Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

MK 1 - jackdeville - sedan 2.9 Cosworth Ghia 91'

jackdeville - |13 Kwi 2014|, 2014 13:55
Temat postu: jackdeville - sedan 2.9 Cosworth Ghia 91'
Ja już chyba całkiem straciłem głowę, a to uczucie jest ode mnie silniejsze! Jakieś 3-4 tyg. temu pojawił się w ogłoszeniach na niemieckich portalach samochodowych. Odrazu zwrócił moją uwagę swoją oryginalnością, wersją i przede wszystkim silnikiem. Cena jednak była mocno zaporowa, co prawda do negocjacji, ale na początku nawet o nim nie myślałem. Dodatkowo odległość 730km skutecznie studziła mój zapał, żeby go kupić. Mimo wszystko, codziennie sprawdzałem czy jeszcze wisi i coraz to doszukiwałem się nowych szczegółów na zdjęciach. W końcu ok 1,5 tyg. temu postanowiłem napisać pierwszego maila. Szybko dostałem odpowiedź od właściciela, napisałem kolejnego z moją propozycją cenową (2,5 razy niższą od ceny ofertowej) i o dziwo w odpowiedzi cena była już bliżej mojej sugerowanej. W końcu ja troszkę dołożyłem, właściciel zdjął i tak dogadaliśmy się co do ceny :) Pozostało tylko ruszyć w drogę do Monachium.

Z kolejnych maili, jakimi się wymieniliśmy dowiedziałem się od właściciela wielu ciekawych szczegółów. Mianowicie, auto zostało kupione przez Niego w 1992 roku, z przebiegiem 20 tys. km., bezpośrednio od właściciela salonu samochodowego. Pan, od którego go kupiłem, jest emerytowanym pracownikiem ministerstwa finansów, a postanowił go sprzedać, bo ma już 75 lat i boi się wsiadać za kierownicę, a od ostatniej wymiany oleju w 2011r. przejechał tylko 5 tys. km! Brzmi jak z taniego ogłoszenia, czyli że dziadek, pierwszy właściciel itd. :) Jednak tutaj to jest prawda! Wyobraźcie sobie, że jak podpisaliśmy umowę w jego mieszkaniu to zszedł, żeby pożegnać się z autem i prosił, żebym dbał o niego i cieszył się że jestem fanem tych aut. Byłem w szoku, bo bez żadnego marudzenia oddał go na dwóch kompletach kół, z czego zimówki są praktycznie jak nowe z 2009r. tak jak dwie letnie opony na cosworthach. Jedynie dwie tylne są już lekko śmigane, ale na to lato spokojnie wystarczą (zastanowię się jednak czy nie zamienić ich na moje RSy 16'). Już całkiem rozwaliło mnie to, że zatankowane ma 3/4 baku, a dziadzia przez cały okres tankował PB 98. Mało tego! Dopóki nie miał scorpio to każde kolejne auto zmieniał co dwa lata! A jak go kupił to został z nim już na 22! Wszystkie naprawy dokonywane były w ASO, a podczas ostatniej wizyty wymieniony komplet tarcz i klocków przód/tył wraz z przewodami hamulcowymi. Wszystko jest jak nowe i o nic nie muszę się martwić. Jedyną rzeczą jaką będę musiał wymienić to jeden z napinaczy paska wielorowkowego i chyba wymienię olej, bo przebieg wprawdzie mały, ale od ostatniej wymiany niedługo miną 3 lata. W najbliższym czasie zajmę się też tylnymi nadkolami, bo zaczyna je brać i zrobię 2 dziurki w podłodze. Generalnie to auto całe jest zakonserwowane i kompletne. Układ wydechowy jest jak nowy. Posiada także oryginalną osłonę pod silnikiem.

W jednym zdaniu znalazłem coś czego się nawet w snach nie spodziewałem. Nie wierzyłem, że kiedyś jeszcze znajdę scorpio w takim stanie, a w dodatku w tej wersji!

Poniżej kilka fotek już spod mojego garażu :)



Żeby jednak nie było do końca tak różowo to jest jeden duży minus całej tej sytuacji. Nie jestem w stanie utrzymać tak jak należy dwóch scorpio 2.9 naraz. W dodatku, byłoby to już moje czwarte auto, czyli duża niegospodarność. Bez sensu byłoby, żeby ten cosworth stał teraz w garażu, bo nie stać mnie na rejestrację i dalszą eksploatację. Postanowiłem, więc, że mój brązowy 2.9 12V zostanie wystawiony na sprzedaż. Chciałem już zakładać ogłoszenie, ale skontaktował się ze mną pewien Pan, który był zainteresowany tym granatowym 2.9, którego ostatnio wystawiałem. Jest w stanie wyłożyć mi tyle ile już mnie kosztował i obiecał dalszą opiekę nad nim. Z jednej strony mi szkoda, bo jest dla mnie przepiękny i będę miał łzy w oczach, ale z drugiej cieszę się, że trafi w ręcę kolejnego fascynata (o ile słowa tego człowieka są prawdziwe). Jednak jeszcze troszkę czasu spędzę z moim brązowym, bo gość jest aż z Wadowic i musi sobie to wszystko poukładać logistycznie, więc poprosił o czas do końca miesiąca na zabranie go. Jeżeli okaże się niesłowny to wtedy trafi do ogłoszeń. Jestem w stanie spokojnie poczekać na konkretnego klienta. Jak się sprzeda to wtedy zarejestruję mój nowy nabytek i zacznę realizować moją wizję Scorpio na zielonym Cosworth'cie :)

Rafał A.(antek) - |13 Kwi 2014|, 2014 16:35

slicznotka.
YaKuZ - |13 Kwi 2014|, 2014 20:47

Aaaaaaaaaaaaaaaa! rozwalił mi mózg....wiem który to... :) gratuluje
pablo19 - |13 Kwi 2014|, 2014 22:24

http://www.fotosik.pl/sho...ee894326f68ff33 Fajne zdjęcie.
Powiem Ci jedno, masz szczęście do ładnych samochodów :)

Zysio - |13 Kwi 2014|, 2014 22:55

Miażdży system :shock:
ford2fast - |13 Kwi 2014|, 2014 23:04

Fajną furę sobie sprawiłeś :)
jackdeville - |13 Kwi 2014|, 2014 23:31

Dzięki chłopaki! Też mi się podoba :) Widziałem w nim potencjał i dlatego zaryzykowałem taki długi wyjazd, ale że będzie aż taki fajny to sam się nie spodziewałem. Generalnie to po dzisiejszym dniu już go pokochałem. Gdybym miał troszkę więcej $ to pewnie zostawiłbym sobie oba auta...
Vaux - |14 Kwi 2014|, 2014 00:41

"System overload"... Tyle mogę powiedzieć na jego widok ;) :546:
pablo19 - |14 Kwi 2014|, 2014 07:22

Kupuj od niego 12-tkę jak Ci system ostygnie :P
Jankes - |14 Kwi 2014|, 2014 07:24

No całkiem całkiem, dodac pare elementów i odstawic do garazu.
Reader - |14 Kwi 2014|, 2014 19:19

Jaki stan licznika w momencie kupna?
Kamil_Scorpio_ - |14 Kwi 2014|, 2014 19:44

Reader napisał/a:
Jaki stan licznika w momencie kupna?


Dokładnie, też mnie to ciekawi :)

I gratulację że dopiąłeś swojego ! Piękne auto.

Olej oczywiście wymień, bo to albo 10k albo 12msc :P

ps. aż mnie nerw poniósł :(

jackdeville - |14 Kwi 2014|, 2014 19:56

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Reader napisał/a:
Jaki stan licznika w momencie kupna?

ps. aż mnie nerw poniósł :(


Dlaczego?

W tej chwili przebieg to 212800. Ani dużo, ani mało. Jednak jak mnie dziadzia zapewniał to jeździł głównie po autostradach do pracy i nawet nie wie ile spalał w cyklu miejskim. Jemu średnie spalanie wychodziło na poziomie 11l/100km, więc musiało być w trasie :) Nad olejem się zastanowię, bo jest pełny syntetyk, czyli nie pochłania wody, a auto przez ostatnie zimy nie opuszczało ciepłego garażu.

