Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Wnętrze + klimatyzacja - szyberdach (ale nie cieknie tylko skrzypi)

zajcev - |10 Maj 2005|, 2005 15:26
Temat postu: szyberdach (ale nie cieknie tylko skrzypi)
obszukalem chyba juz cale forum i widze posty na temat szyberdachow ale tylko o tematyce ich ciekniecia. coprawda w moim Scorpio nic nie cieknie (jak narazie, ale zapobiegawczo te odplywy chyba poszukam i przeczyszcze) ale za to cos mi skrzypi i trzeszczy jakos tak dziwnie i tylko wtedy jak po dziurach jade, tzn. caly czas.
a w momencie jak reka "wycisne" szybke troszke w gore juz nie skrzypi, tylko ciezko jezdzic i prawa reka trzymac szyber zeby nie trzeszczal.
pytanie jest do uzytkownikow czy moze byc to kwestia jakich srubek czy chodzic moze o plastik jakis?

Struna - |10 Maj 2005|, 2005 15:28

taka ramka jest wokół na kilku wkrętach - zobacz czy to jest przykręcone dobrze.
zajcev - |10 Maj 2005|, 2005 15:41

sprawdze popoludniu, superowo by bylo jakby to tylko to, jutro dam znac na czym stanelo i czy dalem rade, dzieki i pozdroowka. acha, kupowalem dzisiaj pasek wielorowkowy do swojego pędzidełka: Gates, cena: 60 PLN-ów
przeplacilem? czy w granicach rozsadku?

wegus - |11 Maj 2005|, 2005 00:17

cena paska ok
a co do szyberdachu to mi czasami pokapuje woda z włacznika :-) (szyber elektryczny) co znalazłeś na ten temat bo jakoś ni mom czasu zeby gruntownie przetrzepac forum.....

zajcev - |11 Maj 2005|, 2005 08:21

Wegus chopaki pisza ze przedewszystkim to trzeba te odplywy z szyberdachu przeczyscic, mialem sie za to wczoraj zabrac, ale jakos juz nie zdazylem. sa jeszcze pmysly, zeby cos silikonem uszczelnic, ale nie wiem sam jak to pozniej wyglada.
mam dzisiaj z lekka luzny dzionek z praca i czasu troche to pozniej cos poszperam wiecej i zapodam link do jakiegos posta, gdzie jest opis co z czym sie je :)
pozdr

kuba - |11 Maj 2005|, 2005 08:54

Może poluzuj tą ramkę, cofnij ją do tyłu. Sama szyba jest przykręcona na 4 srubkach, popuść je , wyreguluj i nie powinno trzeszczeć.
zajcev - |11 Maj 2005|, 2005 13:54

Wegus, poszukalem cos, znalazlem tak:
http://www.forum.ford-sco...topic.php?t=530 - Struna mowi co i jak i chyba to jedyne rozwiazanie tak na szybko bez wiekszego majstrowania.
Jeszcze moze tez byc cos z uszczelka, kolega IGLOO pisal w styczniu br. ze mial uszczelke dziurawa i mu zaciekalo - http://www.forum.ford-sco...opic.php?t=1320
i to by chyba bylo na tyle co znalazlem, mam nadzieje, ze cos sie tym pomoge (chociaz tyle) :) pozdr


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group