Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektro-Gadżet-Lab - Jaki subbas aktywny do Wieloryba 98?

GuitarMan - |12 Lip 2016|, 2016 03:56
Temat postu: Jaki subbas aktywny do Wieloryba 98?
Mam jakieś radio Kenwood, czy Pioneer, głośniki z przodu poprzedni właściciel wymienił na jakieś niebieskie, z tyłu ori bez sopranika (właśnie, jest sens wymienić na takie z sopranikiem?) i ogólnie to nie potrzebuję dźwięku jak w filharmonii (bo taki, to mam w pracy :D ), ale żeby chociaż cokolwiek dołu było. Teraz mam założony filtr górnoprzepustowy 80 Hz/12 dB, bo niżej te głośniczki z drzwi i półki i tak nie przeniosą. Chciałbym uzupełnić zestaw o częstotliwości do jakichś 120 Hz.
Interesuje mnie sub aktywny, bo czasem muszę przewieźć coś, co zajmuje 100% bagażnika i zależy mi na szybkim demontażu skrzyni.
Poza tym jak to jest z przedostawaniem się basu z bagażnka do środka?

Z góry dzięki za info.
Pozdrawiam (-:

jaroz - |12 Lip 2016|, 2016 11:28

Kolego, zainwestuj w skrzynię z bass reflexem i osobnym wzmacniaczem. Gdybyś jeszcze dołożył kondensator, to będzie dobrze grać w całym zakresie. Stawiaj na markowe produkty, bo w słabiznę nie warto inwestować.
Pytasz o przedostawanie się basu. Otóż wiadomość dobra - przechodzi doskonale :) I to tak dobrze, że czujesz w fotelu :P
Co do sopraników, to kwestia gustu. Bo jeśli słuchasz tylko na przodzie, gdzie masz dobry sopran, to tył nie jest niezbędny. A jeśli chcesz muzykę dla pasażerów, to warto - w końcu cyki oryginalne nie kosztują majątku.
W razie innych pytań jestem do dyspozycji.

GuitarMan - |12 Lip 2016|, 2016 19:37

Mam drugie Scorpio na graty i tam są ori głośniki na półce z sopranikami. A Ty jaki masz sprzęt?
jaroz - |12 Lip 2016|, 2016 21:36

No to masz już dawcę głośników na tył :)
U mnie przód obsługuje Pioneer. Są tam 13-ki Helixa wraz ze zwrotnicami i cykami z jedwabnymi kopułkami. Tył - oryginał. Subwoofer JBL (1000W) i obsługujący go wzmacniacz JBL, bodajże 4 lub 6 kanałowy.
Modeli nie pamiętam. Do tego kondensator, ale nie pamiętam marki. Gra to zacnie, ale ustawianie to pół dnia grzebania w ustawieniach radia i trochę w wzmacniaczu. Ale jako używane kosztowało mnie grosze w porównaniu do ceny nowych, więc interes zrobiłem świetny :D

Zysio - |13 Lip 2016|, 2016 05:38

Jak masz opcję to załóż te z gwizdkami na tył. A co do suba, to ładnie uśmiechnij się do YaKuZa niech Ci foto podeśle, jak ma u siebie.
jaroz - |13 Lip 2016|, 2016 10:50

Też służę zdjęciami poglądowymi, jakby co :) Z drugiej strony filozofii nie ma - wzmacniacz na mniejszej ścianie kanapy, subwoofer na szybką wtyczkę (w razie gdy bagażnik potrzebny pusty), a kondensator w lewej wnęce bagażnika. Tak mam ja. Optymalne wykorzystanie bagażnika i szybki demontaż skrzyni. Są też inne warianty - wzmacniacz we wnęce (jeśli nie ma kondensatora) lub przykręcony do skrzyni (wtedy więcej kabli do odpinania niestety) albo do belki łączącej nadkola (góra, wtedy niestety dziury w belce). Oczywiście kable pochowane, pod wykładziną. Pamiętaj o bezpiecznikach przy akumulatorze.
GuitarMan - |19 Lip 2016|, 2016 06:55

A ma ktoś jakieś zdjęcia?
trzypion - |19 Lip 2016|, 2016 10:54

A ja mam aktywnego chinola, wstawiłem na próbe do kufra, daje radę.
jaroz - |19 Lip 2016|, 2016 17:07

GuitarMan napisał/a:
A ma ktoś jakieś zdjęcia?
Mogę mieć w ciągu paru dni. Jutro chyba odwiedzę Scorpiona to mogę zrobić :)
trzypion napisał/a:
wstawiłem na próbe do kufra, daje radę.
wystaw i wstaw coś markowego, to zobaczysz różnicę :) Tonsil ponoć doby jest :P
trzypion - |19 Lip 2016|, 2016 23:00

Naklejka na obudowie wiele nie zmienia, naprawdę.
jaroz - |19 Lip 2016|, 2016 23:20

trzypion napisał/a:
Naklejka na obudowie wiele nie zmienia
za to zainwestowana część kasy w technologię i pensję już tak :)
gufer-posepny - |18 Sie 2016|, 2016 16:54

http://jbzd.pl/obr/475924/takie-radio bumbox :D
YaKuZ - |18 Sie 2016|, 2016 18:50

Smiejesz sie :) ja mam takie na tarasie

WieSiu - |18 Sie 2016|, 2016 19:17

Mój ulubiony soniaczek na środku z 10 przyciskami pamięci. Kiedyś mi takie ukradli :(

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group