Kamil_Scorpio_ - |14 Kwi 2014|, 2014 20:02

jackdeville napisał/a:
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Reader napisał/a:
Jaki stan licznika w momencie kupna?

ps. aż mnie nerw poniósł :(


Dlaczego?


Bo zawsze chciałem mieć mk1 z boa..

YaKuZ - |14 Kwi 2014|, 2014 20:36

zazdrośnik :P auto ładne, ja z wrażenia spać nie mogłem :P ja też kiedyś takie kupie :)
Boni - |14 Kwi 2014|, 2014 20:38

Gratulacje. Jakbym kiedykolwiek upadł na głowę i zechciał cossa, to dobrze byłoby, gdyby trafił się taki jak twój.
jackdeville - |14 Kwi 2014|, 2014 20:51

Kurcze Panowie, mam wrażenie jakby te mobile.de i autoscout24 były tylko dla mnie :) Oba moje scorpio wisiały dłuższy czas w ogłoszeniach. Wystarczyło napisać kilka maili i pojechać kilkaset km. Każdy z was mógł i nadal może to samo zrobić jak pojawi się jakiś kolejny okaz. Miło jest mi czytać takie słowa z waszej strony, ale Wy też możecie ratować takie "białe kruki" skoro tak bardzo chcecie. Chwila cierpliwości, zaangażowania i odrobina ryzyka popłaca :) Wiem, że mam w miarę blisko do niemieckiej granicy i może być mi łatwiej, ale jakby coś ciekawego się pojawiło w najbliższym czasie to ewentualnie możemy się jakoś dogadać i chętnie zaoferuję usługę przywiezienia takiego auta na teren RP, bo wiadomo że u nas w kraju to zawsze można zakombinować jakiś tani transport ;) Oczywiście potraktowałbym to bardziej jako hobby niż działalność zarobkową.
Kamil_Scorpio_ - |14 Kwi 2014|, 2014 20:55

Dobrze gada, polać mu! :627:
Jankes - |14 Kwi 2014|, 2014 21:09

Bo niektórzy gadają tylko, a tyłka im sie nie chce ruszyć dalej niż 200km :P
pepi - |14 Kwi 2014|, 2014 21:25

no tak ale my z tej strony polski mamy plus 300-600 gdzie by nie pojechać
oprócz zlotów :P

jackdeville - |14 Kwi 2014|, 2014 21:45

Dlatego mogę zaoferować moją pomoc w tym zakresie :)
Maross - |14 Kwi 2014|, 2014 22:17

jackdeville, daj mi kubeł i szmaty bo z wrażenia zaśliniłem podłogę! :P
Zarąbiaście ,że jeszcze są tacy co widzą w nich piękne maszyny ,a nie tylko silnik BOA na dawcę :)
Gratuluję kolejnej pięknej jedyneczki !
Ile to razy jeszcze sobie westchnę na taki widok :):
Chciałbym być teraz Panem z Wadowic i przyjechać po to cudo z avatara ;)

PiotrekGran - |14 Kwi 2014|, 2014 22:22

jackdeville napisał/a:
bo jest pełny syntetyk, czyli nie pochłania wody, a auto przez ostatnie zimy nie opuszczało ciepłego garażu.


A to jakiś olej w ogóle potrafi chłonąć wodę ? Pierwsze słyszę...

Zmień olej i nie kombinuj. Zalej jakiegoś Motula, albo Valvoline, załóż porządny filtr i tyle.

qhen - |14 Kwi 2014|, 2014 22:50

pepi napisał/a:
no tak ale my z tej strony polski mamy plus 300-600 gdzie by nie pojechać
oprócz zlotów :P


ja mam do niemiec z pół godzinki a do czech z 15 minut ( z buta ) ;)

a tak w temacie to furka super.

Kevin Xy - |14 Kwi 2014|, 2014 23:04

gratuluje auta
Larix - |14 Kwi 2014|, 2014 23:15

Mk1 jednak najpiękniejsze są :P :579:
jackdeville - |15 Kwi 2014|, 2014 00:06

YaKuZ napisał/a:
zazdrośnik :P auto ładne, ja z wrażenia spać nie mogłem :P ja też kiedyś takie kupie :)


Teraz to ja nie mogę zasnąć. Poważnie. Zwłaszcza po PW jakie od wczoraj otrzymałem od pewnych dwóch użytkowników. Wiedziałem że auto zrobi wrażenie, ale ze wywoła takie poruszenie to się nie spodziewalem. Teraz przez moją głowę przewija się milion rożnych myśli. Żeby jednak ostudzić te emocje to napiszę że auto nie jest perfekcyjne. Uszkodzony jest przedni prawy reflektor, tzn szkło ma dziurę i pęknięcie od strzału kamieniem. Tylna prawa szyba i trojkacik są z innego rocznika. Wstawiane były reparatury a co za tym idzie malowane tylne ćwiartki. Nie działa klima i spryski lamp. Hałasuje jeden z napinaczy Paska wielorowkowego, a tak przynajmniej myślę bo słychać jeczenie a nie jest to pompa wspomaganie. No chyba ze to napinacz rozrządu jest do wymiany.

Wszystkimi tymi usterkami będę chciał się zając podczas eksploatacji.

Maross - |15 Kwi 2014|, 2014 00:15

jackdeville napisał/a:
eby jednak ostudzić te emocje to napiszę że auto nie jest perfekcyjne. Uszkodzony jest przedni prawy reflektor, tzn szkło ma dziurę i pęknięcie od strzału kamieniem. Tylna prawa szyba i trojkacik są z innego rocznika. Wstawiane były reparatury a co za tym idzie malowane tylne ćwiartki. Nie działa klima i spryski lamp. Hałasuje jeden z napinaczy Paska wielorowkowego, a tak przynajmniej myślę bo słychać jeczenie a nie jest to pompa wspomaganie. No chyba ze to napinacz rozrządu jest do wymiany.

Stary , chciałbym mieć takie problemy :P
padło mi ASB ,kupiłem sprawną z kosy mk1 jak twoja i grubo ponad tysiączek wylezie mi z kieszeni ,żeby to jeździło a Ty przez ten czas sprowadziłeś 3 scorpiaki do których mój sztrucel się nie umywa ,będzie dobrze i chwała Ci za te jedyneczki :)

Struna - |15 Kwi 2014|, 2014 01:05

jackdeville napisał/a:
zastanowię się jednak czy nie zamienić ich na moje RSy 16'
no weź... nie psuj wizerunku kosa
pablo19 - |15 Kwi 2014|, 2014 07:07

Maross napisał/a:
...a Ty przez ten czas sprowadziłeś 3 scorpiaki do których mój sztrucel się nie umywa ...
4
jackdeville - |15 Kwi 2014|, 2014 07:19

Struna napisał/a:
jackdeville napisał/a:
zastanowię się jednak czy nie zamienić ich na moje RSy 16'
no weź... nie psuj wizerunku kosa


No właśnie wczoraj popołudniu doszedłem do takiego samego wniosku. Dam te cosworthowe do zrobienia rantów i zostaną. RS'y poczekają w garażu na inną okazje.

Chciałbym tez poznać Waszą opinie na temat pakietu. Zakładać czy nie? Mam wielką ochotę wyposażyć go w komplet dokladek za wyjątkiem spojlera tylna klapę. Jak myśliciel?

pablo19 - |15 Kwi 2014|, 2014 07:20

Zakładaj.
Jankes - |15 Kwi 2014|, 2014 07:30

Dokładnie, o tych kilku elementach pisałem na poczatku. Zakładaj i odstawiaj do garazu.
YaKuZ - |15 Kwi 2014|, 2014 07:56

RS koniecznie ale Felgi tylko Cosworthowe :) po renowacji wyglądają najlepiej na scorpio :)
jackdeville - |15 Kwi 2014|, 2014 08:24

W takim razie tak będzie :) Miałem te wątpliwości bo cosworthy są 6,5-calowe a rs'y 7-calowe. Z kolei cosworthy maja rant i to do mnie przemawia.
YaKuZ - |15 Kwi 2014|, 2014 08:31

2 cm dystansik z tyłu i będzie gitarra :)

spryski lamp pewnie pompka padła albo coś z przekaźnikiem..., lampa to pikuś, Z klimą już gorzej :P na R12 jeszcze siedzi...

jackdeville - |15 Kwi 2014|, 2014 08:45

Dystanse i dłuższe szpilki juz czekają od pewnego czasu w moim garażu :)
Boni - |15 Kwi 2014|, 2014 11:43

Zatwierdzam pomysł na RS (bez klapy oczywiście) i felgi, chociaż osobiście wolę takie jak na avatarze.

