Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

MK 2 - Maross - Granatowy -> (wg. Marudossa) <- 1993 Sedan Gh

Maross - |18 Maj 2017|, 2017 19:28
Temat postu: Maross - Granatowy -> (wg. Marudossa) <- 1993 Sedan Gh
Dawca , czyli psychoza postępuje ...
Jak już wszyscy we wsi wiedzo ;) , oddałem Czerwonego do blacharza i tak w międzyczasie zacząłem szukać gratów do reanimacji porażonej rudą szmatą budy , a że koszt nowego błotnika to 400zł od sztuki , z dostępnością ciężko bo mają tylko prawe , a używki kosztują niewiele mniej jakoś tak stwierdziłem , że na tym etapie życia tego auta potrzebuję całego dawcy ...no i trafił się on , znany i lubiany ;) Dełohac (Tfu!-2.9 Team wybacz :): ) Ghia w pełnym wypasie i wszystko działa z klimą włącznie :)
Rocznik : 1993
Silnik : 2.0DOHC 8v
Skrzynia :Automat A4LD
Nadwozie :Sedan
Kolor : Wg.VINU SmokeStone , według oczu granat jak w byk strzelił , tak na 2/3 auta , stąd ksywa "Kameleon" :P
Przebieg: 262tyś KM
Wnętrze : skóra , grzana full electric ;)
Wersja : Ghia H , nawet nie wiem czy nie Executive :P
Na wyposażeniu :
Klima : działa , chłodzi! :)
-Tempomat
-el. grzane lusterka
-4x El szyby z odcięciem na tył
-Podgrzewana przednia i tylna szyba , działa :)
-Skórzana tapicerka
-Fotele przednie w pełnej elektryce podgrzewane
-Pełne podświetlenie Ghia
-Komputer Spalania
-2x Airbag
-Alufelgi 16 Cosworth -w czarnem macie
-Tylna kanapa regulowana elektrycznie
-Wycieraczki reflektorów - to co zawsze Maross chciał mieć w Czerwo - dinozaury wiedzą :)
Audio: 4 głośniki z sykami , przód po regeneracji , plus radio Ford 2007 z CD 2040 (cd niestety martwe ...) z joyem do sterowania - gra to jakoś lepiej niż w Czerwo , gdzie siedzi pokrewny zestaw po regeneracji na 2008 , nie wiem , może kwestia instalacji
-Parktron z mk3 , zawalista sprawa :)
-centralny na pilota
-Szpera 67% - 7 cali
Historia zakupu:
Wóż praktycznie kupiłem prawie od razu , tzn. zły Wujek Kat zalinkował , ja pomyślałem , rano zadzwoniłem z roboty do Długiego , który , Sprzedał , nie zrobił pogadać i już w piątek pojechaliśmy Citroenem Xsarrą Picasso 2.0 HDI (muł chyba gorszy od DOHCa w automacie - serio) doposażeni w eleganckom przyczepkę Niewiadów N-251 NA graty
Oto legenda , dawna piękność po kilku latach wędrówki :

No cóż , po zatarganiu akumulatora poczeliśmy palić tę bestię :

Mam filmiki z Tośki HD , gdzie lepiej słychać co mu stuka , tylko , że owe są skierowane do konkretnej osoby i nie wiem czy Wam się chce słuchać gadania psychopaty chorego na Scorpiofilię Marossa , anyway , zebraliśmy graty z warsztatu i z kolegą Długim pojechaliśmy zabrać jeszcze graty z garażu , pogadaliśmy , spisaliśmy kwity i na powrót do domu , Daross Cytryną + N521na froncie i ja za kierownicom zastanego Scorpio po ośmiu latach w 2.0 DOHC w aftomacie i to jeszcze po ciemaku , nie zginelim :P
W sobotę zrobiłem rekonesans i w zasadzie miałem nim nie jeżdzić bo wspoma "twarda" , hamuje słabiej , siepie kierą powyżej 60km/h i łolaboga nie ma przeglądu , ale milicja za mną jechała do obwodnicy i się przestałem bać jeździć bez :p , więc w poniedziałek "awaryjnie" zabrałem Kameleona do pracy i tak sobie latam DOHCem z klimą , wstępnie umyty i odkurzony przez Darossa bo mu się nudziło:
najsampierw przed z Omesią i Czerwo:
i szystkie trzy moje :D

I po myciu zDziś:

Plany:
Miał wspawany lewy próg i kawał podłogi , oraz jest pomalowany w połowie (na zielono..) i ma szanse być zdrowszy od Czerwa , jeśli tak jest , prawdopodobnie dostanie V6 z zawiasem i ASB -Ze starego zawiasu DOHCa zostanie szpera i springi od Merca w123 :)
a Czerwo zostanie z DOHCem na zimowóz lub odwrotnej , musiałem przydusić blacharza , ale będzie dobrze , Tworki...
Btw : Były podejrzenia , że urodził się jako 2.9 ...Ale VIN mówi co innego i się zgadza , książkę innom dali :D

DANEK1403 - |18 Maj 2017|, 2017 19:43

Brawo ty :622:
kat - |18 Maj 2017|, 2017 20:30

bo ksiazke marudo ci dali z mojego 12v,zamieniłem knigi jak sprzedawałem,jeden pies co za vin w niej jest na kartce papieru,w papierach zawsze bylo zgodnie,własciwa ksiązka pewnie by sie znalazła
zebys nie byl taki szczesliwy,ze masz joya do radia to powiem,ze on nie działa,bo trza odpowiednie radio,ktorego nigdy nie udalo mi sie dostac hehehe

tnij czerwonego

Adam_2000 - |18 Maj 2017|, 2017 20:43

No i fajnie.
Działaj Maros!

jaroz - |18 Maj 2017|, 2017 21:45

Grubo Maross, gratki za odwagę i upór :) Obyś ogarnął i był zadowolony :)
aviator - |18 Maj 2017|, 2017 21:47

Łeee, spodziewałem sie większego szoku ;-)
To za którego trzymac teraz kciuki?

jaroz - |18 Maj 2017|, 2017 21:55

Aviator, spokojnie poczekaj na wynik. Ja w sumie nie wiem dlaczego najpierw poszły nowe części do rudej, a potem przyszła nowa buda, która przejmie graty z rudej, ale niezbadane (kręte) są ścieżki logiki Scorpiomaniaka :D
pablo19 - |19 Maj 2017|, 2017 00:06

Kiedy przegląd ogarniasz?
Maross - |19 Maj 2017|, 2017 00:20

aviator napisał/a:
Łeee, spodziewałem sie większego szoku ;-)
To za którego trzymac teraz kciuki?

Za oba :P Szoking miał być większy ,bo pewien ktoś obiecał mi przywieźć coś bardziej słusznego ;)
jaroz napisał/a:
Aviator, spokojnie poczekaj na wynik. Ja w sumie nie wiem dlaczego najpierw poszły nowe części do rudej, a potem przyszła nowa buda, która przejmie graty z rudej, ale niezbadane (kręte) są ścieżki logiki Scorpiomaniaka :D

Widzisz Jaroz ,problem polega na tym ,że swoje auto poznajesz dopiero jak zaczynasz przy nim grzebać sam ,na miarę swoich możliwości lub możesz doglądać pracy przy nim przy okazji robiąc coś więcej aniżeli zapłacenie kasy mechanikowi za robotę ,na zlocie z Czerwem było niewesoło ,a jednak wyciągnąłem z tego lekcje i dzięki Waszej pomocy wóz przelatał bezproblemowo kolejny rok ,będąc już mechanicznie i elektrycznie wpełni sprawnym ,kiedy przyszła pora na blachę bez wahania kupiłem potrzebne elementy i przede wszystkim zainteresowałem się jego stanem ,mam możliwość doglądania procesu ,której to do tej pory nie miałem ,a że są poślizgi ,cóż lepiej poczekać na efekt niż znów rzeżbić byle jak na szybko
Druga sprawa to niestety ,ale Sentyment ,ta droga przez mękę ,którą cholernie ciężko w sobie zwalczyć co pewnie wiesz ,ze swojego doświadczenia i kiedy przychodzi ten moment ,że widzisz na własne oczy to czego tak naprawdę nie chciałeś zobaczyć to albo rezygnujesz ,albo brniesz w to dalej ,tyle ,że gdy w tym brnięciu brak jest efektów trzeba czasem coś poświęcić i kupić dawcę ;) Bo ze mną już tak widać jest ,że inni dorośli już do posiadania Ikonek ,wręcz pomników Scorpio a do mnie wciąż trafiają te niechciane gruzy i mogę dzięki nim nabierać doświadczenia :) Więc nawet jeśli przegram to zrobię to z honorem ,spełnie marzenie i w końcu kiedyś kupię to Ikonowe Scorpio MK1 a na codziennowóz pewnie jakieś Volvo ;)

Maross - |19 Maj 2017|, 2017 00:24

pablo19 napisał/a:
Kiedy przegląd ogarniasz?

