Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Silnik + zasilanie paliwem - Jak wymienic czujnik polozenia walu

gobo007 - |4 Wrz 2007|, 2007 08:12
Temat postu: Jak wymienic czujnik polozenia walu
Witam
Temat niby poruszany na forum, ale nie do konca. Przeczytalem FAQ, spedzilem kilka godzin na czytaniu postow i nie jestem w tym temacie wiele madrzejszy.
Gdzie znajduje sie wlasciwie ten czujnik, ale tak lopatologicznie:) (przod auta, od strony chlodnicy przy kole i pasku, czy od tylu silnika, przy skrzyni biegow)?
Znalazlem takie opis ( http://ford-scorpio.pl/fo...ujnik+polozenia ). Cyt."Czujnik polozenia walu korbowego jest na dole silnika pod kolem pasowym walu"

Czyli jest on z przodu auta?
Wytlumaczcie mi to lopatologicznie - moze macie jakies rysunki, zdjecia?
Z tego rysunku jakos niewiele moge wywnioskowac: http://www.fordscorpio.co.uk/images/2_0connxns.gif

By go wymienic potrzebuje klucze Torx, ale jakie? Jakie jest tam dojscie, jaki rozmiar? Trzeba miec kanal, czy da sie jakos wpelznac pod autko po delikatnym podniesieniu?

Prosze o Wasze pomocne rady:) bo Scorupa cos mi ostatnio zaczela sie buntowac i problemem jest to, ze zimna i przez pierwsze 15 min jazdy jedzie rewelacyjnie, ale pozniej zaczyna mi w czasie jazdy odcinac zaplon:(
Cewki i swiece sa ok, wiazka silnika raczej ok. Czujnik juz w drodze, wiec mam nadzieje, ze to on jest winny.

Dzieki z gory. Pozdrawiam
Piotrek

Stefan - |4 Wrz 2007|, 2007 08:56

Witam! Kolo rozrusznika. :one: Pozdrawiam.Stefan.
Rafał A.(antek) - |6 Wrz 2007|, 2007 01:49

czujnik masz wlasciwie dokladnie nad filtrem oleju
gobo007 - |6 Wrz 2007|, 2007 07:37

Czujnik namierzony i obmierzony:) Wyglada na to, ze jest ok. Kupilem uzywke, bo myslalem, ze to ten element jest uszkodzony, tak wiec bedzie na zapas:) Bez kanalu dostep jest sredni, od gory mam instalacje wtrysku gazu, nawet reki nie wsadze.
Od dolu po podniesieniu auta jakos sie do niego dorwalem, choc wykrecenie go wymagaloby sporego wysilku i mocno elastycznych lapek.
Dzieki za pomoc!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group