Co do poruszenia i że dziwisz się, że igiełki wiszą w ogłoszeniach, to może rozjaśnię - my, inni maniacy, też widzimy ogłoszenia, oczywiście, ale my już przeważnie mamy 4, 5 albo i 7 samochodów na głowie, więc 5, 6 czy 8 sztuka jest trudna do przełknięcia, nawet jeśli to ładny coss mk1. Zresztą, już wiesz jak to jest próbować utrzymać 4 w PL (gdzie nie można ich "odrejestrować").

ford2fast - |15 Kwi 2014|, 2014 13:31

Do takiego ładnego auta pakietu bym nie zakładał :)
trzypion - |15 Kwi 2014|, 2014 14:40

Klima do VIKa i wymiana na R134 :D
YaKuZ - |15 Kwi 2014|, 2014 14:51

z pakietem będzie tylko ładniejszy....
ford2fast - |15 Kwi 2014|, 2014 16:21

YaKuZ napisał/a:
z pakietem będzie tylko ładniejszy....

Kwestia tego co się bardziej właścicielowi podoba :)
I oczywiście będzie szybciej gnił :):

YaKuZ - |15 Kwi 2014|, 2014 17:41

no nie mów że brzydko (tylko felga za mała)


Kevin Xy - |15 Kwi 2014|, 2014 17:56

ford2fast napisał/a:
I oczywiście będzie szybciej gnił

mi zderzaki zaczelo brac jak dokladki do nich poprzykrecalem :p

playandwin24 - |15 Kwi 2014|, 2014 18:08

YaKuZ napisał/a:
no nie mów że brzydko (tylko felga za mała)

[url=http://imagizer.imag...zc8.jpg]Obrazek[/URL]


Ale brzydko :)

YaKuZ - |15 Kwi 2014|, 2014 18:26

sam jesteś brzydki i sprzedałeś scorpio...nie mamy o czym gadać ;P
jaroz - |15 Kwi 2014|, 2014 20:00

Larix napisał/a:
Mk1 jednak najpiękniejsze są
Na pierwszych dwóch zdjęciach widać styl Granady. Faktycznie, w tym kolorze wygląda (od przodu) pięknie i klasycznie, ma coś z dawnych Fordów.
A koledze gratuluję pięknego białego kruka!

VIK - |15 Kwi 2014|, 2014 20:04

trzypion napisał/a:
Klima do VIKa i wymiana na R134 :D
Do huty z tym :) a nie jakieś, cwiartki malowane, klima do przeróbki :)
A tak powaznie, to ładny kolorek, coś mi przypomina. Przejściówka to już byłby dla mnie pełny szał. Tylko manuala brakuje...

jaroz - |15 Kwi 2014|, 2014 20:05

VIK napisał/a:
Przejściówka to już byłby dla mnie pełny szał
O tak....! Ale tego też jak na lekarstwo....
VIK - |15 Kwi 2014|, 2014 20:11

No, bo w hucie już, albo na Ukrainie :)
jackdeville - |15 Kwi 2014|, 2014 20:22

YaKuZ napisał/a:
no nie mów że brzydko (tylko felga za mała)

[url=http://imagizer.imag...zc8.jpg]Obrazek[/URL]


No oprócz tych felg to coś pięknego. Kolor prawie jak moje 12V :) Właśnie najbardziej z powodu kolorystyki będzie mi go brakowało. Jakoś na jaśniejszych barwach pakiet jest bardziej widoczny i całe auto lepiej się prezentuje.

YaKuZ - |15 Kwi 2014|, 2014 20:33

VIK napisał/a:
Przejściówka to już byłby dla mnie pełny szał


jaroz napisał/a:
O tak....! Ale tego też jak na lekarstwo....


chcesz? mam dwie :P zamienie za jedno mk1 boa :) takie jak kolegi :P

ford2fast - |15 Kwi 2014|, 2014 22:44

Kevin Xy napisał/a:
ford2fast napisał/a:
I oczywiście będzie szybciej gnił

mi zderzaki zaczelo brac jak dokladki do nich poprzykrecalem :p

A do progów to pewnie na kleju ? :): :P

YaKuZ - |15 Kwi 2014|, 2014 22:53

no ba :P
tom_stm - |19 Kwi 2014|, 2014 23:15

Zacny zakup , gratulacje :) Niech się kółka lekko kręcą :)
Poza ewentualnie felgami nic nie zmieniaj - obecnie wygląda super :)

kamilo - |1 Maj 2014|, 2014 20:16

oh ah eh :) rejestruj i jadę się powozić :)
zibi8556 - |6 Maj 2014|, 2014 00:13

Nooo zacne auto. Z pakietem czy bez i tak jest super , pozazdrościć .
Larix - |6 Maj 2014|, 2014 11:06

jaroz napisał/a:
VIK napisał/a:
Przejściówka to już byłby dla mnie pełny szał
O tak....! Ale tego też jak na lekarstwo....

Przecież widać , że Mk1 ładniejsze :-D

jaroz - |6 Maj 2014|, 2014 11:12

Larix napisał/a:
Mk1 ładniejsze :-D
Raczej szlachetniejsze. W środku :D
Seb - |8 Maj 2014|, 2014 15:57

Ja bym nic tam nie doczepial -)
Pablo - |9 Maj 2014|, 2014 14:56

Ależ rodzyn Ci się trafił! Piękny, gratuluję. Nic w nim nie zmieniaj, jest idealny.
jackdeville - |10 Maj 2014|, 2014 21:42

Dzięki za słowa uznania dla mojego nowego nabytku. Mimo, że scorpio nie jest jeszcze zarejestrowany i spokojnie czeka sobie na tę chwilę w garażu to nie znaczy, że nic się przy nim nie dzieje. Prowadzę zbiórkę fantów do niego, a o efektach tych prac napiszę w swoim czasie :)
jackdeville - |19 Maj 2014|, 2014 08:59

Ruszył proces rejestracji auta w PL. Mam już przetłumaczone dokumenty i zapłaconą akcyzę. W tygodniu zrobię badanie techniczne, a że w piątek mam wolne to dokończę całą zabawę w WK, OC i skarbówką. Na weekend będę mógł już sobie polatać na pełnym legalu :) Ponadto w miniony weekend wpadły mi bardzo ciekawe teile do mojego sprzęta. Mam już praktycznie wszystko, żeby zrobić scorpio wg mojej wizji. Zdradzę tylko, że do pakietu RS dołączyły fajne felgi i zderzaki, na które ten pakiet będę zakładać. Oryginalne felgi cossi i zderzaki będą leżały w garażu po to, żebym w każdej chwili mógł powrócić do pełnego oryginału, mimo że moim skromnym zdaniem modyfikacje, które mam zamiar poczynić nie zmienią oryginalnego charakteru auta, ponieważ będą wykonane z części dedykowanych w tamtych latach do tego modelu.
jackdeville - |9 Lis 2014|, 2014 18:09

Dawno już nie pisałem, więc mały update.

Krótko po zarejestrowaniu w PL Scorpio dostał instalację sekwencyjną LPG marki Stag. Sprawuje się na niej bardzo dobrze, nie czuć różnicy w osiągach, ale za to na stacji benzynowej jest już kolosalna :) Z powodu, że auto jest moim codziennym środkiem lokomocji a spalanie w mieście latem wyszło mi na benzynie 19.3l/100km to nie było innego wyjścia jak gaz. Zlikwidowane zostały dwa niewielkie wycieki oleju z silnika (uszczelka pod napinaczem łańcucha oraz oring pod pompą oleju).