Musowo po wpłacie ostatniej raty za zlot :)

lukas2 - |19 Maj 2017|, 2017 01:25

Marosss a nie mówiłem że tak będzie???? Nie słuchasz rad kogoś kto przestrzelił mk2 na wylot
kat - |19 Maj 2017|, 2017 07:56

Maross napisał/a:
Więc nawet jeśli przegram to zrobię to z honorem


bardzo złe podejscie Maross

Maross - |19 Maj 2017|, 2017 08:19

kat napisał/a:
Maross napisał/a:
Więc nawet jeśli przegram to zrobię to z honorem


bardzo złe podejscie Maross

Spokojnie Kat ,studzić się trzeba ,nie można tak wszystkiego na hurra :)

YaKuZ - |19 Maj 2017|, 2017 09:19

Maross dlaczego ja nic nie wiem :P
WieSiu - |19 Maj 2017|, 2017 09:25

gratulacje :D ciekawi mnie bardzo porownanie obydwóch aut jesli chodzi o blache.
Maross - |19 Maj 2017|, 2017 16:00

YaKuZ napisał/a:
Maross dlaczego ja nic nie wiem :P

jakby to było BOA albo jedynka , 2.0 niegodzien wspominania jest :P Jeżdziłem dziś sobie z zapiętą klimą , kurde ...jak ja mogłem mieć Ghia bez klimy tyle lat...:P

YaKuZ - |19 Maj 2017|, 2017 18:58

Moze ty go nie tnij :P przyda sie :) teraz na lato...
Maross - |19 Maj 2017|, 2017 19:42

YaKuZ napisał/a:
Moze ty go nie tnij :P przyda sie :) teraz na lato...

On dostanie napęd i zawias z Czerwo , prędzej Czerwo pójdzie pod siekierę niestety , tak zdają się mówić fuckty ...

Jankes - |20 Maj 2017|, 2017 08:06

O jejku Maross, dorosnij w koncu duzy juz jestes. Scorpio to nie auto do jazdy na codzien z wielu wzgledow.
Jest tyle fajnych aut do krecenia kolo mlyna.

Wez usiadz przy obu, wypij piwo i podejmij decyzje jak sklecic jedno z obu pod kolderke i mysle ze wielu jest tego zdania.

Zysio - |20 Maj 2017|, 2017 08:14

Jak Hamlet. "two beer... or not two beer...?"
YaKuZ - |20 Maj 2017|, 2017 09:08

Ja ostatnio jezdze Scorpiem raz na miesiac :P
Maross - |20 Maj 2017|, 2017 09:50

Jankes napisał/a:
O jejku Maross, dorosnij w koncu duzy juz jestes. Scorpio to nie auto do jazdy na codzien z wielu wzgledow.
Jest tyle fajnych aut do krecenia kolo mlyna.

Wez usiadz przy obu, wypij piwo i podejmij decyzje jak sklecic jedno z obu pod kolderke i mysle ze wielu jest tego zdania.

Właśnie ja nie chcę już używać go w zimie i przyda się jakiś codziennowóz ,Omega B FL ala Kickster ;)

bednarowski - |20 Maj 2017|, 2017 10:32

Korsa w awtomacie Maross :p
Maross - |20 Maj 2017|, 2017 10:54

bednarowski napisał/a:
Korsa w awtomacie Maross :p

Dópa ,miałem taką Astrę F -never ever :)

Adam_2000 - |20 Maj 2017|, 2017 11:11

Maros, tu masz autko na co dzień :
https://www.otomoto.pl/of...html#dc44b94b7d

Maross - |20 Maj 2017|, 2017 11:40

Adam_2000 napisał/a:
Maros, tu masz autko na co dzień :
https://www.otomoto.pl/of...html#dc44b94b7d

Hehe ,znajoma takie miała ,całkiem fajny resoraczek ,na pewno lepszy niż Astra czy Corsa...chociaż po tobie spodziewałem się prędzej jakiegoś Volvo ;)

ford2fast - |20 Maj 2017|, 2017 12:53

Jankes napisał/a:
Scorpio to nie auto do jazdy na codzien z wielu wzgledow.

Z jakich względów ? :)
Jeżdżę Scorpio na co dzień od ponad dwudziestu lat i nie widzę żadnych przeciwwskazań :P

Jankes - |20 Maj 2017|, 2017 13:12

ford2fast napisał/a:
Jankes napisał/a:
Scorpio to nie auto do jazdy na codzien z wielu wzgledow.

Z jakich względów ? :)
Jeżdżę Scorpio na co dzień od ponad dwudziestu lat i nie widzę żadnych przeciwwskazań :P


bezpieczeństwo, korozja, brak dostepności niektórych cześci i wiele innych.

jaroz - |20 Maj 2017|, 2017 16:11

Jankes napisał/a:
bezpieczeństwo
jak jeździsz wokół komina, nie łamiesz przepisów, to nie ma problemu. Poza tym rozsądek zadba o co trzeba. A jak pokazuje ostatni przypadek, to wcale nie jest źle - metry blachy robią robotę :)
Jankes napisał/a:
korozja
jak dbasz tak masz. Wiele współczesnych aut rdzewieje i jeżdżą nimi.
Jankes napisał/a:
brak dostepności niektórych cześci
wiele, tych newralgicznych i eksploatacyjnych da się regenerować.
Maross - |20 Maj 2017|, 2017 16:27

jaroz napisał/a:
Jankes napisał/a:
bezpieczeństwo
jak jeździsz wokół komina, nie łamiesz przepisów, to nie ma problemu. Poza tym rozsądek zadba o co trzeba. A jak pokazuje ostatni przypadek, to wcale nie jest źle - metry blachy robią robotę :)

DOHC w automacie nie pozwala szaleć :D
A tymczasem zdałem sobie sprawę , że :
historia zatoczyła koło

Gdyż 7 lat temu , dokładnie w dzień odebrania przezemnie dokumentu prawa jazdy miałem stać się właścicielem Dełohaca Ghia z 1993 :

Nawet miał kolor zbliżony do tego co widać na Kameleonie pod słońce ;) Był troszkę biedniejszą Ghia z klimą i na welurach , a potem kupiłem V6 iii


po 7 latach mam DOHCa Ghia z 1993 :P

Jankes - |20 Maj 2017|, 2017 16:55

To czemu Ty drogi Jarozie nie jezdzisz, na codzien dwójka??
YaKuZ - |20 Maj 2017|, 2017 17:43

To chyba dwójka nie chce zeby jaroz nia jezdzil skutecznie stawiajac opor :P u niemcoli na codzien skorpio nie jeżdżo :P widzialem tylko jedno :P zielonopolicyjne mk2 w sedanie. Ja tam lubie jezdzic scorpio na codzien :)
jaroz - |20 Maj 2017|, 2017 17:54

Jankes napisał/a:
To czemu Ty drogi Jarozie nie jezdzisz, na codzien dwójka??
jak jeszcze nie wiesz, to napiszę :) Stoi u magika od Scorpio z caaaaałą listą rzeczy TO DO :D No to robią. Stwierdziłem, że raz, a dobrze trza zrobić wszystko (także spodziewaj się zamówienia na wiązkę).
Maross - |20 Maj 2017|, 2017 17:57

jaroz napisał/a:
Jankes napisał/a:
To czemu Ty drogi Jarozie nie jezdzisz, na codzien dwójka??
jak jeszcze nie wiesz, to napiszę :) Stoi u magika od Scorpio z caaaaałą listą rzeczy TO DO :D No to robią. Stwierdziłem, że raz, a dobrze trza zrobić wszystko

hahaha -Bracie mój Scorpiowy , bracie ! :D
Ja już się przygotowuję psychicznie jak mnie zjadą na zlocie za tego Kameleona , z Czerwem to była tylko rozgrzewka ;)

jaroz - |20 Maj 2017|, 2017 18:01

Maross, bądź twardy, a nie miękki na zlocie. W razie czego stanę z Tobą :D W końcu istnieje duże ryzyko, że wjadę dużą mydelniczką z mieszanym z Volvo DNA :-d
My renegaci musimy trzymać się razem :D

Maross - |20 Maj 2017|, 2017 18:06

jaroz napisał/a:
My renegaci musimy trzymać się razem :D

Ta jest , zabrzmiało jak z cytat z "Psów" , więc i odpowiem parafrazując Psami ,
- na pohybel czarnym i czerwonym , to jest dopiero ładny toast co?
-Na pohybel wszystkim
-No i za to z Tobą wypiję
....na zlocie ;)

YaKuZ - |20 Maj 2017|, 2017 18:07

Oj napijemy sie piwa na zlocie napijemy :P
Maross - |20 Maj 2017|, 2017 18:11

YaKuZ napisał/a:
Oj napijemy sie piwa na zlocie napijemy :P

Czyli wybaczysz mi DOHCa pod maską na okres kwarantanny ? bo nie wiem czy się do zlotu ze SWAPem wyrobię ... ;)

YaKuZ - |20 Maj 2017|, 2017 19:09

Spoko dawno nie jechalem 2,0 :) a Jaroz stawia piwo :P
Maross - |20 Maj 2017|, 2017 19:15

YaKuZ napisał/a:
Spoko dawno nie jechalem 2,0 :) a Jaroz stawia piwo :P

Będzie walił samoregulator w rosszoncie , chyba , że zajrzym mu w serce przed trasą :P Hamulcy mu zrobić trza , żeby przegląd przeszedł , tarcze i piasty w przydasiach są , nawet czerwone ori kable MC z czasów Kata jeszcze co słyszałem , że takie raritaty :) ja po Vce mam syndrom "zepsucia" i stwierdzam , że dełohac idealnie nadaje się pod emerycką jazdę i mam pewność , że mnie żaden radar nie cyknie :D
Paliłem Vkę w czwartek , tęsknie za 6 symfonią :D

kat - |20 Maj 2017|, 2017 19:23

szklanki walą jak porypane,chyba,ze to pani ewka,ale przez telefon ciezko wykminic jak sie jeszcze rozmowe prowadzi
Maross - |20 Maj 2017|, 2017 19:25

kat,
kat napisał/a:
szklanki walą jak porypane,chyba,ze to pani ewka,ale przez telefon ciezko wykminic jak sie jeszcze rozmowe prowadzi

