Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Allegro + Sklepy internetowe - henrykhans i monstergaraz2 z ALLEGRO

michud - |7 Lut 2007|, 2007 18:50
Temat postu: henrykhans i monstergaraz2 z ALLEGRO
witam,

henrykhans i monstergaraz2 to ta sama osoba na ALLEGRO

dla informacji jak handlowalem z nim na allegro bylo ok, jak zakupilem czesc poza allegro to gosc mnie przekrecil na 50 zl, na poczatku wyslal smieci (zepsute czujki otwarcia drzwi, kazdy wie jak wyglada zlamany na koncu czujnik) obiecal, ze wymieni przy nastepnym zamowieniu. zamowilem silownik otwierania klapy bagaznika (sedan) to wyslal mi na chu.... mi potrzebny amortyzator klapy bagaznika i kolejne 2 zepsute zalegle czujki otwarcia drzwi. Oczywiscie sie upieral ,ze amortyzator otwierania klapy bagaznika to silownik, wiec mu zrobilem wyklad o definicji silownika i amortyzatora ....smieci mu odeslalem i koles nie odzywa sie od dluzszego czasu ....czyli przywlaszczyl sobie pieniadze/towar ....czyli kradziez. Wniosek ..... henrykhans z Raciborza i monstergaraz2 ...to 1 osoba, za razem zlodziej ..... taki grzecznie ulozony .........zlodziej i obraza sie jak ktos sie wkurzy i jego praktyki nazwie zlodziejstwem. A wg mmnie to zlodziejstwo.

Jak tylko ktos po tym ostrzezeniu czegos od niego nie kupi to bede wdzieczny.

mmmk - |7 Lut 2007|, 2007 18:56

to nic nie daje... ja zaczalem o nim pisac jak mi sprzedal smieci a inni u niego kupuja i sobie chwala... i tak jest od kilku juz chyba lat... tylko czemu ja na allegro to od kilku lat mmmk123 a on w tym czasie juz minimum 4 przemiany mial :?
Kevin Xy - |7 Lut 2007|, 2007 18:59

ten koles od dawna u mnie na widelcu
michud - |7 Lut 2007|, 2007 20:43

moze i nic nie daje, ale jak widac czasem ludzie czytaja posty i moze warto co jakis czas przypominac .... poprzednio jak byl temat o oszustach na allegro to ludzie go zasypali spamem o amortyzatorach ...moze warto zrobic dzial na forum gdzie sie w temacie podaje nick sprzedawcy/oszusta a w tresci jak w balona robi, a nie ,ze na kazdym temacie jest wszystko .... co admini na to ?? ...tylko trzeba by ze spamu czysc
irek - |7 Lut 2007|, 2007 20:48

nie dośc że w huja leci to jeszcze drogo ma , za byle gówno wali takie ceny że szok.
Ciężko do niego pojechac i nie chce części pokazać w tym swoim Rudniku. Wszystkie części zwoźi do Raciborza i jego zona sprzedaje.

Wogóle kurde dziwny koleś

waldasol - |7 Lut 2007|, 2007 20:56

może gościu juchcone fury tnie?? i nie chce pokazać co i jak :evil:
Stefan - |7 Lut 2007|, 2007 20:58

Witam! Jedni chwala inni gania....
irek napisał/a:
nie dośc że w huja leci to jeszcze drogo ma , za byle gówno wali takie ceny że szok
-ceny to podobno uzgadnia.
michud napisał/a:
warto zrobic dzial na forum gdzie sie w temacie podaje nick sprzedawcy/oszusta a w tresci jak w balona robi
-jest taki dzial gdzie sa szroty sklepy itd.a Prawda wyglada tak ze pracuje pan w Passau o ile pamietam niemieckiego prawie nie zna a z polskim ma powazne problemy.Czemu sie zatem dziwic ze przysyla cos innego?Zycie. :one: Pozdrawiam.Stefan.
irek - |7 Lut 2007|, 2007 21:04

za to jego żona niemieckim zaciaga :) byłem raz tam u niej, zresztą chyba wsiądnę do auta i se pojade do tego rudnika bo to zaraz za Raciborzem, a ja w Raciborzu pracuję
Stefan - |7 Lut 2007|, 2007 21:45

Witam! Obic pojedziesz? Teraz wszysscy tacy nieslowni.....Nie to co kiedys!:-d :-d :-d :-d :P :one: Pozdrawiam.Stefan.
irek - |7 Lut 2007|, 2007 22:15

Stefan napisał/a:
Obic pojedziesz? Teraz wszysscy tacy nieslowni.....Nie to co kiedys


no trza teren rozeznać

niestety to juz nie te czasy gdzie się ryło ztłukło i było git, teraz źle sie odezwiesz i juz możesz trafic pod sąd :)
teraz trza bez świadków lub kolegów z ukrainy podesłać

paul25r - |7 Lut 2007|, 2007 22:20

Kupiłem od tego gościa lampe tylna (od scorpio 97) po okazyjnej cenie 70+przesyłka. W okolicach Wa-wy ceny był w granicach 120-180 za sztukę. Zadzwoniłem powiedział że ma, wybrałem kup teraz i wysłałem maila z danymi. Zaraz okazało się że chwilowo nie ma, ale obiecał że będzie. I faktycznie przysłał, prawie jak nówka, nawet żarówki były w środku(co też pare złoty kosztuje). Ale od tamtej pory gościa unikam. :027:
tomicobra - |8 Lut 2007|, 2007 14:52

A ja kupilem u niego amory , paczka szybko przyszla, ladnie zapakowane amory mialy byc w dobrym stanie i w takim sa:) ciezko chodza i wszystko glancus.

Ja tam akurat moge powiedziec ze wszystko OK

[ Dodano: 2007-02-08, 14:52 ]
aha zalatwialem to poza allegro

Michal2110 - |8 Lut 2007|, 2007 17:34

Kupowalem u typa jakies tam pierdoly. Juz nie pamietam nawet co wzialem. Ogolnie bardzo zadowolony bylem z transakcji...

sam duzo sprzedaje przez Alle i powiem Wam nie jest wszystko takie czarne/biale.

tomicobra - |8 Lut 2007|, 2007 17:53

Ja mialem klape od niego kupic i sie pytalem w jakim stanie jest i powiedziala babka ze szpachlowana i po prostowaniu. To zrezygnowalem ale fakt cena byla 80zl... do wieloryba sedan.

