Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

MK 2 - PiotrekGran 2.9 12V Liftback '93 Ghia

PiotrekGran - |24 Lut 2012|, 2012 21:26
Temat postu: PiotrekGran 2.9 12V Liftback '93 Ghia
Po przebojach z rejestracją :) nadszedł czas aby przedstawić powód dla którego się tu znalazłem.

Jest to oczywiście Ford, tym razem Scorpio. Kupiony w sumie okazyjnie, i niby jako uszkodzony, bo silnik bardzo nie równo pracował przy większym obciążeniu. Mimo to dowlekłem się jakoś 140km do domu a na drugi dzień wymieniłem świecę, która miała uszkodzoną porcelankę, po tym zabiegu autko ożyło :)

Rok produkcji 93, miesiąc-luty. Silnik 2.0 DOHC, VIK zmieniał w nim uszczelniacze zaworowe, a jeszcze wcześniej podobno ktoś robił uszczelkę pod głowicą i pierścienie... Poza tym hamulce, zawiecha, zbiornik paliwa ukł. wydechowy też były zrobione całkiem niedawno a i roczny aku. piechotą nie chodzi ;)

LPG: II gen. butla w kole, parownik BRC AT90e, jakoś tam jeździ, ale na benzynie co najmniej dwa razy lepiej. Trzeba ogarnąć ;)

Z wyposażenia Ghia, jest tego wszystkiego napchane, a brakuje tylko skóry, tempomatu i komputerka spalania, przynajmniej na moje oko ;)

Do Scorupy dostałem komplet zimówek na stalówkach w bardzo fajnym stanie i trochę gorszy komplet letnich na alu 16" od Coswortha

Kilka drobiazgów już zrobiłem:
-pasek wieloklinowy
-uszczelka pod deklem zaworów
-klamka lewy tył (bo urwana była)
-siłowniki tylnej klapy
-linka prędkościomierza
-oświetlenie wewnątrz podłączone
-świeży olej w skrzyni biegów
-zamontowana antena w miejsce okropnej dziury w błotniku

Jednak lista rzeczy do zrobienia jest jeszcze długa:
-trzeba wywalić głośniki z tylnej półki, a podłączyć oryginalne
-oświetlenie tablicy rej.
-olej w silniku i dyfrze
-regeneracja parownika + filterek gazu + regulacja dla świętego spokoju, może BLOS ?
-odświeżyć alu na lato
-coś stuka z przodu na wybojach
-komputer od ABS-u chyba szwankuje
-zderzak z tyłu ma spore pęknięcie
-ktoś fatalnie pospawał i pomalował próg po stronie kierowcy, trzeba poprawić, rant błotnika również wymaga poprawki
-VIK mówił, że klima do zrobienia ale boję się o koszty, może coś niewielkiego (oby) ;)
-szyberdach trzeba przesmarować
-przydało by się też odświeżyć odbłyśniki reflektorów, bo słabo świecą...
-kierownica jest obszyta jakimś czymś, nie wiem czy to zdejmować czy szukać innej kiery...


W planach jest jeszcze czarne skórzane wnętrze i BOA pod maską ale to już daleka przyszłość ;)

To by było na tyle. Jak się zrobi cieplej to będę coś dłubał i powoli doprowadzał Scorpio do jak najlepszego stanu :)

Pozdr !






edit 25.01.2013

Nie pamiętam dokładnie, ale to chyba dzisiaj, mija rok odkąd Scorpio jest u mnie :) Spać nie mogę, to pomyślałem, że napiszę jak to było i dlaczego kupiłem Scorpio ;)

No więc tak... Pierwsza była Granada, dostałem ją od ojca jak tylko odebrałem prawo jazdy i wcale nie był to niechciany prezent, wręcz przeciwnie, bardzo ją lubiłem, dbałem i grzebałem przy niej już dużo dużo wcześniej, a i bez prawka też zdarzało mi się nią pojeździć :)
No ale jak to mówią nic nie trwa wiecznie. Przyszła jesień, liście spadły, deszczyk popadał, wracałem ze szkoły, prosta droga w centrum miasta i przejście dla pieszych, nie mogę powiedzieć, że jechałem 40km/h bo tyle nie jechałem, było ze dwa razy więcej, człowiek głupi był.
Gościowi przede mną wyszła baba na przejście, on się zatrzymał, a ja niestety na nim, i to nie przez predkość do końca, tylko przez to, że coś odwróciło moją uwagę... Na szczęście nikomu nic się nie stało. W Galaxy,(ford na forda trafił) pękniety zderzak i wgniecenie na klapie, nic więcej. A w Granadzie rozpacz. Zderzak, lampy, grill, chłodnica przebita wiskozą, błotniki, cały pas przedni, zbiornik spryskiwaczy i Bóg wie co jeszcze. Z gościem udało się dogadać i policji nie było. Przyjechał ojciec, Granada na linkę i do domu. Smutno mi było, no ale co poradzić.
Był październik, Granada stała i stała. W końcu wziąłem się za nią, odkręciłem pogięte błotniki i dopiero wtedy wyszło jej prawdziwe oblicze. Rdza praktycznie wszędzie, to zdecydowało o jej dalszych losach. Naprawa była nieopłacalna na tamtą chwilę. No i poszła na części, dość szybko się rozsprzedała. Buda na szrot, jak wywiozłem to dopiero zacząłem żałować. No ale takie życie.
Listopad, grudzień, styczeń a ja bez auta, pożyczam od dziadka, albo od ojca. W końcu wziąłem się za szukanie. Oczywiście w pierwszej kolejności, przeglądałem ogłoszenia z Granadami, ale potem mi przeszło. Szukałem Sierry, tu dzwoniłem, tam jeździłem, zrobiłem sobie wycieczkę za Kielce, na zdjęciach była całkiem całkiem, Sierra Ghia, ale na miejscu okazała się totalnym szrotem. Tak samo jak Mondeo v6. Po którymś już wypadzie, odechciało mi się szukać czegokolwiek. Zrobiłem przerwę, tydzień, może dwa. W niedzielę wieczorem, już miałem się kłaść spać, ale myślę wejdę zobaczę może coś jest. Wklepałem słowo klucz: "ford" w szukajkę na Tablica.pl przejrzałem woj. Łódzkie, nic ciekawego nie było, ale sprawdziłem jeszcze Śląskie :648:
Pokazałem ogłoszenie ojcu, mówi "nawet nie takie złe" a były tylko dwa zdjęcia :-d Szybki telefon do właścicielki, okazało się, że ktoś ma przyjechać w poniedziałek po południu. Myślę OK, już odpuszczam bo na bank się sprzeda. Ale wracałem na pieszo ze szkoły i mi się nudziło, pomyślałem, że zadzwonię i zapytam. Jak się okazało umówiony gość nie przyjechał. Umówiłem się na następny dzień na godzinę 13-14.
Wstałem wcześnie, wymieniłem rozrząd w dostawczaku i czym prędzej kierunek --> Mikołów, zima była chyba nie mniejsza jak teraz, mróz i śnieg. Umówiłem się pod Auchan'em. Wcześniej telefon do właścicielki, że zaraz będziemy. Krążę po tym parkingu, szukam z ojcem wypatruję, no cholera nie ma nigdzie. W końcu, jest ! Stoi ! Podjeżdżamy, oględziny na szybko, bez tragedii. Właścicielka wraca z zakupami. Dość miła kobieta, a i wiedziała co i jak ze starym Scorpio :) Pogadaliśmy, pooglądaliśmy, mówię trzeba się przejechać. Krótka wycieczka, wróciliśmy na parking. Zbyt wesoło nie jest, silnik praktycznie się nie wkręca na obroty, szarpie i przerywa, otworzyłem maskę, popatrzyłem, zacząłem zdejmować przewody z kopułki, szybka diagnoza , nie pali 3 cylinder. Myślę, no kiepsko trochę, ale na pokrywie filtra widzę jakieś mazańce, ciężko było rozczytać, ale okazało się, że to mazańce VIK'a, wcześniej byłem na SF i widziałem, że ogarnia Fordy :) No to mówię, bierzemy ! Utargowałem co miałem utargować. Pojechaliśmy do właścicielki do domu, spisać umowę i zabrać koła na lato. Wszystko OK. A na większość, napraw, paragony i faktury :)
Nastawiłem nawigację i wracamy. W połowie drogi, udało mi się okiełznać, przerywanie silnika, rozwiązaniem było bardzo delikatne obchodzenie się z pedałem gazu. Podróż minęła całkiem przyjemnie.
Przyjechałem, rodzince się spodobało :) Na drugi czy trzeci dzień, zmieniłem komplet świec i auto w końcu odżyło :)

Potem rejestracja i OC. Od tamtej pory, wiele się zmieniło, raczej na lepsze, dużo rzeczy powymieniane i na pewno dołożyłem już ponad drugie tyle, ile Scorpio kosztowało. Przez rok, nakręciłem na licznik 14tys km, chyba nie było dnia, żeby Scorpio stało :) Przyjemny samochód, do tego inny niż wszystkie, no i Ford :)
Mimo tego, że dużo rzeczy zostało zrobione, czy poprawione, to jeszcze jest drugie tyle do zrobienia, ale to powoli się zrobi. Zawsze coś się dzieje, i Scorpio pochłania praktycznie całą moją kasę 8)

Chyba tyle, trochę się rozpisałem, ale rocznicę trzeba było uczcić
;)

kat - |24 Lut 2012|, 2012 21:39

z ciekawosci gdzie go kupiles??

a trzeba bylo krzyczec,bo dwa dni temu sprzedalem skore do takiego za cale 250 zl

PiotrekGran - |24 Lut 2012|, 2012 21:50

Koło Mikołowa gdzieś. Łaziska Górne ? Coś takiego...

kat napisał/a:

a trzeba bylo krzyczec,bo dwa dni temu sprzedalem skore do takiego za cale 250 zl


Spokojnie, przecież napisałem, że to nastąpi w dalekiej przyszłości :)
Nie pali się.

kat - |24 Lut 2012|, 2012 21:52

wiedzialem,ze je znam
kupiles je w tym samym dniu co sie z babą umawialem i mialem je łykac
powiedziala,ze ktos przyjedzie w poludnie,a jak zadzwonilem za dwie godziny,to bylo po ptokach
slowem,sprzatnales mi go z przed nosa

PiotrekGran - |24 Lut 2012|, 2012 22:06

No patrz ;)

Ogłoszenie pokazało się w niedziele, i jakoś wpadło mi w oko, zadzwoniłem, ale ktoś był umówiony na poniedziałek i miałem zadzwonić wieczorem. Zadzwoniłem i umówiłem się na wtorek bo poprzednik zrezygnował, czy w ogóle nie przyjechał. No i pojechałem, byłem chyba koło 13 na miejscu i jak widać kupiłem :-D

kat - |24 Lut 2012|, 2012 22:18

PiotrekGran napisał/a:
No i pojechałem, byłem chyba koło 13 na miejscu i jak widać kupiłem :-D

no wlasnie,bo ja na godzine 16 bylem ugadany,a łona pedziala,ze o 13 ktos przyjedzie zobaczyc.Potem juz po ptokach bylo

niechaj sie sprawuje

PiotrekGran - |24 Lut 2012|, 2012 22:22

:)
Maross - |24 Lut 2012|, 2012 23:21

kat napisał/a:
wiedzialem,ze je znam
kupiles je w tym samym dniu co sie z babą umawialem i mialem je łykac

Taka z tego korzyść że chyba jeszcze trochę pojeździ ;) , mój też był na celu u kata podobno :D
BTW: jak pierwszą fotę zobaczyłem to pomyślałem że to moja niedoszła zielona scorupa ale liftback się ukazał :)

PiotrekGran - |24 Lut 2012|, 2012 23:27

Na liczniku dopiero 304 tys. km :-d
Shogun - |25 Lut 2012|, 2012 09:34

Czyli można powiedzieć, że wycieraczki na lampach tego egzemplarza już prawie były moje? :D

Fajna sztuka, niech służy.