Na tył wjechały dystanse 20mm. Fotki z "przed" i "po".



Jako, że zima za pasem to Scorpio dostało zimowy outfit w postaci RS'ów 7J/15 z oponkami 195/65. Obecnie autko prezentuje się tak:


Eddie - |9 Lis 2014|, 2014 19:51

no i pięknie się prezentuje..:).. jak zima jakoś szybko nie zaatakuje.. to może tez zamiast zwykłych stalówek wymyśle jakieś inne ciekawe kółko na zimę..:)
Vaux - |9 Lis 2014|, 2014 21:45

Szkoda go na zimę... :(
jackdeville - |9 Lis 2014|, 2014 23:30

Vaux napisał/a:
Szkoda go na zimę... :(


Bez sensu. Poprzedni właściciel przez 23 lata jeździł również zimą. Całe podwozie jest solidnie zakonserwowane a i ja mam zamiar zrobić jeszcze kilka rzeczy przed mrozami, aby go lepiej przygotować. Jak widać, auto nie poniosło żadnego większego uszczerbku przez dotychczasową eksploatację, więc dlaczego miałbym go "chować po kołderkę" i może kupić czwarte auto do jeżdżenia zimą?

ford2fast - |10 Lis 2014|, 2014 09:19

Przecież masz ałdi na zimę :)
pablo19 - |10 Lis 2014|, 2014 09:54

jackdeville napisał/a:
Vaux napisał/a:
Szkoda go na zimę... :(


Bez sensu. Poprzedni właściciel przez 23 lata jeździł również zimą. ...
W Niemczech? ;)
Też mam taki jeżdżony zimą w Niemczech ;) i zastanawiam się, czy jakimś wiadrem z ocynkiem nie jeździć po soli.

Vaux - |10 Lis 2014|, 2014 10:01

No wlasnie u nas nie sypia sola tylko jakims g... ktore chrupie zelazo az miło :( Dlatego ja bym nie porownywal jezdzenia w zimie tam i u nas...
YaKuZ - |10 Lis 2014|, 2014 10:47

POD KOCYK GO!! :)
jackdeville - |10 Lis 2014|, 2014 13:45

ford2fast napisał/a:
Przecież masz ałdi na zimę :)


Ałdi ma przedni napęd (bleee), a poza tym żonka codziennie śmiga nim do pracy. Zresztą nie wyobrażam sobie teraz jazdy innym autem niż mój cosworth :)

Eddie - |10 Lis 2014|, 2014 18:05

tak z ciekawości te dystanse na tyle zostawiłeś ?..
jackdeville - |11 Lis 2014|, 2014 10:24

Oczywiście. Nawet ich nie ściągałem podczas zmiany kół.
jackdeville - |11 Lis 2014|, 2014 18:31

Mała sesyjka mojego mkI i Eddiego mk2 :)


pablo19 - |11 Lis 2014|, 2014 18:58

Ładne :)
zibi8556 - |11 Lis 2014|, 2014 19:01

pablo19 napisał/a:
Ładne

nawet bardzo ładne :)

jackdeville - |11 Lis 2014|, 2014 19:05

zibi8556 napisał/a:
pablo19 napisał/a:
Ładne

nawet bardzo ładne :)


Zdjęcia czy samochody? :)

zibi8556 - |11 Lis 2014|, 2014 19:06

jackdeville napisał/a:
zibi8556 napisał/a:
pablo19 napisał/a:
Ładne

nawet bardzo ładne :)


Zdjęcia czy samochody? :)

Jedno i drugie :shock: :) :)

Jankes - |11 Lis 2014|, 2014 19:09

Ładne, tylko czemu nie widzimy na zlotach tak ładnych aut, a musimy ciagle na te same patrzeć ;)
YaKuZ - |12 Lis 2014|, 2014 00:08

Jankes napisał/a:
czemu nie widzimy na zlotach tak ładnych aut


wypraszam sobie :P

trzypion - |12 Lis 2014|, 2014 08:49

Wyslij do kalendarza Romkowi :D
jackdeville - |21 Gru 2014|, 2014 09:53

Aktualny widok z mojego okna :) Dwaj bracia koło siebie. Różnią się tylko kolorem, a gdyby mój stał jeszcze na letnich kołach to już zupełnie byłyby identyczne.


YaKuZ - |21 Gru 2014|, 2014 10:17

:) heheh wczoraj stałem pomiędzy nimi :)
WieSiu - |21 Gru 2014|, 2014 10:19

Jeden ma złe ustawiona wycieczkę prawa
ford2fast - |21 Gru 2014|, 2014 10:19

YaKuZ napisał/a:
:) heheh wczoraj stałem pomiędzy nimi :)

I jeszcze bardziej zadowolony wróciłeś z paściem na garbie :)
Mówiłem , że marzenia się spełniają :)

jackdeville - |21 Gru 2014|, 2014 10:27

ford2fast napisał/a:
YaKuZ napisał/a:
:) heheh wczoraj stałem pomiędzy nimi :)

I jeszcze bardziej zadowolony wróciłeś z paściem na garbie :)
Mówiłem , że marzenia się spełniają :)


No właśnie nie. Nie będę się wypowiadał w imieniu Yakuza, ale scorpio nadal stoi u mnie i jest do sprzedania co napisałem w ogłoszeniu.

YaKuZ - |21 Gru 2014|, 2014 11:02

ford2fast napisał/a:
I jeszcze bardziej zadowolony wróciłeś z paściem na garbie
Mówiłem , że marzenia się spełniają


śniło ci się? :P

nie kupiłem auta ale jak ktoś potrzebuje fajnego mk1 to niech jedzie obejrzeć :) niestety plan typu "sebek ty dajesz Jackdevillowi "w łeb" a ja biore zielonego :P został udaremniony bo jego żona stała obok więc wróciłem bez auta...ale nie z pustymi rękami :P

jackdeville - |21 Gru 2014|, 2014 11:18

Dobrze wiedzieć z jakimi zamiarami przyjechaliście. Chyba wcale nie chodziło Ci o kupno tego granatowego :P

A tak na poważnie to fajnie jakby się sprzedał bo zacząłem myśleć, aby moja "kolekcja' starych fordów na stałe powiększyła się o tą XR-kę, którą przywiozłem razem z tym cosworthem. Dla forumowiczów zrobię dobrą cenę :)

Darek_Police - |21 Gru 2014|, 2014 11:21

ale Ci kufry na drugiej stronie wystają :)
ford2fast - |21 Gru 2014|, 2014 11:26

YaKuZ napisał/a:
ford2fast napisał/a:
I jeszcze bardziej zadowolony wróciłeś z paściem na garbie
Mówiłem , że marzenia się spełniają


śniło ci się? :P

Sny nie zawsze się spełniają :)
Wiem tylko że w moim śnie stałeś się posiadaczem następnej fajnej fury i myślałem że to to :roll:

Vaux - |21 Gru 2014|, 2014 20:17

YaKuZ napisał/a:
niestety plan typu "sebek ty dajesz Jackdevillowi "w łeb" a ja biore zielonego

jackdeville napisał/a:
Dobrze wiedzieć z jakimi zamiarami przyjechaliście. Chyba wcale nie chodziło Ci o kupno tego granatowego


Ja nie wiem co ten Yakuz insynuuje, pierwsze słysze o takim planie :shock:
Ale scorpio bardzo ładne, miło było popatrzeć :)

YaKuZ napisał/a:
:) heheh wczoraj stałem pomiędzy nimi :)


jackdeville - |21 Gru 2014|, 2014 21:38

Dziękuję. Mam nadzieję, że spotkamy się na jakimś zlocie :)
jackdeville - |11 Sty 2015|, 2015 21:47

W ramach akcji "zima" oraz jeszcze kilku innych względów czyli np. położeniu przeze mnie płytek w garażu, dogadałem się z żoną, że w nagrodę na czas "niepogody" scorpio będzie parkował pod dachem :) Towarzystwo oczywiście spod znaku błękitnego owalu :)


konrad85 - |11 Sty 2015|, 2015 21:49

ładnie bestia wygląda :)
Vaux - |11 Sty 2015|, 2015 22:09

Zasługuje na to :) Śliczny!
pablo19 - |11 Sty 2015|, 2015 22:17

W tym garaż parkują tylko śliczne Scorupy :)
Pablo - |19 Sty 2015|, 2015 12:44

Widziałem na żywo, miałem okazję też być przewieziony... Idealne Scorpio. Nie mam się do czego przyczepić! No i idzie jak burza :)
YaKuZ - |19 Sty 2015|, 2015 13:28