Wiec ja tam nie moge nic zlego na nich powiedziec.

zbyszek - |8 Lut 2007|, 2007 21:25

Ja kupiłem też u nich kilka rzeczy, (chyba większość poza allegro) i jestem zadowolony, zawsze było szybko, i części takie jak zamawiałem. Nie mogę na nich narzekać.
CORS - |27 Mar 2007|, 2007 21:45

Stefan,
Poszukuję pilnie głowicy do wieloryba 97 2,0 8V
CORS Piotr Adamowicz

Stefan - |27 Mar 2007|, 2007 22:11

Witam! Taka glowice dostaniesz bez problemu u kol.Waski. :one: Pozdrawiam.Stefan.
CORS - |3 Kwi 2007|, 2007 19:52

Dzięki, już mam i jutro wymieniam. Oczywiście jest po kontroli.
BC_Leszcz - |24 Maj 2007|, 2007 23:03

Dorzucę swoje trzy grosze: kiedyś trochę gratów od henrykahansa kupiłem ... oczywiście dałem się orżnąć jak mały jasio ...

mianowicie kupiłem od niego wiązkę elektryczną - w rozmowie telefonicznej (kilka razy pytałem dla pewności) potwierdził że sprzeda mi KOMPLETNĄ wiązkę elektryczną auta cyt.: "wszystko, każdy kabelek jaki jest w aucie" no i przyszedł karton poplątanych kabli .... wszystko rozsupłałem i mało mnie (cenzura) szlag nie trafi (cenzura) jego mać: nie było wiązki silnika (brakowało też kilka innych gratek: wiązki tempomatu, grzanych foteli, wiązek z drzwi)

Jak zadzwoniłem ponownie to powiedział że "wiązka silnika to nie jest wiązka elektryczna auta i jest w komplecie z silnikiem"

Nic dziwnego że "kompletna wiązka auta" była taka tania - po cholerę komu kable z kabiny ?

Jak dla mnie oszust, złodziej i naciągacz. Jak kupować u niego to tylko przez allegro i konkretne części - nigdy przez telefon poza allegro.


Połowa rzeczy które sprzedaje to nie ma (znowu sprawdzałem tydzień temu jak szukałem zacisku hamulcowego - wystawił aukcję z opisem że ma do wszystkich modeli, ale do coswortha nie ma)

Stefan - |24 Maj 2007|, 2007 23:23

Witam! Nawet jezeli kupisz na aledrogo to i tak moze przewalkowac.Takim zyje sie najlepiej. :one: Pozdrawiam.Stefan.
mmmk - |25 Maj 2007|, 2007 06:48

jakby byl uczciwy na allegro to by nie mial juz 3 albo i dalszego nicka
tomicobra - |25 Maj 2007|, 2007 08:22

Niektorzi nawet co dobrze handluja to maja kilka nikcow, mi sie ogolnie udsalo amory kupic od niego dobre, ale ostatnio widzialem jego aukcje z wydechem calym .Dzwonie i mowie ze taki potrzebuje ale stan inny ,a on mi wciska ze ten jest idealny jak na zdjeciu widzialem ze z srodkowego tlumika cala oslona odleciala. Trzeba uwazac na tego kretacza
mario - |25 Maj 2007|, 2007 10:55

Ja kupiłem od niego tylni zacisk hamulcowy. Miał byc sprawny i kompletny. Jak przyszedł to był cały zardzewiały( tłoczka sie ruszyć nie dało) i w dodatku bez mechanizmu od hamulca ręcznego. Szkoda słów na tego gościa.
tomicobra - |26 Maj 2007|, 2007 02:22

konta henrykhans i monstergarage zostaly zawieszone, nowe jego konto to beatka11112
Kevin Xy - |26 Maj 2007|, 2007 11:08

ku przestrodze
tomicobra - |26 Maj 2007|, 2007 13:08

Kurde ma wlasnie jedna rzecz ktora potrzebuje, na fotce wyglada wmiare. Napsize zeby wyslal wiecej fot w duzo lepszej jakosci jak sie nei zgodza to niech WYpadaja . Sie boje jednak cos kupic od nich
mmmk - |26 Maj 2007|, 2007 17:18

wedlug mnie on nie umie zrobic dobrej jakosci fot bo zawsze ma takie po 2 kb i pixele wielkosci telefonu komorkowego no ale jak sie nie boisz to probuj.
Stefan - |26 Maj 2007|, 2007 17:39

Witam! Ja nie wierze zeby tylko ten sprzedawca byl w posiadaniu interesujacej kolege czesci.Na Forum jest tylu zaufanych sprzedawcow u ktorych napewno mozna to znalezc.Chyba ze kolega jest zwolennikiem loteri. :one: Pozdrawiam.Stefan.
Miszcz - |26 Maj 2007|, 2007 17:42

Stefan napisał/a:
Chyba ze kolega jest zwolennikiem loteri.

Doskonale sprawdza się tutaj powiedzenie: "Nie grasz, nie wygrasz" :one:

mariusz_technik - |26 Maj 2007|, 2007 17:47

albo ''zagrales i przegrales"" ;)
mmmk - |26 Maj 2007|, 2007 17:48

sa posty kupie na ktore nikt nie odpowiada...

