Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

MK 1 - Scorpio MK1 2.0i Ghia OHC '88

DonVito - |19 Cze 2022|, 2022 18:58
Temat postu: Scorpio MK1 2.0i Ghia OHC '88
Witam Wszystkich serdecznie, tych co już mnie poznali na tegorocznym zlocie i tych co jeszcze mnie nie znają.

Tematem w tym wątku będzie odbudowa Forda z 1988 roku. Samochód jest w rodzinie od 2000 roku, z czego ok 20 lat przestał na parkingu. Nie posiadam jego zdjęć przed demontażem zatem zamieszczam te, które jeszcze kwitną na google maps


Tym wstępem zachęcam do odwiedzania tematu. Nadmienię tylko, że samochód jest już ogołocony do śrubki i niebawem wstawię jego stan przed blacharką

Pozdrawiam
Piotr

WieSiu - |20 Cze 2022|, 2022 14:26

Miło było poznać na zlocie. Z niecierpliwością czekam na kolejne fotki.
Maross - |20 Cze 2022|, 2022 20:57

Taak DonVito, , jako natchnienie proponuję poczytać Ci to :

https://ford-scorpio.pl/forum/viewtopic.php?t=26691
Zawsze próbowałem pisać o swoich Scorpio jak Micro , nigdy nawet nie zbliżyłem się do pisarskiego uwielbienia w ten sposób danego samochodu, właśnie poprzez lekturę opowieści o nim . Czekamy na więcej i do zobaczenia za rok w Zaniemyślu :)

pader - |22 Cze 2022|, 2022 14:28

Siemano :D Kolejny OHC na czarnych blachach na forum :)
DonVito - |22 Cze 2022|, 2022 23:27

Dzięki Wiesiu mi również było poznać na zlocie i obejrzeć z bliska Twoją furę. Robi robotę!
Maross, na razie zobaczyłem ile jest czytania i będę szukał chwili na lekturę, jednak nie zamierzam pisać powieści tu u siebie. Bardzie będę skłaniał się na treściwe i zwięzłe posty, bardziej przesycone zdjęciami.
Pader, Ciebie również było miło poznać na zlocie, pozytywny z Ciebie człowiek. Tak jak Ci mówiłem są czarne blaty i jeśli nic się nie spieprzy to tak zostanie.

A teraz wracamy do mojego Forda. Jak obiecałem daję foty jak to wygląda przed blacharzem i lakiernikiem. Uprzedzam że jest trochę dramatycznie :)















Jaka jest historia tych wgnieceń jeśli chodzi o tył i przód? Napiszę w skrócie. Samochód w latach 90 dostał strzała stojąc na autostradzie we Francji, po tym poklepali, wyłożyli wszystko pianką i szpachlą i koniec końców samochód wylądował na szrocie. Polaczki cwaniaczki ściągnęli go widlakiem ze sterty, przywieźli do Polski w częściach i sprzedali mojemu ojcu. Samochód jest niestety zarejestrowany jako składak bo takie kiedyś były czasy.

Uprzedzając wątpliwości czy warto to robić. Odpowiem, że dla mnie warto, nawet odkładając sentymenty na bok.

Jakie części udało się do niego zdobyć jeśli chodzi o blachę? Otóż cały pas tylny (oryginał) bez narożników - bo to jest oddzielna część, progi zewnętrzne (zamiennik), progi wewnętrzne (oryginał), nadkola tylne (zamiennik), klapę bagażnika i maskę z innych wrostów.

Blacharką i lakierowaniem nie będę się zajmował bo tego nie umiem (przynajmniej na razie). Samochód miał iść cały w piasek, ale ponoć nie jest to konieczne, zatem do piachu leci tylko podwozie. Resztę ogarniam ja przy pomocy firm zewnętrznych czyli ocynk, flokowanie uszczelek, malowanie felg, czy regeneracja maglownicy. Pozostałe podzespoły robię samodzielnie czyli skrzynia, silnik, dyferencjał, zawieszenie, elektrykę i pozostałe pierdoły.

Myślę że tyle w tym odcinku. Następne będę wrzucał raz na tydzień i będą one dotyczyły głownie elementów już zrobionych, nowych, czy innych w trakcie renowacji. Podczas remontu bywają przestoje z różnych powodów, zatem jeśli nic się nie będzie pojawiać regularnie będzie to oznaczało inne prace, ale nie rezygnację z projektu.