A tam idealne :P lewy prog do roboty :P i wiatrak klimy :P idealnie by bylo jakby stalo na moim podworku :P tylko jack nie chce sprzedac :)
Pablo - |19 Sty 2015|, 2015 14:30

Jak będzie chciał go sprzedać, to chyba też się ustawię w kolejce ;)
jackdeville - |19 Sty 2015|, 2015 15:04

Jak na razie to ma chyba dożywocie u mnie :P
Maross - |19 Sty 2015|, 2015 15:09

Przyjedź nim na OZFST koniecznie ! :)
lukas2 - |19 Sty 2015|, 2015 16:06

jackdeville napisał/a:
Jak na razie to ma chyba dożywocie u mnie

eee tam. Wszyscy tak mówią do czasu ;-)

Pablo - |19 Sty 2015|, 2015 20:11

jackdeville napisał/a:
Jak na razie to ma chyba dożywocie u mnie :P


"chyba" ;)

pablo19 - |20 Sty 2015|, 2015 08:17

Furtkę se zostawił :P
jackdeville - |20 Sty 2015|, 2015 10:29

YaKuZ napisał/a:
A tam idealne :P lewy prog do roboty :P i wiatrak klimy :P idealnie by bylo jakby stalo na moim podworku :P tylko jack nie chce sprzedac :)


To są dokładnie pierdoły, które mam zamiar do wiosny usunąć. Wiatrak już leży i czeka, a całą klimatyzację chciałbym przed latem uruchomić tak, aby mnie cieszyła w najcieplejsze dni.

Nie zostawiam sobie też żadnej furtki, po prostu nikt z nas nie wiem co będzie w przyszłości. Generalnie to jak nic się nie zmieni to chciałbym, aby scorpio się u mnie zestarzał i cieszył moje oko, nawet jak nie będzie już mi potrzebny. Jednak to chyba tak szybko nie nastąpi, bo nie widzę sensu zmiany auta na nowsze. Po pierwsze jak wsiadam do jakiegoś typowego plastika do denerwują mnie te wszystkie twardości i odgłosy skrzypienia jak i niska ich trwałość mechaniczna. Po drugie jedno nowsze auto w rodzinie już jest i to właśnie je prędzej wymienimy niż Coswortha :)

Co do wyjazdu na OZFST to zobaczę jak będzie z czasem w tym terminie. Na wiosnę przyjdzie na świat nasze drugie dziecko i będę musiał trochę więcej czasu poświęcić na obowiązki ojcowsko-domowe. Jednak mam już zaplanowaną jedną dłuższą wyprawę moim scorpio. Wybieram się, bowiem na SGP na Stadionie Narodowym, więc będzie trip do Warszawy w dniu 18 kwietnia :)

WieSiu - |20 Sty 2015|, 2015 11:09

Wg mnie bardzo trudne jest utrzymanie jednego auta przez wiele lat, nie chodzi mi o finanse bo to każdy wie ile kosztuje,ale raczej o to ze po wielu latach nie sprawia juz takiej przyjemności i się po prostu nudzi. A i często robienie przy nim też staje się nudne,bo jak ma już wszystko co się chciało i wygląda jak trzeba to co dalej robić? A jak bolą ewentualne uszkodzenia na takim wycackanym aucie.... Ja mam swojego escorta cabio ok 7 lat i juz kryzysy przezywalem, ale narazie dostał kolejna szansę,bo znanazlem cel do jakiego chce go doprowadzić. Pytanie co potem?

U mnie auta tak co około 3 lata się zmieniają,jakoś dłużej to nudą wieje.

YaKuZ - |20 Sty 2015|, 2015 11:14

ja 7 rok jeżdże Scorpiami i mi się nie nudzi :P
lukas2 - |20 Sty 2015|, 2015 13:50

YaKuZ napisał/a:
ja 7 rok jeżdże Scorpiami i mi się nie nudzi

A ja legalnie od 1999 a po bocznych drogach od 1996 :-P

Pablo - |20 Sty 2015|, 2015 14:09

Wiele zależy od auta. Są fury, do których człowiek się przywiązuje, mają to coś i nawet po wielu latach sprawiają frajdę. Dupowozy się zmieniają, a one trwają niezmiennie :) Sam do dziś mam swoje pierwsze auto. 15 lat w tym roku stuknie i mam nadzieję, że to dopiero początek ;)
qhen - |20 Sty 2015|, 2015 14:40

moje scorpio to jest najdluzej trzymane auto, bo to w zasadzie jako drugie i tzw w razie ,,w''. Były niemieckie,japonskie,włoskie. koreanskich nie przewiduje to zostało mi jeszcze zanabyc jakiegos amerykanca i francuza. tyle ,że z francuskich to mi sie widzi tylko
http://pl.wikipedia.org/wiki/Renault_Alpine_A110
http://pl.wikipedia.org/wiki/Renault_Alpine_A310
http://pl.wikipedia.org/wiki/Renault_Alpine_GTA

ale ceny zabijaja ;)

jackdeville - |7 Lut 2015|, 2015 18:17

Najświeższa informacja jest taka, że stałem się właścicielem dawcy, który mocno odmieni oblicze mojego coswortha! Spełni się, więc to, o czym myślałem, czy wręcz marzyłem od dłuższego czasu :) Jestem w ogóle mega-szczęśliwy, bo oprócz kompletnego pakietu, dawca ma takie felgi jak moje zimówki, ale z tą różnicą że są to 16'! Sytuacja wygląda w tej chwili tak, że te nowe szprychówki będą teraz letnimi, a oryginalne cosworthy będą na zimę, bo są łatwiejsze do utrzymania. Zastanawiam się jeszcze nad spojlerem na klapę, bo do końca nie jestem zdecydowany czy go w ogóle montować. Nie wiem tylko co zrobić z resztą dawcy? W prawdzie kompletny golas dohc (nie ma nawet el.szyb), ale przebieg to jedyne 93tys.km. i silnik igła. Prześpię się z tą myślą i jutro pewnie pojawi się stosowne ogłoszenie. Planuję też poszukać nowego właściciela na moje obecne 15' z zimówkami. Myślę, że będzie to łakomy kąsek, choćby ze względu na idealne opony :)

Kilka szybkich zdjęć dawcy, żeby każdy wiedział o co mi chodzi :)


Jankes - |7 Lut 2015|, 2015 18:19

Tak trzymać, super bedzie teraz :)
konrad85 - |7 Lut 2015|, 2015 18:20

szkoda ciąć ;)
Maross - |7 Lut 2015|, 2015 18:25

jackdeville, Gratuluję , piękny cosworth w oryginalnym RS , Yakuz się zaślini :P , co ja już robię , piękna sprawa :)
Oby do wiosny byś mógł je założyć w cieple i spokoju :)

Vaux - |7 Lut 2015|, 2015 20:39

Hahaha...z tym Yakuzem mnie wyprzedziłeś - to samo miałem napisać ;)
Jankes - |7 Lut 2015|, 2015 22:21

Bo chlopak tak szuka zeby nie znalezc.
jackdeville - |8 Lut 2015|, 2015 08:19

Maross napisał/a:
jackdeville, Gratuluję , piękny cosworth w oryginalnym RS. Oby do wiosny byś mógł je założyć w cieple i spokoju :)


Taki właśnie jest plan. Przy okazji montażu pakietu będę chciał zmienić szkła reflektorów oraz listwy podreflektorowe z grillem, bo moje są w kiepskim stanie (wszystko leży i czeka). Pakiet będę oczywiście montował na drugi komplet zderzaków, które razem z dokładkami zostaną pomalowane mimo, że są w tym samym kolorze. Wygląda więc na to, że mój scorpio na wiosnę przejdzie porządny lifting :) Tak w ogóle to cieszę się z zakupu potrójnie. Po pierwsze pakiet. Po drugie, RS'y szprychowe 16' widziałem raz na ebay'u, na żywo w ogóle, a na dawcy są w super stanie! Tylko jedna ma delikatnie rant przytarty. Wreszcie po trzecie to ten halogen co mój ma podrdzewiały odbłyśnik jest na dawcy jak nowy! :)

