Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Inne - Wół roboczy - Mazda 626 GV 2.0 16V

Cosma - |2 Wrz 2010|, 2010 20:05
Temat postu: Wół roboczy - Mazda 626 GV 2.0 16V
Berlingo już nie mam pod domem więc od paru miesięcy szukałam auta na jakiś czas, chciałam Scorpio 2.9 12V6 w starej budzie w kombicy albo Volvo kombi seria 200/ 700 turbo - pustki totalne a lato się kończy więc czas przesiąść się z jednoślada na 4 łapy...
No i kupiłam w Poznaniu, na miejscu, z założenia na zimę, może na wiosnę zmienię, zobaczymy... ale z pewnością na nic nowszego - ja kocham stare kanciate auta i na razie niczym nowszym prywatnie nie mam zamiaru jeździć :)

Mazda 626 GV, seria III z roku ,92, motor 2.0

Wyposażenie:
- ABS
- wspomaganie kierownicy
- 4 x elektryczne szyby ( blokada także na przednie drzwi pasażera)
- lusterka w prądzie
- welurowa tapicerka
- radio CD Blaupunkt
- centralny zamek, alarmik
- halogeny a raczej dopalacze długich...
- podłokietnik z tyłu i z przodu ze schowkiem
- czujnik niezapiętych pasów
- czujnik otwartych drzwi
- lampka nad stacyjką ;)
- wysuwany schowek pod fotelem
- fotele kubełkowe
- regulacja foteli: regulacja lędźwie, regulacja pod same kolana, regulacja zacisku kubełka ( to mnie zgasiło :))
- regulacja świateł elektryczna
- nawiewy działają bez włączania zapłonu :) ( patent na prawdę dobry tylko nie można o tym zapomnieć wysiadając z auta ;) )

Dynamika silnika zaskoczyła mnie pozytywnie. Motor tak cicho chodzi na jałowym że Szu jak jechał ze mną myślał że silnik zgasł, ja początkowo tak samo bo cisza idealna i kasta ani zadrży :) Przyjemnie gada jak wkręca się na obroty - może i polubię ten samochód ;)
Zawieszenie podpasowało mi, nie jest za miękkie a na tym punkcie mam akurat fioła więc nie muszę wymieniać.

Nie chce auta przerabiać, co innego ze Scorupą czy Volvo. Tu chcę zrobić tylko to co trzeba i jeździć, jest to typowy wół roboczy, na teraz/ na chwilę.

Do zrobienia:
- nie działa otwieranie centralnego z kluczyka, alarm jest jednak nie ma otwierania z kluczyka. Już zamówiony centralny zamek na pilota - Zamiast naprawiać wkładkę w drzwiach.
- klapa z tyłu, nie jestem w stanie jej otworzyć, ten pierdolnik coś nie styka...
- drażni mnie podświetlenie liczników - bardzo słabe...
- zastanawiam się nad zmianą gałki zmiany biegów ale trochę boję się zaczynać jakiekolwiek najdrobniejsze nawet modyfikacje bo to zawsze się od pierdoły zaczyna...
- gdy zostawię mojego woła także po zimie to bez przyciemnianych szyb z tyłu nie ujadę długo
- tapicerka do czyszczenia - uwalona

Fotki brudnego auta ( w paru miejscach przejechałam paluluchem aby było widać lakier :P ):




wegus - |2 Wrz 2010|, 2010 20:24

No prawie jak u nas pod chatą : 626 i oczaty :-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group