Pozdrawiam
Piotr

Maross - |23 Cze 2022|, 2022 00:36

Super, lubię takie rzeczy :)
pablo19 - |23 Cze 2022|, 2022 08:08

Czy ta buda jest warta pieniędzy jakie w nią włożysz? Gdyby to był jeden z pięciu ostatnich Scorpio z tego rocznika to może, ale... to tylko moje zdanie.
Dawaj spację po każdym zdjęciu, wtedy ładniej się to będzie wyświetlać na mniejszych ekranach. Trochę poprawiłem powyżej.

Maross - |23 Cze 2022|, 2022 08:51

pablo19, jak wiemy choćby z moich walk o Czerwony Pażdziernik w Styczniu ,odpowiedź brzmi nie warto ;) ale jest coś takiego niewytłumaczalnego, że w to brniesz, choć jak widzisz Vito zdaję sobie z tego sprawę i to jest najgorsze właśnie :): .
W porównaniu do Granatowego DOHCa on jest cycuś malinka ;) . Pytanie teraz jak do tego remontu podejdą blacharze i na ile Piotrek będzie miał wgląd w to co się dzieje , bo inaczej się skończy tak jak u mnie, na nieświadomce zawierzając ludziom do końca ktoś mu wpierdzieli śrubokręt na zlocie ,ręką pół podłogi wyjmie i będzie bolało...
U mnie jeden się podjął niby odrzucając Czerwo i wskazując Granata jako bazę , koniec końców to ja sam rozebrałem wnętrze i auto wylądowało to w krzakach pod Halą , następni zrobili próg nadkole lakierkę zderzaki ale "zapomnieli" o podłodze ...
Mimo moich próśb błagań ,aby nie robili takiej maniany jak poprzednicy przy Czerwo (widzieli go) zrobili dokładnie to samo także...

DonVito - |23 Cze 2022|, 2022 12:03

Witam Pablo, również miło było poznać na zlocie. Dzięki za poprawienie zdjęć, na przyszłość będą już z odstępami.
Co do opłacalności - nie jest to w żaden sposób opłacalne, każdy włożony grosz w remont już się nie zwróci. Jednak tak właśnie wyglądają projekty, co byś nie kupił, zawsze będzie to wymagało dołożenia pewnych kwot niezależnie czy jednorazowo czy rozciągnięte w czasie. Chyba bardziej już chodzi o zabawę :) Twoje zdanie ma jak najbardziej słuszność.
PS. Zgłoś się do mnie w sprawie tych śrub, chętnie je udostępnię.

Maross, blacharze będą mieli bardzo ciężko ze mną :) Spawalnictwa nie praktykowałem, jednak wiedzę na ten temat mam na tyle wystarczającą, że byle worek mnie nie zagnie swoim wykonaniem. Po za tym, absolutnie żaden postęp w remoncie nie będzie możliwy dopóki nie zaakceptuje obecnego stanu. To wszystko będzie zawierała umowa. Jeśli będą robić po swojemu to będą na swój koszt załatwiać nowe elementy i je robić ponownie. A w tym roku u mnie w grajdole pojawią się już owi bohaterowie czyli: kompresor, spawarka i piaskarka. Jako samochód do nauki spawania poleci W210.

pablo19 - |23 Cze 2022|, 2022 13:59

DonVito napisał/a:
...
Co do opłacalności - nie jest to w żaden sposób opłacalne, każdy włożony grosz w remont już się nie zwróci. Jednak tak właśnie wyglądają projekty, co byś nie kupił, zawsze będzie to wymagało dołożenia pewnych kwot ...

Ja bym oszacował te kwoty i porównał z kwotami lepszej bazy i mniejszego zakresu odbudowy :)
Jak dla mnie, im lepszy stan pofabryczny tym trwalszy będzie remont :)

DonVito - |23 Cze 2022|, 2022 14:36

Pablo sugerowałem ojcu kupno zupełnie innego wozidła, ale jego fanaberii i przesądów nie przeskoczysz.
Patrząc na zakres prac jaki będzie przeprowadzony to jest to w lepszej kondycji niż widać na zdjęciach. Cała rdza jaka występuje na podwoziu z wyjątkiem tyłu to rdza powierzchniowa bez wżerów do usunięcia choćby "włosami murzyna", przednia dolna belka trzyma się na 8-9 zgrzewach, a druga niepogiętą już wytargałem z innego. Podłogi - dzwon bez dziur, podobnie jak progi zewnętrzne. Jedyny słaby punkt to tylny pas, który mam nowy w całości. Do tego dochodzi ze 20 cm podłużnic z tyłu i powinno być bajlando, jeszcze tylko wspawać ubytki w drzwiach i 2 cm rynienki dachu i koniec prac obejmujących cały samochód. Piaskowanie w 99% nie wybije dodatkowych dziur, wszędzie jest nalot rdzy i daleko do wżerów czy nawet dziur. Oczywiście życie zweryfikuje jak jest na prawdę :)