[ Dodano: 2007-05-26, 17:50 ]
wiec zostaje allegro. a niestety tez czesto tylko w rybniku jest to czego potrzebuje ale ja go nie lubie wiec od niego nic nie kupuje. nawet kobieta od ktorej kupilemn CB radio (wlascicielka sklepu) tez ma scorpio i 1 negatywa na allegro od niego jako zemste za negatywa ktorego ona mu wystawila

tomicobra - |26 Maj 2007|, 2007 21:18

Stefan ja juz wiem dlaczego czasami wkur wkurzasz ludzi, szukam tlumika nikogo nie moge sie doprosic nikt nie ma ,a jak ma to gorsze gowno od mojego. Na gieldzie kupilem klape z znaczkiem zamkiem tylko tyle ze czarna i ma kilka drobnych rysek za 100zl a na forum 180 zl waski mi zaproponowal najtaniej a jak chcialem cene potargowac to odpowiedz byla taka ze mu sie za mniej pakowac nie oplaca. Rozumiem go. Wiec stefan nie pierdziel mi tutaj farmazonow. Jak ktos ma tlumik srodkowy ktory caly nie jest w kolorze korozji oslona nie odpada ,biore z miejsca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rafał A.(antek) - |26 Maj 2007|, 2007 22:22

ty ja juz dla ciebie cos wykrecalem to si enie odezwales, aneta tez chyba wiec... moze wiecej zdecydowania pzy zakupach.

PS a te pare zł wiecej to wlasnie ta gwarancja ze towar jest ok

tomicobra - |26 Maj 2007|, 2007 22:54

Rafał A.(antek) napisał/a:
ty ja juz dla ciebie cos wykrecalem to si enie odezwales, aneta tez chyba wiec... moze wiecej zdecydowania pzy zakupach.

PS a te pare zł wiecej to wlasnie ta gwarancja ze towar jest ok


No zaproponowala caly zardzewialy i zaraz z gory pisala ze jest to zlom i caly odda za 50zl moze do czegos to sie jeszcze przyda. Wiec sory nie rozumiem Ciebie. Zdecydowanie polega na braniu byle gowna za byle jaka cene??



tak wszystko wygladalo , aneta zaraz mnie o tym uprzedzila. wiec chyba nie dziwne ze zrezygnowalem

Stefan - |26 Maj 2007|, 2007 23:59

Witam!
tomicobra napisał/a:
aneta zaraz mnie o tym uprzedzila
-Na aledrogo czesto nie uprzedzaja.Tu kolezanka przyslala rzeczywista fotografie zeby nie naciagac na koszty.A ilu kolegow obejrzalo ladne zdjecia i dostalo(zaplacilo za) zlom?
Rafał A.(antek) napisał/a:
te pare zł wiecej to wlasnie ta gwarancja ze towar jest ok
- i kolega od ktorego kupisz nie zmieni nagle nicka po pobraniu kasy.
tomicobra napisał/a:
Stefan ja juz wiem dlaczego czasami wkur wkurzasz ludzi, szukam tlumika nikogo nie moge sie doprosic
-do mnie sie nie zwracales.
mmmk napisał/a:
kupie na ktore nikt nie odpowiada
-Nie zawsze wszystko "jest na skladzie".Odswiezyc za tydzien moze bedzie.
mmmk napisał/a:
negatywa na allegro od niego jako zemste za negatywa ktorego ona mu wystawila
-tu raczej sie wszyscy znamy. :one: Pozdrawiam.Stefan.
tomicobra - |27 Maj 2007|, 2007 00:02

Stefan zeby m isie oplacalo od Ciebie wziasc to bys musial sie zmiesci w 50 euro razem z przesylka. To zwradcam sie do Ciebie ile chcesz za tlumik
Stefan - |27 Maj 2007|, 2007 00:37

Witam! W przyszlym tygodniu bede rozbieral nastepnego i odpowiem.Ile kosztuje przesylka krajowa? :one: Pozdrawiam.Stefan.
BC_Leszcz - |28 Maj 2007|, 2007 11:19

50 euro ??? No to sorry, szukasz wydechu na 200zł ???

Problem z wydechem do Scorpio jest taki, ze już nie ma z czego demontować, nie ma nowych Scorpio, wszystkie mają po naście lat i wydechy w nich to szroty mniej lub bardziej. Kupisz używany, założysz, będzie tak samo albo niewiele lepiej.

Ja uważam że na wydech to trzeba wydać co najmniej 1500zł i to trzeba ile się przy tym nachodzić i naszukać !

Jak ludzie piszą że za 1000zł zrobią kompletny wydech do coswortha to ja pytam tylko o adres i telefon i na tym się przechwałki kończą, zaraz sie okazuje że to wujek, szwagier itd za free zrobił ale przysiągł ze już nigdy więcej ...

Struna - |28 Maj 2007|, 2007 11:32

BC_Leszcz napisał/a:
Jak ludzie piszą że za 1000zł zrobią kompletny wydech do coswortha to ja pytam tylko o adres i telefon i na tym się przechwałki kończą,
ja nadal potwierdzam, że u mnie jesteś to w stanie za tyle zrobić z tym, że nie będą to oryginały a np. przelotówka będzie dorobiona.
Lukruś - |28 Maj 2007|, 2007 11:34

BC_Leszcz napisał/a:
Jak ludzie piszą że za 1000zł zrobią kompletny wydech do coswortha to ja pytam tylko o adres i telefon i na tym się przechwałki kończą, zaraz sie okazuje że to wujek, szwagier itd za free zrobił ale przysiągł ze już nigdy więcej ...


dokładnie albo układ jest z tłumików od przypadkowych autek pospawany co 20 cm . Też powoli zaczynam sie rozgladać ale takie bardziej firmowe to ponizej 2000 to chyba nie ma .
Nie wspominając o tłumikach z kwasówki itp bo to już całkiem kosmos.

Struna - |28 Maj 2007|, 2007 11:38

w zasadzie największy problem jest chyba z przelotówką bo te dwa baniaki to w sumie są takie jak w 2.9 tyle że dwa a nie jeden :)
tomicobra - |28 Maj 2007|, 2007 12:26

Jeazeli auto jezdzi na trasach to wydechy bedzie mialo w stanie perfectum.

powiedz mi ile Ty bys chcial za jedna puszeczke srodkowego wydechu uzywana?? 1000zl ????

Sa takie wyjscia albo wydac kolo 10tys i kupic wydech w ASO , mozna kupic nowe zamienniki i wydac na to kolo 2500zl

Mozna rowniez kupic nowe zamienniki ktore po roku bedzie trzeba wymieniac.

Dlatego chce kupic taki ktory jeszcze nie pierdzi, krawedzie zabezpieczyc, blacha aluminium poprawic oslone i wszystko.