YaKuZ - |8 Lut 2015|, 2015 11:48

Jankes napisał/a:
Bo chlopak tak szuka zeby nie znalezc.


narazie odpuściłem temat

Maross napisał/a:
Yakuz się zaślini


yakuz wiedział że Jack ma chrapkę na tego golasa w pakiecie bo gadaliśmy :P nie ślinie się tylko gratuluję :) i lotki na klape nie zakładaj :) bez jest ładniejszy

pablo19 - |8 Lut 2015|, 2015 22:42

YaKuZ napisał/a:
Jankes napisał/a:
Bo chlopak tak szuka zeby nie znalezc.


narazie odpuściłem temat

...
To skasuj to coś w podpisie :)
jackdeville, a audio już masz?

jackdeville - |9 Lut 2015|, 2015 07:41

pablo19 napisał/a:


jackdeville, a audio już masz?


No niby nabyłem uszkodzone 2008 z CD. Niedługo ma przyjść. Zobaczymy co z tego będzie.

jackdeville - |11 Lut 2015|, 2015 23:41

W końcu mam to, czego tak długo szukałem. W sumie stałem się posiadaczem tego sprzętu wraz z CD 2028 przez zupełny przypadek :) Niby uszkodzone, ale jest szansa, że jedynie zablokowane. W każdym razie od jutra zacznę działać przy tym radyjku, aby je uruchomić.


YaKuZ - |12 Lut 2015|, 2015 23:25

ładne :P moje też się naprawia :P kurde miałbym dylemat czy brać z CD czy z korektorem :P CD w cenniku droższe było od elektrycznych foteli w skórze :P
pablo19 - |13 Lut 2015|, 2015 11:08

Mnie też to nurtuje, ale póki co jest korektor i chyba tak zostanie :)
Pablo - |15 Lut 2015|, 2015 23:16

A więc tak to wygląda :) Super zestaw będzie!

Ja bym bardzo chętnie przyjął equalizer, który sprzedałeś w cosworthcie Szymkowi ;)

jackdeville - |11 Kwi 2015|, 2015 21:29

Nic się w dziale nie dzieje to może chociaż ja coś napiszę :) Jakiś czas temu na scorpio wjechały letnie koła, ale że dopiero dzisiaj znalazłem czas na małe SPA dla mojego krążownika to teraz robię wpis. Felunek ten sam co zimą, ale o cal większy. Po dokładnym wyczyszczeniu nawet nieźle się prezentują. Na próbę założyłem 205/55 z tyłu. Jest nieco wyżej i nie wiem czy jak na przód bym też takie dał to czy nie byłoby za bardzo terenowo? Może pod pakiet byłoby OK? W planach na przyszły tydzień wymiana oleju, filtrów i likwidacja luzów przedniego zawiasu oraz ogólne przygotowanie auta do sezonu letniego, w tym wyprawy na SGP do Warszawy ;)


konrad85 - |11 Kwi 2015|, 2015 21:38

Piękne auto,miło popatrzeć :)
jackdeville napisał/a:
Jest nieco wyżej i nie wiem czy jak na przód bym też takie dał to czy nie byłoby za bardzo terenowo

nie,będzie ok ;)

pablo19 - |12 Kwi 2015|, 2015 00:01

jackdeville napisał/a:
...w tym wyprawy na SGP do Warszawy ;)

...
Z tego co wiem to nie będziesz jedynym FSciakiem tam :) można by przy okazji spota ukręcić ;)
jaroz - |12 Kwi 2015|, 2015 10:23

jackdeville, ja mam 205/55 i jest git :) A powiedz mi jedno - jakim cudem masz takie ładne chromowane listewki dookoła auta? Moje umarły...
Vaux - |12 Kwi 2015|, 2015 11:21

https://youtu.be/O60cdYSoioc ;)
jackdeville - |12 Kwi 2015|, 2015 21:46

jaroz napisał/a:
jackdevillejakim cudem masz takie ładne chromowane listewki dookoła auta? Moje umarły...


Z takimi już kupiłem. Może to zasługa tego, że auto było cały czas garażowane? U mnie też często tak spędza swój czas. Mam również mocne postanowienie, żeby zrobić miejsce dla mojego escorta w moim drugim garażu, aby scorpio mógł cały czas parkować w pomieszczeniu pod moim mieszkaniem.

YaKuZ - |12 Kwi 2015|, 2015 22:40

kurde....jakieś ładne te fele....pasują mu chyba bardziej niż cosowe....:P chyba się starzeje :)
Maross - |12 Kwi 2015|, 2015 22:46

YaKuZ napisał/a:
kurde....jakieś ładne te fele....pasują mu chyba bardziej niż cosowe....:P chyba się starzeje :)

dojrzewasz :P
Piękne felgi a z pakietem to już będzie cycuś :):

jackdeville - |12 Kwi 2015|, 2015 22:57

YaKuZ napisał/a:
kurde....jakieś ładne te fele....pasują mu chyba bardziej niż cosowe....:P chyba się starzeje :)


A powiem Ci, że na żywo jeszcze lepiej wyglądają, bo rant zachował się w naprawdę ładnym stanie i po porządnym wyczyszczeniu pięknie się błyszczy w wiosennym słońcu. Ja też miałem dylemat, bo z moich siedmiu felg cosworthowych to cztery mam w super stanie z czego dwie nigdy nie jeżdżone. Zdecydowałem jednak przeznaczyć je na zimę ze względów praktycznych, chodzi mi tutaj o utrzymanie ich czystości. Poza tym szprychowe 16-ki mają 7 cali szerokości :)

pablo19 - |12 Kwi 2015|, 2015 23:36

jackdeville napisał/a:
...Poza tym szprychowe 16-ki mają 7 cali szerokości :)
i ET28 więc klękajcie narody, a nie pitolcie, że cossowe są najładniejsze i najlepsze ze swoim ET32 :P
jackdeville - |13 Kwi 2015|, 2015 07:54

Nie, nie. ET28 mają 15', a moje 16' mają ET33, ale i tak nieźle wyglądają. Dzisiaj rano jak przyjechałem do pracy to jednak stwierdziłem, że tył jest za bardzo zadarty jak dla mnie. Zastanawiam się czy jak na przód wrzuciłbym też 205/55 to czy byłoby lepiej? Na pewno nie będzie tak sterczał, ale raczej będzie wysoko. teraz już nie wiem czy wtedy obniżać troszkę zawias czy jednak zostać przy 205/50 z tyłu? Sam już nie wiem, muszę to przemyśleć.
pablo19 - |13 Kwi 2015|, 2015 08:11

Eee, zatem 15" pozostają moimi ulubionymi :)
bednarowski - |13 Kwi 2015|, 2015 10:10

ładna bestia :)
jackdeville - |14 Kwi 2015|, 2015 08:22

Dzisiaj miałem chwilę i znalazłem w necie dwie takie fotki

http://img5.fotos-hochlad...1lus38xoe5q.jpg
http://img5.fotos-hochlad...2kbjmqoa6ic.jpg

Jak to zobaczyłem to stwierdziłem, że jak najszybciej muszę ten pakiet oddać do malowania i założyć na auto.