Masz jeszcze nagrane w filmikach z YT :p

lukas2 - |20 Maj 2017|, 2017 20:38

Przyjedz tym padnietym dohacem bo musze cos popatrzec a nie widzialem dawno dohac jezdzacego
jaroz - |20 Maj 2017|, 2017 21:37

YaKuZ napisał/a:
a Jaroz stawia piwo
Jacek, co by się to nie stało "świecką tradycją" (Miś), że co zlot stawiam piwo :P Na kolejny zlot jadę kosą, ni ma bata! :D
jaroz - |20 Maj 2017|, 2017 21:38

Maross napisał/a:
tęsknie za 6 symfonią
ja odkąt jeżdżę 5-cylindrówką, jakoś tęsknota jakby mniejsza ;)
jaroz - |20 Maj 2017|, 2017 21:38

*odkąd... :-d
Adam_2000 - |20 Maj 2017|, 2017 21:41

A ja ciągle zwiększam litraż :)
1.3 - 1.6 - 1.6 - 2.0 - 2.-0 - 2.3 - 2.9 - 3.2... pewnie przyjdzie pora na 4.4 :)

Maross - |20 Maj 2017|, 2017 21:48

lukas2 napisał/a:
Przyjedz tym padnietym dohacem bo musze cos popatrzec a nie widzialem dawno dohac jezdzacego

Przestań ,bo jeszcze mi go wyremontujesz na parkingu :P

pablo19 - |20 Maj 2017|, 2017 22:00

Maross napisał/a:
lukas2 napisał/a:
Przyjedz tym padnietym dohacem bo musze cos popatrzec a nie widzialem dawno dohac jezdzacego

Przestań ,bo jeszcze mi go wyremontujesz na parkingu :P

Jakby co będę miał młotek :)

Maross - |20 Maj 2017|, 2017 22:23

pablo19 napisał/a:
Maross napisał/a:
lukas2 napisał/a:
Przyjedz tym padnietym dohacem bo musze cos popatrzec a nie widzialem dawno dohac jezdzacego

Przestań ,bo jeszcze mi go wyremontujesz na parkingu :P

Jakby co będę miał młotek :)

Żeby mi go ze łba wybić? To weż taki fest ...półtora kilowy :):

pablo19 - |20 Maj 2017|, 2017 22:25

Spoko, wszystko zależy od operatora.
Zysio - |20 Maj 2017|, 2017 22:30

Adam_2000 napisał/a:
A ja ciągle zwiększam litraż :)
1.3 - 1.6 - 1.6 - 2.0 - 2.-0 - 2.3 - 2.9 - 3.2... pewnie przyjdzie pora na 4.4 :)


Jamahama 315KM?

jaroz - |20 Maj 2017|, 2017 22:53

pablo19 napisał/a:
Jakby co będę miał młotek
a ja skrzynkę z kluczami i bajerami :)
Zysio napisał/a:

Jamahama 315KM?
po co się ograniczać? Skrócić czas i od razu w wariancie biturbo - Noble M600 :D https://pl.wikipedia.org/wiki/Noble_M600
Maross - |21 Maj 2017|, 2017 19:13

Przyjechał Pan doktor i ferował wyrok -szklanka na trzecim cylindrze :)
DANEK1403 - |21 Maj 2017|, 2017 19:33

Raz dwa i zrobione
Jankes - |21 Maj 2017|, 2017 19:43

taa jedna szklanka, oj Maross nie słuchaj głupot, iech Kat Ci wytłumaczy, ze to kpl trzeba robic, a jak rozbierzesz to i rozrzad.
Maross - |21 Maj 2017|, 2017 20:04

Jankes, a czy ja ja będę wymieniał ? To tylko dełohac ,nie po to Vkę mam ogarnietą ,żeby 2.0 remontować ,ja nie Lukas :P
kat - |21 Maj 2017|, 2017 20:38

ja to bym sie wogole nad tym silnikiem nie spuszczał
wyjąc ,wsadzic 12v ze skrzynia ze starucha,wiazki,komp,podpiąc klime wg schematu ,a tego szrota to na kg wywalic i kupic se za to flaszke

Jankes - |21 Maj 2017|, 2017 20:42

Dokladnie, Kat ma racje, rozebrac i poskladac jak ma byc robiac co trzeba po drodze.
Vaux - |21 Maj 2017|, 2017 20:52

Marossku nie przejmuj się, ja obecnie jeżdzę 4 cylindrowym ohacem :P
Vaux - |21 Maj 2017|, 2017 20:53

...o przednim napędzie nie wspominająć ;)
Maross - |21 Maj 2017|, 2017 21:20

kat napisał/a:
ja to bym sie wogole nad tym silnikiem nie spuszczał
wyjąc ,wsadzic 12v ze skrzynia ze starucha,wiazki,komp,podpiąc klime wg schematu ,a tego szrota to na kg wywalic i kupic se za to flaszke

Otototo ,tak będzie ,szczególnie ta flaszka brzmi kusząco -btw ,już rozkmniliśmy nawet tę klimę wspólnymi siłami :) schemat jest ,przekażniki są ,Jankes szykuj no wiatraki z BOBa :D

Struna - |21 Maj 2017|, 2017 22:17

jaroz napisał/a:
istnieje duże ryzyko, że wjadę dużą mydelniczką z mieszanym z Volvo DNA
tiaaa... a jak się zarzekał...
jaroz napisał/a:
Na kolejny zlot jadę kosą, ni ma bata!
ehe, tak jak i na ten :)
YaKuZ - |21 Maj 2017|, 2017 22:29

No czasu nie bylo struna....czekaj czekaj... dwa lata.....
YaKuZ - |21 Maj 2017|, 2017 22:32

Maross ktora bude masz zdrowsza to przekladaj do zdrowszej :) ale dasz mi sie kajtnac tym dohcem? :P ostatni raz scorpiem 2,0 to chyba jechalem......kurde kiedy to ja jechalem.....aaa jak byl kiedys grill w janowcu a ja jeszcze mialem chyba michałowe scorpio :P seba ma filmik jak przemkowi zgaslo......bedzie z 8 lat temu :P przejade sie i stwierdze ze kosa nie jest taka mulasta jak mi sie wydaje? :P chociaz ostatnio na s8 mnie zaskoczyla :p
Maross - |21 Maj 2017|, 2017 22:54

YaKuZ napisał/a:
Maross ktora bude masz zdrowsza to przekladaj do zdrowszej :) ale dasz mi sie kajtnac tym dohcem? :P ostatni raz scorpiem 2,0 to chyba jechalem......kurde kiedy to ja jechalem.....aaa jak byl kiedys grill w janowcu a ja jeszcze mialem chyba michałowe scorpio :P seba ma filmik jak przemkowi zgaslo......bedzie z 8 lat temu :P przejade sie i stwierdze ze kosa nie jest taka mulasta jak mi sie wydaje? :P chociaz ostatnio na s8 mnie zaskoczyla :p

Dam Ci się karnąć dam :) w nie jeżdżeniu 2.0 mamy mniej więcej ten sam czas ,ja póki co stwierdzam po trasie very slowly i jeżdżeniu po tygodniu nim do pracy ,że ma troszkę mniejszy apetyt na paliwo na krótkim przelocie niż Vka no i przynajmniej nie kusi ,żeby pocisnąć :)
Moja babcia dzisiaj go oglądała i stwierdziła ,że jest ładniejszy od Czerwa ,ma klimę i inne bajery :) a najlepsze jest to ,że większość myśli ,że to już jest Czerwo po lakierowaniu :D

jaroz - |21 Maj 2017|, 2017 23:44

Struna napisał/a:
tiaaa... a jak się zarzekał...
niestety, wszystko wskazuje na to, że los chce inaczej, i że nie wyrobię się, mimo że kosa już pali normalnie.
Maross - |21 Maj 2017|, 2017 23:48

jaroz napisał/a:
Struna napisał/a:
tiaaa... a jak się zarzekał...
niestety, wszystko wskazuje na to, że los chce inaczej, i że nie wyrobię się, mimo że kosa już pali normalnie.

Dawaj mnie z tą kosą ,Lukas się będzie miał na czym skupić to mniej niedoróbek w Kameleonie zauważy ;)

jaroz - |21 Maj 2017|, 2017 23:55

Lukas nie zna się na kosach, tylko na DOHC :)
Maross - |22 Maj 2017|, 2017 00:30

jaroz napisał/a:
Lukas nie zna się na kosach, tylko na DOHC :)

Ale ruda szmata Panie Jarku działa ponad podziałami i czy to jest DOHC w korbotronicu czy 24v w Ghia Executive ,ona opierdziela wszystkich równo :d

jaroz - |22 Maj 2017|, 2017 00:44

Maross, Lukas, to nie blacharz :)
lukas2 - |22 Maj 2017|, 2017 05:26

Cytat:
Lukas nie zna się na kosach

Co to za różnica jaki motor jak wszystkie tak samo zgniłe?

YaKuZ - |22 Maj 2017|, 2017 05:47

Skoro wszystko pali to czemu jaroz nie przyjedzie?
Zysio - |22 Maj 2017|, 2017 05:53

- mamo mamo, choinka sie pali!
- nie mówi sie "pali", tylko "swieci"!
- mamo mamo, firanki też sie świecą!