Niestety ten srodkowy tlumik jest tak narazony na walniecia ze kupie taki nowy zamiennik ktory w reku sie gniecie i go rozwalic zxaraz

BC_Leszcz - |29 Maj 2007|, 2007 11:36

Struna napisał/a:
w zasadzie największy problem jest chyba z przelotówką bo te dwa baniaki to w sumie są takie jak w 2.9 tyle że dwa a nie jeden :)


przelotówkę trzeba z czegoś dopasować to 1
2 to że potrzebujesz aż dwa wydechy do 2.9 żeby mieć te dwa baniaki
nikt do tego nie wspomina o katalizatorach, gdzie u mnie akurat wydech najbardziej "pierdzi"
a słowo "kompletny" rozumiem dosłownie - czyli + 2 katy - patrz cyt:

BC_Leszcz napisał/a:
Jak ludzie piszą że za 1000zł zrobią kompletny wydech do coswortha to ja pytam tylko o adres i telefon


no więc środkowy + końcowy, kombinowany czyli zespawany z kilku za 1tys zrobisz, ale bez katów, więc chyba kupno zamienika wydaje się być sensowne (bosal, walker itp.)

wydechu pefectum nie znajdziesz, bo nie ma aut co jeżdżą tylko po trasie (a najlepiej w arabi saudyjskiej gdzie soli w zimę nie ma na drodze ...)

kupowanie używek to rzeźba na krótki czas i dlatego niestety wydech to bolączka coswortha

Struna - |29 Maj 2007|, 2007 15:49

BC_Leszcz napisał/a:
+ 2 katy
no o ile komuś na katach zależy :) bo mnie jakoś niespecjalnie :)
marcys - |30 Maj 2007|, 2007 12:23

a kto katy dzisiaj kupuje zwlaszcza jak na LPG smiga.
Struna - |30 Maj 2007|, 2007 13:30

marcys napisał/a:
a kto katy dzisiaj kupuje zwlaszcza jak na LPG smiga.
z pewnością są i tacy :)
orkh1 - |17 Gru 2007|, 2007 10:13

upsss
oba konta zawieszone :027:

Zysio - |17 Gru 2007|, 2007 10:18

teraz kolejne konto:

mercedes-ford

Stefen - |17 Gru 2007|, 2007 15:02

orkh1 napisał/a:
upsss
oba konta zawieszone :027:


A co Bartek, kupiłeś coś od tego oszusta??

orkh1 - |17 Gru 2007|, 2007 21:50

Stefen napisał/a:
A co Bartek, kupiłeś coś od tego oszusta??

nie, na szczęście nic od niego nie kupiłem a Zysio, zdążył znaleźć jego nowe wcielenie przede mną - tak po prostu w ramach ostrzeżenia :-d

Stefen - |18 Gru 2007|, 2007 07:14

Czasami ten koleś ma części fajne i dość tanie ale z przesyłka wyjdzie mnie to samo jakbym pojechał do Gorjana a tam wiem ze cześć mam sprawdzona i mogę ją podmienić itp.
slawektg - |19 Gru 2007|, 2007 20:12

Kiedys kupilem od niego ,niestety poza alledro komplet foteli.porazka.pomieszane,kombi-sedan rozne materialy,mialy byc grzane,a nie byly i w koncu DHL,ktory skasowal 300pln za przesylke,na co sie nie umawialem.gosc sie wykrecil sianem,mial wymienic i kupa.żulik i tyle.
Rychol - |30 Gru 2007|, 2007 17:18

Potwierdzam teraz ma konto mercedes-ford, kupiłem u niego hak do wieloryba, pisze że ten ze zdjęcia (wygląd super) http://allegro.pl/item285...8_oryginal.html
ale widząc wasze posty postanowiłem odebrać osobiście pomimo 67km, jak będzie opiszę, na wszelki wypadek wezmę ze sobą "klamkę" 9mm :560:

lewy - |31 Gru 2007|, 2008 10:01

jak posiadalem scorpio kupilem u niego wiazke silnika do wieloryba 2,0 8v - miala byc w dobrym stanie itp
kupilem poza allegro bo na szybkiego i tyle - fakt ze dostalem na drugi dzien calkiem rano
wiazka przyszla w stanie gorszym niz moja - posiadala chyba ze 2 km tasmy izolacyjnej - gumowej i papierowej na przemian - miala 3 inne i nie pasujace wtyczki
zwrot oczywiscie wysylka na moj koszt i wymieniaja mi na regenerowana z wysylkami na moj koszt.
wiec majac druga wiazke samemu zrobilem nowe kable i jak nowka

unikajcie tego oszusta

Rafał A.(antek) - |4 Sty 2008|, 2008 00:37

Rychol napisał/a:
kupiłem u niego hak do wieloryba,

a prosciej bylo od kolegi z forum, dostal bys pewnien towar kmpletny i w dodatku wypinke brinka :) sliczna ze wszystkimi blaszkami i wzmocnieniami, a nie stalke :)

Rychol - |4 Sty 2008|, 2008 17:47

Rafał A.(antek) napisał/a:
Rychol napisał/a:
kupiłem u niego hak do wieloryba,

a prosciej bylo od kolegi z forum, dostal bys pewnien towar kmpletny i w dodatku wypinke brinka :) sliczna ze wszystkimi blaszkami i wzmocnieniami, a nie stalke :)


A jakieś bliższe namiary, tamtego jeszcze nie odebrałem, zawsze coś mogę wykręcić :-d :592:
chodzi Ci może o ten http://www.allegro.pl/ite...l_wypinany.html lub ten http://www.allegro.pl/ite..._kompletny.html

Stefen - |4 Sty 2008|, 2008 20:15

http://www.allegro.pl/ite...l_wypinany.html
ten to naszego ZZTOP2

http://www.allegro.pl/ite..._kompletny.html

a ten , kolesia którego znam i polecam

Rychol - |4 Sty 2008|, 2008 20:21

Zobaczymy co odpowie lub podpowie mi Rafał A.(antek) :)
Rychol - |4 Sty 2008|, 2008 21:28

A tak z własnego doświadczenia, to lepiej jeździć z hakiem, zawsze jakaś ochrona zderzaka, nawet w maluchu miałem i jeden się na nim powiesił to mu pusty oczodół został :rofl:
Kevin Xy - |4 Sty 2008|, 2008 22:51

