Ford Scorpio Team
Forum mi³o¶ników samochodu marki Ford Scorpio

Elektryka - Jak wyj±æ piny z wtyczek w MKIII

toyman - |7 Gru 2020|, 2020 12:17
Temat postu: Jak wyj±æ piny z wtyczek w MKIII
Jestem w trakcie regeneracji wi±zki z moim Scorpio 2.0 16V z '95. Zdecydowa³em siê na wymianê wszystkich kabli i jako¶ to idzie.

Jest natomiast kilka punktów, gdzie na razie siê rozbi³em o banaln± sprawê tj. jak na Boga wyd³ubaæ piny z wtyczek. Mowa o wtykach "boschowskich" na wtryskach (ta plastykowa "listwa" na wtryskach 1-3) oraz te wtyczki z okr±g³ymi pinami na CTS i IAT. Z wtyczek wtrysków wyd³uba³em to niebieskie zabezpieczenie, ale mimo, ¿e wiem jak teoretycznie jest zbudowany sam pin - nie jestem w stanie zrobiæ tak, ¿eby nacisn±æ ta blokadê. Kupi³em nawet odpowiedni zestaw "wytrychów" do pinów, ale po 6 godzianch walki z jedn± wtyczk± podda³em siê.

Podobnie jest kwestia z tymi wtyczkami od czujnika temperatury p³ynu i powietrza - nie wiem nawet jak wyci±gn±æ to bia³e zabezpieczenie. W teorii mo¿na to zrobiæ od ty³u po wyjêciu silikonku zabezpieczaj±cego przed wilgoci±. D³uba³em, kombinowa³em ale nie chcê ich po³amaæ wiêc po prostu pytam.

ford2fast - |7 Gru 2020|, 2020 19:51
Temat postu: Re: Jak wyj±æ piny z wtyczek w MKIII
toyman napisa³/a:
Jestem w trakcie regeneracji wi±zki z moim Scorpio 2.0 16V z '95. Zdecydowa³em siê na wymianê wszystkich kabli i jako¶ to idzie.

Jest natomiast kilka punktów, gdzie na razie siê rozbi³em o banaln± sprawê tj. jak na Boga wyd³ubaæ piny z wtyczek. Mowa o wtykach "boschowskich" na wtryskach (ta plastykowa "listwa" na wtryskach 1-3) oraz te wtyczki z okr±g³ymi pinami na CTS i IAT. Z wtyczek wtrysków wyd³uba³em to niebieskie zabezpieczenie, ale mimo, ¿e wiem jak teoretycznie jest zbudowany sam pin - nie jestem w stanie zrobiæ tak, ¿eby nacisn±æ ta blokadê. Kupi³em nawet odpowiedni zestaw "wytrychów" do pinów, ale po 6 godzianch walki z jedn± wtyczk± podda³em siê.

Podobnie jest kwestia z tymi wtyczkami od czujnika temperatury p³ynu i powietrza - nie wiem nawet jak wyci±gn±æ to bia³e zabezpieczenie. W teorii mo¿na to zrobiæ od ty³u po wyjêciu silikonku zabezpieczaj±cego przed wilgoci±. D³uba³em, kombinowa³em ale nie chcê ich po³amaæ wiêc po prostu pytam.

Te standardowe dwupinowe rzadko kiedy udaje siê rozebraæ
Najpro¶ciej jest kupiæ nowe
Tych na plastikowej listwie nawet nie próbuj rozebraæ
Nawet maj±c bardzo du¿± wprawê ciê¿ko jest rozebraæ tak aby nie uszkodziæ
W tym szczególnym przypadku odizoluj tylko kawa³ek przewody przy samym pinie i dolutuj nowy przewód
Nierozbieralna jest te¿ od czujnika ci¶nienia oleju i chyba od czujnika temperatury na zegary (je¿eli jest tam jednopinowa)
ACT i ECT maj± do¶æ ³atwo rozbieralne wtyczki bo wyjêciu blokady
Jak bêdziesz mia³ z tym problemy to dzwoñ

[ Dodano: |7 Gru 2020|, 2020 19:53 ]
toyman napisa³/a:
nie wiem nawet jak wyci±gn±æ to bia³e zabezpieczenie

Te bia³e zabezpieczenia trzeba wyd³ubaæ

[ Dodano: |7 Gru 2020|, 2020 19:55 ]
Oczywi¶cie od przodu wtyczki :)

toyman - |8 Gru 2020|, 2020 13:20

Dziêki. My¶la³em, ¿e jestem na to za g³upi :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group