:p

jaroz - |22 Maj 2017|, 2017 06:15

YaKuZ napisał/a:
Skoro wszystko pali to czemu jaroz nie przyjedzie?
bo lista to do jest długa :P
aviator - |22 Maj 2017|, 2017 06:38

To co tam takiego na tapecie, ze ogarnąć nie moga?
Jak Ty znajdujesz takich mechesow, co maja czas i mozliwosci pieścić sie z autem miesiącami?

WieSiu - |22 Maj 2017|, 2017 09:57

warunek przyjazdu na zlot ghia premium executive było, że naprawią usterkę obrotów i smrodu paliwa czy cos w tym stylu. Piszesz, że naprawili,to w czym problem ? Dawaj na zlot i nie marudz, nikt nie chce smaxa individual premium eco turbo super sport ogladać ;)
pablo19 - |22 Maj 2017|, 2017 10:35

Chłopaki, zostawmy BOA w jaskini, skupmy się na szlachetnym Marossowym deohacu :)
Maross, Babci się słuchaj, jak nas nie chcesz :P

Jankes - |22 Maj 2017|, 2017 10:39

Maross dokup jeszcze ze trzy, rozloz wszystkie na elementt pierwsze i skladaj jeden.
Maross - |22 Maj 2017|, 2017 10:42

Jankes napisał/a:
Maross dokup jeszcze ze trzy, rozloz wszystkie na elementt pierwsze i skladaj jeden.

A wieloryba mogę ? :P Szykuj wiatraki od BOBa na zlot ;)

pablo19 - |22 Maj 2017|, 2017 10:43

Przyjedziesz BOBem bez wiatraków?
Maross - |22 Maj 2017|, 2017 10:46

pablo19 napisał/a:
Przyjedziesz BOBem bez wiatraków?

One mi potrzebne jako element do klimy dla V6 ,które wleci do tej budy po zlocie :)

pablo19 - |22 Maj 2017|, 2017 10:49

Do tej lepszej kameleonowej?
To może lepiej najpierw ją nieco przygotować, poszpachlować, popudrować i składać jak się patrzy? :)

Maross - |22 Maj 2017|, 2017 10:51

pablo19 napisał/a:
Do tej lepszej kameleonowej?
To może lepiej najpierw ją nieco przygotować, poszpachlować, popudrować i składać jak się patrzy? :)

Oczywiście ,że tak ,inaczej nie widzę :)

rafalski - |22 Maj 2017|, 2017 11:20

Muszę i ja się zielonym przyturlać to będą prawie wszystkie forumowe dohce mk2 w jednym miejscu. Przy okazji odwrócę lukasową uwagę od kameleona coby go śrubokrętem nie zaatakował. Zielony zaczął ostatnio rzęzić więc na wabik się nadaje. Tym bardziej ze swoją rudą i ulanym olejem silnikiem.
pablo19 - |22 Maj 2017|, 2017 11:26

Scorpiami trza przyjeżdżać, nie ma co się wstydzić :)
Jankes - |22 Maj 2017|, 2017 11:40

Maross napisał/a:
Jankes napisał/a:
Maross dokup jeszcze ze trzy, rozloz wszystkie na elementt pierwsze i skladaj jeden.

A wieloryba mogę ? :P Szykuj wiatraki od BOBa na zlot ;)


Nie mam i pewnie juz miec nie bede.

DANEK1403 - |22 Maj 2017|, 2017 16:37

Maross kup boba odemnie będziesz miał wiatraki ;)
lukas2 - |22 Maj 2017|, 2017 16:38

Nie zabieram na zlot żadnych narzędzi więc nic grzebać nie zamierzam !!! Temat dziurawienia scorpiów mk2 uważam za zamknięty. Wasza kasa, chęci reanimacji i wybory pojazdów.
jaroz - |22 Maj 2017|, 2017 19:00

aviator, zaczęli jakieś 2 tygodnie temu. Nie widziałeś listy do zrobienia :)
WieSiu, obrotów nie zrobili. Czekam na EBJa :P

Maross - |22 Maj 2017|, 2017 19:37

Zapadł wyrok , Kameleon jest zdrowy , do wymiany jedynie próg prawy , zderzaki do roboty i pod lakier , a Czerwo...
Zysio - |22 Maj 2017|, 2017 19:59

CBDP.
Maross - |22 Maj 2017|, 2017 20:06

Zysio napisał/a:
CBDP.

że What? :P

Zysio - |22 Maj 2017|, 2017 20:09

Co Było Do Przewidzenia ;)
Maross - |22 Maj 2017|, 2017 20:17

Zysio napisał/a:
o Było Do Przewidzenia ;)

Musiałem się troszki pooszukiwać cholera :/ najgorsze jest to , że majster mówi , aby Vki do niego nie wkładać , jeno zostawić 2.0 tak jak ma być , próg wspawać , pomalować , skończyć detal i myśleć pchać w zabytka na oryginale , a Czerwo poskładać do stanu pierwotnego i skończyć go...znaczy jeździć dopóki się buda nie rozpadnie ....nie wiem nie wiem Maross w dełohace ? no jaa :P

Jankes - |22 Maj 2017|, 2017 20:18

Widzisz Marossik nie chciałeś słuchac tych co przepuścili scorpio tonami przez rece a słychałeś mądrzejszych to masz...
Maross - |22 Maj 2017|, 2017 20:21

Jankes napisał/a:
Widzisz Marossik nie chciałeś słuchac tych co przepuścili scorpio tonami przez rece a słychałeś mądrzejszych to masz...

Jankes, Słuchać a WIDZIEĆ to czego się nie chce zobaczyć to dwie różne sprawy , widocznie wizja lokalna na zlocie to było preludium początku końca tej budy ...

pader - |22 Maj 2017|, 2017 20:49

Maross napisał/a:
....nie wiem nie wiem Maross w dełohace ? no jaa :P


Życie to sztuka wyboru :P

WieSiu - |22 Maj 2017|, 2017 20:50

Wyciagnij sobie vke z czerwca, schowaj gdzieś, będziesz mieć na zapas. A tak rzeczywiście jak ładny dohc to na żółte i ciesz się fajnym autem co mniej pali i jest rozsadniejszy :p
DANEK1403 - |22 Maj 2017|, 2017 20:58

Dohc rulez najmilej wspominam
Jankes - |22 Maj 2017|, 2017 21:08

Maross 2.3 pod maske z ta a4ld na wiazce z edisem z deohaca 8V bedzie bardzo pozytywne auto ;)
Maross - |22 Maj 2017|, 2017 21:11

Jankes napisał/a:
Maross 2.3 pod maske z ta a4ld na wiazce z edisem z deohaca 8V bedzie bardzo pozytywne auto ;)

:D

kat - |22 Maj 2017|, 2017 21:12

ufff,Maross zrozumial,ze to nie jest zlosliwosc tylko smutna prawda o stanie czerwonego
Maross - |22 Maj 2017|, 2017 21:17

kat, bo musiał samemu dojść smutnej prawdy , a i Twój szlachetny dełohacyk w klubie zostanie i na zlot zajedzie , nie ma tego złego :)
YaKuZ - |23 Maj 2017|, 2017 05:03

Maross nie smuć sie :) czerwo na upartego przejezdzi jeszcze kilka lat az sie utleni sam i odjedzie w kraine wiecznych autostrad :P
kat - |23 Maj 2017|, 2017 07:48

a kto mu przegląd podbije?
DANEK1403 - |23 Maj 2017|, 2017 08:04

Zaprzyjaźniona stacja diagnostyczna ;)
pablo19 - |23 Maj 2017|, 2017 09:39

Maross napisał/a:
...a i Twój szlachetny dełohacyk w klubie zostanie i na zlot zajedzie , nie ma tego złego :)
Czy to już będzie drugi jego zlot?
Czym Ty kat kiedyś przyjechałeś?

Maross, Vka do komórki i wyczyścić, powymieniać uszczelki na spokojnie i albo kiedyś gdzieś sobie zainstalujesz, albo sprzedasz bez straty ;)

kat - |23 Maj 2017|, 2017 09:42

ja na mój jedyny zlot przyjechalem 12 V jeszcze
dohca sprzedalem jakies 4 lata temu,mialem go w sumie 2 lata

takze bedzie to jego pierwszy zlot

Jankes - |23 Maj 2017|, 2017 09:48

Przywieź oba jak tak bardzo chcesz, a pozniej wrocisz V'ka z przyczepka w innym kolorze.
Struna - |23 Maj 2017|, 2017 09:58

kat napisał/a:
mój jedyny zlot
może by trzeba to "naprawić"
Maross - |23 Maj 2017|, 2017 10:45

YaKuZ napisał/a:
Maross nie smuć sie :) czerwo na upartego przejezdzi jeszcze kilka lat az sie utleni sam i odjedzie w kraine wiecznych autostrad :P

Wiem , to nieuniknione , dołączy do ŚP. Lifta i innych braci ;)
kat napisał/a:
a kto mu przegląd podbije?

sprawność mechaniczna w nim występuje , a od spodu jest zawalony konserwacją w miarę i w zeszłym roku jeszcze nikt się go nie czepiał , mam plan na niego na wyczesany zimowóz i już szukam garażu na Kameleona :)

Maross - |30 Wrz 2017|, 2017 19:44

Dobra czas na aktualizację ,po samodzielnym demontażu wnętrza przyszedł czas na przygotowanie auta do lakierowania (wspawanie progu ,szlifowanie)

A efekt po lakierowaniu na brzydkich kosach wyszedł taki :

I obecne ,z dziś przed myciem ,z wytarganą podsufitką ,na dniach jedzie do Wojcieszowa uleczyć DOHCa na pukające szklankę