Stefen dostal w hak, zapytaj jak fajnie
Zysio - |4 Sty 2008|, 2008 22:52

Właśnie o ile pamiętam to Stefen w hak nie zarobił, tylko uderzenie prawą stroną poszło.
Rychol - |4 Sty 2008|, 2008 22:55

Może akurat nie ten temat, ale kiedyś opiszę jak załatwić wariata na drodze, gdy się ma hak i CB :690:
Rafał A.(antek) - |5 Sty 2008|, 2008 00:26

Mialem namysli siebie :P ale spoko od zztopa tez mozesz brac. Ja mam taki sam jak on chba brinka
Rafał A.(antek) - |5 Sty 2008|, 2008 00:27

Rychol napisał/a:
Może akurat nie ten temat, ale kiedyś opiszę jak załatwić wariata na drodze, gdy się ma hak i CB

no napisz :)

A Hak jest any przy delikatnych stluczkach. Przy wiekszych niestety masakrycznie ciagnie pas i podluznice, dach i podloge, gdzie normalnie poszedl by tylko zderzak i pas

tomicobra - |5 Sty 2008|, 2008 02:54

Od zztopa i waskiego polecam.
Stefen - |5 Sty 2008|, 2008 08:12

Kevin Xy napisał/a:
Stefen dostal w hak, zapytaj jak fajnie


jesli chodzi o mk1 to nie dostałem w hak tylko w prawą strone gdzie z zewnątrz na pierwszy rzut oka był uszkodzony tylko zderzak i lampa a po dokładniejszych oględzinach okazało się ze drzwi tylne od strony pasażera zaszły na błotnik. Z hakiem miałem jeszcze jedna przygodę w Siedlcach miałem wtedy W124 stałem na swiatłach i nagle koles wjechał mi w tyłek on w nowiusieńkiej borze miał rozwalony cały przód a ja tylko maluteńkie ryski na zderzaku bo wszystko poszło w hak

Rychol - |12 Sty 2008|, 2008 15:06

Odebrałem dzisiaj hak od mercedes-ford z Raciborza, jechałem wojowniczo nastawiony, a tu kicha gość mi daje hak "Bosal" w idealnym stanie z wypinaną kulą z nierdzewki, z wszystkimi pełnosprawnymi wtykami, komplet śrub i blach, dedykowany pod scorpio kombi 96 wzwyż plus instrukcja montażu (też oryginał). Cóż miałem zrobić uszy położyłem po sobie podziękowałem i niestety komentarz pozytywny ;(
maross442 - |12 Sty 2008|, 2008 15:18

bo odbiór osobisty więc dał co miał dać - ciekawe czy to samo co zamówiłeś znalazłbyś w paczce :)
Rychol - |12 Sty 2008|, 2008 19:33

Myślę że jak ktoś blisko mieszka to nie oszuka, ale jak na drugim końcu polski to na :): pewno wyśle złom
maross442 - |12 Sty 2008|, 2008 20:02

Rychol napisał/a:
Myślę że jak ktoś blisko mieszka to nie oszuka,

no ba bo istnieje taka możliwość że rozwścieczony kupujący odwiedzi delikwenta z kolegami na krótką "rozmowę" ;)

maross442 - |12 Sty 2008|, 2008 22:43

Speedo napisał/a:
z tego co wiem to kolega mercedes-ford alias inne nazwy umawia sie z kupujacymi "w polu" zeby na trop nie naprowadzic, prawda Rychol ?

jak to grubszy cwaniaczek to do domu przecież nie zaprowadzi , neutralnie raczej chyba wolą sie spotykać , nie mam zaufania do takich .... przyjedziesz po towar po gębie dostaniesz , kasę ci skroi i tyle tego

Pershing - |12 Sty 2008|, 2008 23:06

maross442 napisał/a:
przyjedziesz po towar po gębie dostaniesz , kasę ci skroi i tyle tego


Jak jade na jakis niepewny wypad to zabieram ze soba kumpla. Koles mojej postury, jak zobacza dwoch klocow wyłaniajacych sie z fury to odechciewa sie wszelakich wałkow, a i negocjacje cenowe łatwiejsze... :P

irek - |12 Sty 2008|, 2008 23:20

ten cały heniu raczej nie zaprasza do siebie jak juz to do żony w Raciborzu w takiej kamienicy :)

ale gdzie ma dziuple to wiem wioska za Raciborzem

pablo19 - |12 Sty 2008|, 2008 23:28

Pershing napisał/a:
... zabieram ze soba kumpla....

Jakie pseudo? :p

Vaux - |12 Sty 2008|, 2008 23:34

pablo19 napisał/a:
Pershing napisał/a:
... zabieram ze soba kumpla....

Jakie pseudo?


Ja myślę że lepiej i bezpieczniej nie wiedzieć ;)

Miszcz - |12 Sty 2008|, 2008 23:36

pablo19 napisał/a:
Pershing napisał/a:
... zabieram ze soba kumpla....

Jakie pseudo? :p

Pewnie "Przemawiającopięstny" albo cos takiego :wink:

Pershing - |12 Sty 2008|, 2008 23:39

Miszcz napisał/a:
Pewnie "Przemawiającopięstny" albo cos takiego


A to swoja droga. Obok siedzenia kierowcy woże "tlumacza przysiegłego" :P

maross442 - |13 Sty 2008|, 2008 00:52

Pershing napisał/a:
ak jade na jakis niepewny wypad to zabieram ze soba kumpla. Koles mojej postury, jak zobacza dwoch klocow wyłaniajacych sie z fury to odechciewa sie wszelakich wałkow, a i negocjacje cenowe łatwiejsze... :P

ano :)

Struna - |13 Sty 2008|, 2008 11:09

Pershing napisał/a:
Jak jade na jakis niepewny wypad to zabieram ze soba kumpla. Koles mojej postury,
jakby Cię ktos widział to by i może wiedział o jakiej posturze mowa :)
Rychol - |13 Sty 2008|, 2008 13:50

Speedo napisał/a:
z tego co wiem to kolega mercedes-ford alias inne nazwy umawia sie z kupujacymi "w polu" zeby na trop nie naprowadzic, prawda Rychol ?