Boni - |14 Kwi 2015|, 2015 13:28

O, prawie jak nasze ufo 10 lat temu ;)
pablo19 - |14 Kwi 2015|, 2015 13:32

Boni zagnij czas i przywróć mu świetność, w końcu została Ci tylko jedna zabawka :) Bierz przykład z kolegi, tylko nie patrz z pożądaniem na MKII ;)
Maross - |14 Kwi 2015|, 2015 15:23

pablo19 napisał/a:
tylko nie patrz z pożądaniem na MKII ;)

świat by się zawalił , Boni w mk2 :shock: , już kevin w rybie był szokiem , ale wybór czysto rozsądkowy to jeszcze zrozumiem :P
jackdeville napisał/a:
Jak to zobaczyłem to stwierdziłem, że jak najszybciej muszę ten pakiet oddać do malowania i założyć na auto

ja to wiem odkąd napisałeś , że masz do niego pakiet ;)

Boni - |14 Kwi 2015|, 2015 20:13

pablo19 napisał/a:
Boni zagnij czas i przywróć mu świetność, w końcu została Ci tylko jedna zabawka :) Bierz przykład z kolegi, tylko nie patrz z pożądaniem na MKII ;)


Nie da rady, trzeba mieć egz. w takim stanie blachy jak Jackdev albo Kevina, ufo było podrdzewiałe 10 lat temu a teraz szkoda gadać.

trzypion - |14 Kwi 2015|, 2015 20:23

No i? Blacharz da radę :D
DANEK1403 - |14 Kwi 2015|, 2015 20:24

Boni, A ile chcesz za ufo ?
Boni - |14 Kwi 2015|, 2015 20:51

Danek, ufo nie jest na sprzedaż w tej chwili, no i nie śmiećmy za bardzo w tematach o samochodach użytkowników, można na PW zagadać.

Wracając do tematu, Jack, zakładaj RSa na lato bo zaprawdę dodaje uroku. Moim zdaniem granatowy/ciemnozielony/czarny mk1+RS+fela 16" cossie = miażdży (a dodatkowo +białe kierunki przód+tylne lampy mk2 = miażdy totalnie, no ale skądinąd wiadomo że ja nie mam żadnego sentymentu do "oryginalności" masówki jak samochód ;) ). Bo srebrne są ok, miałem, Kevina też jest fajny, ale jednak ciemny z chromem plus ta fela i RS, mniam.

jackdeville - |14 Kwi 2015|, 2015 21:33

Plan jest dokładnie taki jak piszesz, ale bez białych kierunków i czarnych lamp z tyłu. Felgi cossi 16' będą na zimę, a na lato te co są szprychowe 16'. Uważam, że te szprychówki też będą pasowały do pakietu.
Boni - |14 Kwi 2015|, 2015 21:50

Jasne, lampy rzecz gustu, mom zdaniem białe kierunki przód plus srebrne wymalowanie wnętrza reflektorów ładnie i nienachalnie odmładza mk1, a tył, to już co kto woli. A nasz był na początku na szprychowych 15" i było bardzo ładnie (o, fotki z imageshack wcięło w moim wątku, muszę podmienić, na razie: http://bs-fleet.clouds-fo...io_Mk1_aka_UFO_ )
konrad85 - |14 Kwi 2015|, 2015 21:59

Boni ufo w oryginale było ładniejsze
YaKuZ - |14 Kwi 2015|, 2015 22:40

Boni napisał/a:
nienachalnie odmładza mk1,


mk1 nie trzeba odmładzać...ładnie wygląda na pomarańczy :) toż to klasyczny wóz :)

ford2fast - |14 Kwi 2015|, 2015 22:59

Boni napisał/a:
zakładaj RSa na lato bo zaprawdę dodaje uroku.

I przyspieszy korozję :)

konrad85 - |14 Kwi 2015|, 2015 23:02

ford2fast napisał/a:
I przyspieszy korozję

w tym przypadku pod spód nawet baranka można zarzucić i bitgumu na grubo,i tak nie widać ;)

pablo19 - |15 Kwi 2015|, 2015 00:00

Boni napisał/a:
...A nasz był na początku na szprychowych 15" i było bardzo ładnie (o, fotki z imageshack wcięło w moim wątku, muszę podmienić, na razie: http://bs-fleet.clouds-fo...io_Mk1_aka_UFO_ )

Zapomniałeś, że wikipedia przechowuje zdjęcie Twojej Scorupy? http://pl.wikipedia.org/w..._Mk1_GhiaRS.JPG

konrad85 - |15 Kwi 2015|, 2015 00:04

pablo19 napisał/a:
Zapomniałeś, że wikipedia przechowuje zdjęcie Twojej Scorupy? http://pl.wikipedia.org/w..._Mk1_GhiaRS.JPG

google też się trzymają https://www.google.pl/sea...Dg&ved=0CC4QsAQ

jaroz - |15 Kwi 2015|, 2015 11:53

I wtedy wyglądał najładniej...
PiotrekGran - |15 Kwi 2015|, 2015 20:45

Boni napisał/a:
Jack, zakładaj RSa na lato bo zaprawdę dodaje uroku. Moim zdaniem granatowy/ciemnozielony/czarny mk1+RS+fela 16" cossie = miażdży (a dodatkowo +białe kierunki przód+tylne lampy mk2 = miażdy totalnie



Dokładnie tak !
Zapomniałeś tylko o 20mm dystansu na tył ;)

jackdeville - |15 Kwi 2015|, 2015 23:54

No dokładnie, już od zeszłych wakacji takie dystanse siedzą na tylnych piastach mojego auta :)
Boni - |16 Kwi 2015|, 2015 14:13

PiotrekGran napisał/a:

Zapomniałeś tylko o 20mm dystansu na tył ;)


Prawda, zawsze zapominam o ile lepiej wygląda na dystansach; w tzw. życiu też zapomniałem parę razy i w koncu nie założyłem nigdy, a teraz już mi się nie chce.

PiotrekGran - |16 Kwi 2015|, 2015 14:21

A ja założyłem w zeszły weekend, i nadal nie dowierzam jak ten kawałek aluminium potrafi zmienić Scorpio :D
jaroz - |16 Kwi 2015|, 2015 15:57

PiotrekGran napisał/a:
i nadal nie dowierzam jak ten kawałek aluminium potrafi zmienić Scorpio
To wrzuć foto żeby było widać jak ładnie wypełnia nadkola! Może też coś takiego zastosuję!
pader - |16 Kwi 2015|, 2015 17:53

Też bym luknął :P
jackdeville - |16 Kwi 2015|, 2015 20:38

Na piątej stronie mojego wątku są zdjęcia z efektem takiej operacji.
jaroz - |16 Kwi 2015|, 2015 20:45

No jest efekt z tymi dystansami :) A jak to się ma do nadkoli? Nie haczy? Cy piasty, łożyska nie dostały?
jackdeville - |16 Kwi 2015|, 2015 21:04

Ni się nie dzieje. Szpilki mam dłuższe o 18mm. W sumie to na łożyska i piasty nie powinno mieć wpływu.
PiotrekGran - |16 Kwi 2015|, 2015 22:14

U mnie też się nic nie dzieje. Szpilki dłuższe o 20mm.
Opona 225/50/16 siedzi prawie idealnie :D

Struna - |16 Kwi 2015|, 2015 23:56

Cytat:
W sumie to na łożyska i piasty nie powinno mieć wpływu.
ale ma - pomyśl logicznie.
lukas2 - |17 Kwi 2015|, 2015 08:06

A nie zmienia się kąt pochylenia tylnych kół? Bo z fotki to wygląda jakby trochę inaczej stały
jaroz - |17 Kwi 2015|, 2015 09:21

PiotrekGran napisał/a:
Opona 225/50/16
Piotrek, a po co sobie zwiększasz opory toczenia? :)
jaroz - |17 Kwi 2015|, 2015 09:24

Struna napisał/a:
ale ma
też tak uważam (dlatego pytałem stronę wcześniej co z piastami i łożyskami), bo przecież zmienia się długość ramienia w stosunku do środka ciężkości przez co łożysko dostaje naprężenia ekstra, a więc siłą rzeczy szybciej się zużywa. Podobnie jest chyba jak ekstremalnie zmienimy ET by powiększyć rozstaw kół.
jackdeville - |6 Maj 2015|, 2015 22:01