WieSiu - |24 Cze 2022|, 2022 07:32

Podwozie piaskowac a nadwozie najlepiej sodowac.
lukas2 - |25 Cze 2022|, 2022 22:17

Don Vito to powiem ci tak: jeżeli masz już rynienki pod gumami do roboty to pod poszyciem przednich słupków jest dramat (jeżeli jeszcze poszycie nie zgniło) Nie jest to powiązane ze sobą ale patrząc gdzie zjadło to są to wszystkie typowe punkty scorpio, a więc: podłużnice, rynienki od gum przy dachu, słupki A, doły słupków B, progi wewnętrzne i zewnętrzne, mocowania foteli.... (odpada ci pod aku bo to mk1 - woda do kabiny się nie wleje jak zginta podstawa). To moje czarne mk2 co widziałeś na zlocie jest po wymianie progów i paru innych jeszcze rzeczy.... robiłem razem z kolegą, ja szykowałem, wycinałem, szlifowałem, konserwowałem on spawał... i powiem ci że pomimo roku prac i naprawdę dbania o jakość nie jest to do końca ok.... a i jeszcze jedno: graty zamienne w postaci progów w zamienniku można sobie wsadzić.... ten cały klokerholm to jest po prostu dramat w porównaniu do oryginału. Jakość tego jak i spasowanie to dwie bajki (miałem oryginalną prawą stronę nową więc wiem co mówię) z klokerholma z lewej stronh brałem fragmenty tylko bo wolałem wstawić przód i tył progu z pociętego mk3 (zdrowe były) Nie będę cię zbiechęcał ani niszczył marzeń ale odbudowa mk1 z takiego stanh pochłonie full kasy a efekt będzie nie zadawalający. Kolega co przyjechał w czwartek bkrdowym mk2 jest idealnym przykładem jak się powinno zrobić jak się chce mieć scorpio.. czyli zdrowa baza i usunąć jakieś tam niedoskonałości ale nie pieprzyć się z blacharką.... przepraszam ale musiałem wyrazić swoją opinię ;-)
WieSiu - |26 Cze 2022|, 2022 09:42

Najwyraźniej każdy musi się na własnej skórze przekonać o bezsensowności remontów fordów. A taki ford choćby był najlepiej zrobiony nigdy nie będzie taki dobry jak ten bordowy co przyjechał na zlot i nigdy takiej ceny nie osiągnie.
Maross - |26 Cze 2022|, 2022 09:47

WieSiu, wiesz jak było , było ciężko ... ;) płacz lament i zgrzytanie zębów ;)
DonVito - |26 Cze 2022|, 2022 12:28

Cześć Lukas, Twoje czarne scorpio naprawdę wygląda bardzo dobrze. Już przeszedłeś przez tą walkę. Nie masz za co przepraszać bo ja się nie obrażam. Szanuję każde zdanie, tym bardziej osób, które "urodzili" się w tym samochodzie.
Co do rynienki dachowej to jej ubytek wynosi ok 2-3 cm (na wysokości lewych drzwi pasażera), z drugiej strony jest cała. Doły słupków A i B są całkowicie zdrowe, podobnie jak i progi wewnętrzne w tych okolicach. Jak będę miał samochód już na wydaniu i go odgruzuje z kartonów to postaram się porobić zdjęcia z kamery inspekcyjnej. Mocowanie foteli postaram się na szybko ogarnąć "włosami murzyna" bo tam nic nie chrupie.
Zamienniki to piszesz to czego się obawiałem od początku czyli syfilis. O ile reperaturki błotników będą cięte, a nie wspawane w całości to z progami może być lipa. Ja bym to zrobił inaczej. Rozwiercił po zgrzewach próg i gdzieś go ciachnął, wypiaskował, zabezpieczył i wstawił z powrotem, tym bardziej że oba są bez grama rdzy i dziur. Kamera mi pokaże więcej, wtedy będę podejmował decyzje jak to ma być zrobione.
Tego bordowego niestety nie miałem okazji zobaczyć z pewnością było na czym oko zawiesić.
Wiecie może o powiedzeniu "Ford gówno wort, a Fiat to jego brat" Ja uważam, że warto ratować samochody klasyczne bo jest ich coraz mniej. Co by było gdyby ludzie z pasją tacy jak Wy zaprzestali remontów czy napraw? Na zloty byście przyjeżdżali z albumami zdjęciowymi a nie tak pięknymi samochodami.