Więc o dziwo zadzwoniłem i Pani mi podała adres warsztatu Racibórz ul. Ocicka 163,(totalne zadupie) faktycznie warsztat duży z trzema bramami i kanałami, bałagan totalny, ale podejrzewam, że celowo poprzekładane części prawie idealne ze złomem, obok drugi warsztat, ale tam nie wpuszcza nikogo, jak wchodzi to tylko tak uchyla drzwi by się przecisnąć i zaraz za sobą zamyka, tam chyba ciepłe furki rozkręcają :695: Jest tam na tym terenie kilka małych firm i mała stacja benzynowa, jak wjechałem to towarzystwo patrzyło się bardzo nieufnie, ale wyjechałem w całości.

irek - |13 Sty 2008|, 2008 18:24

Rychol napisał/a:
tam chyba ciepłe furki rozkręcają :695:


hmm na ocicach powiadasz :)

Dziuplę ma w Rudniku taka mała wioska za Raciborzem

pablo19 - |13 Sty 2008|, 2008 19:26

Rychol napisał/a:
... jak wjechałem to towarzystwo patrzyło się bardzo nieufnie, ale wyjechałem w całości.

pewnie myśleli, że przyjechałeś oddać furkę na rozbiórkę ;)

Pershing - |13 Sty 2008|, 2008 22:37

pablo19 napisał/a:
pewnie myśleli, że przyjechałeś oddać furkę na rozbiórkę


Z Bosch-em sie tam jakis nie krecil ? ;)

Stefen - |14 Sty 2008|, 2008 07:59

ten koleś to chyba ten sam co mercedes-ford http://moto.allegro.pl/show_user.php?uid=6895082
ptaku - |14 Sty 2008|, 2008 08:02

TAK , przez pewien czas nawet jego kobitka sprzedawla na Allegro też pod swoim nickiem :neutral:
Stefen - |14 Sty 2008|, 2008 08:05

kurcze, ma tanio kierownice z przełącznikami tempomatu, a moje sa uszkodzone bym kupił ale wiadomo co dostane...
Rychol - |14 Sty 2008|, 2008 08:10

to można łatwo sprawdzić czy to ten sam gościu, niech ktoś napisze do niego emaila, on ma outlooka w wersji niemieckiej i jak odpisuje to nawet papeteria jest w języku niemieckim :?
Gruber - |14 Sty 2008|, 2008 21:02

Fotele od niego kupiłem i nie narzekałem. Jakis niefart macie.
Stefen - |14 Sty 2008|, 2008 21:04

czyli mówisz brać ta kiere, niech wyśle za pobraniem, może Ktoś ma przełączniki od tempomatu mogą być niesprawne chodzi o samą obudowę
Rafał A.(antek) - |15 Sty 2008|, 2008 01:11

Stefen, a ktre przyciski potrzebujesz?
Gasnica - |15 Sty 2008|, 2008 01:19

Struna napisał/a:
Pershing napisał/a:
Jak jade na jakis niepewny wypad to zabieram ze soba kumpla. Koles mojej postury,
jakby Cię ktos widział to by i może wiedział o jakiej posturze mowa :)



Pershing Może jakąś fotkę zażucisz. Tyle się mówi o Twojej posturze

Stefen - |15 Sty 2008|, 2008 06:02

Rafał A.(antek) napisał/a:
Stefen, a ktre przyciski potrzebujesz?


no te co są na kierownicy, mogą byc tez od anglika, chodzi mi o samą obudowę bo moje mają wyłamane po jednym zaczepie.

Pershing - |15 Sty 2008|, 2008 09:52

Gasnica napisał/a:
Pershing Może jakąś fotkę zażucisz. Tyle się mówi o Twojej posturze


http://bestuff.com/images...owski-33767.jpg

PS. Tylko nie mow nikomu :P ;)

Gasnica - |15 Sty 2008|, 2008 22:18

Rafał A.(antek) napisał/a:
Rychol napisał/a:
Może akurat nie ten temat, ale kiedyś opiszę jak załatwić wariata na drodze, gdy się ma hak i CB

no napisz :)

A Hak jest any przy delikatnych stluczkach. Przy wiekszych niestety masakrycznie ciagnie pas i podluznice, dach i podloge, gdzie normalnie poszedl by tylko zderzak i pas




Właśnie godzinę temu dostałem w hak. Kolo nie wyhamował na światłach. Leciutko mnie puknął. U mnie brak śladów u niego ładnie wyprofilowany dołek w tablicy rejestracyjnej no i oczywiście zderzak.

Dzięki temu że mam hak zaoszczędziłem sobie problemów z lataniem po serwisach itp.

Gasnica - |15 Sty 2008|, 2008 22:19

Pershing napisał/a:
Gasnica napisał/a:
Pershing Może jakąś fotkę zażucisz. Tyle się mówi o Twojej posturze


http://bestuff.com/images...owski-33767.jpg

PS. Tylko nie mow nikomu :P ;)



Eeee... no to ja przecież :)

Zysio - |22 Lut 2008|, 2008 21:34

Gościu się wziął za regenerację wiązek, więc na to też warto by było uważać...

http://moto.allegro.pl/it...io_1995_98.html

Pershing - |22 Lut 2008|, 2008 22:29

Normalnie czlowiek orkiestra... pierze, tanczy, recytuje...
Rafał A.(antek) - |22 Lut 2008|, 2008 22:42

Szmiciu kupił od niego :) opisywal jak byla beznadziejna.
mariusz_technik - |27 Lut 2008|, 2008 12:39

Pershing napisał/a:
http://bestuff.com/images...owski-33767.jpg


Ostatnio widziałem tego gościa w tv, jak podnosił ciężary, kurde ma siłe :P

Seba - |28 Lut 2008|, 2008 20:09

Kupilem od niego na samym poczatku posiadania scorpio wydech srodkowy i koncowy do cossa - stan prawie idealny ,koncoweczka sie blyszczy jak nowa . Bylem zadowolony z zakupu.
tomicobra - |28 Lut 2008|, 2008 20:48

