2012
Skąd: Zamość
Wysłany: |30 Kwi 2013|, 2013 20:40   

cena już wiem, że lipna, skąd? alledrogo, mechanicy, sklepy motoryzacyjne
dopiero tu niechcący się dowiedziałem za ile realnie idzie to dostać

tylko, że już i tak po wszystkim jest:

- nie mogę podbić przeglądu, bo cieknie
- nie mogę naprawić, bo aktualne saldo na koncie jest dwucyfrowe i to się nie zmieni jeszcze
- nawet, gdybym znalazł kilka groszy na naprawę, to i tak będzie dalej stał, bo nie ma nim kto jeździć
- nie mogę jeździć sam, bo nie mam prawka
- nie zrobię prawka, bo nie mam kasy ani czasu na jego zrobienie, bo muszę wiązać "koniec z końcem" w domu
- tam gdzie stał do tej pory tylko niszczeje, zostawia się go otwartego dokąd nie poproszę, żeby nie niszczyć do reszty "rdzewiucha", bez akumulatora, na cegłach (zawsze to można na czyichś felgach "ćwiczyć" wyważanie..)
- sam nie mam gdzie go trzymać aby czekał na lepsze czasy - mieszkam w bloku w okolicy, w której szybko wandale go podrapią/rozbiją
- stoi czy nie, bez względu na to gdzie, kosztuje ciągle OC, i to nie mało
- po tej zimie, tak żeby go doprowadzić do porządku trzeba będzie pewnie z tysiąc zł, którego nie mam, a gdy się pojawia jakakolwiek kasa, to znika w ciągu jednego dnia w "tarapatach" (osobna historia)

Żeby go ruszyć:
trzeba na pewno ogarnąć silnik (zima), wymienić tą maglownicę, wykombinować kapcie (bo nie było komu ich nawet napompować przez pół roku), naprawić tą klamkę, zmienić przewody hamulcowe (i tak się należało, a po takim staniu strach już), uszczelnić trochę silnik, bo trochę wilgotny, nie wiem jak świece/kable. Akumulator jest nowy, bez tego się obejdzie. Plus oczywiście to co wyjdzie w praniu, nie licząc "naturalnych" ubytków z rdzy gdzieniegdzie, oraz spodziewam się uszkodzonej podłogi, bo największy i najbardziej nieomylny spec w mieście nie potrafi podłożyć podnośnika zdejmując koła.

Tak więc to się na 150zł nie skończy, po prostu.

Z drugiej strony jeśli miałbym go robić i znów patrzeć jak niszczeje, to jest to całkowicie bez sensu samo w sobie. Jeśli nie będę robił, to za kolejny rok nie będzie już czego ratować, dziś jeszcze sądzę, że jest co.

Kto czytał historię tego samochodu wie, jak się ostatnio skończył postój "u znajomego", który miał dbać. Myślałem, że ktoś kogo znam już tak długo i kto przeszedł z Misiem tyle prawie co ja, przecież razem.. będzie miał do niego, albo przynajmniej do mnie choć odrobinę szacunku, i nie dbając o niego przynajmniej nie zacznie go niszczyć.

Trzeci postój "u znajomego" odpada, szkoda samochodu. Jeszcze jest co ratować. A ubezpieczać go dłużej nie dam rady tylko po to, by patrzeć jak rdzewieje :(

Także... zrobię zdjęcia jak obiecałem, trochę na pamiątkę, trochę aby ktoś widział dokładnie czy warto go brać, nie wnikam po co. A jeśli nikt nie zechce, przynajmniej będę miał świadomość, że próbowałem.

Najbardziej boli, że przez te wszystkie lata miałem samochód, w który wsadziłem kupę kasy, czasu, pracy, serca, a którym ani razu się legalnie nie przejechałem.

Ech..
 
 
JORZO 



Auto: Scorpio '93 2.0 DOHC,MSB,sedan+LPG+szpera
Wiek: 55
Dołączył: 21 Kwi 2011
Skąd: Krosno
Wysłany: |30 Kwi 2013|, 2013 21:48   

hmmm to rzeczywiście niewesoło masz :( Ktoś z FST ostatnio szukał takiego auta-dostałby drugie życie.
_________________
Nie mam już białego Scorka...... heh.... Ten to był fajny Gość.
 
