Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Wnętrze + klimatyzacja - szybki demontarz glosnikow

DobryZiom - |28 Gru 2004|, 2004 13:23
Temat postu: szybki demontarz glosnikow
Mam pytanie jak najszybciej zdemontowac caly przedni plastki zeby dostac sie do tweeterow w celu wymiany na nowe zeby mozna spokojnie je zainstalowac oraz drugie pytanko czy jest tam dosc miejsca by umiescici tam zwrotnice bo montuje oczywiscie caly zestawik przednie glosniki tweetery i zwrotnice.Kolejny problem czy ma ktos albo montowal wieksze glosniki w przednich drzwiach niz 13 bo jest potrzeba zamontowac tam 16 zeby przyzwoicie gralo:p z gory dzieki yoo
irek - |28 Gru 2004|, 2004 14:58

Hej
No to Cię pocieszę faktem iż trzeba zdemontować całą deskę rodzielczą i o ile do lewgo dostaniesz się poprzez zdemontowane zegary to do prawego nie ma szans bez demontażu deski.

Temat taki też żuciłem kiedyś bo u mnie się spalił właśnie lewy gwizdek :)

Co do miejsca jest tam sporo go więc zwrotnice zamontujesz

DobryZiom - |28 Gru 2004|, 2004 15:08

no to rewelacja pocieszyles mnie:] a ma ktos taka szybka instrukcje jak to najszybciej i najprosciej zdemontowac? i jesze raz ponawiam kwestie glosnikow 16
irek - |28 Gru 2004|, 2004 15:19

Hej

Górna część deski się sciąga w całości wymontuj zegary nawiewy do wnętrza samochodu i spokojnie zrzuć ją. Sama deska ma zaczepy przy szybie więc później jest trochę zabawy aby w nie trafić :)

Co do bocznych głośników to nie wiem ja w swoim tylko zrobiłem modernizację z tyłu i wszystko w sumie pięknie gra

Pozdrówka

zbyszek - |28 Gru 2004|, 2004 16:53

Tylko nie wiadomo z którego roku jest scorpio Zioma. Nie wiem do którego rocznika były deski dzielone. W moim cossim z 92 jest deska niedzielona :roll: . Ale w poprzednim z 89 była dzielona. Morze ktoś wie jak to jest z tymi deskami? W wielorybie też jest chyba niedzielona. Tak więc trzeba się sporo nagimnastykować (chyba) aby ją wyciągnąć. 8)
DobryZiom - |28 Gru 2004|, 2004 18:05

pewnie ze wiadomo hehhehe z 91 roku:] sorki za niedopatrzenie
Edek - |29 Gru 2004|, 2004 03:51

irek napisał/a:

Górna część deski się sciąga w całości wymontuj zegary nawiewy do wnętrza samochodu i spokojnie zrzuć ją. Sama deska ma zaczepy przy szybie więc później jest trochę zabawy aby w nie trafić :)


Aby zdjac deske nie trzeba wymontowywac zegarow, a cala operacja trwa mniej niz 5 minut.
1. Palcami zlapac i wyciagnac listwe od nawiewow (ta od kierownicy w strone pasazera)
2. Odkrecic 4 sruby mocujace plasikowe obramowanie zegarow.
3. Odkrecic chyba 10 srub mocujach deske.
4. Zdjac deske.

Teraz w kwesti instalacji glosnikow.
Mam zamontowane 16 u siebie, ale trzeba bylo wygluszac drzwi matami bitumicznymi, bo zamiast grania glosnikow graly blachy w drzwiach, mimo ze glosniki nie sa wcale ciezkie. Jesli tego nie masz zamiaru robic to lepiej kup sobie dobre 13.
Z montazem glosnikow mozna sobie poradzic stusujac piercienie z plyty MDF cena 19 zl za komplet http://www.powe.pl/panele.html
Etapy ktore trzeba wykonac to:
1. Nawiercic 4 otwory w pierscieniu i umocowac go do blachy.
2. Poszerzyc otwor w drzwiach, zeby glosnik wchodzac nie wadzil (glebokosc glosnika nie moze byc wieksza niz 65 mm bo zawadzi o okno).
3. Poszerzyc otwory w tapicerce zeby zamocowany pierscien przeszedl przez nie (nozykiem)
4. Trzeba bedzie przesunac polke w drzwiach na sam brzeg. (wkrecona na blachowkretach)
5. Wygluszyc matami drzwi.

PS. Jest tylko jedno miejsce na montaz pierscienia, w przeciwnym razie napewno wystapia niepotrzebne komplikacje. Pierwsza sruba mocujaca pierscien musi byc w miejscu w ktorym oryginalnie jest otwor do zamocowania polki. Majac poszerzony ten otwor wkrecic lekko srube, a nastepne 3 otwory robic w takich miejscach zeby pierscien dobrze przylegal do blachy (beda tylko trzy takie miejsca bo blacha jest tam mocno formowana wiec je znajdziesz). Zanim zaczniesz robic te dodatkowe otwory w drzwiach pierscien tak dopasuj zeby przy zamykaniu drzwi nie udezyl o pulpit deski rozdzielczej (obracaj pierscieniem majac juz go zamocowany do pierwszej sruby)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group