VIK - |25 Lut 2012|, 2012 17:36

PiotrekGran napisał/a:
-VIK mówił, że klima do zrobienia ale boję się o koszty, może coś niewielkiego (oby) ;)

raczej kwota czterocyfrowa za naprawę tego :)
PiotrekGran napisał/a:
Poza tym hamulce, zawiecha, zbiornik paliwa ukł. wydechowy też były zrobione całkiem niedawno

ano, niedawno, raczej dbali o to auto poprzednicy, chociaż silni to słabizna tam już jest.

PiotrekGran - |25 Lut 2012|, 2012 17:55

Z klimą się pomyśli jak będzie cieplej, mam znajomego może wyjdzie trochę taniej, a jak nie to trudno, nie wyłożę przecież drugie tyle co kosztował samochód na klimę :-d bo da się bez niej żyć.

Silnik fakt, może jakiś super nie jest, ale przy ostatnich mrozach po 20 kilka stopni na minusie odpalał po dosłownie kilku obrotach rozrusznika, a i raz na budziku pokazało mi się 180km/h :P Poza tym nie klepie, dyma nie puszcza. Jeszcze trochę posłuży :)

VIK, a ruszałeś tam może katalizator ? Coś brzęczy tak metalicznie pomiędzy 3.5-4.5 tys obr. I się zastanawiam czy wyciąć i wspawać kawałek rury, czy rozpruć od góry puszkę i wywalić wnętrze? Chodzi o to żeby mi się gość na przeglądzie nie przyczepił...

lukas2 - |25 Lut 2012|, 2012 18:01

Wywal i już jak masz podejrzenia co do niego. U siebie tez wywaliłem ze 2 razy wydech od dwururki zmieniałem już i nigdy nikt się nie przyczepił o brak kata. Tylko jak wspawasz rurkę zamiast niego to głośniej ciut będzie.
VIK - |25 Lut 2012|, 2012 18:08

Nie, ja z wydechami na ogół w ogóle nie robię.
PiotrekGran - |25 Lut 2012|, 2012 18:09

lukas2, Jak będzię odrobinę głośniej to bardzo dobrze, bo teraz to nie wiem czy silnik pracuje czy nie ;)
Wcześniej jeździłem Granadą V6 gdzie wydech przelotowy kończył się przed tylnym kołem :-d

VIK,
OK, tylko pytałem :)

lukas2 - |25 Lut 2012|, 2012 18:40

PiotrekGran napisał/a:
lukas2, Jak będzię odrobinę głośniej to bardzo dobrze, bo teraz to nie wiem czy silnik pracuje czy nie


Skoro tak lubisz... Dla mnie za głośno ale bardziej basowo było ;-)

PiotrekGran - |25 Lut 2012|, 2012 18:58

Przy v-ce lubiałem jak sobie ryczała trochę :D
A przy R4 to się zobaczy jak wytnę.

PiotrekGran - |11 Mar 2012|, 2012 20:00

Wnętrze doprowadzone do ładu po zimie i poprzednim właścicielu.
Wszystko wyczyszczone, odkurzone, wyplakowane, i sam się zdziwiłem, że jeszcze to wszystko może się tak ładnie prezentować :)
Pokrowiec kierownicy wyleciał i okazało się że sama kiera jest jeszcze bardzo ładna więc zostaje :)
Tylne głośniki wymienione, w sensie ori maskownice zostały a same głośniki nówki sztuki z Chin po 20pln za sztukę, grają w miarę OK.
Głośniki z tylnej półki wyleciały, zostały same maskownice w miejscach dziur, a sama półka psiknięta na czarno, żeby było przyjemniej.

kat - |11 Mar 2012|, 2012 22:01

jak chcesz to mam ladna polke bez dziur,a glosniki mam po regeneracji do twojego
PiotrekGran - |11 Mar 2012|, 2012 22:31

Półkę to może bym i przytulił :) Ale jest duża i raczej nie opłaca się jej wysyłać. Będziemy myśleć jak będzie jakiś zlot, albo będę się wybierał na południe gdzieś ;)
Wiem, że masz głośniki, pisaliśmy o nich na SF. Ale udało mi się bez większych problemów dopasować 4 calowe chińczyki, mają po 15w radio 18 to akurat, grają wystarczająco, poza tym sali koncertowej ze Scorupy i tak nie zrobię. Co do audio to w planach mam jeszcze dołożenie niewielkiego subwoofera za prawą tylną lampą (16-20cm) żeby podkreślić niskie tony i to wszystko.

kat - |11 Mar 2012|, 2012 22:48

oryginalne audio+oryginalne glosniki i to wystarcza w scorpuie zdecydowanie
gra naprawde przyzwoicie
wysylka polki to cale 20 zl jakby co

PiotrekGran - |11 Mar 2012|, 2012 23:05

:)
Półka nie jest teraz najważniejsza, poprawiłem to co wyglądało w niej słabo i przez jakiś czas musi tak zostać. Będę o Tobie pamiętał w razie co.
Teraz mam jeszcze inne wydatki trochę ważniejsze, bo zbliża się przegląd i trzeba też trochę mechanicznie ogarnąć Scorupkę :-d

PiotrekGran - |16 Mar 2012|, 2012 20:07

Swieży olej + filtr oleju + filtr powietrza
Nowy mieszek od dźwigni zmiany biegów.
Problem z gazem chyba zażegnany, teraz testuję jakie jest spalanie.
Szyberdach przesmarowany
Mycie silnika(teraz szukam miejsc z których coś tam podcieka)
Alu wstępnie wyczyszczone, czekają na polerkę rantów :)

PiotrekGran - |7 Kwi 2012|, 2012 21:31

Świeży przegląd techniczny:
Amorki mniej więcej po 75% przód i tył więc jest git, hamulce z przodu zdrowe, i równo "biorą" z tyłu też, ale ręczny na lewym tylnym kole prawie nie istnieje, trzeba będzie pogrzebać. Luzów podobno nigdzie nie ma. Świeci, trąbi etc. :) Myślałem, że będzie gorzej.

Przyszły też nowe świece NGK :)
A w przyszły weekend będą letnie fele, i może jakaś foto sesja lepsza i pewnie coś jeszcze ;-)

PiotrekGran - |24 Kwi 2012|, 2012 19:46

Fele są :) Jak skleję zderzak i odnowię listewki ozdobne to będą jakieś foty może :D
Wyleciał katalizator
Wyleciała naklejka z tylnej szyby informująca o LPG w aucie :D
Stary, nie ładny znaczek Forda z tylnej klapy zastąpiony prawie idealnym.
Wymieniony trefny przewód WN.
Tylny lewy zacisk zregenerowany.
Przyszła też ładna klapka od schowka nad lewą nogą kierowcy.

Po świecach, przewodzie, i katalizatorze Scorpio wreszcie jeździ tak jak powinno. Nawet odcina na trójce :-d

rafalski - |24 Kwi 2012|, 2012 20:29

PiotrekGran napisał/a:
Wyleciała naklejka z tylnej szyby informująca o LPG w aucie

sama naklejka czy instalacja też?

PiotrekGran - |24 Kwi 2012|, 2012 20:36

No pewnie, że sama naklejka :-d
rafalski - |24 Kwi 2012|, 2012 20:39

Myślałem, że poszedłaś w ślady playandwina i wyrzuciłeś smroda. Sam nad tym myślę bo ważność butli mi wyszła.
PiotrekGran - |24 Kwi 2012|, 2012 21:11

LPG zostaje, zbieram na parownik i Blosa ;)
raffciou - |25 Kwi 2012|, 2012 01:52

Po co wyrzucać gaz :D ? Lepiej doporwadzić do stanu używalności i cieszyć się tanim jeżdżeniem. :)
pablo19 - |25 Kwi 2012|, 2012 12:05

raffciou napisał/a:
Po co wyrzucać gaz :D ? Lepiej doporwadzić do stanu używalności i cieszyć się tanim jeżdżeniem. :)
Bez instalacji jest lżej, a co za tym idzie, mniej opala benzyny. Przegląd o 60 zł tańszy.
Kevin Xy - |25 Kwi 2012|, 2012 12:09

i taniej wychodzi :p
raffciou - |25 Kwi 2012|, 2012 14:13

Tym tokiem myślenia to:
-bez koła zapasowego też jest lżej
-elektryczne szyby też ważą
-tylna kanapa to też w 99% jest zbędna itd.

60zł na przeglądzie to oszczędność na jednym tankowaniu jest podobna :D Co wychodzi taniej :> :>

playandwin24 - |25 Kwi 2012|, 2012 14:24

Oni się ze mnie nabijają nie z Ciebie :P
Maross - |25 Kwi 2012|, 2012 14:27

raffciou napisał/a:
60zł na przeglądzie to oszczędność na jednym tankowaniu jest podobna :D Co wychodzi taniej :> :>

Tu chodzi o to że Ci z dwóch litrów mają lepsze samo poczucie że są No LPG a 2.9 w większości mają gaz :P

playandwin24 - |25 Kwi 2012|, 2012 14:28

Pudło.....
raffciou - |25 Kwi 2012|, 2012 14:28

2.0 to też dobre pod zagazowanie, byle instalka była z głową. A jeżdzenie 2.9 na PB to tylko dla niedzielnych dobre :D
PiotrekGran - |1 Maj 2012|, 2012 22:15

Foto na szybko ;)






Kevin Xy - |1 Maj 2012|, 2012 22:31

pana na rowerze trzeba by wyciac, w mysl ustawy
a poza tym czysty i ladny
a jak w srodku ?

PiotrekGran - |1 Maj 2012|, 2012 22:38

Pan Henio dostał piwo za udostępnienie wizerunku :-d

W środku jest OK, jak odkurzę i ogarnę jeszcze ten zderzak z tyłu to będzie pełna sesja ;)

rafalski - |7 Maj 2012|, 2012 21:00

Ślicznota. A jak stoi wysoko i dumnie.
PiotrekGran - |7 Maj 2012|, 2012 21:08

Do miana ślicznoty to jej jeszcze dużo brakuje :) Może na tych fotach wygląda jako tako, ale jak się przyjrzeć z bliska, to jeszcze dużo rzeczy, a w sumie drobiazgów do zrobienia ;)
tom_stm - |7 Maj 2012|, 2012 22:40

Bardzo ładny :)
PiotrekGran - |14 Maj 2012|, 2012 21:10

Jakiś palant uciął przewód od klimy i wszystko jest do wyrzucenia. Myślałem, że będzie jakaś nadzieja na zrobienie klimy za max kilkaset złotych, ale raczej nie.
Poza tym, wyszperałem dwie, dość spore dziury w podłodze kierowcy, trzeba będzie spawać.