 
Jankes
[Usunięty]

Wysłany: |30 Kwi 2013|, 2013 22:49   

Podeślij mi fotki, jak ladny przedlift to ja lub Pablo możemy sie nim zaopiekowac :)
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |1 Maj 2013|, 2013 00:13   

Jankes napisał/a:
Podeślij mi fotki, jak ladny przedlift to ja lub Pablo możemy sie nim zaopiekowac :)
Albo wspólnie go zaadoptujemy. W końcu już prawie możemy :P
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |1 Maj 2013|, 2013 00:26   

pierwsze dziecko waszego zwiazku ?
_________________
Kevin Xy
535 015 788
'88 2.0 OHC GL
'90 2.9 12V GHIA ASB
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'96 2.3 16V GHIA ASB SEDAN
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |1 Maj 2013|, 2013 09:49   

Kevin Xy napisał/a:
pierwsze dziecko waszego zwiazku ?
Nie zapeszaj.
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
rafalski 



Auto: scorpio mk2, smax mk1, volvo v70
Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2010
Skąd: Krajno
Wysłany: |26 Lip 2013|, 2013 21:11   

I jak tam Misio się ma?
 
 
DANEK1403 
BoB



Auto: Volvo 2.0T ASB i 1.9T4 MSB
Wiek: 43
Dołączył: 08 Sty 2013
Skąd: Jar
Wysłany: |26 Lip 2013|, 2013 21:53   

Pewnie poszedł do adopcji a wzioł bym go bez problemu
_________________
Najgorsze w słabych ludziach jest to ,
Że muszą upokarzać innych ,
By poczuć się silniejszymi ...
 
 
 
micro 


Auto: Scorpio GL '88 2.0 OHC Efi +LPG
Dołączył: 01 Lut 2012
Skąd: Zamość
Wysłany: |6 Wrz 2013|, 2013 20:15   

Hej,

wybaczcie proszę opóźnienie, trochę się działo..

Odnośnie tego co się działo z samochodem, to tak jak się spodziewałem - Pele podrzucił mi go na sznurku pod blok, podepchnął byle tylko pod krawężnik tak po chamsku bez równania i pojechał w swoją stronę bez mówienia mi nawet o tym fakcie. Czemu mnie to nie zdziwiło.. może dlatego, że zamiast mi powiedzieć wziął pijanego w trzy "kropki" kolesia, żeby siedział z tyłu na sznurku, a przecież nowiutki akumulator miałem.. z którym oczywiście magicznie coś się stało dopiero na parkingu u mnie.
Po 2 dniach dopiero zadzwonił twierdząc, że nie miał telefonu (zapomniał pin..) i nie miał jak zadzwonić. Nie pytałem już czemu nie dzwonił z drugiego telefonu albo po prostu nie wpadł do mnie 20m dalej, bo i tak wiem, że ściemniał. Z łaską oddał kluczyki i papiery.. później dużo, ale oddał.

Zostawiam czytającym ocenę tego, jak to wygląda i brzmi.

Nie, nie poszedł do adopcji, chwilowo stoi u mnie pod blokiem i kłuje kilka osób w oczy. Robię co mogę, żeby to wszystko jakoś jeszcze odwlec trochę i liczę na cud..
Jakby ktoś w pobliżu (Zamość) miał wolny garaż do wynajęcia to może by się coś z tym dało zrobić bez oddawania, tylko to ubezpieczenie :/ kończy się znowu ech.

Mam kilka zdjęć z zewnątrz, niedługo wrzucę. Jeszcze muszę zrobić kilka pod maską, co mnie przeraża na samą myśl o tym co sam jeszcze tam zobaczę. Na zewnątrz nie wygląda to źle (tylko te drzwi i nadkole), z resztą kto chce to zobaczy.

Dzięki Wam za zainteresowanie w ogóle. Nie wiem kiedy ale się jeszcze z pewnością odezwę, jest sporo rzeczy po prostu z którymi muszę się uporać teraz, mój złoty skarb to tylko jedna z nich.
 
 
pablo19 
Tropiciel



Auto: '89 12V :P NO LPG
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2005
Skąd: Warszawa
Wysłany: |7 Wrz 2013|, 2013 00:53   

Powodzenia.
_________________
były
2.4 12V6 MSB
2.9 12V6 ASB razy trzy
2.9 12V6 MSB <- złociutkie 8) razy dwa
2.8 Ghia ASB '85 <- Ikona 8)
2.9 Team
 
 
bingo 
PO 656 EY



Auto: 1992, 2.9 V6 12V, manual, TURNIER 4x4 GHIA RS
Wiek: 50
Dołączył: 10 Wrz 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: |23 Cze 2015|, 2015 15:40   

prawie dwa lata minęły, a zdjęć dalej nie ma ...
_________________
nigdy nie mów nigdy
 
 
 
DANEK1403 
BoB



Auto: Volvo 2.0T ASB i 1.9T4 MSB
Wiek: 43
Dołączył: 08 Sty 2013
Skąd: Jar
Wysłany: |23 Cze 2015|, 2015 16:23   

No i gościa nie było od tamtej pory
Pewnie zacne auto zle skończyło
_________________
Najgorsze w słabych ludziach jest to ,
Że muszą upokarzać innych ,
By poczuć się silniejszymi ...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group