Lato już mi nie straszne! Dzisiaj pojechałem do specjalisty od klimatyzacji samochodowych i scorpio jak zwykle miło mnie zaskoczyło. Po wstępnym przejrzeniu układu zdecydowaliśmy się sprawdzić szczelność azotem, napompowaliśmy 10 barów i po pół godziny zegar nawet nie drgnął. Byłem mega-zaskoczony, bo spodziewałem się jakiegoś wycieku lub niesprawności z powodu nie używania klimatyzacji przez ostatnie 23 lata! Okazało się, że można normalnie wpompować R134a do starego układu pod warunkiem, że nie użyje się oleju dodawanego do R134a, bo właśnie tym się różnią te czynniki (stary ma mineralny, a nowy syntetyczny). Po napełnieniu klima tak zaczęła chłodzić, że musiałem skręcić na 1, bo na 3 zaczynały drętwieć mi ręce na kierownicy :) Jedyny wysiłek włożyłem w wymianę wentylatora przed chłodnicą, bo stary był zacięty. Jedyny minus jest taki, że na wyższych obrotach słychać kompresor, ale jest to pewnie spowodowane jego długim postojem. Mam nadzieje, że po jakimś czasie się rozrusza i troszkę wyciszy, ale to i tak niska cena za chłodne powietrze w kabinie w upalne dni :)
YaKuZ - |6 Maj 2015|, 2015 22:03

nie żebym był świnia ale gdzieś mi się obiło o uszy że 134 wyjada uszczelki R12....Binga trzeba by zapytać :) ale fajnie że działa, ja u siebie też muszę ożywić , tylkow kombi mam już 134a.
Darek_Police - |6 Maj 2015|, 2015 22:17

heh, pewnie bardziej wydajna ta klima w Twoim scorpio, jak mojej mazdzie 2004. Oby wszystko było w porządku.
PiotrekGran - |6 Maj 2015|, 2015 22:19

Pisałem dzisiaj z VIKiem o klimie, bez wsadzenia 2000zł klima będzie ale na krótko... Trochę się zasmuciłem, bo też miałem plan jej ożywienia :)

jaroz napisał/a:
PiotrekGran napisał/a:
Opona 225/50/16
Piotrek, a po co sobie zwiększasz opory toczenia? :)

Teraz mam 205, ale wrócę do 225. W Scorpio spalanie schodzi na drugi plan, a z szerszą oponą, dystansem, czarnymi szybami i czarnym nadwoziem, jest większym bandziorem :-d

jaroz - |7 Maj 2015|, 2015 18:03

i jednocześnie wolniejszym bandziorem :)
PiotrekGran - |7 Maj 2015|, 2015 21:18

Jakoś nie narzekam, rzadko się zdarza, że czegoś nie mogę wyprzedzić :D

Ale nie róbmy już OT tutaj...

jackdeville - |12 Lut 2016|, 2016 09:54

Auto pojawi się w najnowszej serii programu Samochód marzeń - kup i zrób w TVN Turbo, ale niestety już nie ze mną jako właścicielem...
Julek - |12 Lut 2016|, 2016 10:16

no to jednocześnie i fajnie i szkoda :)
jackdeville - |12 Lut 2016|, 2016 10:22

Julek napisał/a:
no to jednocześnie i fajnie i szkoda :)


Nic nie mów.... Brak słów na moją głupotę...

pablo19 - |12 Lut 2016|, 2016 10:25

Trochę go szkoda, ale nie tak bardzo jak landrynkowego :029:
Zysio - |12 Lut 2016|, 2016 10:46

jackdeville napisał/a:
ale niestety już nie ze mną jako właścicielem...


Właśnie Van wczoraj mówił, że auto już do Ciebie nie należy.

YaKuZ - |12 Lut 2016|, 2016 11:25

:P a co tam klimek bedzie robil? Polerke lakieru? :P kiedy mozna sie spodziewac odcinka?
jackdeville - |12 Lut 2016|, 2016 11:30

Pewnie progi, nadkola i może pakiet. Niedługo będę dokładnie wiedział, bo jestem w stałym kontakcie z obecnym właścicielem. Z tego co wiem to w kwietniu mają go robić.
jaroz - |12 Lut 2016|, 2016 15:08

jackdeville napisał/a:
Z tego co wiem to w kwietniu mają go robić
wzięli Scorpio? Cud! Ale widocznie sprawdzili wiązki :P
Zysio - |12 Lut 2016|, 2016 15:18

Akurat o ile wiem, to Scorpio byli dość mocno zainteresowani tym razem.
kat - |12 Lut 2016|, 2016 15:26

ma zdrową podloge i podluznice
ot co

Zysio - |12 Lut 2016|, 2016 15:28

I prądy tam gdzie trzeba i w ilości jakiej trzeba.
pader - |12 Lut 2016|, 2016 16:54

Lata po Warszawie na tych samych blachach, widziałem :v
Maross - |12 Lut 2016|, 2016 17:34

pader napisał/a:
Lata po Warszawie na tych samych blachach, widziałem :v

To gdzie fota w spotkanych na ulicy ? :)

YaKuZ - |12 Lut 2016|, 2016 20:07

ogólnie jest bardzo zdrowym egzemplarzem :) nie prostowanym z rowu
WieSiu - |12 Lut 2016|, 2016 22:24

Już się nie mogę doczekać odcinka, a właścicielem jest ktoś tu znany?
jackdeville - |12 Lut 2016|, 2016 23:46

WieSiu napisał/a:
a właścicielem jest ktoś tu znany?


Z tego co wiem to nie.

pader - |13 Lut 2016|, 2016 11:07

Maross napisał/a:
pader napisał/a:
Lata po Warszawie na tych samych blachach, widziałem :v

To gdzie fota w spotkanych na ulicy ? :)


Nie zrobiłem :)

A więc to ty mi tu reklamę robisz :P dzięki ;)

van - |17 Lut 2016|, 2016 22:53

zapowiedź 9 serii
http://www.tvnturbo.pl/pr...zrob,12732.html
nie napisali że Scorpio będzie w 9 serii ale o Fieście też nie napisali a z tego co wiem do 9 serii idzie 6 czy 7 aut. Ale dowiedziałem się też że casting był od razu też do 10 serii więc może tam trafi.

Darek_Police - |18 Lut 2016|, 2016 12:13

ale w trailerze można zauważyć scorpio na blachach FG :)


Galeria Allegro

mario d - |19 Lut 2016|, 2016 20:56

widać widać
van - |6 Mar 2016|, 2016 20:19

dziś 22.30 na tvn turbo jest trochę o Scorpio
YaKuZ - |6 Mar 2016|, 2016 21:26

dziś był "kasting" pokazany rano i scorpio było i dwa zdania z właścicielem :P klime stwierdził żę jest "wyciek z głowicy" cokolwiek ma na myśli :P i z tyłu silnika :P no i na wstępnie stwierdził " skąd wziąłeś takie ładne Scorpio :) " i było jak pucował łapskiem napis cosworth na silniku :)
Vaux - |6 Mar 2016|, 2016 22:29

van napisał/a:
dziś 22.30 na tvn turbo jest trochę o Scorpio

Właśnie czekam ;)

Darek_Police - |6 Mar 2016|, 2016 23:05

Właśnie widziałem :)
Jankes - |6 Mar 2016|, 2016 23:06

Dokładnie, czekamy na rezultaty prac :)
jaroz - |6 Mar 2016|, 2016 23:48

Właśnie skończyłem oglądać. To nie wiadomo do końca czy będzie kos? :)
PiotrekGran - |7 Mar 2016|, 2016 00:01

Będą 3 fordy.
Scorpio
Fiesta
Taunus

jaroz - |7 Mar 2016|, 2016 12:38

PiotrekGran, ale to pewne? Bo z programu wczoraj to nie wynikało. Ot casting (ja też byłem i co :) ). Jeśli faktycznie będą, to będzie opór Fordów.
Ja już postanowiłem, po dokładnym obejrzeniu wczoraj, że jak mojego zostanie do zrobienia tylko lakier, to opiszę im co zostało zrobione od mojej wizyty u nich i zaporoponuję mój udział. W kosztach lakierowania się zmieszczą :) A może akurat się uda.

bednarowski - |7 Mar 2016|, 2016 12:55

Tak, pewne, co z resztą jest napisane dokładnie w tym temacie...
jaroz - |7 Mar 2016|, 2016 13:25

pablo19, w sumie już by trzeba :) Ale to ponoć złom nad złomy :P co tu pisać

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group