Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektryka - Przeskoczył obrotomierz?

GrzesPi - |22 Gru 2004|, 2004 10:55
Temat postu: Przeskoczył obrotomierz?
Witam

Jechałem sobie dzisiaj a tu nagle zaświeciła mi kontrolka od ładowania a wskazówka obrotomierza skoczyła do końca i tak została jak zgasiłem auto i zapaliłem to nie działa bo jest przes tym bolcem i on nie pozwala jej się wychylić. Panowie czy to da się jakoś naprwić. HELP!!!
Samochód to SCORPIO 2.0 DOHC EFI 92 rok (przejściówka)

Pozdrawiam

Tlukas - |22 Gru 2004|, 2004 13:24

Witam też miałem kiedyś taki problem bo mi alternator diabli wzieli. Ale po naprawie alternatora obrotomierz nagle sam mi wrócił na swoje miejsce:)) Pozdro
COSSY - |22 Gru 2004|, 2004 16:07

Ja kiedys na pierwszym biegu przekrecilem obrotomierz, obrocil sie prawie o 360° i tak zostal przy ograniczniku. Musialem go recznie odkrecic.
swobi - |22 Gru 2004|, 2004 20:06

A jakie kolega ma napięcie akumulatora? Może naładowanie akumulatora i odpięcie klem na chwile pomoże...U mnie jak cos jest nie tak to w 60 % pomaga odpięcie akumulatora i ( chyba) zresetowanie komputera.
stuff - |22 Gru 2004|, 2004 22:37

Witam,
miałem coś takiego z predkosciomierzem. Po wymianie akumulatora, bo był do dupy pomogło odlaczenie i podlaczenie klem, po przekreceniu klucza "fachowe" uderzenie w deske od gory :wink: i wskazowka przeskoczyla z powrotem. :mrgreen:
Jak nie pomaga to trzeba rozbierać i przekrecac.

Patryk
2.3 16V Kombi GHIA '97
2.9 V612V Kombi GLX '92

GrzesPi - |27 Gru 2004|, 2004 19:26

Ściągnołem szybę z licznika i palcem przekręciłem wskazówkę. Obrotomierz działa.
Pozdrawiam i dzięki.

lancer - |27 Gru 2004|, 2004 19:59

stuff napisał/a:
Witam,
po przekreceniu klucza "fachowe" uderzenie w deske od gory :wink: i wskazowka przeskoczyla z powrotem.


to już wiem dlaczego w starych scorpio pęka deska rozdzielcza wszyscy mówią że to od słońca a tu powód jest inny ...... Usterka w elektryce i związany z nią sposób szybkiej nabrawy ....

neoxeon - |28 Gru 2004|, 2004 20:20
Temat postu: Wlasnie pare minut temu przekrecilem predkosciomierz!!!! :((
stuff napisał/a:
Witam,
miałem coś takiego z predkosciomierzem. Po wymianie akumulatora, bo był do dupy pomogło odlaczenie i podlaczenie klem, po przekreceniu klucza "fachowe" uderzenie w deske od gory :wink: i wskazowka przeskoczyla z powrotem. :mrgreen:
Jak nie pomaga to trzeba rozbierać i przekrecac.


Witam.
Wlasnie przekrecil mi sie predkosciomierz max. w prawo, tak jak u kolegi :shock: Na postoju wskazowka pokazuje tak jak godzinowa w zegarku 6:30. Po ruszeniu przesuwa sie w strone godz. 7-ej i opiera na ograniczniku :?

Probowalem "fachowych" uderzen z gory, ale nic nie reaguje.... przynajmniej nie w ta strone co ja bym chcial :cry: Chyba czeka mnie jutro z rana rozkrecanie deski.........

Moze jakies inne pomysly macie???
Pozdrawiam
Neoxeon

marow - |30 Gru 2004|, 2004 17:15

Witam i łączę się w bólu:))) właśnie po zmianie akumulatora i mi przekręciło prędkościomierz max w prawo:))). odpięcie klem nic nie dało, silna pięść-owszem, ale nie w tą stronę wskazóweczka poszła:) i opiera się teraz na ograniczniku od dołu. i mam teraz motywację żeby przepalone żaróweczki w desce zmienić:) przy okazji...

2.0 16v kombi ghia '95

neoxeon - |30 Gru 2004|, 2004 20:39

No to jestem krok do przodu...

Rano rozkrecilem wszystko, recznie cofnelem predkosciomierz, wymienilem zaroweczki i mam problem z glowy.... przynajmniej na jakis czas :?

Powodzenia zycze i jak najmniej "przekretow" :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group