Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Ogólne - Ubezpieczenie !!!!!!!

Janusz_J - |17 Wrz 2004|, 2004 11:00
Temat postu: Ubezpieczenie !!!!!!!
Mój nowy nabytek dziad skasował !!! A takiego pięknego fordzika miałem :(

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc !!!!
Zostałem uderzony w tył samochodu - była policja i jest winny !!!
Zglosiłem szkodę do towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy !!
Chciałem oddać swój samochód do autoryzowanego serwisu FORDA w celu usunięcia szkody !!!
Niestety likwidator poinformował mnie, że nie mogę usunąć szkody w autoryzowanym serwisie (nie tylko FORDA ale jakiegokolwiek), gdyż - jak napisał nie posiadam aktualnej książki serwisowej.
Takim przypadkiem zdziwił się pracownik serwisu gdyż jak do tej pory żadne z towarzystw ubezpieczeniowych nie stwarzało takich problemów.
Chciałem żeby likwidator powołał się na przepisy prawne - ale oświadczył, że nie zna tylko wie, że tak nie można.
Ponadto prowadzę działalność gospodarczą i zwróciłem się do towarzystwa o samochód zastępczy - niestety odmówiono mi gdyż jak twierdzą nie wystarczą dokumenty firmy ale samochód musi być jako środek trwały wpisany do ewidencji.

Bardzo proszę o informacje czy mogę skorzystać z serwisu autoryzowanego i czy przysługuje mi prawo do pojazdu zastępczego? Czy jest to tylko unikanie kosztów naprawy ?

P.S.

A i jeszcze chciałem was zapytać czy nie wiecie co to za szczyl ten Wąski :PPPPPPPPP

Asia - |17 Wrz 2004|, 2004 12:13

:evil:
Domel - |17 Wrz 2004|, 2004 12:59
Temat postu: Re: Ubezpieczenie !!!!!!!
Witam!
Janusz_J napisał/a:

A i jeszcze chciałem was zapytać czy nie wiecie co to za szczyl ten Wąski :PPPPPPPPP

Widze, ze jestes nowy na forum i moze nie wszystko jeszcze wiesz.Ja tez wiem niewiele bo rowniez niedawno sie zapisalem ale juz zdazylem nauczyc sie jednego-Wąski nie jest szczylem tylko czlowiekiem, ktory wklada duuuzo energii, abys mogl zadac tu pytanie. Po tym "jęzorze" na koncu wypowiedzi wnioskuje, ze to mial byc zart...

A teraz kilka slow o autku.
Rzeczywiscie samochod musi byc w ewidencji jako srodek trwaly. W przeciwnym wypadku ubezpieczyciel nie ma obowiązku dawac Ci samochodu zastępczego.Podkreslam "obowiazku"-moze ale nie musi.
Jesli chodzi o autoryzowany serwis: ubezpieczyciel nie moze Ci narzucic, gdzie masz naprawiac auto-twoja sprawa. Oni ze swojej strony wysylaja bieglego rzeczoznawce, ktory ocenia szkody i na tej podstawie ubezpieczyciel wyplaca Ci odszkodowanie (cena czesci i koszt robocizny obliczony wedlug im tylko znanych zasad). W przypadku gdy robocizna kosztuje wiecej niz wyplaca ubezpieczalnia, Ty pokrywasz koszty (doplacasz). Ubezpieczalnie niejednokrotnie podpisuja umowy z warsztatami i dlatego wola Cie wyslac do "swojego" (przewaznie te warsztaty wykonuja zlecenia solidnie-wiem z doswiadczenia).

Tyle w tym temacie jesli chodzi o moja wiedze i doswiadczenie.
Pozdrawiam!!
Domel

lancer - |17 Wrz 2004|, 2004 14:10

nie musi być autko na stanie środów trwałych firmy wystarczy że przedstawisz ubezpiczycielowi ewidencję pojazdu tam gdzie rozliczasz paliwo kilometry i inne pierdoły. źle zrobiłeś że poszedłeś do ubezpieczyciela. Najpierw powinieneś pujść do serwisu i powiedzić że chciałbyś bezgotówkowo dokonać naprawy przejkazując numer polisy poszkodowanego kopię notatki policji nawet nie idziesz do PZU niech serwis się szarpie z znimi ciebie interesuje usunięcie szkody i nie wydanie ani 1 PLN teraz możesz ich postraszyć sądem to ci kwotę do wypłaty zakwalifikują większą tak żebyś siedział cicho. i jeszcze jedno wszystkie części staraj się wymieniać nie naprawiać. Dlaczego z prostej przyczyny jak poszpachlujesz drzwi i pomalujesz je ładnie a potem ktoś ci te drzwi uszkodzi ponownie to zapomnij o rozsądnej cenie odszkodowania (starczy na pędzel i litr olejnej)
Waski - |24 Wrz 2004|, 2004 01:36

Witam
Nie widzialem wczesniej tego tematu.
Janusz Ty prowokatorze
Tak o mnie mowic ???
Tak jak w tym lemkowskim wierszyku
"[...]ja dla tebe serebro zoloto
a Ty mene buch w boloto"
Tam jest o wodce a ja tak powiem o Tobie

Za nazwanie mnie szczylem nie pomoge Ci w tym problemie a mam jutro spotkanie z czlowiek wladnym Ci pomoc :D :DDDD D

Pozdrawiam
Wąski

Janusz_J - |1 Paź 2004|, 2004 15:13

Chciałem wam podziękować za odpowiedzi :)

Ja nadal nie naprawiłem swego autka - bo nadal PTU sobie ze mnie robi ..... kpinę.

Jeśli natomiast chodzi o wąskiego to muszę wam powiedzieć, że znamy się świetnie i wiem, że to fajny typek :)

To tylko mała prowokacja była.
Oj ty Wąski Wąski ( tak serio to wcale aż taki Wąski nie jest - raczej niski) :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group