Czekam na fale hejtu ;)

pablo19 - |30 Wrz 2017|, 2017 20:25

Najważniejszy hejt to za dużo reklam do oglądania :P
Co do pochwał to widzę, że z wiekiem masz coraz ładniejsze auta :)
Jeszcze rok i kupisz ładne bordowe :P

lukas2 - |30 Wrz 2017|, 2017 20:34

Dohacyk dobry????? Zmądrzałeś w końcu?
Kamil_Scorpio_ - |30 Wrz 2017|, 2017 20:40

Kurde z tym głupim hostingiem i reklamami.. On był cały malowany? Co było z dachem?
Maross - |30 Wrz 2017|, 2017 20:55

Z dachu złaził klar i miał wgnioty
lukas2, z DOHCem lecę jak graty przyjdą ,a że wolniejszy jest ,cóż ładne auto to i crusing spokojniejszy :)

kat - |30 Wrz 2017|, 2017 21:46

Ale opiernicz za lenistwo musisz dalej dostawać .
Tak poza tym to nie przypuszczałem ze mój stary dohc bedzie zyl po tym co przechodzil przez kilka lat i zostanie doprowadzony do logicznego stanu

DANEK1403 - |1 Paź 2017|, 2017 05:44

Brawo ty
YaKuZ - |1 Paź 2017|, 2017 19:33

Cos tu sie dzieje :)
Maross - |21 Paź 2017|, 2017 00:16

Zawitała piękna złota jesień a ja właśnie skończyłem składać Kameleona :)
Po złożeniu wnętrza obuciłem go w moje ulubione felgi RS co już widzieliście ,z ostatnich zaś rzeczy :
-Założyłem nową podsufitkę

Nie obyło się bez wielu kurtyzan z mych ust zwłaszcza kiedy próbowałem założyć i przykręcić ten przeklęty daszek z guzikiem i lampkami od szybra
Jako że zakładałem sam udało mivsię juz przez nieostrożność zabrudzić ją przy montażu i muszę dokładniej ją wyczyścić delikatnie ,następną rzeczą trochę wkurzającą do przykręcenia były czujki ruchu przy słupkach ,no głębiej tych śrubek tam nie mogli wsadzić ,tak że mój krzyżak nie dawał rady ,posiłkowałem się więc demontażem obudów przy wykręcaniu i wkręcaniu...uszczelka na fotce nie do końca jeszcze spasowana była ,poprawiłem już
-Nałożyłem warstwę mleczka na skóry ,wyczyściłem wszystkie plastiki i odkurzyłem wnętrze ,ale to zobaczycie jak wrzucę ładną obszytą kierę skórzaną
Założyłem zafoliowane termokurczliwym "chromem" listwy ,została mi tylna listwa zderzaka ,którą trzeba zrobić już niestety na aucie
No i wreszcie zderzak doczekał się ładnych bo swego czasu regenerowanych halogenów :

I tak wiem brak zaślepki od wycieradła (jest -nie zakładam bo chcę odnowić ramionko i prawdopodobnie do wymiany silniczki) ,blacha na ściankę przy aku i osłonka też jest ,tylko zmieniałem ostatnio akumulator iii... ;) a syf pod maską zniknie zaraz przy robocie nad tym biednym Deohacem ,w miejscu gdzie swego czasu Czerwony został zreanimowany (gość polecony z forum) i czekam cierpliwie na termin bo już wiem ,że tego auta nie uwidzi na oczy żaden tutejszy mechanik
Parę wrzutek:

I taka tam ...

Na koniec jeszcze krótki filmik:
https://youtu.be/-i2NBEh6CsI
I powiem tak ,czuję ,że wreszcie nareszcie to wszystko poszło w dobrą stronę ,słyszę w tej chwili mnóstwo pochwał na ten swój nowy ładny samochód i już wali mnie to że nie ma 2.9 wiecie? Grunt że jest Zdrowy i nie będzie zgarniał antynagród na zlotach ,niedługo idzie do garażu zimować a ja wsiadam w zgnite Czerwo na zimowóz C.D.N
PS.hosting niestety na razie ten sam ,skończy się miejsce to się przeniosę gdzieś indziej
No i raz że pod choinkę Mikołaj musi mi przynieść zestaw porządnych narzędzi ,dwa ,przydałby się porządny aparat ,a zresztą ,zobaczycie go na zlocie ;)

Zysio - |21 Paź 2017|, 2017 07:16

Nooo...ładnie :)
WieSiu - |21 Paź 2017|, 2017 07:20

Ekstra. Ciągle coraz lepiej, niedługo będzie idealny i tak trzymaj
jaroz - |21 Paź 2017|, 2017 10:24

Maross, moje gratulacje. Fura prezentuje się wyśmienicie :D
zibi8556 - |21 Paź 2017|, 2017 13:54

Jak to mówiom, zazdraszczam :P
rafalski - |21 Paź 2017|, 2017 19:51

Trafił w dobre ręce. Pomyśl nad nowym imieniem bo Kameleon chyba już do niego nie pasuje :)
Maross - |21 Paź 2017|, 2017 19:59

Wszystkie moje Scorpio miały do tej pory ksywy od kolorów ,ten ma SmokeStone (granatowy) a Kameleon dlatego ,że odcień zależy od światła ,stąd złuda ,że zielony czy czarny nawet ;)
kat - |21 Paź 2017|, 2017 20:13

akurat sie z toba nie zgodze
mialem dwa takie same scorpio w takim kolorze( w tym tego wlasnie dohca) i nigdy nic innego nie bylo widac jak tylko granatowy

odcien zielony wynika ze zle dobranego lakieru

Maross - |21 Paź 2017|, 2017 20:19

Tylko ,że ja już teraz po lakierowaniu tak nie twierdzę ;)
gt500 - |21 Paź 2017|, 2017 21:49

noo ładnie się autko prezentuje. Baaaardzo ładnie. Felgi też mi się ten wzór mega podoba.
lukas2 - |21 Paź 2017|, 2017 22:09

Maross napisał/a:
i już wali mnie to że nie ma 2.9 wiecie?

Maross zmądrzał po xxxx lat
Za dwa lata rude zacznie powoli i tak wyłazić ale na razie ładnie jest

gt500 - |21 Paź 2017|, 2017 22:26

lukas2 napisał/a:
Maross napisał/a:
i już wali mnie to że nie ma 2.9 wiecie?

Maross zmądrzał po xxxx lat
Za dwa lata rude zacznie powoli i tak wyłazić ale na razie ładnie jest


ee tam jak dobrze zrobione nic nie wyłazi.

Maross - |21 Paź 2017|, 2017 22:28

Zakonserwowany i zimy nie zobaczy ,dobrze będzie
kat - |21 Paź 2017|, 2017 22:32

jak dobrze zrobione to i po 4 nie wylezie
sęk w tym,ze te zukojebce walbrzyskie sa dalecy od takiej roboty

Maross - |21 Paź 2017|, 2017 22:38

Ten co przy nim robił praktycznie cały czas na celowniku także niech spróbuje coś wyleżć a paczki do kryminału budzieta mi słać ;)
jaroz - |21 Paź 2017|, 2017 22:43

Maross napisał/a:
także niech spróbuje coś wyleżć
Wyjdzie (jako i Lukas rzecze) ja Ci to mówię. Tyż miałem zrobione tip-top, a właśnie po 4 wylazła ruda :D
Maross - |21 Paź 2017|, 2017 22:46

Panu kurna ,dopiero co zrobione a ja mam się już martwić ? Dajcie żyć kuchnia bo z takim podejściem to lepiej faktycznie pieprznąć to wszystko i kupić Volvo... :P
pablo19 - |22 Paź 2017|, 2017 00:19

Wygrasz następny konkurs na zlocie :P
Pucuj silnik :P

zibi8556 - |22 Paź 2017|, 2017 00:28

pablo19 napisał/a:
Wygrasz następny konkurs na zlocie
Pucuj silnik

A jakie nagrody pablo19,
Maross, warto się tak spuszczać nad DOHC-em 2,0?
Może lepiej pójść na całość i dokonaj zakupu MK3 2,3 DOHC ASB? :P

lukas2 - |22 Paź 2017|, 2017 09:32

Wylezie wylezie ruda szmata. A wiesz ile tam jek jeszcze zostało???? Tylko pochowana skrzętnie po katach tak że jej nie widać.
Pablo nie wygra konkursa bo jak się uda to w kontenerze złomu przywiozę jakieś mk1 spod płota i wszyscy będą ach i och robić bo to mk1 ;-)

kat - |22 Paź 2017|, 2017 10:31

mk1 spod płota zawsze bedzie lepsze niz nawet nowe mk2...
Maross - |22 Paź 2017|, 2017 10:53

Zibi ,wieloryba by mi Kat nie wybaczył :P choć Jankes kiedyś proponował hybrydę 2.3 do tego MKII ;d a Ty Lukas przede mną nie roztaczaj takich wizji z tą jedynką ,bo u mnie jest przedliftowa ;)
kat - |22 Paź 2017|, 2017 11:02

nie to,ze nie wybaczyl,bys sobie z nim rady po prostu nie dał
ale fakt,na ładnego wieloryba chetnie popatrze,ale zeby nim jezdzic? nieeee

zibi8556 - |22 Paź 2017|, 2017 11:25

No mój ładny nie jest niestety ale jeździ sie fajnie, choć przyznam, że starsze są chyba bardziej komfortowe :shock:
Maross, też jestem trochę zaskoczony twoimi zachwytami na dohc-em :P

kat - |22 Paź 2017|, 2017 11:31

jemu nie chodzi o zachwyt na samym silnikiem,a raczej o zachwyt na reszta tego auta
Maross - |22 Paź 2017|, 2017 11:35