Z nudów, wymieniłem płyn od wspomy na świeżutki, odkurzyłem całe wnętrze, a i plaka nie żałowałem...

kat - |14 Maj 2012|, 2012 21:19

PiotrekGran napisał/a:
Jakiś palant uciął przewód od klimy i wszystko jest do wyrzucenia.

który??
przewody sie zakuwa bezproblemowo

PiotrekGran - |14 Maj 2012|, 2012 21:25

Ja wiem, że z zakuciem przewodu nie ma problemu. Który ? Taki gruby od chłodniczki.
Ale tak już było dłuższy czas, i jest masa rdzy, wilgoci i syfu praktycznie wszędzie, w układzie.

kat - |14 Maj 2012|, 2012 21:29

przewody dostaniesz uzywane bez problemu,chlodnice z podszybia kupisz za grosze zdemontowana dopiero co z auta,sprezarke zrobisz i zregenerujesz,a skraplacz tez kupisz uzywany
bierz sie za klime,bo lato idzie

PiotrekGran - |14 Maj 2012|, 2012 21:37

A remont klimy nie przewyższy wartości samochodu ? ;)
Jankes - |14 Maj 2012|, 2012 21:41

PiotrekGran napisał/a:
A remont klimy nie przewyższy wartości samochodu ? ;)


wiesz są dwie opcje:

albo jeździsz zajeżdżasz i kupujesz sweter

albo nie patrzysz na koszta i masz sprawne w stu procentach scorpio

Sam wybierasz, a za resztę płaci master card :)

kat - |14 Maj 2012|, 2012 21:43

PiotrekGran napisał/a:
A remont klimy nie przewyższy wartości samochodu ? ;)

moj remont klimy przewyzszył ,ale zrobilem na nowych czesciach lub po pelnej regeneracji

PiotrekGran - |14 Maj 2012|, 2012 21:47

Jankes napisał/a:

wiesz są dwie opcje:

albo jeździsz zajeżdżasz i kupujesz sweter

albo nie patrzysz na koszta i masz sprawne w stu procentach scorpio

Sam wybierasz, a za resztę płaci master card



Myślę, że dużo mógłbym na temat, i nie, napisać, ale skoro wg. Ciebie opcje są dwie, to postępuj zgodnie z nimi.
Pozdr !

Jankes - |14 Maj 2012|, 2012 22:18

PiotrekGran napisał/a:
Jankes napisał/a:

wiesz są dwie opcje:

albo jeździsz zajeżdżasz i kupujesz sweter

albo nie patrzysz na koszta i masz sprawne w stu procentach scorpio

Sam wybierasz, a za resztę płaci master card



Myślę, że dużo mógłbym na temat, i nie, napisać, ale skoro wg. Ciebie opcje są dwie, to postępuj zgodnie z nimi.
Pozdr !


ja postępuje zgodnie z drugą opcją, a w podpisie możesz zobaczyć na co sie przekłada.

PiotrekGran - |14 Maj 2012|, 2012 22:28

Ale ja nie mówię, że to zły wybór, wręcz przeciwnie. Tyle, że gdybym mógł nie patrzeć na koszta, to nie jeździłbym 20letnim Scorpio :)
Ale nie jestem też taki co by zakładać, używane klocki hamulcowe żeby zaoszczędzić kilka złotych. Powoli robię to co istotniejsze, i to na co mam czas/ochotę, a jak widać w temacie, cały czas coś się dzieje przy "furze" ;)

VIK - |15 Maj 2012|, 2012 20:07

Tam remont klimy bankowo przewyższy wartość auta. Dlatego przez poprzednika nie było to naprawiane.
kat - |15 Maj 2012|, 2012 20:10

czyli wszystko do zmiany??
PiotrekGran - |15 Maj 2012|, 2012 20:14

VIK, mówił mi, że kwota będzie czterocyfrowa, ale ja nie wierzyłem, dopóki razem z ojcem tego nie obejrzeliśmy...
Kilmę na razie odpuszczam, bo są ciut ważniejsze rzeczy do zrobienia, może w przyszłym roku ;)

pablo19 - |15 Maj 2012|, 2012 20:19

Już dziś zacznij odkładać do puszki po piwie.
kat - |15 Maj 2012|, 2012 20:22

PiotrekGran napisał/a:
VIK, mówił mi, że kwota będzie czterocyfrowa,

za same taile musialbys polozyc ok 1 tysiaca
reszta to robocizna

PiotrekGran - |15 Maj 2012|, 2012 20:27

Z robocizną nie ma problemu, bo ojciec ogarnia takie sprawy, jedynie po złożeniu napełnić gdzieś...
kat - |15 Maj 2012|, 2012 20:33

no to tyle licz
wzialem pod uwahe czesc czesci nowych,a czesc po remoncie(sprezarka)

PiotrekGran - |22 Maj 2012|, 2012 22:41

Czemu po odpięciu TPS-a Scorupa zaczęła mi jeździć na LPG prawie tak samo dobrze jak na PB ?
Wcześniej na LPG do 120km/h się bujał i bujał, a jak odpięty TPS to robi 160km/h bez zająknięcia ?

pablo19 - |22 Maj 2012|, 2012 22:47

Może trzeba pstryczek zrobić i na LPG odłączać :) Sprawdź spalanie LPG na takiej konfiguracji.
PiotrekGran - |22 Maj 2012|, 2012 22:58

Serio mówisz ?
Jutro zatankuję i za kilka dni będę wiedział ile żre :-D

Struna - |23 Maj 2012|, 2012 13:12

może masz 2 generację i podpięty TPS do niej ale źle ustawione
PiotrekGran - |23 Maj 2012|, 2012 14:53

Mam niby drugą generację, ale krokowy z węża jest odpięty więc mam 1 gen czyli śrubę, odpięty bo krokowiec wg. mnie nie działa i nic nie zmienia. Na wolnych obrotach miernik podłączony do jego przewodów pokazuje zero, po delikatnym przegazowaniu od razu jest 12v i za chwile znów zero.
Sterownik (BRC Blitz-czytałem, że to gówno) sterowany jest przez lambdę, ale przy śrubie za dużo do gadania to on nie ma.

Po odpięciu TPS-a obroty jałowe na LPG delikatnie wzrastają, i auto zapieprza. Jak podepnę, obroty delikatnie spadają i auto jedzie, da się jeździć, ale jest znacznie gorzej niż bez TPS-a.

Struna - |23 Maj 2012|, 2012 15:46

może i TPS ma podpięty do gazowni i cos tam kmini, tylko jak krokowca nie ma to nie bardzo ma czym.

A błędy to Ty kiedykolwiek wymrugiwałeś ?

PiotrekGran - |23 Maj 2012|, 2012 16:19

Jeszcze nie, jakoś nie mam nigdy na to czasu ;)
Struna - |23 Maj 2012|, 2012 16:23

może po prostu masz zwalonego TPS-a
PiotrekGran - |23 Maj 2012|, 2012 16:26

Ale wtedy nie jeździłby na benzynie ?
Jak znajdę chwilę to wezmę miernik i sprawdzę.

Struna - |23 Maj 2012|, 2012 16:43

jeździłby - czemu nie.
PiotrekGran - |26 Maj 2012|, 2012 21:33

W trasie wyszedł 11L prędkości 110-120km/h w mieście około 15, ale, krótkie odcinki, i dość dynamicznie (zazwyczaj do 3-4 tys obr, kilka razy trochę więcej ;) ).

Według mnie jest super, wcześniej w mieście spalił czasem 17, i nie bardzo chciał jeździć. Teraz to nawet się fajnie wyprzedza w trasie.

Tylko pytanie, czym grozi jazda bez TPS-a ? I dlaczego TPS zamula mi Scorupę ? :evil:

pablo19 - |27 Maj 2012|, 2012 22:49

Czyli teraz pali Ci jak moje 2.9, to nie jest pocieszające :/
PiotrekGran - |27 Maj 2012|, 2012 22:54

Nie jest idealnie, bo trzeba zrobić parownik i porządnie wyregulować, a najpewniej to wstawić blosa.

Ale jest lepiej niż było i to znacznie.

PiotrekGran - |7 Cze 2012|, 2012 22:35

Dzielnie nabija kilometry, nie stroi fochów i chyba co raz bardziej mi się podoba :)
Dostał białe diody zamiast W5W do podświetlenia wnętrza i tablicy rej i bagażnika.
Odkurzony, umyty. Wyleciało koło zapasowe, a wleciały dwie pianki K2, bo często korzystam z bagażnika i miejsce się przydaje.
Naprawiony spryskiwacz tylnej szyby.
Poza tym, ustawiłem się na wakacje ze znajomym na spawanie podłogi, konserwację i zaprawki ;)

PiotrekGran - |6 Sie 2012|, 2012 22:32

Dawno nic nie pisałem :D
Jeździ nic poważnego oprócz urwanego krzyżaka na wale się nie popsuło. Ale to już dawno zrobione. Fotel kierowcy przestał się bujać. Zaprawki zrobione, wypolerowany, nawoskowany. Gaśnica zamontowana (już nie lata po bagażniku) Bujanie tylnej kanapy naprawione i przesmarowane. Nowe głośniki w drzwiach przednich. Wunderbaum na lusterku :-d Kilka razy odkurzony w środku, szyberdach przesmarowany. Odświeżona polerka rantów na felgach, 4x zacisk hamulcowy w kolor nadwozia :)

Przez ostatnie dwa tygodnie zrobiłem prawie 1000km, ze spalaniem w trasie lekko poniżej dychy, w mieszanym 12L, a w mieście w okolicy 14L oczywiście podtlenku- jest dobrze ;-) Może w końcu się zbiorę w sobie i będą jakieś nowe foty :P

Jankes - |7 Sie 2012|, 2012 09:15

PiotrekGran napisał/a:
4x zacisk hamulcowy w kolor nadwozia :)


Dorabiałeś jakiś specjalny lakier odporny na wysokie temperatury??

PiotrekGran - |7 Sie 2012|, 2012 10:59

No pewnie, że nie, został mi z zaprawek :)
Ale ja jeżdżę jak stary dziadek więc nic mu nie będzie :):

Jankes - |7 Sie 2012|, 2012 12:21

PiotrekGran napisał/a:
No pewnie, że nie, został mi z zaprawek :)
Ale ja jeżdżę jak stary dziadek więc nic mu nie będzie :):


Hymm, ciekawa teoria...

Struna - |7 Sie 2012|, 2012 12:28

Jankes, ludzie hammerite nawet malują i o dziwo się trzyma :)
Jankes - |7 Sie 2012|, 2012 12:39

Struna napisał/a:
Jankes, ludzie hammerite nawet malują i o dziwo się trzyma :)


Mozliwe...i możliwe ze teoria z jazdą jak dziadek ma tu swoje zastosowanie.

Struna - |7 Sie 2012|, 2012 13:09

żeby ugotować hamulce to wcale nie trzeba szybko pociskać
PiotrekGran - |7 Sie 2012|, 2012 13:34

Oj tam, czepiacie się, zrobiłem już kilkaset kilometrów i nie widać, żeby farba "wstała" albo odlazła, a nawet jeśli to mam w garażu puszkę żołtej farby do zacisków więc problemu nie ma :-d
Co do dziadka, no bez przesady, jeżdżę normalnie i nie gotuje hamulcy przed każdym dojazdem do skrzyżowania :P

Jankes - |7 Sie 2012|, 2012 13:45

Oj przecież żartujemy :P

wstaw fotki po malunkach.

PiotrekGran - |7 Sie 2012|, 2012 14:05

Jankes napisał/a:
wstaw fotki po malunkach.


Teraz to syfu naleciało po deszczu :P
W weekend coś pstryknę :)

PiotrekGran - |21 Sie 2012|, 2012 00:10

No to nadszedł czas na obiecane foty ;) Kilka dużych, reszta w linku: http://imageshack.us/gal....yaCymKfUmd3W06g
Pewnie się zaraz ktoś doczepi o moją nierdzewną "fifę" dwa i pól cala- no sorry ale mi takie powyginane coś co było wcześniej nie odpowiadało... ;)






Jankes - |21 Sie 2012|, 2012 08:42

Super, ladny lakier, jeszcze zrobic zaprawki na zderzaku i będzie bajka.

Coraz bardziej sie przekonuje ze chabeta lepiej wygląda bez spojlera na klapie ;)

PiotrekGran - |21 Sie 2012|, 2012 22:34

Zderzak pomalowałem, ale tylko od listewki w górę, w sumie to tylko na tym narożniku jest obity.

