Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Nadwozie - Drażniący szum podczas jazdy

wojtekrobert - |27 Kwi 2013|, 2013 21:33
Temat postu: Drażniący szum podczas jazdy
Witajcie, wkurzają mnie szumy podczas jazdy >60km/h. Dochodzą wyraźnie z nad szyby w drzwiach kierowcy. Kolega pandy podsunął pomysł że to przez listwy ozdobne wokół szyby, zrobiłem rozeznanie, sprawa wygląda tak, na tym zdjęciu wyraźnie widać że listwę można odgiąć (przynajmniej w tym miejscu):
http://imageshack.us/phot...2704131855.jpg/

Na tym zdjęciu zaznaczyłem strzałkami pole w którym listwa jest luźna, tzn da się ją nieco odgiąć i poprzesuwać z góry na dół (około max 0,5 cm), z tego obszaru dochodzą też szumy, mniej więcej:
http://imageshack.us/phot...0413185501.jpg/

Chciałem więc zdemontować dziada zobaczyć czy coś nie jest pęknięte... no i myk jest taki, jest jedna śrubeczka, a reszta jest pod metalowym rantem drzwi... na tym zdjęciu oznaczyłem jedną śrubkę, a dalej jest miejsce gdzie mniej więcej jest druga.
http://imageshack.us/phot...2704131856.jpg/

Moje pytanie brzmi, jak to wymontować w takim razie, aby nic nie zniszczyć i nie połamać? Może mi ktoś dać podpowiedź?

I jeszcze sprawa, może odpuścić sobie demontaż, a użyć kleju który pozwoli mi później na zdemontowanie listwy (jeśli zajdzie taka potrzeba), ale klej będzie tą listwę trzymał i pozbędę się szumów (o ile to listwa jest przyczyną)?

pepi - |27 Kwi 2013|, 2013 21:36

szyber
lub uszczelka w drzwiach

wojtekrobert - |27 Kwi 2013|, 2013 21:42

pepi napisał/a:
szyber
lub uszczelka w drzwiach


szyber niezależnie od tego czy jest otwarty czy zamknięty, szum jest, więc odpada.
nawet jeśli uszczelka wygląda na w porządku, może wytwarzać taki szum?

gufer-posepny - |28 Kwi 2013|, 2013 09:08

Jak dla mnie to te drzwi u góry troszkę odstają od budy są odgięte w lewo .Chyba że były niedomknięte .Tą listwę co chcesz zdjać to nie wiem czy ma sens bo niewiele ma do szumów .
pepi - |28 Kwi 2013|, 2013 09:27

obacz czy dolega do drzwi dobrze
DareckiSz - |7 Maj 2013|, 2013 10:16

Łopatologiczna metoda ;-) Odchyl trochę tą listwę i podłuż choćby zapałkę. Tak by bardziej odstawała. Potem sie trochę przejedź i posłuchaj, czy się zmienił dźwięk (szum) jeśli się zmieni to będziesz pewien, że to to miejsce. A co do mocowania. Rozbierałem kiedyś swoje stare MKI i nie pamietam by tam po środku szyby była jakaś inna śruba. :?
gt500 - |7 Maj 2013|, 2013 10:25

W jednym scorpio po zmianie szybra jest halas , niby wszystko wygląda ok a szumi aż miło.

A w drugim mam taki problem , ze jest cisza , a nawet na postoju otworzę i zamknę okno ruszam i juz przy 80 w narożniku górnym hałasuje. Jakiś problem z uszczelką tam mam. Dwa sprawdzić to co wyżej , szczegołnie czy drzwi już się nie obwiesiły.

pader - |7 Maj 2013|, 2013 10:42

wojtekrobert napisał/a:
Chciałem więc zdemontować dziada zobaczyć czy coś nie jest pęknięte... no i myk jest taki, jest jedna śrubeczka, a reszta jest pod metalowym rantem drzwi... na tym zdjęciu oznaczyłem jedną śrubkę, a dalej jest miejsce gdzie mniej więcej jest druga.
http://imageshack.us/phot...2704131856.jpg/

Moje pytanie brzmi, jak to wymontować w takim razie, aby nic nie zniszczyć i nie połamać? Może mi ktoś dać podpowiedź?


Odkręcasz tą śrubę od wewnątrz kluczem 9mm, a dalej nie ma śrub tylko są plastikowe kołki które bardzo ładnie się wypinają. Jedyny problem to nit który znajdziesz pod lusterkiem.

[ Dodano: |7 Maj 2013|, 2013 10:57 ]
Tych kołków jest chyba ze 4-5, szukałem zdjęcia ale nie znalazłem :(

pandy - |8 Maj 2013|, 2013 15:55

szumia czesto listwy ozdobne jak masz polamane zaczepy - nie wiem czy jest sens szukac kolkow mocujacych (wsuwane w prowadnice, podstawa w ksztalcie X, sam kolek ma cos w rodzaju gwintu ktory dziala podobnie jak trytytka)

Myslalem o przyklejeniu tego klejem ktory nie zasycha ale nie wiem jak sie taki klej nazywa.

YGH - |8 Maj 2013|, 2013 17:22

U mnie też słychać szum, wina leży po stronie szyby i prowadnic.
Mam chyba wyrobione prowadnice w drzwiach bo jak dojadę szybą do góry
to tak jakby silniczek dociska szybę do przodu. W rogu koło ucha kierowcy robi
się maleńka niewidoczna szparka przez którą świszczy powietrze.
Metoda: Otwieram drzwi, zamkniętą szybę ściskam rękami i lekko ciągnę do siebie (w tył).
Szumy ustają.
wojtekrobert, zobacz czy i u ciebie szyba nie ma luzu na prowadnicach.

Adam73 - |8 Maj 2013|, 2013 17:59

YGH, zsuń prowadnice bliżej szyby.
YGH - |9 Maj 2013|, 2013 16:44

Adam73, aaa olewam to. To już jest walka z wiatrakami. Już nic przy aucie nie robię. ;)
wojtekrobert - |9 Maj 2013|, 2013 22:25

YGH strzał w dziesiątkę, dokładnie to samo u mnie, podciągnąłem nieco szybę i cisza nastała :) punkt za pomoc, dzięki. Na razie zostanie, mam bardziej priorytetowe sprawy do załatwienia przy tym aucie.
YGH - |10 Maj 2013|, 2013 18:19

wojtekrobert, :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group