Seba napisał/a:
Kupilem od niego na samym poczatku posiadania scorpio wydech srodkowy i koncowy do cossa - stan prawie idealny ,koncoweczka sie blyszczy jak nowa . Bylem zadowolony z zakupu.


ja zanabylem amorki i tez byly ok. Lecz pozniej planowalem wydech i dobrze ze nie kupilem bo szmelc niesamowity to byl. Ogolnie ja juz nic wiecej od niego nie kupie bo:
-jest problemem zrobienie dodatkowych zdjec , ogolnie zdjecia sa lipne i tragiczne.
- Sprzedawanie zlomu i pisanie idealny stan, fotel caly wytarty przetarty zarwany , wygniecony wymeczony a stan niby idealny. Tak samo kierownice...

omeganiol531 - |19 Maj 2008|, 2008 01:20

Kupowałem od niego jakieś 2-3 lata temu przez allegro jako był pod henrykhans transakcje i towar wmiare bezproblemowo na 4 amortyzatory za 200zł kpl 1 był wyciekły, za to zamiast siłowników maski przysłał mi od klapy szybko siadły.

Ostatnio zamówiłem fotel kierowcy skontaktowałem sie przed tranzakcja i okręslił na bdb taki jak opisałem zresztą było zdjecie. Powiedziałem że zalicytuje. Wylicytowałem i zadzwoniłem następnego dnia na ich magazyn wsprawie fotela zapytać się czy ma on pokrętło. A na to ze wysłali go i nie wie gdzie.
Zadzwoniłem do tej babki na sklep. Strasznie podejrzany głos. Okazało sie że wysłali go mimo ze nie potwierdziłem mailem ani telefonem. Chciała podbić cene o 30zł, po chwili dowiaduje się że mam wpłacić na konto i za przesyłke przy odbiorze co jest innaczej jak na opisie aukcji pełna płatnosć na konto. Więc bym zapłacił 2X transport. Chciałęm zamówić jeszcze dysze spryskiwaczy i zapłacić zgóry. Ale oddzwoniłem z rezygnacja po chwili bo członek FST- Julek zaoferował. Posiadając pewne przeczucia i uprzedzenia nie wpłaciłem na konto. Przyjechał kurier następnego dnia i zgóry chciał za przesyłke łache robił żębym paczke fotel obejzał. Po odsłonieciu foli okazało się że nawet nie od scorpio inna tapicerka i obżegany olejem. Naturalnie nie odebrałem.
Poleciał negatyw na allego nic nie wpłąciłem naszczęście. Bardzo duży negatyw otrzymałem strasznie mnie zbluzgała. Przestrzegam omijać łukiem jak ktoś tak często zmienia nick i zresztą nie ja jeden sie naciołem to nie warto ryzykować nawet paru dyszek w niepewne. Proponuje przejrzeć sobie mercedes-ford jakiego dostali negatywa i co nawymyślała "mają zaufanie do ludzi" czyt o "sprzedajacym" nie przyjmują jakich klowiek zwrotów cześći używanych żadnej gwarancji argumentując bo niesą w stanie stwierdzić czy to ich część.

Jankes - |9 Cze 2008|, 2008 20:34

Czyżby miły Pan z Raciborza miał nowe konto na allegro http://allegro.pl/item376...th_95_98_r.html
Rafał A.(antek) - |9 Cze 2008|, 2008 23:27

tak tak wyglada :)
pepi - |24 Lip 2008|, 2008 21:56

a teraz nawet cosworthy przerabiają na manual ////Przerabiamy Fordy Scorpio z roznymi silnikami 2,0 8V, 2,0 16V, 2,3 16V, 2,9 Cosworth, /// :): http://aukcja.interia.pl/...?item=404651982
jendrek - |24 Lip 2008|, 2008 22:02

Taa dzwoniłem niby wszystko ok cena od ok. 2500 do ???/ samochód najlepiej zostawić na dwa tygodnie przed przeróbką, (to mnie trochę zraziło) a potem sie dowiadywać kazali
Zysio - |24 Lip 2008|, 2008 22:08

no... przez 2 tygodnie to parę sprawnych fantów wymontują i na Allegro puszczą ;)
jendrek - |24 Lip 2008|, 2008 22:35

Zysio napisał/a:
przez 2 tygodnie to parę sprawnych fantów wymontują i na Allegro puszczą


nawt nie o to chodzi podwóch wizytach u rafantka nie mam złudzeń że posiadam jakieś sprawne częsci :):
Rozmowa była taka miałka na zasadzie pan zostawi auto a my pocwiczymy aż do skutku i albo się uda "albo pan bedzie miał dość i też nam się uda "takie sprawiali wrażenie ogólnie podczas tej rozmowy :rofl:

Rafał A.(antek) - |26 Lip 2008|, 2008 00:36

Nawet dysponuje hmm danymi z rozmowy :)
A jak dobrze pojdzie to bede mial mozliwosc obejzenia skutków ich napraw, bo dzwonil ich zadowolony klijent umowic sie na poprawke :) wymiany skrzyni wiazki itp :)

Rafał A.(antek) - |26 Lip 2008|, 2008 00:41

a co do przerobki, to wiem co wkladaja... osobiscie sprzedalem im uzywana skrzynie ze sprzeglam i dociskiem... wiec wiem co zakladaja potem. Wspolczuje ludziom..i to za taka kase! jak poszukac skrzynie za 800 sie wyrwie, nowe sprzeglo k 500zł przekladka 500 to w 2000 sie zamknie.
jendrek - |26 Lip 2008|, 2008 23:07

Rafał A.(antek) napisał/a:
przekladka 500

PW
Proszę o odpowiedź

Rafał A.(antek) - |27 Lip 2008|, 2008 23:39

jendrek napisał/a:
Rafał A.(antek) napisał/a:
przekladka 500


PW
Proszę o odpowiedź

znaczy sie ja nie mam na PW zadnego pytania wiec moge miec problem z odpowiedzią.