Ogólnie nie narzekam i uważam, że to był dobry zakup. Na jesień muszę się zająć tym nieszczęsnym wahaczem i pewnie klocki hamulcowe się niedługo wysypią, ale to drobiazg. Nie mam tylko pojęcia co z tym dymieniem, z rana puści chmurę... Zagrzany, zatrzymam się gdzieś na mieście na chwilę, odpalam, chmury nie ma. Po dłuższym postoju (30minut) chmura jest. A ostatnio nawet zauważyłem jak stałem przed przejazdem kolejowym, jakieś 3minuty chodził na jałowym, to przy ruszaniu też puścił dość sporo dymku :):
Może to taki urok ? :-d

Jankes - |21 Sie 2012|, 2012 22:44

Nie urok i nie odczynisz go rozbijając jajko na silniku tylko wymieniając uszczelniacze.

Trzymam kciuki za włożenie 17'tek z wielkiej ryby, byłbyś pierwszy, a znając życie duzo osób by poszło w Twoje ślady ;)

PiotrekGran - |21 Sie 2012|, 2012 23:10

Jankes napisał/a:
Nie urok i nie odczynisz go rozbijając jajko na silniku tylko wymieniając uszczelniacze.

Była już o tym dyskusja na forum, VIK robił uszczelniacze 2-3lata temu. Ale ktoś wcześniej zmieniał pierścienie i to niby ich wina.
Zastanawia mnie tylko jedno, gdyby to były pierścienie to przecież kopciłby prawie cały czas, a przy "bucie"' to już w ogóle. A jest chmura tylko przy odpalaniu, i jak dłużej postoi na biegu jałowym...

Jankes napisał/a:
Trzymam kciuki za włożenie 17'tek z wielkiej ryby, byłbyś pierwszy, a znając życie duzo osób by poszło w Twoje ślady

Zacznie się szkoła, to będę wiedział jak wygląda sprawa z tymi dystansami, jeżeli to się nie uda, to może coś innego się wykombinuje :)

Kevin Xy - |21 Sie 2012|, 2012 23:11

Jankes napisał/a:
a znając życie duzo osób by poszło w Twoje ślady

taaak,
Gruber mnie zniechecal, i to bez przerobek

Jankes - |21 Sie 2012|, 2012 23:22

Kevin Xy napisał/a:
Jankes napisał/a:
a znając życie duzo osób by poszło w Twoje ślady

taaak,
Gruber mnie zniechecal, i to bez przerobek


Z jednej strony jak mam jechac gdzies dalej po polskim korytkowie srebrnym na 17", to wole wziac cossa na 16", oba maja zawiaz w stanie bardzo dobrym, a jednak srebrnego wozi bardziej w koleinach niz cossa, wiec pewnie tak sao było by z jedynką na zawiasie wielorybowym.

Kevin Xy - |21 Sie 2012|, 2012 23:28

16 z 24V jet naprawde oki wizualnie, dodatkowo da sie jezdzic na codzien
Zysio - |22 Sie 2012|, 2012 05:28

Kevin Xy napisał/a:
16 z 24V jet naprawde oki wizualnie


16" są wsamraśne

lukas2 - |22 Sie 2012|, 2012 06:07

PiotrekGran napisał/a:
Nie mam tylko pojęcia co z tym dymieniem, z rana puści chmurę... Zagrzany, zatrzymam się gdzieś na mieście na chwilę, odpalam, chmury nie ma. Po dłuższym postoju (30minut) chmura jest. A ostatnio nawet zauważyłem jak stałem przed przejazdem kolejowym, jakieś 3minuty chodził na jałowym, to przy ruszaniu też puścił dość sporo dymku :):
Może to taki urok ? :-d

Pierścionki, uszczelniacze zaworów klękają i się kłaniają nisko. Alpaga pokazuje swoje drugie oblicze. Nie rozbieraj bo skończysz jak ja:
http://ford-scorpio.pl/fo...der=asc&start=0

kat - |22 Sie 2012|, 2012 07:56

albo jezdzisz do konca tego silnika albo bierzesz inny i majac go na stole robisz wsio w nim co do zrobienia-rozrzad,uszczelniacze ,zimeringi i zakladasz gotowca
dohcowe silnika mozna zanabyc nawet za 250 zl

a co do piast to zdaje sie,ze byl juz taki temat przerabiany i nie bylbys jednak pierwszy
nie pamietam tylko czy widzialem wieloryba z piastami od mk2 czy mk2 z piastami od wieloryba
na bank takie cos talo na allegro

PiotrekGran - |22 Sie 2012|, 2012 09:24

lukas2 napisał/a:
Alpaga pokazuje swoje drugie oblicze.

Eee, to raczej ten nieudany remont poprzednika ;)

kat napisał/a:
albo jezdzisz do konca tego silnika albo bierzesz inny

No i tak najprawdopodobniej będzie, tyle, że wtedy już na pewno nie wsadzę DOHC-a :)

Jankes - |22 Sie 2012|, 2012 14:03

Wsadzic przy minimum wydatków deohaca 2.3 i bedziesz mega zadowolony.
lukas2 - |22 Sie 2012|, 2012 15:42

Cytat:
Eee, to raczej ten nieudany remont poprzednika

Uwierz mi że nie tylko.

VIK - |22 Sie 2012|, 2012 15:54

Nie powielaj mitów.
lukas2 - |22 Sie 2012|, 2012 15:59

Nie powielam. Przerobiłem na własnym przykładzie. Nie byłem ani nie jestem przeciwnikiem alpagi. Ohc na tym cudownym paliwku służył 8 lat przejeżdżając 140 tys km, ale gdy na liczniku pojawiło się 210 tys zaczął kopcić, dohc na alpadze jeździł 5 lat zrobił 70 tys i zaczął kopić przy 215tys licznikowych.
Byłem dla kolegów z forum oglądać boa na jesieni. Auto firmowe 340 tys na zegarze, bez lpg, zaniedbane lekko ale silnik pracował rewelka, cichutko, nie kopcił

VIK - |22 Sie 2012|, 2012 16:21

tak, a bez LPG ohac czy dohc ma uszczelniacze wieczne i po 200tysiacach jest cudem techniki, bo jeździ na benzynie :)
Tak, jakby rodzaj paliwa miał znaczenie akurat dla uszczelniaczy zaworowych czy pierścieni, no proszę Cię.

lukas2 - |22 Sie 2012|, 2012 16:24

Raczej nie za bardzo ma, chociaż wyższa temp spalania lpg już jakiś tam wpływ ma na pewno dla uszczelniaczy skoro wpływa na głowicę i zawory
Struna - |22 Sie 2012|, 2012 16:39

lukas2 napisał/a:
skoro wpływa na głowicę i zawory
jak się na ubogo jeździ to i wpływa, ale jak dawka należna to problemów nie ma
PiotrekGran - |29 Sie 2012|, 2012 22:10

Coś mi usunęło fotki... Ehh te serwery...
PiotrekGran - |25 Wrz 2012|, 2012 22:32

Wrzuciłem raz jeszcze fotki ;) http://www.fotosik.pl/u/PiotrekGran/album/1290926




kat - |25 Wrz 2012|, 2012 22:36

jeszcze przednie zydle w pradzie by sie zdały
PiotrekGran - |25 Wrz 2012|, 2012 22:47

kat, ja wiem, że one zajmują dużo miejsca u Ciebie w garażu :) Mam teraz sporo ważniejszych wydatków, ale jak tylko się odkuje, to będę chciał je zabrać od Ciebie ;)
kat - |25 Wrz 2012|, 2012 22:48

tylko tak wspomnialem,bo bys mial piekna dżije
PiotrekGran - |25 Wrz 2012|, 2012 22:56

A te fotele co masz, to grzane, ruszane i pompowane elektrycznie, tak ? Bo już zapomniałem...
A ten, mi nie aż tak bardzo zależy na wypasie, tylko drażni mnie trochę ten potargany fotel kierowcy :?
Tak czy inaczej, będę się starał załatwić tę sprawę z Tobą do końca tego roku ;)

kat - |25 Wrz 2012|, 2012 22:57

full prąd
Zysio - |25 Wrz 2012|, 2012 23:10

PiotrekGran napisał/a:
A ten, mi nie aż tak bardzo zależy na wypasie, tylko drażni mnie trochę ten potargany fotel kierowcy


Wypas jak wypas, ale elektryczne fotele dają naprawdę spory wachlarz możliwości regulacji w porównaniu do ręcznych...

PiotrekGran - |25 Wrz 2012|, 2012 23:18

To mają coś więcej regulowanego niż kąt oparcia, wysokość i odległość siedziska od pedałów ? Czy chodzi Ci o to, że możemy ustawić te parametry z większą dokładnością ?
Kevin Xy - |25 Wrz 2012|, 2012 23:29

no troche wiecej maja
Zysio - |25 Wrz 2012|, 2012 23:34

niezależnie przód i tył siedziska regulowany, zakres regulacji też jakby większy niż w manualnych
Vaux - |25 Wrz 2012|, 2012 23:35

Oddzielnie regulujesz wysokość przodu i tyłu fotela, w ręcznych tylko całość góra-dół

P.S Zyś pierwszy ;)

PiotrekGran - |25 Wrz 2012|, 2012 23:41

Vaux napisał/a:
Oddzielnie regulujesz wysokość przodu i tyłu fotela, w ręcznych tylko całość góra-dół


No to czad !
Co raz bardziej je chcę :-d

lukas2 - |26 Wrz 2012|, 2012 00:07

Warto wymieniłem u siebie na takowe. Fajny bajerek.
ford2fast - |26 Wrz 2012|, 2012 00:57

Kevin Xy napisał/a:
no troche wiecej maja

Raczej wyżej mają :):

Zysio - |26 Wrz 2012|, 2012 06:38

Łatwiej odkurzać pod fotelem :):
lukas2 - |26 Wrz 2012|, 2012 10:09

ford2fast napisał/a:
Raczej wyżej mają

Może przód trochę wyżej, bardziej zadek się zapada ;-)
Zysio napisał/a:
Łatwiej odkurzać pod fotelem

Nie prawda wtyczki wiszą :-p

Struna - |26 Wrz 2012|, 2012 10:40

lukas2 napisał/a:
Nie prawda wtyczki wiszą
jak masz poprawnie pozapinane jak fabryka kazała to nic nie wisi
ford2fast - |26 Wrz 2012|, 2012 11:32

lukas2 napisał/a:
ford2fast napisał/a:
Raczej wyżej mają

Może przód trochę wyżej, bardziej zadek się zapada ;-)

Całe siedzisko jest wyżej niż w fotelu bez regulacji :)

lukas2 - |26 Wrz 2012|, 2012 18:28

Struna napisał/a:
jak masz poprawnie pozapinane jak fabryka kazała to nic nie wisi

Muszę je tam jakoś pomocowac co by kabli straczało na ruchy

przemko - |25 Paź 2012|, 2012 16:23
Temat postu: Info o użytkowniku
Tutaj kilka słów na temat tego usera, nie będe zakładał nowego tematu bo szkoda czasu, wiekszość ludzi tutaj zarejestrowanych jest na Sierrafan także wejdą bez problemu i poczytają. Musze jakos zareagować bo gosciu jest bezczelny.
http://www.sierrafan.pl/v...hp?f=39&t=24802

PiotrekGran - |25 Paź 2012|, 2012 18:10

No. Wszystko ładnie opisane. Cały ja :lol:
Strzeżcie się mnie bo dla mnie to mega interes próbować wydymać kogoś na kilkadziesiąt złotych.
Pozdr !

przemko - |25 Paź 2012|, 2012 18:17
Temat postu: ozust
Kolego skoro wysłałeś wczoraj paczkę jak twierdzisz to wrzuć skan nadania paczki, tyle w temacie. Jak umiesz zamieszczać zdjęcia na forum to dasz rade i zrobić zdjęcie potwierdzenia nadania. Niech zgadne zgubiłes? Ale biorąc po uwagę poziom twojej wypowiedzi cyt. "wydymać" nie doczekamy się. Swoja drogą okaże się wkrótce czy jesteś mocny na żywo w gębie taki, bo jak na razie to boisz się odebrać telefon i kontakt tylko sms-owy
PiotrekGran - |25 Paź 2012|, 2012 18:43

Nie będę teraz biegał z aparatem czy skanerem szukał kabli i czegoś Ci udowadniał.
Poziom wypowiedzi jest taki a nie inny, bo wstałem wcześnie rano, poszedłem do szkoły siedziałem tam 9 godzin, potem miałem 2 godziny korepetycji, a Ty robisz zamieszanie w sieci i wydzwaniasz do mnie kilkanaście razy akurat wtedy kiedy piszę próbne egzaminy zawodowe... Teraz wszedłem do domu ledwo zjadłem kolację i w koło Macieju to samo a do tego próbujesz mnie przestraszyć policją :):

Paczkę wysłałem możesz wierzyć albo nie.


przemko, a tak w ogóle to musimy tę szopkę robić na dwóch rożnych forach ?
Nie chce mi się kopiować tego...

