Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektryka - Zgłupiał centralny...

Vaux - |21 Sie 2016|, 2016 08:28
Temat postu: Zgłupiał centralny...
Od pewnego czasu zamykanie pilotem nie działało za każdym razem-czasami pomimo wciskania guzika "zamknij" nic sie nie działo -na obydwu pilotach ale co ciekawe wciskanie guzika otworz prawie za kazdym razem powodowalo migniecie 3x kierunkami...teraz wogole nie reauguje na piloty i zauwazylem ze podwojny rygiel nie dziala z kluczyka dodatkowo :( Co ciekawe auto dosc czesto ostatnimi czasy samo sobie migalo awaryjnymi (pewnie i wylo by gdybym kiedys syreny nie odlaczyl). Problem ten powstal w sumie chyba po 3 tygodniowym postoju auta (obrazilo sie pewnie ze jezdzilem kanciakiem ;)
Mial ktoś podobna sytuacje? Sterownik na pilota przełożony z exShogunowego lifta i wpięty identycznie jak tam w instalacje - przed opisana sytuacja działał bezproblemowo (no czasami tymi kierunkami auto migalo kiedy chcialo i musialem wyjsc otworzyc i zamknac ponownie automzeby sie uspokoil)

gufer-posepny - |21 Sie 2016|, 2016 09:08

krańcówki w zamkach , wkładkach .
Vaux - |21 Sie 2016|, 2016 09:33

Ale to w odniesieniu do niedzialania zamka czy samoczynnego wzbudzania sie? W sumie tylne lewe drzwi sporadycznie pokazuja mi sie jako otwarte wiec to moze miec wplyw na samoaktywowanie sie alarmu... Te same drzwi po zamknieciu na podwojny rygiel czesto wydawaly tez dodatkowo dzwiek jakby sie zamek odblokowal i zablokowal powtornie... Zerkne do nich
gufer-posepny - |21 Sie 2016|, 2016 10:42

no to już masz trop właśnie wstępnie tam .
bingo - |21 Sie 2016|, 2016 16:05

podwójny rygiel nie zapnie się, jak drzwi masz nie zamknięte. w kazdym razie na niektórych sterownikach tak jest. W MK2 tak na pewno mam, a w MK3 musiałbym sprawdzić.
bingo - |22 Sie 2016|, 2016 09:35

pablo19 napisał/a:
Vaux, oczywiście piszesz o MKII
ale w MK2 nie ma oyryginalnego pilot, więc w tym momencie może być problem z samym alarmem. Trudno nawet powiedzieć, które czujnik ma alarm podpiete.
Vaux - |22 Sie 2016|, 2016 19:55

Jasne ze o mk2, skąd u mnie mk3? ;) Pilota sam przełożyłem z ex-Shogunowego lifta jak pisałem wcześniej a to samoczynne miganie kierunkami sporadycznie ujawniało sie jeszcze przed dołożeniem pilota...Dkpiero teraz po dłzuższym postoju zgłupiało...na początek w weekend odepne aku, kiedyś tak sie naprawił zgłupiały alarm w megance znajomej ;)
Jacek12 - |22 Sie 2016|, 2016 20:47

gufer-posepny napisał/a:
no to już masz trop właśnie wstępnie tam .

Tu masz poradę

lukas2 - |22 Sie 2016|, 2016 22:37

Nie koniecznie musi mieć alarm. Może mieć tylko sterownik od centralnego podłączony tak że obsługuje podwójny Rykiel. Ja tak mam

[ Dodano: |22 Sie 2016|, 2016 22:39 ]
Rykiel. Sterownik na pilota z allegro i dwa przekaźniki odpowiednio połączone. Do tego jeżeli sterownik ma takową funkcję to można go podpiąć pod kierownicą do kierunków i mamy sygnalizacji otwarcia i zamknięcia auta

[ Dodano: |22 Sie 2016|, 2016 22:42 ]
Rygiel miało być (kiedy wróci edycja postów????? ) w mk2 uruchomiłem podwójnego rygla po 7 latach posiadania auta ;-) winny był czujnik w prawych tylnych drzwiach który wypadł że swojego miejsca i sobie dyndał, a jako że nie mam choinki (na razie) to o tym nie wiedziałem

WieSiu - |23 Sie 2016|, 2016 06:56

A jest coś takiego jak test czujników. Parę razy naciskasz czujnik na pasie przednim i uruchamia się tryb testowy gdzie syrena zawyje jak naruszysz jakis czujnik
Miałem taki test w escorcie 1991, w pumie 1997 i w Scorpio 1994/5

trzypion - |23 Sie 2016|, 2016 11:45

O? Możesz dokładniej opisać?
WieSiu - |23 Sie 2016|, 2016 12:21

Naciśnij krancowke na pasie przednim chyba 5 razy szybko i test się zalaczy pikajac syrenka
Vaux - |24 Sie 2016|, 2016 18:38

Sterownik ktory mam zalozony obsluguje podwojny rygiel-nie napisalem tego wczesniej-przy przekladaniu byl jakis maly przekaznik ktory wlutowywalem w wiazke drzwi kierowcy
pablo19 - |24 Sie 2016|, 2016 18:56

Jako, że to jakiś alarm, to mógł się najzwyczajniej popsuć. Inna opcja, że któreś miejsca wpięcia w oryginalne kable są do kitu. To wszystko trzeba przejrzeć.
Vaux - |24 Sie 2016|, 2016 18:59

Ok-odlaczylem akumulator na kilka minut i niestety nie m a rezultatu :( Test z naciskaniem krancowki powoduje po chyba 6 czy7d umiu nacisnieciach pikanie podobne do tego przy uzbraniu podwojnego rygla tylko ze jest 6 pikniec, kazde kolejne nacisniecie a raczej puszczenie krancowki powoduje migniecie kierunkow...mam odpieta syrene wiec nie wiem czy jakies dzwieki wydaje...
WieSiu - |25 Sie 2016|, 2016 00:30

to przynajmniej wiesz czy krancowki dzialaja, a jak nie dzialaja to wiesz ktore.
bingo - |25 Sie 2016|, 2016 09:35

Vaux, pytanie jest tak naprawdę, czy masz jeden sterownik czy dwa. nie masz oryginalnej wiązki, więc jest to trochę teraz szukanie po omacku, i to bez świeczki. nawet nie wiadomo, z jakich krańcówek teraz czyta ci który alarm. No i nie wiadomo, który alarm ci daje znać kierunkami.
Vaux - |25 Sie 2016|, 2016 22:44

Na chwile obecna sterownik centralnego nie dziala wogole-zero reakcji na piloty, w weekend zekne do wiazki bo nie pamietam czy robilem ja na szybkozlaczkach czy wlutowywalem sie w przewody-faktem jest ze dlugo wszystko dzialalo poprawnie, Jacek ma identyczny sterownik i dziala do tej pory...nie wiem czy to nie Gw Shogunowi to zakladal, ja przepialem to identycznie do mojego auta i bylo ok...do teraz

[ Dodano: |2 Wrz 2016|, 2016 07:53 ]
Wymieniłem baterie w pilocie na kolejne bo poprzednie "nówki" Varta z tesco mialy jakis problem znaczy nie dzialaly wcale (6szt. bo w dwoch pilotach) i sterowanke zamkiem ożyło ;) Ale żeby sie nie cieszyć za bardzo już raz wczoraj migające kierunki przez okno widziałem więc chyba musze znaleść chwilę dla krańcówek. Z pilota podwójny rygiel słyszę działa, kluczem jeszcze nie sprawdziłem...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group