Ototo!
Maross - |22 Paź 2017|, 2017 11:42

Zibi jak go kupowałem najpierw miał służyć jako dawca do Czerwonego ...już w drodze powrotnej jednak człowiek który był ze mną po niego po wstępnych oględzinach stwierdził ,żebym go zostawił i to jego zrobił a Czerwo pod siekierę co się potwierdziło kiedy zestawilśmy ze sobą dwa auta ,DOHC jako tako miał wylecieć ,ale na zlocie zaszedł do mnie Kevin ,Pablo ,dużo cennych rad dał Lukas i inni i został 2.0
zibi8556 - |22 Paź 2017|, 2017 12:18

To dobrze, że mądre głowy pokierowały cię w dobrą stronę. Tak czy siak zazdraszczam fajnego auta, ciężko trafić na dobry egzemplarz, a nie dysponuje workiem kasy żeby takowy zakupić niestety( mam na myśli 1 albo 2)
Gucław - |22 Paź 2017|, 2017 13:39

lepsze zdrowe 2.0 niż padaka 2,9 .
YaKuZ - |22 Paź 2017|, 2017 18:08

Wunderbar :P :)
Maross - |22 Paź 2017|, 2017 18:14

A Ty już polskiego języka w gębie zapomniał ,że po faszystowsku do mnie przemawiasz ? :P
Podoba się ? Dam Ci pojeździć jak będzie okazja :)

lukas2 - |22 Paź 2017|, 2017 18:21

Maross u mnie człowiek ma mk1 z 2.8 jeszcze 85 rok.... nic że skundlony bo pomalowany cały w jakoś tam niebieski, nic że gotele i kanapa z jakiegoś chevroleta ale to mk1.... tak jak to białe na zlocie co było tak ładnie pomalowane że zamalowali nawet zbiorniczek od płynu chłodniczego a w środku dół dechy i tunel i kieszenie drzwi mial pomalowane jasnoniebieskim szprajem.... ale to 1i jest siuper
Maross - |22 Paź 2017|, 2017 18:24

lukas2, rozmawialiśmy już o tym kulcie jedynki w Drzeńskim "lesie" jak zajechałeś po skrzynię i obiadek zjadłeś :)
kat - |22 Paź 2017|, 2017 19:12

lukas2 napisał/a:
.... ale to 1i jest siuper

9 na 10 sposrod ankietowanych powie ,ze mk1 jest suuuper
9 na 10 sposrod ankietowanych powie ,ze nawet utrupione mk1 jest super
9 na 10 sposrod ankietowanych powie,ze nawet zgnite mk1 jest super

to nic,ze te 9 na 10 ankietowanych jezdzi utrupionym wielorybem i mk2,ale powie,ze jest super

pawelk711 - |22 Paź 2017|, 2017 21:10

Witam to białe już tak nie wygląda ,nawet zbiorniczek nie jest biały a taki jak powinien a boczki też już w przygotowaniu błękit nie pasował do koloru oczu . Pozdrawiam
Maross - |22 Paź 2017|, 2017 21:15

Widzisz pawelk711, opłacało się przyjechać na zlot ,za rok jak będzie i przyjedziesz to zobaczysz to Scorpio z tego tematu ,(gadaliśmy przy ognisku gdybyś mnie nie kojarzył -taki brodacz w skórze ze scorpio na granatowej koszulce :P )
pawelk711 - |22 Paź 2017|, 2017 21:33

Tu się z Tobą zgodzę to że po kilku latach się wybrałem na zlot było dobrą decyzją ludzie super i atmosfera też , warto było za rok stawiam się na dłużej :)
lukas2 - |22 Paź 2017|, 2017 21:40

Pawełk711 no i dobrze. Dąż do oryginału. Masz wyjątkowy egzemplarz tylko musisz przywrócić go do oryginału
gt500 - |22 Paź 2017|, 2017 22:54

nadkola robiłem w 2012 nic nie wychodzi, podłogę robiłem w 2013 czyli już powinno wyjść a nie wychodzi. A było to zrobione hmmm średnio minus. Bo pierwsze spawanie, budżetu na konkretną chemie nie było a widza też była dużo mniejsza. Więc jak ktoś mówi że miał zrobione na tip top i wyszło po 2 latach.... to do tego tip top brakowało jeszcze 4 rund dookoła galaktyki :)
Struna - |23 Paź 2017|, 2017 10:21

YaKuZ napisał/a:
Wunderbar

pewnie mu chodziło o choinkę wunderbaum, żebyś założył :)

Jacek12 - |23 Paź 2017|, 2017 22:03

W mk3 maski nie musiałem podpierać patykiem...
Maross - |30 Paź 2017|, 2017 23:51

Uprasza się Szanowną Administrację o zmianę ksywy auta w temacie postu z Kameleon na Granatowy ,oraz wpisanie w podtytuł jak dawca został biorcą. Gdyż po malowaniu im dłużej patrzę na ten wóz widzę granatowy :D
Jankes - |31 Paź 2017|, 2017 06:46

Maross, mam dobre proszki, mysle ze by Ci pomogly...
Maross - |31 Paź 2017|, 2017 07:41

:P
zibi8556 - |31 Paź 2017|, 2017 07:56

Jankes, co się chłopakowi dziwisz? Zakochał się w DOHC-u, może w dziewczynie :P świat wydaje mu się piękny ;)
Maross - |31 Paź 2017|, 2017 08:00

Weż zibi8556, bo znając Jankesa to on mi już kaftan szykuje jako nagrodę na przyszłym zlocie :P
Maross - |31 Paź 2017|, 2017 08:13

Z tym chłopem żartów ni ma ,jak on pisze z przekąsem ale bez emotikon to strach się bać :):
zibi8556 - |31 Paź 2017|, 2017 08:38

Musi mieć powody, że tak pisze :P
pablo19 - |31 Paź 2017|, 2017 08:57

Poprawiłem :P
Maross - |31 Paź 2017|, 2017 09:00

Dziękuje Ci pablo19, ale nie smuć się ,2.9 wraca do służby ,a ja w swoim chorym świecie jak ogarnę Granatowego pod kocyk będę dążył by dalej 2.9 było w stajni ,tyle ,że w wydaniu MK1 :d
zibi8556 - |31 Paź 2017|, 2017 09:03

pablo19, bez DOHC-a w tytule temat stracił ,,urok " ;)
pablo19 - |31 Paź 2017|, 2017 09:04

Tam nie było napisu DOHC.
zibi8556 - |31 Paź 2017|, 2017 09:47

A to sorry, chyba się nie wyspałem ;)
Maross - |20 Gru 2017|, 2017 15:27

Nastał ten dzień kiedy odebrałem DOHCa na sen zimowy

Wymieniono w silniku :
-Komplet szklanek
-Nowy napinacz rozrządu
-Uszczelka pokrywy plus inna ładna niespękana
-Komplet filtrów ,płyny ,nowy olej Valvoline pòłsyntetyk 10w40
-Wahacz prawy (wyszło na przeglądzie )
-Zespół rozrusznika nowy
-Zaworek na pompie zrobiony
-Przywrócono wolne obroty ,i sobie cyka ,trzeba pojeździć by się szklanki napełniły i będzie git ,teraz czas na sen zimowy w garażu wg.zaleceń ,umówiłem już wizytę na demontaż gazu ,przy okazji ogarnę sobie przegląd klimy.
Z wiosną ruszamy z detalingiem ,dam foto jak pójdzie spać i oby do maja jak mawia mój dziadek ,który ostatnio zamknął buzie kochanej rodzince "Dobrze chłopak zrobił ,wnuczuś bez skorupy? Niee "

kat - |20 Gru 2017|, 2017 15:40

jak klima działa to nie ruszaj,a filtrów tam zadnych nie ma
jaroz - |20 Gru 2017|, 2017 20:42

Maross, przepraszam, że zadam to pytanie - dlaczego demontujesz gaz? Przecież z tego co wiem, to tylko w zimie ma postój, więc...? Czym się kierujesz? Kierunek youngtimer? ;)
Maross - |20 Gru 2017|, 2017 21:17

A po co mi on w nim ? Skoro nie działa ,butla się kończy itp. Proste
jaroz - |20 Gru 2017|, 2017 21:23

No to załóż nową instalację i jeździj tanio :) Proste.
DANEK1403 - |20 Gru 2017|, 2017 21:31

Zawory mu wypali :P
kat - |20 Gru 2017|, 2017 21:33

bardzo sie to opłaca jak wyjedzie raz na tydzien
Darek_Police - |20 Gru 2017|, 2017 21:40

Takie auto cukiereczek raz na kiedyś to wiadomo - NO LPG.
aviator - |20 Gru 2017|, 2017 21:45

Bo gaz to zło :-D
kat - |20 Gru 2017|, 2017 21:54

za to przy dystrybutorze i w kieszeni jest dobro :P
jaroz - |20 Gru 2017|, 2017 21:56