Jankes - |25 Paź 2012|, 2012 18:52

Wiesz Piotrek, jesli Ktoś Ci przelał kase 11, a dzis mamy 25 i nadal nie otrzymał paczki, to coś tu jest nie tak...mogłeś porozmawiac z chłopakiem, powiedziec słuchaj nie mam czasu na wysyłke, oddam Ci kase i tyle...po co tyle zwodzic człowieka??
przemko - |25 Paź 2012|, 2012 18:58

"Nie będę teraz biegał z aparatem czy skanerem szukał kabli i czegoś Ci udowadniał" no to trochę inaczej napisane zgubiłem, wyrzuciłem itd. jak pisałem parę chwil wcześniej, zadnego potwierdzenia nie ma i dobrze o tym wiesz, jesteś bezczelnym oszustem. A policją nie strasze tylko uprzedzam fakty, no chyba nie myślisz że pojade 150 km na darmo, narobie ci wstydu w szkole i u sasiadów, masz 19 lat ale nikt ci jeszcze chyba nie wytłumaczył słowa odpowiedzialność. W UPS-ie nie więdzą nic o paczce bo im jej nie przekazałeś taka dostałem informację stworzyłeś tylko etykietę i wysłałeś mi jej numer.
PiotrekGran - |25 Paź 2012|, 2012 19:06

Jankes napisał/a:
Wiesz Piotrek, jesli Ktoś Ci przelał kase 11, a dzis mamy 25 i nadal nie otrzymał paczki, to coś tu jest nie tak...mogłeś porozmawiac z chłopakiem, powiedziec słuchaj nie mam czasu na wysyłke, oddam Ci kase i tyle...po co tyle zwodzic człowieka??


No a myślisz, że nie mówiłem ? :) Tylko odbierane jest to jako kolejna wymówka, a ja naprawdę nie mam interesu, żeby kłamać. Nie powiedziałem, że jej nie wyślę, tylko to, że się to opóźni, i zawsze dawałem prawdziwy powód.

przemko napisał/a:
W UPS-ie nie więdzą nic o paczce bo im jej nie przekazałeś taka dostałem informację stworzyłeś tylko etykietę i wysłałeś mi jej numer.

To jest "świeża" informacja ?

Adam_2000 - |25 Paź 2012|, 2012 19:09

Pogadajcie może sobie na PW/GG, a nie w tym dziale.
JORZO - |25 Paź 2012|, 2012 19:15

się wtrącę bo mi tu coś nie pasi-raz piszesz,że wysłałeś wczoraj a raz że nie będziesz za skanerem biegał a na końcu że wysyłka się opóźni.To wkońcu jak?
PiotrekGran - |25 Paź 2012|, 2012 19:19

JORZO, przeczytaj wszystko jeszcze raz :)
przemko - |25 Paź 2012|, 2012 19:20
Temat postu: paczka
Informacja z przed paru chwil. Żadna paczka nie została przekazana firmie UPS, nadawca wygenerował tylko etykiete, takie info dostałem na infolinii i nie jest możliwe żeby paczka została nadana. Na GG i priva kolega nie odpisuje i jak widać nawet na forum publicznym kłamie także dziękuje za radę próbowałem już. Nie mówiąc że nie odbiera telefonów .Weź aparat i zrób foto potwierdzenia nadania i temat będzie jasny, bo widzę że już próbujesz iść w opcję że paczka gdzieś w UPS-ie zgineła. Za daleko już zabrnąłeś w tych kłamstwach i czuje że nie wyjdziesz z tego z twarzą gubisz się w każdej swojej wypowiedzi.
kat - |25 Paź 2012|, 2012 19:25

panowie,na pw takie sprawy
przemko - |25 Paź 2012|, 2012 19:34

Treść sms-a którego dostałem dzisiaj.

"Cześć, chcesz to nawet dzisiaj przyjeżdżaj, drzwi otwarte, tylko zabierz ze soba paczkę z dyfrem która wczoraj wysłałem. Wysłałem ci tez jej numer i nazwe kuriera żebyś mógł ją sprawdzić. Na tym moja rola się kończy, bo co więcej mogę zrobić?. Wysłana to wysłana powinna być dzisiaj u ciebie a dlaczego jej nie ma tego już nie wiem. Poza tym nie dzwoń do mnie po kilkanaście razy jak nie odbieram. Zobaczę że dzwoniłeś to się odezwę."

PiotrekGran - |25 Paź 2012|, 2012 19:38

przemko napisał/a:
Za daleko już zabrnąłeś w tych kłamstwach i czuje że nie wyjdziesz z tego z twarzą gubisz się w każdej swojej wypowiedzi.


Źle czujesz.

przemko napisał/a:
Informacja z przed paru chwil. Żadna paczka nie została przekazana firmie UPS


I źle sprawdzasz.

przemko napisał/a:
bo widzę że już próbujesz iść w opcję że paczka gdzieś w UPS-ie zgineła.


To dobry trop. Bo odbiór paczki jest podany na godzine 15;03 dnia 25 października, a w tym czasie dom świecił pustkami, a ja do 15;25 kwitłem w szkole.
Może teraz będziesz chciał foto dziennika lekcyjnego z zaznaczoną moją obecnością i potwierdzenie z pracy od rodziców ?

przemko - |25 Paź 2012|, 2012 19:41
Temat postu: oszust
Nie ja tylko chcę potwierdzenie nadania z wczorajsza datą oszuście, jeszcze raz przeczytaj co napisałeś wcześniej i zastanów się czy to ma sens.
przemko - |25 Paź 2012|, 2012 19:46
Temat postu: oszust
Status w systemie się zmienił to fakt pewnie teraz i wychodzi na to że nadałeś ja dzisiaj ja w odróżnieniu od ciebie zrobię foto etykiety i wkleję ją na forum zeby udowodnić jak łgałeś
JORZO - |23 Lis 2012|, 2012 20:05

No i................ ? jaki end tej story? :027:
rafalski - |23 Lis 2012|, 2012 20:09

JORZO napisał/a:
No i................ ? jaki end tej story? :027:

kryminał zapewne :)

PiotrekGran - |24 Lis 2012|, 2012 10:48

JORZO napisał/a:
No i................ ? jaki end tej story? :027:


Paczka dotarła na drugi dzień. A odbiorca zadowolony, ze nie miał ubrudzonego całego dyfra w oleju i ze był dobrze zapakowany :-d Ale nic więcej u mnie nie kupi i nie zmieni o mnie zdania :P

A jak straciliście do mnie zaufanie to polecam allegro, tam raczej nikt nie ma problemów ;)
http://allegro.pl/show_user.php?uid=13812524

JORZO - |24 Lis 2012|, 2012 11:16

Czyli że burza w szklance wody? :)
PiotrekGran - |24 Lis 2012|, 2012 13:26

Można tak powiedzieć ;)
PiotrekGran - |8 Gru 2012|, 2012 11:35





Ziiimaaaa !!! :D

playandwin24 - |8 Gru 2012|, 2012 13:31

Pięknie się prezentuje :)

W sam raz do kalendarza w miesiącu grudniu :)

PiotrekGran - |8 Gru 2012|, 2012 13:43

playandwin24 napisał/a:
W sam raz do kalendarza w miesiącu grudniu


Do kalendarza chyba musi być cały pojazd a przynajmniej powinien, tak gdzieś chyba czytałem.

W sumie gdybym się uparł to może jakąś fajną fotkę w ruchu bym strzelił jeszcze póki śnieg :)

playandwin24 - |8 Gru 2012|, 2012 13:48

Lepiej nie... bo znowu węże pourywasz albo co innego zepsujesz :P
PiotrekGran - |8 Gru 2012|, 2012 14:43

playandwin24 napisał/a:
bo znowu węże pourywasz albo co innego zepsujesz


Ja nic nie urywam :D Przejrzałem wszystkie, pozakładałem na nowo, oprócz jednego- tego cienkiego co biegnie do termostatu. Jeszcze nie patrzyłem dokładnie, ale to pewnie on.
Chociaż niewykluczone, że to może być uszczelka pod głowicą, i co chwilę odpada najsłabszy punkt układu.

Zaraz kończę składać poloneza i wjeżdżam Scorpio na kanał to się obada :)

PiotrekGran - |20 Gru 2012|, 2012 22:44

Szperałem na komputerze i mi taka fotka wpadła w oko :D Na tapecie jest całkiem OK :)


pablo19 - |20 Gru 2012|, 2012 23:33

druty wykasuj i będzie ładne :)
PiotrekGran - |20 Gru 2012|, 2012 23:39

No w sumie racja, ale komu by się chciało to robić teraz :D
artur.k - |21 Gru 2012|, 2012 08:11

no zimowe zdjęcie klasa, do kal.powinno być całe auto, ale to świetnie moim zdaniem w "grudniu" by wyglądało...władz 3ba by pytać :)
playandwin24 - |21 Gru 2012|, 2012 08:48

Scorpio na krańcu świata... ;)
rafalski - |15 Sty 2013|, 2013 21:16

playandwin24 napisał/a:
Scorpio na krańcu świata... ;)
\
Może raczej scorpio i kobieta na krańcu świata bo po co by tam jechał sam ;)

PiotrekGran - |15 Sty 2013|, 2013 22:00

Detektyw się znalazł ;)
Z jedną to się nie opłaca jechać, były trzy :) a i szampan się znalazł w bagażniku Scorpio :-D

rafalski - |15 Sty 2013|, 2013 22:27

Cytat:
Z jedną to się nie opłaca jechać, były trzy :) a i szampan się znalazł w bagażniku Scorpio :-D

To wrzuć więcej zdjęć z imprezy :)

PiotrekGran - |15 Sty 2013|, 2013 23:02

rafalski napisał/a:
To wrzuć więcej zdjęć z imprezy

Nie, bo byś nie mógł usnąć :-d

Na tym widać Scorpio :-d to nie będzie OT :):

Zysio - |16 Sty 2013|, 2013 06:16

Do kalendarza je...