Maross - |26 Cze 2022|, 2022 14:49

DonVito, skąd wiesz ,że mam taki album ? :-d
DonVito - |26 Cze 2022|, 2022 15:34

Maross napisał/a:
DonVito, skąd wiesz ,że mam taki album ? :-d


Strzelałem :-d

pablo19 - |26 Cze 2022|, 2022 20:59

DonVito, to nie jest tak, że nie ratujemy złomów. Spójrz na mojego srebrnego. Złom, a jeszcze jeździ, coraz więcej elementów jest po wymianie i pewnie jeszcze coś zdążę w nim wymienić, ale nie za wszelką cenę.


Np. mamy taki okaz za tyle cebulionów: https://www.otomoto.pl/of...y-ID6EIMJK.html
Myślę, że kilka złotych jeszcze by się urwało.
Na pierwszy rzut oka wygląd dobrze, kto wie, może tylko ma jakieś zaczątki w progach... jakby by się okazało, że ma zacny stan blachy to czytaj dalej :)

Jak myślisz, jak już wydasz te ww. ok. 9 tyś. licząc części, materiały i pracę(swój czas, najprościej policzyć ile za godz. dostajesz w robocie i to sobie pomnożyć) to jak daleko będziesz do stanu ww. Scorpio na sprzedaż jeśli ma w miarę blacharkę?
Zawsze tego swojego możesz oszabrować i dzięki temu mieć zaplecze do napraw ;) (taka mała podpowiedź ;) )


PS. Tego bordowego mijałem jak dojeżdżał do ośrodka, a my sobie scerowaliśmy po chodniku i nie miałem okazji zobaczyć. Co to za wersja była?

lukas2 - |26 Cze 2022|, 2022 21:53

Pablo taka ghija nie pełna... nie było wycieraków na lampach i regulacji wysokości... reszty nie pamiętam... były delikatne braki ale ogół był super....
Maross - |26 Cze 2022|, 2022 23:02

Executive Proszem Pany :) Czyli wersja Ghia na rynek Szwajcarski , prawdopodobnie te znaczki doklejano już u dilera ,To jest to samo co ma Kev w Mk1 , Jaroz czy PiotrekGran mieli w BOA mk2 , niejaki Banan miał takie kombi RS w balonie :)
DonVito - |5 Lip 2022|, 2022 23:51

Prace przy Fordzie na razie zostaną wstrzymane, ponieważ 4 lipca odszedł nagle mój najukochańszy kierownik, który był od samego początku przy renowacji. Muszę się teraz ogarnąć po jego stracie.

Aro - |6 Lip 2022|, 2022 07:47

Przykra sprawa - symaptyczne piesełe widać. Trzymaj się.
pablo19 - |6 Lip 2022|, 2022 08:09

Widać, że nie jedną rdzę pazurami drapał. Uszy do góry.
DonVito - |30 Wrz 2022|, 2022 17:43

Witam po przerwie.
Okazało się, że nie tylko mój pies poszedł po bandzie, ale ja również. Dużo nie brakowało, a straciłbym wzrok. Nie wnikając w szczegóły przede mną jeszcze jeden zabieg - mam nadzieję ostatni i po woli wracam do życia.

Tymczasem wróciły do mnie śruby po ocynku. Trzeba je jeszcze porozdzielać, jednak czarny ocynk to jak dla mnie lipa - nie podoba mi się
Zakupiłem w końcu brakujące elementy układu paliwowego czyli pierścień i kostkę
W drodze są brakujące śruby

Jeśli będę miał już to wszystko skompletowane nawrzucam fot.

Pozdrawiam.