Ja, jak pamiętam, to miało być auto na co dzień (z wyjątkiem okresu zimy), więc nie wiem czy Kat się myli ;) czy Maross pracuje raz w tygodniu. Na zimę miało być Czerwo. Jak się teraz okazuje, to jego ostatnia zima, więc zastępuje je Mondeo. Chyba, że coś się zmieniło (opcja youngtimer), to rozumiem :) że NO LPG.
kat - |20 Gru 2017|, 2017 22:04

o demontarzu lpg w tym aucie wiadomo od co najmniej miesiaca,bo Maross to wyraznie pisał,
pisał tez,ze po zimie ma byc inny dupowoz,a czerwony na złom,granatowy ma isc pod koc
jedna rzecz po prostu przyspieszyła i dupowoz nadszedł wczesniej

to sa informacje,ktore Maross pisał na forum

jaroz - |20 Gru 2017|, 2017 22:07

kat, znów...? Ja nie siedzę ostatnimi czasy non stop. To że Ty cały czas na łączach z Marossem to wiem, ale inni niekoniecznie są na łączach.
kat - |20 Gru 2017|, 2017 22:17

pisał na forum,czytałem
lukas2 - |21 Gru 2017|, 2017 01:23

Masz rację Marossie. Wywal to lpg w cholerę. Dohacyk opali ci maks 9 litrów i możesz być spokojny o głowicę że nie pęknie. Jaroz ja wywaliłem to dziadostwo po remoncie kapitalnym (takim prawdziwym) i nie narzekam. Koło ma swoje miejsce, żadnych przeglądów, filtrów, parowników... a dohacyk dużo nie pije ;-)
kat - |21 Gru 2017|, 2017 07:57

do jazdy na codzien tak,do jazdy od swięta nie
Maross - |21 Gru 2017|, 2017 09:47

I to jednak fajne uczucie jak się gapią bo to ładne ,a Ty nie jedziesz pod LPG tylko prawilnie benzyną :D
WieSiu - |21 Gru 2017|, 2017 10:23

Burżuj ;) znam to uczucie. Jeździłem pół roku cabsem bez gazu i powiem Ci że było super. Ale jak podłączyłem potem instalacje ponownie to było jeszcze lepiej :) jednak ta oszczędność jest magiczna.
jaroz - |21 Gru 2017|, 2017 10:26

Akurat wiedzą na czym ty jedziesz i ma to dla nich znaczenie ;) Maross, Maross...
kat - |21 Gru 2017|, 2017 10:41

Jestem zwolennikiem lpg,ale do auta na codzien ,do auta od swieta jest to bez sensu i tu nie chodzi o pokazanie,ze łoo,sama benzyna,ale o sensownosc takiej instalacji przy minimalnych przebiegach,tym bardziej,ze konczy sie butla ,a znając przejscia tego auta trzeba i zainwestowac w częśc elementów innego rodzaju.
No chyba,ze Maross bedzie nim dojezdzał codziennie do pracy w lecie ,ale po co wtedy dupowóz?

jaroz - |21 Gru 2017|, 2017 10:58

Pierwotnie takie było Marossa założenie, że na co dzień. A jakieś małe pudło miało być na zimę...
Maross - |21 Gru 2017|, 2017 11:20

jaroz napisał/a:
Akurat wiedzą na czym ty jedziesz i ma to dla nich znaczenie ;) Maross, Maross...

Znaczenia nie ma ale i tak przyjemnie ;)

Maross - |21 Gru 2017|, 2017 18:36

Bym zapomniał a w szale jarozowej pąpy może Wam i mnie to umknąć
Kontrola rozrządu przy wymianie napinacza wykazała ,źe łańcuch był przestawiony o jeden ząbek ...

Gucław - |21 Gru 2017|, 2017 18:55

No czyli napinacz już nie napinał . Albo pumpa oleju .
Maross - |23 Gru 2017|, 2017 17:01

Ten uczuć kiedy wjeźdzasz w podwórko gruzem Scorpio i widzisz coś takiego ,serce boli ,źe musi jeszcze chwilę poczekać aż skończą stawiać mu garaż

Potem otwierasz mu drzwi ,z pilota i aż źal wchodzić z tego syfu na zewnątrz do środka ,siadasz na zimne niestyrane skóry ,zapalasz od strzała i cieszysz mordę :P
Wczoraj za radą Wujka Kata odpaliłem na chwilę klima

Dziś natomiast poszedłem do bagażnika i zastałem Granata z Edmundem ,następcą Czerwonego ,po którym ino wstyd i rdza zostanie

Zajrzałem do bagażnika ,gdzie Pan Tomasz zostawił wymienione graty wraz z kartką że szczegółową wycena za robotę

Uprzątnę i usunę to już w garażu ,a teraz do sedna naprawy czyli DOHCa

Wszystko według powyższego ,szklanki już nie walą ,mam wrażenie ,źe cyganie dochodzi z okolic pompy oleju ,a konkretnie rolki napędzającej jej ,zweryfikuje to jeszcze jak pojeżdżę i tak jadę na demontaż LPG to się soczyście ten silnik Karcherem ,kiedy przestaną mi przeszkadzać elementy od instalacji siądą pokrywy z BOA i będzie dobrze ,do zobaczenia z garażu więc :)Umyć ,wysuszyć i pod kocyk :)

kat - |23 Gru 2017|, 2017 17:13

Piekny brazowy zbiorniczek,ciekawe kto wode lal
Maross - |23 Gru 2017|, 2017 17:50

Nie ja ,puści od karchera ,obadane
kat - |23 Gru 2017|, 2017 17:53

nie pusci,bo syf jest w srodku z kamienia
musialbys sciagnac zbiorniczek i go chemia w domu potraktowac od srodka

Maross - |23 Gru 2017|, 2017 18:15

Się zrobi Panie Szefie :) bo już mi Kat powiedział
zibi8556 - |23 Gru 2017|, 2017 21:25

No dobra Maross, Tera sie przyznaj jak na świynty spowiedzi, ze te posty to piszesz Ty anie Twój klon Marossowy :P
Maross - |23 Gru 2017|, 2017 21:38

To pisze Marudoss ,ja tylko potem po trzeźwemu patrzam czy już czas na Tworki czy nie :):
jaroz - |23 Gru 2017|, 2017 22:33

kat napisał/a:
musialbys sciagnac zbiorniczek i go chemia w domu potraktowac od srodka
jak i cały układ chłodzenia, który pewnie przypomina to co było w BOA w TVN Turbo. Lepiej to zrobić, bo się będzie grzał, a w zimie nie będzie dobrze grzał :) Taki paradoks.
Maross - |23 Gru 2017|, 2017 22:38

tylko , że płyn wymieniony na nowy z płukaniem układu , a na zbiorniczku syf zostanie , kat, już mnie poinstruował jak co zrobić , żeby dobrze było , no ale co daje porada przez telefon ...
lepiej jak sam niech przyjedzie i mi wypłuka , a ja odpalę szluga i się będę tylko tępo patrzył , nie tędy droga , doszedłem do tego ....

jaroz - |23 Gru 2017|, 2017 22:40

Maross, to słaba ta płukanka, skoro to co w układzie, nadal pozostało w zbiorniczku :D
kat - |23 Gru 2017|, 2017 23:20

Nie musialo zostac,po prostu zbiorniczek sam w sobie pozostal zasyfiony i trzeba go odsyfic chemia
jaroz - |24 Gru 2017|, 2017 01:37

To słaba ta chemia, skoro nawet ze zbiornika nie usunęła syfu... To mam na myśli.
YaKuZ - |24 Gru 2017|, 2017 02:08

A probowales wyczyscic taki zbiorniczek jaroz? To nie takie proste bo ma kilka komor i ja probowalem....lałem nierozcieńczone dimmery z gorąca woda ktore tego syfu nie chcialy ruszyc choc producent przewiduje stezenie od 1:5 i lapy szczypia po tym ze hej a tu nie ruszyl takiego zbiorniczka, wlewalem mixy dimmera, mocnego apc i tez srednio dawalo rade wiec o jakiej chemii mowisz? Skoro wiesz to sie podziel ta wiedzą. Wg mnie skoro plukanka byla i jest nowy plyn to ewentualnie nowa nagrzewnica do kompletu przy okazji a zbiorniczek mozna za dwie dychy kupic drugi ladny.
jaroz - |24 Gru 2017|, 2017 02:22

YaKuZ, mi chodziło o to, że skoro tu nie ruszyła chemia, to w silniku też jest ten sam syf. Nic ponadto :)
jaroz - |24 Gru 2017|, 2017 02:23

A ja mam czysty zbiornik, więc okazji jakoś nie było :)
Maross - |24 Gru 2017|, 2017 02:26

jaroz, do kurrr.... czytaj co chłopaki piszą ! Kat mówi o zdjęciu i wyczyszczeniu samego zbiorniczka od środka , ja już wiem od niego jak to zrobić , Yakuz objaśnia i daje konkretny przykład a Ty dalej swoje :/
YaKuZ - |24 Gru 2017|, 2017 02:30

Maross wymien zbiorniczek na ladniejszy i po klopocie :) to chyba najprostsza i najszybsza metoda :) to co w silniku mialo zostac to i tak zostanie nawet po najlepszych plukankach i tego nie przeskoczymy. A zbiorniczek jakims piaskiem czy zwirkiem drobnym dodatkowo czysc tylko wyplukaj go dobrze :) ale ja bym wymienil i finito
WieSiu - |24 Gru 2017|, 2017 09:24

Jaroz teoretyk.
kat - |24 Gru 2017|, 2017 09:32

Yakuz,nagrzewnice tam zmienialem jak kupilem to auto,wiec 4-5 lat jej raczej nie zaszkodzilo

zdjąc zbiorniczek,pozaślepiac wyloty wszystkie ,na tydzien do domu i sie bawic,wiem,ze można i sie da,do fabrycznego sie nie dojdzie,ale będzie ładny

zibi8556 - |24 Gru 2017|, 2017 09:47

YaKuZ napisał/a:
A zbiorniczek jakims piaskiem czy zwirkiem drobnym dodatkowo czysc tylko wyplukaj go dobrze