Znaczy zdjęcie, Scorpio widać :P ;)

PiotrekGran - |25 Sty 2013|, 2013 05:07

Nie pamiętam dokładnie, ale to chyba dzisiaj, mija rok odkąd Scorpio jest u mnie :) Spać nie mogę, to pomyślałem, że napiszę jak to było i dlaczego kupiłem Scorpio ;)

No więc tak... Pierwsza była Granada, dostałem ją od ojca jak tylko odebrałem prawo jazdy i wcale nie był to niechciany prezent, wręcz przeciwnie, bardzo ją lubiłem, dbałem i grzebałem przy niej już dużo dużo wcześniej, a i bez prawka też zdarzało mi się nią pojeździć :)
No ale jak to mówią nic nie trwa wiecznie. Przyszła jesień, liście spadły, deszczyk popadał, wracałem ze szkoły, prosta droga w centrum miasta i przejście dla pieszych, nie mogę powiedzieć, że jechałem 40km/h bo tyle nie jechałem, było ze dwa razy więcej, człowiek głupi był.
Gościowi przede mną wyszła baba na przejście, on się zatrzymał, a ja niestety na nim, i to nie przez predkość do końca, tylko przez to, że coś odwróciło moją uwagę... Na szczęście nikomu nic się nie stało. W Galaxy,(ford na forda trafił) pękniety zderzak i wgniecenie na klapie, nic więcej. A w Granadzie rozpacz. Zderzak, lampy, grill, chłodnica przebita wiskozą, błotniki, cały pas przedni, zbiornik spryskiwaczy i Bóg wie co jeszcze. Z gościem udało się dogadać i policji nie było. Przyjechał ojciec, Granada na linkę i do domu. Smutno mi było, no ale co poradzić.
Był październik, Granada stała i stała. W końcu wziąłem się za nią, odkręciłem pogięte błotniki i dopiero wtedy wyszło jej prawdziwe oblicze. Rdza praktycznie wszędzie, to zdecydowało o jej dalszych losach. Naprawa była nieopłacalna na tamtą chwilę. No i poszła na części, dość szybko się rozsprzedała. Buda na szrot, jak wywiozłem to dopiero zacząłem żałować. No ale takie życie.
Listopad, grudzień, styczeń a ja bez auta, pożyczam od dziadka, albo od ojca. W końcu wziąłem się za szukanie. Oczywiście w pierwszej kolejności, przeglądałem ogłoszenia z Granadami, ale potem mi przeszło. Szukałem Sierry, tu dzwoniłem, tam jeździłem, zrobiłem sobie wycieczkę za Kielce, na zdjęciach była całkiem całkiem, Sierra Ghia, ale na miejscu okazała się totalnym szrotem. Tak samo jak Mondeo v6. Po którymś już wypadzie, odechciało mi się szukać czegokolwiek. Zrobiłem przerwę, tydzień, może dwa. W niedzielę wieczorem, już miałem się kłaść spać, ale myślę wejdę zobaczę może coś jest. Wklepałem słowo klucz: "ford" w szukajkę na Tablica.pl przejrzałem woj. Łódzkie, nic ciekawego nie było, ale sprawdziłem jeszcze Śląskie :648:
Pokazałem ogłoszenie ojcu, mówi "nawet nie takie złe" a były tylko dwa zdjęcia :-d Szybki telefon do właścicielki, okazało się, że ktoś ma przyjechać w poniedziałek po południu. Myślę OK, już odpuszczam bo na bank się sprzeda. Ale wracałem na pieszo ze szkoły i mi się nudziło, pomyślałem, że zadzwonię i zapytam. Jak się okazało umówiony gość nie przyjechał. Umówiłem się na następny dzień na godzinę 13-14.
Wstałem wcześnie, wymieniłem rozrząd w dostawczaku i czym prędzej kierunek --> Mikołów, zima była chyba nie mniejsza jak teraz, mróz i śnieg. Umówiłem się pod Auchan'em. Wcześniej telefon do właścicielki, że zaraz będziemy. Krążę po tym parkingu, szukam z ojcem wypatruję, no cholera nie ma nigdzie. W końcu, jest ! Stoi ! Podjeżdżamy, oględziny na szybko, bez tragedii. Właścicielka wraca z zakupami. Dość miła kobieta, a i wiedziała co i jak ze starym Scorpio :) Pogadaliśmy, pooglądaliśmy, mówię trzeba się przejechać. Krótka wycieczka, wróciliśmy na parking. Zbyt wesoło nie jest, silnik praktycznie się nie wkręca na obroty, szarpie i przerywa, otworzyłem maskę, popatrzyłem, zacząłem zdejmować przewody z kopułki, szybka diagnoza , nie pali 3 cylinder. Myślę, no kiepsko trochę, ale na pokrywie filtra widzę jakieś mazańce, ciężko było rozczytać, ale okazało się, że to mazańce VIK'a, wcześniej byłem na SF i widziałem, że ogarnia Fordy :) No to mówię, bierzemy ! Utargowałem co miałem utargować. Pojechaliśmy do właścicielki do domu, spisać umowę i zabrać koła na lato. Wszystko OK. A na większość, napraw, paragony i faktury :)
Nastawiłem nawigację i wracamy. W połowie drogi, udało mi się okiełznać, przerywanie silnika, rozwiązaniem było bardzo delikatne obchodzenie się z pedałem gazu. Podróż minęła całkiem przyjemnie.
Przyjechałem, rodzince się spodobało :) Na drugi czy trzeci dzień, zmieniłem komplet świec i auto w końcu odżyło :)

Potem rejestracja i OC. Od tamtej pory, wiele się zmieniło, raczej na lepsze, dużo rzeczy powymieniane i na pewno dołożyłem już ponad drugie tyle, ile Scorpio kosztowało. Przez rok, nakręciłem na licznik 14tys km, chyba nie było dnia, żeby Scorpio stało :) Przyjemny samochód, do tego inny niż wszystkie, no i Ford :)
Mimo tego, że dużo rzeczy zostało zrobione, czy poprawione, to jeszcze jest drugie tyle do zrobienia, ale to powoli się zrobi. Zawsze coś się dzieje, i Scorpio pochłania praktycznie całą moją kasę 8)

Chyba tyle, trochę się rozpisałem, ale rocznicę trzeba było uczcić
;)


rafalski - |25 Sty 2013|, 2013 07:08

Fajne autko. Chociaż nie sedan to i tak mi się podoba. Z okazji rocznicy życzę samych radości z użytkowania :)
PiotrekGran - |25 Sty 2013|, 2013 09:34

rafalski napisał/a:
Chociaż nie sedan to i tak mi się podoba.


Mi na początku też tylko sedany się podobały :) I byłem zły, że kupiłem LB, ale teraz wolę LB niż sedana :-D

rafalski napisał/a:
Z okazji rocznicy życzę samych radości z użytkowania

Dziękuje ;)

artur.k - |25 Sty 2013|, 2013 10:56

ładniutki,ładniutki ja również życzę 1000000km bezawaryjności :)
PiotrekGran - |23 Kwi 2013|, 2013 17:58

Aaa tak dziś przypadkiem znalazłem :-d
Google street view robi robotę :)


Struna - |23 Kwi 2013|, 2013 18:10

they watching you neo :)
pablo19 - |24 Kwi 2013|, 2013 14:16

Nas też namierzyli ;)

Innych zdjęć nie pokazuję, bo to już perwersja ;)

Maross - |25 Kwi 2013|, 2013 00:54

pablo19 napisał/a:
Nas też namierzyli ;)

i mię :P Na aktualnym adresie nie ma ale zajrzałem w podwórko na starym...

Musi fotka sprzed 05.2012 być

Waski - |25 Kwi 2013|, 2013 01:56

napisane na dole ze maj 2012
Kevin Xy - |25 Kwi 2013|, 2013 02:04

i ja witam wsrod namierzonych

Maross - |25 Kwi 2013|, 2013 16:14

Waski napisał/a:
napisane na dole ze maj 2012

A widzisz , nie dość że ślepym to jeszcze skleroza :D
Zabrałem go stamtąd pod koniec maja już złożonego :)

PiotrekGran - |28 Kwi 2013|, 2013 21:48

Jak już się taki spam zrobił, to znalazłem jeszcze wieloryba taxi ode mnie. Aaa pod drzewkiem właściciel :-d

PiotrekGran - |7 Lip 2013|, 2013 15:11

Dawno już nic nie pisałem. Scorpio nabija dzielnie kilometry, no i to chyba tyle :)
Niedługo kolejna zmiana oleju i chciałem się przy okazji zająć jednym tematem- tj. wyciekami oleju, bo ostatnio mam coraz większe plamy na podjeździe...
Chodzi mi o pokrywy rozrządu, dolną i górną. O ile do pokrywy dolnej znalazłem uszczelkę, to do górnej nie mogę znaleźć... Jest tak samo wymienna jak dolna ?
Kolejna sprawa to uszczelka miski olejowej, jak z jej wymianą ? Nie obejdzie się bez podnoszenia silnika ?

kat - |7 Lip 2013|, 2013 18:45

wszystkie uszczelki są dostepne

zeby pod miska zmienic to trzeba podniesc silnik do góry

PiotrekGran - |7 Lip 2013|, 2013 18:48

OK. W necie nie mogłem znaleźć górnej, ale jutro podjadę, może na mieście będą mieli...
playandwin24 - |8 Lip 2013|, 2013 12:06

Będziesz zmieniał pod tą miską? :)
PiotrekGran - |8 Lip 2013|, 2013 16:46

Jak będzie jakiś spory wyciek stamtąd to pewnie tak, a jak się tylko poci, to niech się poci :)
Na tę chwilę najbardziej leje się z górnej pokrywy i z uszczelniacza wału z przodu...

Srebrny - |10 Lip 2013|, 2013 12:49

Uszczelniacz wału rzadko kiedy cieknie. Myślę, że to z pod dolnej pokrywy, a ta uszczelka 120 zł. Ostatnio pokombinowaliśmy z mech. i dał papier. Trzyma byle by tylko nie za grubo silikonu bo odkształci bakielit.
kat - |10 Lip 2013|, 2013 13:07

sa tez zamienniki tej dolnej uszczelki
ajusa robi za 30 zł

PiotrekGran - |10 Lip 2013|, 2013 18:14

Uszczelniacz akurat u mnie już był kiepski, nowy majątku nie kosztuje więc zmieniłem.
Co do uszczelki dekla, to mam już tą nowszą pokrywę z uszczelką na stałe, więc przeciągłem delikatnie silikonem i skręciłem. Powinno być OK.

PiotrekGran - |23 Lip 2013|, 2013 23:03

Scorpio dostało drugie życie wraz z montażem BLOSa.
To chyba najlepiej wydana kasa na ten samochód :)
Na dniach biorę się za tylne hamulce, będą nowe tarcze i klocki tak jak z przodu, i pewnie jeszcze komplet przewodów.
Dzisiaj byłem wyważyć przednie koła, co było przyczyną drgania kierownicy przy 60km/h, jeździ się już fajnie ;)

kat - |24 Lip 2013|, 2013 07:55

PiotrekGran napisał/a:
Scorpio dostało drugie życie wraz z montażem BLOSa.
To chyba najlepiej wydana kasa na ten samochód :)

od dawna mowie,ze to jest panaceum na bolaczki instalki gazowej,oczywiscie oprocz sekwencji
ale teraz na dlugi czas zapomnisz o klopotach z gazem,jakimkolwiek plywaniu obrotów,braku mocy itp

playandwin24 - |24 Lip 2013|, 2013 10:26

No... :)

Już nie trzeba V6 pod maską ;)

kat - |24 Lip 2013|, 2013 10:29

kuniuff od tego wiecej nie bedziesz mial,jedynie pozostanie tyle co powinno byc,a nie 2 x mniej
PiotrekGran - |17 Sie 2013|, 2013 01:13

Panowie, jak z wiązką silnika przy swapie ? Mam komplet od 2.9, przekładać to w całości, tzn wpiąć się do małej skrzynki i pod deską z jedną wtyczką, która zdaję się idzie do zegarów ?
Czy rzeźbić z wiązką od DOHCa, dokładać przewody itd ?