Aro - |30 Wrz 2022|, 2022 21:10

To kuruj się i bierz za robotę :)
Zdrówka i cierpliwości!

pablo19 - |3 Paź 2022|, 2022 15:19

No ładnie, zdrowia i sukcesów w składaniu złomka :)
DonVito - |5 Paź 2022|, 2022 15:26

Witam, zgodnie z obietnicą daję kolejną partię fot co udało się uzbierać. Jednak Zanim to nastąpi to bardzo dziękuję pablo19 i Aro - zdrowie idzie ku lepszemu.





1. Odnowiona podstawa silnika wycieraczek
2. Elementy metalowe poduszek stabilizatora - podróbka, nakrętka mechanizmu różnicowego - OM, nakrętki z podkładką mocowania obudowy filtra powietrza - zapożyczone ze skody, zaślepki obudowy lusterka - OM ale z Mondeo i w innym kolorze (może uda się dopasować i zmienić kolor), podkładki pod rygle drzwi - OM, klipsy do rurek hamulcowych - OM, śruby klem akumulatora - podróbka
3. Opaski przewodów instalacji elektrycznej - OM, termostat OHC - OM, zębatka ramy szyberdachu - OM, łożysko podpory wału - OM, kości stabilizatora tylnego - OM, światło STOP - OM
4.Emblematy, z czego Ghia, 2.0i to moje stare śmietniki oraz nieodnowiony napis "SCORPIO" (przez chwile zastanawiałem się nad metalowym, ale pozostaje przy tym szpetnym plastiku czarnym)
5. Niepołamana obudowa regulacji świateł - odnowiona, wzmacniacz antenowy (brak jeszcze nitów, ale odnowiony), cewka zapłonowa - odmalowana, brak jeszcze nalepki, kompletne światła rejestracji - OM
6. Brakujące nakrętki (te z kulistym zakończeniem, zastąpią zwykłe), śruby kielichów półosi - zdecydowałem się kupić na gniazdo imbusowe zamiast torx (przy odkręcaniu połamałem 13 końcówek :) )
7. Brakujące elementy zbiornika, czyli kostka, oraz pierścień mocujący (o ile da się go stamtąd wydłubać i się nie rozleci to chyba pójdzie do chromu)
8.Zestaw węży, zawierający zarówno stare odnowione jaki i nowe silikonowe (tu ukłon w stronę Jankesa)
9. Jeden z dwóch kompletnych reflektorów - Bosch (muszę go przerobić na elektryka, bo mam zakupione nowe lampy Depo z silniczkami)
10. Śruby po cynkowaniu - jak już wspomniałem czarny to dla mnie lipa - prześwituje chyba żółty ocynk - nie wiem co z tym zrobić. Najlepiej dać do malowania proszkowego tylko kto się tego podejmie i nie pogubi przy okazji takiej drobnicy, a i tak nie wiem jeszcze czy teraz mam to co dałem.

Nie wszystko, co na zdjęciach udało się kupić ot tak. Jest to część zbiorów jakie udało się wyhaczyć w ciągu dwóch lat. Następna porcja szrotu w kolejnym odcinku.

Pozdrawiam
Piotr

Aro - |5 Paź 2022|, 2022 19:14

Konkret, ładne rzeczy :)
pablo19 - |8 Paź 2022|, 2022 01:39

Będziesz tak dokładał warstwy na śruby, potem pierwsze włożenie torx-a i wszystko zniszczysz. Czy jest sens?
DonVito - |10 Paź 2022|, 2022 22:13

Aro - Dzięki

Pablo19 - Bardziej myślałem o pozbyciu się warstwy ocynku i nałożeniu na surowy metal farby proszkowej

Tymczasem szybka aktualizacja śrub - posegregowane już będą oczekiwać na montaż w swoje miejsce docelowe. Mam tylko nadzieję, że prawidłowo je porozdzielałem. Oczywiście nieuniknionym było, że parę sztuk przepadło. Największa strata to śruba od silników pochylenia kanapy. Na szczęście da się ją odzyskać dzięki Romkowi.



Pozdrawiam i do następnego odcinka.

ford2fast - |11 Paź 2022|, 2022 19:54

DonVito napisał/a:
Aro - Dzięki

Pablo19 - Bardziej myślałem o pozbyciu się warstwy ocynku i nałożeniu na surowy metal farby proszkowej

Tymczasem szybka aktualizacja śrub - posegregowane już będą oczekiwać na montaż w swoje miejsce docelowe. Mam tylko nadzieję, że prawidłowo je porozdzielałem. Oczywiście nieuniknionym było, że parę sztuk przepadło. Największa strata to śruba od silników pochylenia kanapy. Na szczęście da się ją odzyskać dzięki Romkowi.