+ troche chemii do tego i dobrze potrząsać, robiłem tak i efekt jest

kat - |24 Gru 2017|, 2017 10:47

dokładnie Zibi ,to jest dobry sposob,ale mase zabawy
odkamieniacze,stare sposoby domowe,trocinki,piasek, zwirek i naprawde jest efekt
i płukac,płukać na końcu

auto stoi to sciagnąc plyn tylko ze zbiorniczka,Maross wie jak to zrobic zeby nie zlewac calosci z układu i sie bawić w domu

albo po prostu poszukac ładnego uzywanego lub poszukac nowego,ale z tym jest problem,bo jak do diesla sie dostanie bez problemu tak do benzyny nie za bardzo

kat - |24 Gru 2017|, 2017 10:49



tak ten zbiorniczek wygladał u mnie,potem byly zmiany silników

chlodnica tez tam byla praktycznie nowa ,bo zakładałem ja osobiście

jaroz - |24 Gru 2017|, 2017 11:48

Kat, kolejne Twoje auto? :) To ten za 6k? :) Maross, ale ja nie mówię o tym, że się da wyczyścić zbiorniczek, tylko jak Yakuz pisze, że to tylko pochodna tego, co i tak zostało w silniku. Jak czysty only zbiorniczek da Ci spokój ducha, to spoko :D Kat, jak ktoś jeździł na wodzie, to Twoja ówczesna chłodnica i nagrzewnica i tak wyglądają jak zbiorniczek ;) a przez to ich sprawność jest ciut niższa :)
WieSiu - |24 Gru 2017|, 2017 12:52

Jak ktoś jeździ z nieszczelną chłodnicą to potem też silnik ma odpowiednio dojechany ;) tak samo jak jeździ z niesprawnym amortyzatorem to zawieszenie dostaje i opona.
kat - |24 Gru 2017|, 2017 13:52

jaroz napisał/a:
Kat, kolejne Twoje auto? :) To ten za 6k?

Jaroz ile jestes na forum?
każdy wie,ze to mój były dohc,stąd tez tyle wiem o tym aucie

auto bylo dokladnie opisane na forum,nawet sam brales udzial w dyskusji

pablo19 - |28 Gru 2017|, 2017 09:19

No to lala nam rośnie :)
Powoli do celu :)

Maross - |17 Sty 2018|, 2018 11:17


Przerejestrowany z dumą nosi klubowe ramki i rozpoczyna sen zimowy :)

jaroz - |17 Sty 2018|, 2018 11:22

Ty go wymyj, zawoskuj, pouchylaj okna, dopompuj koła, aku wiadomo i dopiero sen, a nie taki brudny od śniegu... :)
Struna - |17 Sty 2018|, 2018 11:57

pouchylaj okna ? po grzyba ?
Maross - |17 Sty 2018|, 2018 12:00

W sobotę wracam ,wyjmuję ,garaż mebluję to przy pogodzie umyję ,spokojna głowa ,nie zostawię go tak
WieSiu - |17 Sty 2018|, 2018 12:44

Stojące zimę auto trzeba troszkę przygotować.

Duży ten garaż. Moje Cabrio tam się jeszcze zmieści? :D

jaroz - |17 Sty 2018|, 2018 12:49

Struna napisał/a:
po grzyba ?
właśnie żeby grzyba nie było :D Stąd potrzebna cyrkulacja powietrza.
WieSiu - |17 Sty 2018|, 2018 13:10

Grzyba nie ma jak nie ma wilgoci. Ja trzymam w miejscach gdzie powietrze raczej mało jest wymieniane i jest ok. Ale tam wilgoci prawie nie ma. Tarcze nawet korozją nie zachodzą
YaKuZ - |17 Sty 2018|, 2018 14:09

Do srodka pochlaniacz wilgoci i bedzie ok.
Struna - |17 Sty 2018|, 2018 14:47

jaroz napisał/a:
Stąd potrzebna cyrkulacja powietrza.
przecież auto to nie jest konserwa - powietrze się dostaje, a w blaszaku jak zostawisz uchylone to właśnie się pleśni/grzyba można spodziewać.
jaroz - |17 Sty 2018|, 2018 14:56

Mam odmienne zdanie :)
pablo19 - |17 Sty 2018|, 2018 15:39

jaroz napisał/a:
Mam odmienne zdanie :)
I grzyba w MKII? :P
jaroz - |17 Sty 2018|, 2018 15:47

Bo właśnie był zamknięty :P
Aro - |17 Sty 2018|, 2018 16:07

Struna napisał/a:
pouchylaj okna ? po grzyba ?
no żeby myszonki, kuny i asice miały łatwiej :P
A garaż pokaźny, nie powiem.

Maross - |17 Sty 2018|, 2018 17:12

Czekam aż podciągną elektrykę i będę działać z dalszym przygotowaniem auta /garażu ,myślę ,źe auto pokroju Escorta jeszcze by tam wlazło :) miałem mieć zwyklaka 12m2 ,a tu niespodzianka :) ,ładowarka do aku kupiona ,jeszcze go wyczyścić i pod plandekę :)
Jankes - |17 Sty 2018|, 2018 18:20

ja bym na folii postawił i dal paraizolacje dachu
Maross - |17 Sty 2018|, 2018 18:33

Ooo :) poczytam trochę o tym
jaroz - |17 Sty 2018|, 2018 21:06

Aro napisał/a:
no żeby myszonki, kuny i asice miały łatwiej
przez 1cm uchylonej szyby raczej nie wejdą :D
kat - |17 Sty 2018|, 2018 21:12

moje boa kiedys stalo 3 tygodnie zamkniete w magazynie w pracy,w schowku mialem jakies papiery,zarówke H4 w pudełku i woreczek z bezpiecznikami

po 3 tygodniach jak nim wyjechalem i otwarłem schowek
:shock: :shock:
wszystko ponadgryzane,papiery potargane,pudełko z zarówki obgryzione
pytam sie jak,skoro auto zamkniete na głucho,a bylo po zrobieniu podlogi ,progów itp
tak wiec wejda,znajda sobie gryzonie małe szpare i wleza bez problemów

jaroz - |17 Sty 2018|, 2018 21:15

Myślę, że przez jakąś przelotkę w ścianie grodziowej. Inaczej nie bardzo :)
kat - |17 Sty 2018|, 2018 21:21

myslisz,ze przelotka zostawia wiecej miejsca niz 1 cm?

mysz wlezie kazda dziura jaka napotka

jaroz - |17 Sty 2018|, 2018 21:26

Kat, jak nie ma w niej "zaślepki, to jest sporo miejsca, ale nie będę udowadniał ;) Mysz jak mysz, ale szczur jest jeszcze lepszy.
kat - |17 Sty 2018|, 2018 21:39

1 cm wystarczy myszy bez najmniejszych problemów

druga sprawa to jak ona dosiegnie do tej szyby,skoro auto stoi pod plandeka,bo z dachu raczej nie wejdzie

Aro - |18 Sty 2018|, 2018 01:01

"kłuna nie wlyzie, tchórz nie wlyzie, asica wlyzie" (rozprawa o robokach)
lukas2 - |18 Sty 2018|, 2018 10:08

Idealna furtka do wnętrza scorpio prowadzi pod tylnym zderzakiem tam gdzie się kończą odpływy szyba i są przykręcone te plastiki z gumami. Bez problemu gryzoń tamtędy wejdzie
Struna - |18 Sty 2018|, 2018 10:26

a i przewodami wentylacyjnymi też wlezie
Maross - |10 Lut 2018|, 2018 16:09

Byłem ,przepaliłem ,pogłaskałem ,bym umył i pojeździć ale zimowy syf mi nie pozwala ,czekam na kolejne graty od Wuja Kata ,i jakiś plus by mòc podziałać
[URL=http://s72.photobucket.com/user/MarossScorpio/media/IMAG0095_zps5vjjj3gt.jpg.html][/URL]

Aro - |11 Lut 2018|, 2018 16:02

Cóś ten fotobukiet sie pieprzy. Moje zdjęcia najpierw są a później wywala, że link nieprawidłowy :/
kat - |11 Lut 2018|, 2018 16:03

wrzucajcie foty na Postimage
Maross - |11 Lut 2018|, 2018 16:08

No ja sobie mogłem gdzieś niechcący coś wcisnąć jak że szmartfona wrzucałem :/

Brak edycji postów w PU jest zdeka uciążliwy pod tym względem

pablo19 - |13 Lut 2018|, 2018 15:20

Maluczini fajnie wygląda przy Scorpio, taki łon mały :)
Kiedyś trzymałem w ręku lampę od Scorpio przy Scorpio i lampa jak lampa, a potem podszedłem do Malczana i ją przyłożyłem, od razu się duża zrobiła ;)

Maross - |13 Lut 2018|, 2018 15:39

Ma pług z przodu ale chyba nie działa
Po drugiej stronie placu stoi rozbity golf i audi 80 na wrakrace

Maross - |25 Lut 2018|, 2018 17:05

Na garażu w towarzystwie brata Czerwonego :P

Z pojeżdzawki :

YaKuZ - |25 Lut 2018|, 2018 17:21

Piekna i Bestia :P :)
pablo19 - |25 Lut 2018|, 2018 23:23

Bordowy ładniejszy :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group