Jankes - |17 Sie 2013|, 2013 07:02

Jak masz wiazke całą oryginalna, to zmien, ale pierw sprawdz jej stan.
kat - |17 Sie 2013|, 2013 07:34

a nie trzeba przypadkiem rwac dechy zeby cala wiazke zmienic z kompem?
Jankes - |17 Sie 2013|, 2013 07:37

trzeba, ale wyjecie deski to chyba niewielki klopot przy zmianie silnika.
kat - |17 Sie 2013|, 2013 07:49

nie no,ale trza Piotrka uswiadomic,zeby nie byl zaskoczony
VIK - |17 Sie 2013|, 2013 08:43

Ja bym dorobił kilka przewodów i miał "uniwersalną" wiązkę :) dwa wtryskiwacze więcej i jedna sonda więcej.
PiotrekGran - |17 Sie 2013|, 2013 09:05

Wyjmowałem deskę wczoraj w dawcy, żeby wiązkę silnika wyjąć w całości, chyba nie chce mi się tego robić drugi raz :D

VIK, czyli dokładam kilka przewodów, zamieniam niektóre miejscami we wtyczce od kompa, podłączam kompa od 2.9 i działa ?
Wtyczki pod maską do czujników i całej reszty są takie same przy DOHC-u i 2.9 ?

VIK - |17 Sie 2013|, 2013 09:07

Tak. Nie wiem, czy Ci to godzinę zajmie na spokojnie. Mając schematy dohca i 12V w ręku.
PiotrekGran - |17 Sie 2013|, 2013 09:15

OK. Dzięki :)
Maksiu - |17 Sie 2013|, 2013 19:16

Jakbyś się pogubił to znam dobrego faHowca :D
PiotrekGran - |17 Sie 2013|, 2013 19:46

Maksiu napisał/a:
Jakbyś się pogubił to znam dobrego faHowca :D



Rozumiem, że mam korzystać z dwóch numerów z Twojego podpisu ? :-d

Maksiu - |17 Sie 2013|, 2013 20:11

Hahaha , nie nie nie :D A tak wogóle to tylko z orange działa jakby coś :D
PiotrekGran - |23 Sie 2013|, 2013 19:50

Już prawie :D

Ktoś wie od czego jest niebieski przewód z żółtym paskiem przy module od v6 ? W DOHCu takiego nie ma.

PiotrekGran - |27 Sie 2013|, 2013 22:36

Scorpio dostało 2.9 z manualem.
DOHC wyleciał w zeszły wtorek, a 2.9 ostatecznie odpaliło i wyjechało w niedzielę.
Jak na pierwszy swap to nieźle chyba :-D Wszystko zrobiłem sam, absolutnie sam, cieszy mnie ten fakt niezmiernie, ale mam dość grzebania przy Scorpio przez kolejny miesiąc.
A do zrobienia jeszcze kilka drobiazgów zostało...

Kevin Xy - |27 Sie 2013|, 2013 22:46

gratki i szerokosci
Maross - |27 Sie 2013|, 2013 23:13

no! i tak trzymać :)
YaKuZ - |27 Sie 2013|, 2013 23:19

no i jak wrażenia? :P
PiotrekGran - |27 Sie 2013|, 2013 23:30

yyyy, jeździ :-d
Nie no, ciągnie fajnie od dołu, ale góra mogłaby być nieco lepsza jednak...

I jeszcze jakiś chochlik siedzi i gmera z zapłonem, tzn coś gdzieś nie zawsze trafia chyba iskra na którym cylindrze i od czasu do czasu tyrpnie silnikiem na wolnych tzn. tak średnio co 2-3 sekundy. I jeszcze przy hamowaniu silnikiem szarpie jak schodzi poniżej 1500obr ale to tak konkretnie i na razie nie mam pomysłu dlaczego, pewnie jedno z drugim powiązane.

Ale ogólnie jest fajnie i nie ma co porównywać z DOHCem :)

Aaa i złożyłem sobie wydech za cichy, w ogóle nie słychać silnika :-d

pablo19 - |27 Sie 2013|, 2013 23:38

PiotrekGran napisał/a:
...
Aaa i złożyłem sobie wydech za cichy, w ogóle nie słychać silnika :-d
Ponad 3000 rpm np. na 3 biegu też nie słychać? ;)
PiotrekGran - |27 Sie 2013|, 2013 23:56

W środku cisza jak makiem zasiał :-D No może zawory delikatnie słychać ;)

Nawet jak dzisiaj odpalałem, to silnik już chodził a ja dalej trzymałem na rozruszniku :-D

Ale coś wykombinuje z końcowym tłumikiem i będę straszył stare babcie pod kościołem :lol:

pablo19 - |27 Sie 2013|, 2013 23:58

No to masz popsuty silnik :P
PiotrekGran - |28 Sie 2013|, 2013 00:03

Noo :)
Zysio - |28 Sie 2013|, 2013 00:05

A jak się jeździ po zakrętach z 2.9 vs 2.0? :) bo przód cięższy sporo się zrobił :P
kat - |28 Sie 2013|, 2013 08:13

zaraz wpadnie Play i bedzie udowadniał,ze dohc "rzondzi"
ostatni bastion niedlugo padnie jak kawka

YaKuZ - |28 Sie 2013|, 2013 08:21

Zysio napisał/a:
A jak się jeździ po zakrętach z 2.9 vs 2.0


2.0 jeździ się prosto a 2,9 Bokiem :)

YaKuZ - |28 Sie 2013|, 2013 08:23

PiotrekGran napisał/a:
szarpie jak schodzi poniżej 1500obr ale to tak konkretnie i na razie nie mam pomysłu dlaczego


a do kopółki zaglądałeś? czyściłeś ją i paluch? mój szarpał przez kopułkę własnie

pablo19 - |28 Sie 2013|, 2013 09:49

kat napisał/a:
zaraz wpadnie Play i bedzie udowadniał,ze dohc "rzondzi"
ostatni bastion niedlugo padnie jak kawka
Taki los DOHC-ów :P
ford2fast - |28 Sie 2013|, 2013 09:54

pablo19 napisał/a:
kat napisał/a:
zaraz wpadnie Play i bedzie udowadniał,ze dohc "rzondzi"
ostatni bastion niedlugo padnie jak kawka
Taki los DOHC-ów :P

Niedoczekanie Wasze :):

Zysio - |28 Sie 2013|, 2013 10:13

Jeszcze wiem o przynajmniej jednym upadającym bastionie, nie mówię o srebrnym sedanie ;P
kat - |28 Sie 2013|, 2013 10:15

ja tez,nawet wiem,ze juz silnik jest wyjety :-d
lukas2 - |28 Sie 2013|, 2013 10:21

Zawsze ja jeszcze zostaje ;-)
Zysio - |28 Sie 2013|, 2013 10:25

mój ojciec też nie chce się wypisać z teamu 4 gary :)
kat - |28 Sie 2013|, 2013 10:30

lukas2 napisał/a:
Zawsze ja jeszcze zostaje ;-)

aaa zapomnialem,a twoj dohc po remoncie w sumie jest i to porzadnym

lukas2 - |28 Sie 2013|, 2013 10:33

Rzeklbym ze calkowitym. W przeciwienstwie do Piotrka dohca 140 (nawet wiecej) osiaga bez najmniejszego problemu;-)
Tak więc nie wszystkie bastiony upadną :-)

YaKuZ - |28 Sie 2013|, 2013 10:45

jeszcze...:P
lukas2 - |28 Sie 2013|, 2013 11:10

Kazdy żyd swoj towar chwali... ;-)
PiotrekGran - |28 Sie 2013|, 2013 11:16

Zysio napisał/a:
A jak się jeździ po zakrętach z 2.9 vs 2.0? bo przód cięższy sporo się zrobił


Na każdym zakręcie zastanawiam się czy aby na pewno dobrze skręciłem zawieszenie. Różnica jest ogromna, ale jeszcze zbieżność mam do ustawienia, może się trochę poprawi.

YaKuZ napisał/a:
a do kopółki zaglądałeś? czyściłeś ją i paluch? mój szarpał przez kopułkę własnie


Kopułka wyczyszczona, palec też. Świece nowe, przewody MC od Ciebie, nie wiem czy przypadkiem nie mam słabej masy na silniku. Ale to "pyrkanie" na wolnych to pikuś, bardziej uciążliwe jest szarpanie po odpuszczeniu gazu, na pierwszy ogień pójdzie TPS bo wystaje z niego czerwony silikon :D

playandwin24 - |28 Sie 2013|, 2013 11:27

DOHC rzondzi :)
YaKuZ - |28 Sie 2013|, 2013 12:53

playandwin24 napisał/a:
DOHC rzondzi


dlatego wszyscy zmieniają na vałke :P

playandwin24 - |28 Sie 2013|, 2013 12:57

Nie ma 2.0 w sprzedaży to trzeba zmienić na 6garów - przecież nie na VMa ;)
Jankes - |1 Wrz 2013|, 2013 10:25

Miło czytac ze ktoś zmienił silnik, a nie tylko wycieraczki :P

Niech smiga...tylko czemu nie jakiś BOB ;)

PiotrekGran - |1 Wrz 2013|, 2013 16:39

nie BOB bo nie było żadnego w takiej cenie jak to 12v :-D
Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, i to na 95% nie jest ostatni silnik w tym Scorpio ;)

Jankes - |1 Wrz 2013|, 2013 17:38

PiotrekGran napisał/a:
nie BOB bo nie było żadnego w takiej cenie jak to 12v :-D
Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, i to na 95% nie jest ostatni silnik w tym Scorpio ;)


I prawidłowe podejście, to lubie :)

pablo19 - |1 Wrz 2013|, 2013 23:41

PiotrekGran napisał/a:
nie BOB bo nie było żadnego w takiej cenie jak to 12v :-D
Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, i to na 95% nie jest ostatni silnik w tym Scorpio ;)
Zarżniesz kolonię rzeźniku?
PiotrekGran - |1 Wrz 2013|, 2013 23:45

pablo19 napisał/a:
Zarżniesz kolonię rzeźniku?



Podobno twarde są...
:-d

PiotrekGran - |8 Wrz 2013|, 2013 00:45

1000 km po swapie, stwierdzam, że jest całkiem OK :D
Ale jednak jest niedosyt, i nie będę ukrywał, że po 2.9 12v spodziewałem się trochę więcej w porównaniu do DOHCa. Do normalnego sprawnego przemieszczania się jest OK, ale coś więcej to jednak słabo wypada dość :roll:

Będzie kosa :-d Ale kiedy, nie wiem.

lukas2 - |8 Wrz 2013|, 2013 07:38

A nie mówiłem że przy 12v szału nie ma... ;-) Przy cossie z automatem zresztą też
Vaux - |8 Wrz 2013|, 2013 08:00

PiotrekGran, przyzwyczailes sie juz ale odczujesz roznice jak wsiadziesz teraz w jakiegos deohaca ;)
playandwin24 - |8 Wrz 2013|, 2013 08:55

Zaraz przyjdzie Kat i powie że 12v rzondzi :P
Jankes - |8 Wrz 2013|, 2013 09:14

Cossa 24V też jest przereklamowana jak 12V, do codziennej jazdy sie nadaje, ale coś wiecej jak to Piotrek napisał...słabo wypada.
pablo19 - |8 Wrz 2013|, 2013 11:02

Nie spodziewaj się niewiadmoczego po cossie ;) , ale tak jak napisano, wsiądź teraz do DOHC, czy to w Scorpio, czy to w innym aucie i przejedź się czy to po trasie, czy po jakimś wymagającym terenie to poczujesz różnicę :)
PiotrekGran - |8 Wrz 2013|, 2013 13:35

To chyba trzeba będzie kupić Volvo jakieś :D


playandwin24 napisał/a:
Zaraz przyjdzie Kat i powie że 12v rzondzi


rzondzi bo jest nieporównywalnie wytrzymałe w porównaniu do innych silników ze Scorpio :)

pablo19 - |8 Wrz 2013|, 2013 13:36

Młodość... :P
Struna - |8 Wrz 2013|, 2013 13:36

Zrób sobie kose w manualu - to nawet jeździ.
lukas2 - |8 Wrz 2013|, 2013 16:15

Struna moze mieć rację jak chcesz szybszego scorpio to jedyna opcja.
PiotrekGran - |8 Wrz 2013|, 2013 16:23

Nawet przez chwilę, nie pomyślałem o automacie :)
Zysio - |8 Wrz 2013|, 2013 16:32

albo mała kosa ze Sierry, stage fafnaście jej zrobić i będzie

tylko za zdrowy motor z przyległościami to ze trzy wartości mk2 Cię wyjdzie pewnie

PiotrekGran - |8 Wrz 2013|, 2013 16:54

Nie no Panowie. Nie napinajcie się od razu na jakieś wynalazki z gigantyczną mocą.
Ja tylko napisałem jakie mam odczucia po przesiadce z DOHCa na 12v.
Nie mam zamiaru robić ze Scorpio jakiegoś ściganta, po prostu stwierdzam, że przydałoby się jeszcze kilka koni więcej :) i tyle.