[url=https://i.postimg.cc/Kk4k9S91/DSC-1796.jpg]Obrazek[/url] [url=https://i.postimg.cc/bSwRqBNb/DSC-1797.jpg]Obrazek[/url] [url=https://i.postimg.cc/Xp9Z1ggk/DSC-1798.jpg]Obrazek[/url]

Pozdrawiam i do następnego odcinka.


te ocynkowane daj do czernienia

DonVito - |12 Paź 2022|, 2022 00:20

Cytat:
te ocynkowane daj do czernienia


Witam kolegę ford2fast. Masz na myśli te ocynkowane na żółto? Bo kierowałem w tym przypadku tym co zdemontowałem z auta. Jeśli jednak chodzi o te pseudo czarne to jakbyś kolego wiedział o małym eksperymencie jaki przeprowadziłem.

Tak dla picu wziąłem jedna z blaszek montażowych i poczerniłem przy pomocy oksydacji. Efekt nie wyrywa z papci, ale wygląda dość znośnie. Powierzchnia się nie łuszczy, nie brudzi, jest nieścieralna pod palcem i ma zbliżony odcień do czarnego. Co ważne, nie zjadło powłoki ocynku.
Zdjęcie przedstawia przed i po oksydacji.

DonVito - |18 Paź 2022|, 2022 00:40

Taki mały update - olałem na razie śruby bo i tak ich przybędzie i zabrałem się za drobnicę plastikową. Obecnie próbuje odtworzyć naklejki. Wprawne oko od razu dostrzeże złą czcionkę, ale serio nie potrafię dobrać takiej jak w "łorginale". Przede mną jeszcze trzy do odtworzenia. Póki co są dwie.



No.. to tymczasem.

pablo19 - |20 Paź 2022|, 2022 21:38

Jak już odtwarzasz to zrób z polskim tekstem ;)
Struna - |21 Paź 2022|, 2022 09:44

A co w Scorpio zawierało azbest ?
pablo19 - |21 Paź 2022|, 2022 09:48

Okładziny klocków?
Cytat:
Przemysł samochodowy wykorzystuje azbest w szczękach hamulcowych i klockach sprzęgłowych pojazdów

https://iwofr.org/pl/nara%C5%BCenie-na-azbest-i-ryzyko-raka-arkusz-informacyjny/
itd.
https://mechanics.stackexchange.com/questions/33652/do-parts-like-brakes-brake-dust-still-contain-asbestos-what-years-did-parts

Struna - |21 Paź 2022|, 2022 22:22

No ok, ale to gdzie taka tabliczka była ? Na piaście ? ;)
DonVito - |22 Paź 2022|, 2022 21:02

Kolego Struna naklejka azbestu znajdowała się na lewym kielichu (patrz zdjęcie).


Tymczasem doszły dwie kolejne naklejki


A tak wyglądała "rodzinka" starych


Brak jeszcze naklejki ustawienia świateł, ale się zrobi.

P. Pablo niestety polskiego nie ma :-d

W przyszłym tygodniu idę szukać mądrego co z moich wypocin serio zrobi wartościowe naklejki.

Pozdrawiam.

Aro - |24 Paź 2022|, 2022 22:31

DonVito, Ty watyjat jesteś :-d
DonVito - |27 Paź 2022|, 2022 13:07

Aro wariat? To pa na to :-d Plasticzki czas zacząć 8)


Kolego Struna jestem Ci winny sprostowanie bo napisałem brednie co do umiejscowienia tej naklejki. Jej miejsce prawidłowe jest na przedniej górnej belce. Za wprowadzenie w błąd przepraszam.


Dodatkowo przyszły takie leżaki BRF 22C więc zapowiada się kolacja przy świecach.

pablo19 - |27 Paź 2022|, 2022 23:12

Czy ten egzemplarz jest tego godny?
DonVito - |28 Paź 2022|, 2022 01:35

pablo19 napisał/a:
Czy ten egzemplarz jest tego godny?


Wydaje mi się, że każdy egzemplarz jest godny o ile znajdzie się w rękach oszołoma

aviator - |28 Paź 2022|, 2022 22:51

„Oszołoma” kiedyś poznałem z Walbrzycha …. miał godne egzemplarze ale jakos nie lubiły wkrętaków :690: także to różnie bywa….

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group