jendrek - |28 Lip 2008|, 2008 22:15

ups :oops:
sorry znowu coś widocznie popiepszyłem
ale chyba tema t niealkutalny

tomicobra - |3 Sie 2008|, 2008 18:05

jak juz wczesniej pisalem zanabylem amorki u henia , ponad rok temu , kilka dni temu bylem na przegladzie i tylne wykazaly 77 i 75%
Struna - |4 Sie 2008|, 2008 10:26

tomicobra napisał/a:
kilka dni temu bylem na przegladzie i tylne wykazaly 77 i 75%
o ile wiem to często nawet padliny na tyle pokazują około 70% :) co oczywiście nie jest regułą :)
pepi - |4 Sie 2008|, 2008 12:00

Struna napisał/a:
nawet padliny na tyle pokazują około 70%
-tak i nowe po zamontowaniu też :P czyli padliny :)
pepi - |4 Sie 2008|, 2008 12:02

ja tam też kupywałem u nich i jakoś ok moze mi się udało :P akurat ;)
Struna - |4 Sie 2008|, 2008 12:23

pepicosi napisał/a:
-tak i nowe po zamontowaniu też :P czyli padliny :)
mam stare scorpio z 1987 roku, na testach ma na tyle jakoś 70-72% a ewidentnie wiem że te amory już są raczej średnie :)
pepi - |4 Sie 2008|, 2008 14:11

nowe zazwyczaj mają po 80 max ;) wiecej ja niewidziałem, niekiedy jak się komuś zamontuje jedzie się na przegląd :) a np w maluch po wymianie miały 49-51 i po ich zareklamowaniu uznali je za sprawne :shock:
Struna - |4 Sie 2008|, 2008 14:18

ja raz w mk1 dałem nowe Delphi na tył i na przeglądzie było 76 czy 78% jakoś.
pepi - |4 Sie 2008|, 2008 18:58

Struna napisał/a:
nowe Delphi
- nowłasnie te były w tym maluchu ;)
Struna - |5 Sie 2008|, 2008 12:22

maluchowskie to od nowości są do bani :)
tomicobra - |5 Sie 2008|, 2008 14:32

przednie mialem regenerowane w 2000r i maja po 60%

Ogolnie to sprezyny z tylu bym musial zmienic , tylko cos twardszego by sie przydalo , bo kupic uzywki w takim stanie jak moje to lipa by byla.

Struna - |5 Sie 2008|, 2008 14:34

tomicobra napisał/a:
przednie mialem regenerowane w 2000r i maja po 60%
regenerowałeś ? znaczy jak ?
tomicobra napisał/a:
tylko cos twardszego by sie przydalo
jaki problem - na zamówienie masz springi jakie chcesz, z progresem włącznie jeśli taki masz kaprys. Ceny obecnie już zupełnie dla ludzi.
tomicobra - |5 Sie 2008|, 2008 14:38

normalnie oddaje do firmy . Wymieniaja wszystko co gumowe , trzpienie, nowy gaz.
Amorki sa jak nowe tyle ze obudowa stara. Teraz juz mam potwierdzone ze trzymaja 15 razy dluzej niz jakikolwiek zamiennik.

Struna - |5 Sie 2008|, 2008 14:51

tomicobra napisał/a:
Teraz juz mam potwierdzone ze trzymaja 15 razy dluzej niz jakikolwiek zamiennik.
użyłes też zamiennika i się sypnął szybko ? po ilu ? i jaki zamiennik ? ile za tą regenerację ?
tomicobra - |5 Sie 2008|, 2008 17:25

regeneracja kolo 50-60zl za jeden amorek ,

zamienniki mialem na tyle niemiecka jakas taka nazwa , znajde kiedys to podam , to nie dosc ze od samego poczatku jakies kijowe byly , to jeszcze rok czasu i sie na zlom nadawaly.

Struna - |5 Sie 2008|, 2008 17:38

a KYB próbowałeś ?
tomicobra - |5 Sie 2008|, 2008 17:45

ogolnie amorow milionow nie probowalem bo oryginalne bardzo dlugo wytrzymaly , po regeneracji tez ladnie trzymaja.

Tylne poszly w 2006 , te zamienniki kupilem dosyc kijowe , potem z zamiarem do regeneracji kupilem uzywki i po zalozeniu przepadanie tylu samochodu ustapilo wiec nie robilem tego , po roku nadal ok i tyle % wyszlo na przegladzie wiec nie widze potrzeby.

pepi - |5 Sie 2008|, 2008 18:37

Struna napisał/a:
KYB próbowałeś
-własnie mam w cosie ;) ok
Struna - |5 Sie 2008|, 2008 22:04

tomicobra napisał/a:
przepadanie tylu samochodu
cóż to w praktyce oznacza u Ciebie ?
tomicobra - |6 Sie 2008|, 2008 17:41

ze na roznych chopkach wertepach jest uczucie jakby sobie dupa chciala gdzie indziej jechac.
ford2fast - |11 Sie 2008|, 2008 21:12

tomicobra napisał/a:
ogolnie amorow milionow nie probowalem bo oryginalne bardzo dlugo wytrzymaly , po regeneracji tez ladnie trzymaja.

Tylne poszly w 2006 , te zamienniki kupilem dosyc kijowe , potem z zamiarem do regeneracji kupilem uzywki i po zalozeniu przepadanie tylu samochodu ustapilo wiec nie robilem tego , po roku nadal ok i tyle % wyszlo na przegladzie wiec nie widze potrzeby.



Używane oryginalne są z reguły lepsze niż nowe zamienniki
No chyba , że zamiennik pochodzi od Sachsa :)

Struna - |11 Sie 2008|, 2008 21:13

KYB nie halo ?
jalech - |21 Wrz 2008|, 2008 20:41

Teraz koledzy z Raciborza mają "nowe-lepsze" konto i jeszcze nikt się nie nawinął im jako klient. tomek21456 . Powierzam to konto społeczności fordowskiej. Pan Tomek miał moje auto dwa razy w swoim "warsztacie", i zapewniam że trzeci raz nie dostanie. Przypominam się Antkowi ze swoim problemem w cossim z trakcją.
Zysio - |26 Maj 2009|, 2009 09:30

Czyżby ciąg dalszy?

http://ford-scorpio.pl/fo...ic.php?p=415754


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group