Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektryka - Podświetlenie przycisków regulacji szyb

DŁUGI - |22 Sie 2004|, 2004 14:52
Temat postu: Podświetlenie przycisków regulacji szyb
ELEKTRYKA SZYB COŚ MI SZWANKUJE. JEDEN PRZYCISK DZIAŁA BEZ ZARZUTU, DRUGI CZASAMI DZIAŁA, TRZECI TYLKO ZAMYKA , ALE JAK DRUGIM UDA SIĘ OTWORZYĆ. NIEŹLE CO?! A POWIEDZCIE MI CZY PRZYCISKI DO SZYB MACIE PODŚWIETLANE. U MNIE JEST TYLKO JEDEN PODŚWIETLANY, A LUBIĘ JAK PO CIEMKU MI ŁADNIE WSZYSTKO PODŚWIETLA.
qantan - |22 Sie 2004|, 2004 17:29

masz popalone żarówki ,a z dostaniem ich jest mały problem.
DŁUGI - |22 Sie 2004|, 2004 18:43

Chodzi o to, że wtych dwóch wogóle nie ma żarówek, a chciałbym żeby były. Dałoby się tam coś dorobić?W tym jednym żarówka jest chyba fabryczna!
Rafał A.(antek) - |22 Sie 2004|, 2004 21:17

zarowki sprobuj w ASO kupic, albo w jakims elektronicznym sklepie, ewentualnie wsadzic diody mozna. podswietlane powinny byc wszystkie. CO do dzialania, to rozebrac ipoczyścic styki i powinno byc ok
Marcin - |22 Sie 2004|, 2004 22:00

diody są do kitu w tym przypadku, za słabe światło dają, lepiej kupić zielone żąrówki w elektroniczym, mkoszt to jakieś 1.2 zeta za sztukę + cyna i trochę lutowania
jasam - |23 Sie 2004|, 2004 09:22

Rozbierz delikatnie przyciski, przeczyść styki (ja użyłem pasków papieru namoczonych w WD40). Tak reanimowałem dwa przyciski. Przy okazji we wszystkich zrobiłem podświetlenie.
Dodatkowo przeczyściłem pewnym specyfikiem połączenia elektryczne przy zawiasach drzwi i tak ożyła mi szybka prawa, która nigdy nie działała.
marcin napisał/a:
diody są do kitu w tym przypadku, za słabe światło dają,

Tu się mylisz kolego, jak sobie zainstalujesz takie diody jak u mnie to będziesz miał śliczne podswietlone na nebiesko, bardzo jasne przyciski.
Koszt 1,06zł (dioda + poprnik)+ cyna
Pozdrawiam :!:

Marcin - |23 Sie 2004|, 2004 16:04

ja miałem na myśli zwykłe zielone diody [te co mają zielony kolor], a co do niebieskich ledów, to nie testowałem
DŁUGI - |23 Sie 2004|, 2004 18:58

Dzięki za podpowiedzi! Jak znajdę chwilkę wolnego to kupuję żarówki ,wyjmuje przyciski, nagrzewam lutowniczke i biorę się do robótki, a później wieczorne wojaże z kochanż żonką.
Struna - |26 Sie 2004|, 2004 02:14

A nawet i zielone diody będą pięknie świecić - tylko trzeba sobie kupić o pdwyższonej jasności.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group