PiotrekGran - |8 Wrz 2013|, 2013 19:05

Aha, jeszcze jedno.
Jaką temperaturę powinien mieć termowłącznik wiatraków do 2.9 ?

VIK - |8 Wrz 2013|, 2013 19:12

http://allegro.pl/wlaczni...3461565917.html
PiotrekGran - |8 Wrz 2013|, 2013 19:23

Dzięki VIK :)
kat - |9 Wrz 2013|, 2013 08:15

Zysio napisał/a:

tylko za zdrowy motor z przyległościami to ze trzy wartości mk2 Cię wyjdzie pewnie


dodaj jeszcze + kredyt do tego

PiotrekGran - |14 Wrz 2013|, 2013 21:21

2000km po swapie.
Jeździ i to całkiem nieźle, przestał gubić płyn chłodniczy, no i przez 2000km na bagnecie poziom oleju spadł może o 2mm. Fajnie cieszę się :)

Ale do końca tak kolorowo nie jest, coś zaczęło stukać w lewym przodzie przy zatrzymywaniu, i trzeba koniecznie pospawać tylną prawą podłużnicę przed zimą, bo jakiś magik przywalił kiedyś blaszkę 0.5mm na podłużnicę i wszystko pod blaszką pięknie zgniło... Przy okazji, zdejmowania tylnej belki, będą zrobione hamulce, półosie i wleci cichutki dyfer no i pewnie porządna konserwacja spodu.
Problem jedynie w tym, że nie ma kiedy i w tym momencie nie ma gdzie...

PiotrekGran - |18 Wrz 2013|, 2013 21:44

Nowy regulator napięcia wleciał, bo zaczęło ładować 16V, niby 2V różnicy, a szyby zamykały się dwa razy szybciej :-d

Ale nie wiem czy to mi nie uwaliło centralki od zamka i zamka tylnej klapy bo przestały ostatnio działać :(

pablo19 - |18 Wrz 2013|, 2013 22:23

Jednemu koledze ładowało kiedyś 19V, że aż mu stopiło osłonę nad aku w MKII, ale na jego szczęście nic mu się nie zjarało. No poza silnikiem gdzieś we Włoszech, ale to już na własne życzenie ;)
YaKuZ - |18 Wrz 2013|, 2013 22:46

ciekawe co to był za kulega :P
Adam_2000 - |18 Wrz 2013|, 2013 22:54

Narciarz taki ?
YaKuZ - |18 Wrz 2013|, 2013 23:02

coś pamiętam :) cały czas się macał :P
pablo19 - |18 Wrz 2013|, 2013 23:14

Oby tylko siebie, bo jakoś tak było, żeśmy w jednym domku spali ja, czarnuch i on :P
Kevin Xy - |19 Wrz 2013|, 2013 00:42

Sam zes czarnuch nurku :p
Vaux - |19 Wrz 2013|, 2013 00:53

pablo19 napisał/a:
Jednemu koledze ładowało kiedyś 19V, że aż mu stopiło osłonę nad aku w MKII, ale na jego szczęście nic mu się nie zjarało

Drugi kolega tak niedawno ładował aku prostownikiem tak że też mu się ten prostownik sfajczył aż farba odlazła i dobrze że mu się kosa nie zjarała :P

YaKuZ - |19 Wrz 2013|, 2013 07:23

"bo to zły prostownik był..." :P

a trzeci taki to najlepiej zasilacze w kompie podłączał i mówił że zepsute wszystkie :P

PiotrekGran - |15 Paź 2013|, 2013 20:33

Scorpio dostało dzisiaj nowy olej do skrzyni i halogeny.
Poza tym, uruchomiłem spryskiwacze, ale jak zwykle najpierw się narobiłem, zrzuciłem lampy, zderzak i zbiorniczek, a dopiero potem pomyślałem i podmieniłem manetkę przy kierownicy :-d W każdym razie działa. Jutro nowy płyn do wspomagania, zimowy płyn do spryskiwaczy i wymiana płynu chłodniczego, no i może się uda na zbieżność jeszcze podjechać.

A dalej to już z górki, nowe przewody paliwowe pod autem i konserwacja całego spodu :D

PiotrekGran - |31 Paź 2013|, 2013 18:42

Dzisiaj przyszły takie cuda do mnie :D Ale żal mi zakładać i chyba bym je sprzedał ;)

pablo19 - |31 Paź 2013|, 2013 19:32

Tanio kupię :D
playandwin24 - |31 Paź 2013|, 2013 19:37

Wymienię na misia hi hi ;)

http://zapodaj.net/504fb7665366c.jpg.html

PiotrekGran - |10 Lis 2013|, 2013 14:42

Wymieniłem pompę wody- bardzo przyjemna robota :)
Poza tym, serwis myjąco-sprzątający, teraz ładna pogoda to może jeszcze szybki umyję antyparą...

A i kupiłem tekalana 10m, ale strasznie mi się nie chce tego wymieniać :/

playandwin24 - |10 Lis 2013|, 2013 20:22

Łatwiej przewody paliwowe wymienić niż hamulcowe :)
VIK - |10 Lis 2013|, 2013 20:25

Za to hamulcowe bezpieczniej trochę :)
PiotrekGran - |10 Lis 2013|, 2013 20:41

No niby łatwiej, ale ja mam za krótki kanał i będę musiał na trzy razy te przewody zmieniać :D
Poza tym zastanawiam się czy nie puścić ich tak jak fabryka kazała do 2.9 czyli po stronie kierowcy...

PiotrekGran - |24 Lis 2013|, 2013 20:51

Mamy zimowe kółka, konserwację podwozia, nowe przewody paliwowe, porządek w przewodach przy akumulatorze, wymienione włączniki od grzania dupci na takie które działają, mycie, odkurzanie.
Czekam na nowe wygłuszenie podłogi pod nogi kierowcy i pasażera.

PiotrekGran - |27 Gru 2013|, 2013 16:35

Hmm, mycie, odkurzanie to standardowo :D
Do tego nowe wahacze na przodzie, nowe wycieraczki Alca, nowe żarówki H4 Narva, nowy olej Max Life + filtr Mann + LPG do pełna.
A w sylwestra ze Scorpio bawimy się w Krakowie ;)

playandwin24 - |27 Gru 2013|, 2013 17:36

A czemu nie oryginalny filtr oleju? :)
PiotrekGran - |27 Gru 2013|, 2013 19:06

Bo Mann jest równie dobry, a Motorcrafta nie dało się zamówić tam gdzie kupowałem olej...
PiotrekGran - |1 Sty 2014|, 2014 20:57

Doszło 500km w niecałe dwa dni. Bez fochów, fajnie się teraz prowadzi, po zmianie oleju na Valvoline minimalnie uciszyły się zaworki :D
Średnie spalanie z kompletem osób i pełnym bagażnikiem, wyszło w okolicach 13.2-13.5l LPG/100km.

lukas2 - |1 Sty 2014|, 2014 21:01

PiotrekGran napisał/a:
po zmianie oleju na Valvoline minimalnie uciszyły się zaworki

Zmieniłem w DOHacu na motula półsyntetyk i przestały całkiem poklepywać. Najlepszy olej jak do tej pory jaki mialem

kat - |1 Sty 2014|, 2014 21:28

od długiego czasu leje do swoich tylko Motula

naprawde dobre oleje

PiotrekGran - |23 Sty 2014|, 2014 23:28

Scorpio jakiś czas temu dostało nową szybę czołową, oczywiście szybiarze tak założyli listewkę nad szybą, że zginęła.
Zamontowałem łożysko w ścianie grodziowej, w końcu kiera nie lata na wszystkie strony...
Założyłem też ori głośniki na przodzie bo zachciało mi się kiedyś innych i przez nie lała mi się woda do środka, teraz suchutko i grają jakby milej dla ucha :)
Poza tym jeździ i połyka kilometry. Na licznik wskoczyło 420000 km ;)

PiotrekGran - |2 Lut 2014|, 2014 11:55

Coś mi się zdaję, że Scorpio dostanie amortyzatory KONI z regulacją twardości + sprężyny progresywne :-d
Czekam aż śnieg stopnieje :)

pepi - |2 Lut 2014|, 2014 18:26

to wy macie drogi bez dziur ???
PiotrekGran - |2 Lut 2014|, 2014 20:07

Nooo prawie :-d
kat - |2 Lut 2014|, 2014 20:16

tez mam Koni+ H&R i jakos nie płacze przy 17 calach i profilu 225/45
pepi - |2 Lut 2014|, 2014 20:28

to zaprasza do mnie :-d
kat - |2 Lut 2014|, 2014 20:30

sie nie wybieram
PiotrekGran - |2 Lut 2014|, 2014 20:35

kat napisał/a:
tez mam Koni+ H&R i jakos nie płacze przy 17 calach i profilu 225/45


Oooo no i pasuje :)

JORZO - |7 Lut 2014|, 2014 07:51

Zdaje się że Stoper założył podobne kierpce i przód mu tarł na zakrętach. Ale skoro drogi macie równe (zwłaszcza dk 1) to pewnie i bez zakrętów ;)
PiotrekGran - |7 Lut 2014|, 2014 08:29

Na DK 1 to ja się staram nie zapuszczać :D
A Stoper zdaję się założył 225/50/16 na wszystkie koła na seryjnym zawieszeniu ?

A u mnie z przodu będzie to co ori w Cosworthcie czyli 205/50/16 i tył 225/50/16 do póki jest jeszcze trochę bieżnika, potem może wleci 215/50/16

Jankes - |7 Lut 2014|, 2014 08:34

bez przesady to nie bedzie obcierac, no chyba ze zawias juz dawno nie istnieje
JORZO - |7 Lut 2014|, 2014 08:37

No ze Stoperem to pewno masz rację a że nie zapuszczasz sie dk 1 zwłaszcza bliżej Cz-wy to żałuj ;)
PiotrekGran - |7 Lut 2014|, 2014 08:40

JORZO napisał/a:
a że nie zapuszczasz sie dk 1 zwłaszcza bliżej Cz-wy to żałuj


Ty to jesteś :690:

PiotrekGran - |3 Lip 2014|, 2014 23:06

1000km w tydzień ? Proszę bardzo :D
Spalanie średnio 14l LPG/100km

Nazbierałem masę części do Scorpio, nowych i używanych, fajnych i mniej fajnych, teraz przydałby się tydzień czasu, żeby to wsadzić :D

pablo19 - |3 Lip 2014|, 2014 23:11

Przez tydzień zbierałeś?
PiotrekGran - |3 Lip 2014|, 2014 23:38

Yyy nie, przez tydzień zrobiłem 1000km, ale nie jeździłem przez ten czas po Polsce i nie zbierałem części :D

Chyba od początku roku tak odkładam na półki i się nazbierało.

PiotrekGran - |21 Paź 2015|, 2015 20:21

To to, można już zamknąć albo posłać w zaświaty ;)
konrad85 - |21 Paź 2015|, 2015 20:22

Sprzedałeś??
PiotrekGran - |21 Paź 2015|, 2015 21:13

Pewnie :-d

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group